České dálnice > Diskusní fórum
http://forum.ceskedalnice.cz/

D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=89&t=334
Stránka 15 z 46

Autor:  viky [ 7.9.2011 13:41:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Lenny píše:
Nejlevnější je cyklostezku zrušit. :mrgreen:

No rušit,stačilo by něco takového?

Přílohy:
Poznámka: Stačilo by toto?
Obrázek1.jpg
Obrázek1.jpg [ 69.55 KiB | Zobrazeno 9200 krát ]
Poznámka: nebo tohle?
Obrázek2.jpg
Obrázek2.jpg [ 26 KiB | Zobrazeno 9200 krát ]

Autor:  Marty [ 7.9.2011 14:20:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Standa píše:
Přesně tak, ty dotace by musely být na něco úplně jiného (třeba na bezpečnou cyklostezku po hrázi ;) ) v rámci jiného dotačního programu (třeba nějaký ROP). Samotné dva úseky R52 (5204 a 5206 + MÚK Horní Věstonice) v celkové délce asi 15 km se 4 MÚK bychom už snad ufinancovali sami.

Jasně - třeba z ROPu půjde zafinancovat přesunutí automobilové dopravy z cyklostezky s názvem I/52 do nové trasy v parametrech R 26,5/120... Omlouvám se ale nedalo mi to...

Autor:  balance [ 27.10.2011 12:51:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Územní rozhodnutí pro část R52 u Mikulova se oddaluje

Autor:  Marty [ 10.12.2011 8:05:11 ]
Předmět příspěvku:  Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

V Mikulově na křižovatce I/52 s II/421 začali silničáři budovat kruhový objezd.

Mají moji pochvalu - ne však jen za kruháč co pomůže předejít nějaké té vážné havárce, zachrání životy a zpomalí rozjeté auta od Brna, ale hlavně:

za dvojjazyčnost !!!

před stavbou jsou cedule:

POZOR
ACHTUNG

KRUHOVÝ OBJEZD
KREISEL

přijde mi to na české poměry revoluční. Dosud byly takovéto cedule morální tabu vzhledem k historii a zde poprvé zvítězil rozum nad asociacemi zla 2.světové války.

Osobně bych ještě přidal angličtinu - ale na cedulích asi pro ni nebylo místo.

Ne fakt dobré - jednou přijet do ČR a nestydět se za něco - cením si rozhodnutí odpovědné osoby...

Autor:  Bobek [ 10.12.2011 10:08:27 ]
Předmět příspěvku:  Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

V jižních Čechách jsem už dvojjazyčné taky viděl, něco s nebezpečným úsekem a smrtkou (ale teď si ani omylem nemůžu vzpomenout, kde přesně, možná I/34) a Radarkontrolle na I/3. Nějaké achtungy tuším visely i kdesi v Krušných horách. V tom Mikulově by se vzhledem k nízko létajícím samohybům s PL proužkem hodil spíš jiný jazyk, než angličtina. I když coby gastarbeiteři si pravděpodobně poradí i s němčinou. :)

Autor:  monin [ 10.12.2011 10:30:41 ]
Předmět příspěvku:  Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Marty píše:
V Mikulově na křižovatce I/52 s II/421 začali silničáři budovat kruhový objezd.

Mají moji pochvalu - ne však jen za kruháč co pomůže předejít nějaké té vážné havárce, zachrání životy a zpomalí rozjeté auta od Brna, ale hlavně:

za dvojjazyčnost !!!

před stavbou jsou cedule:

POZOR
ACHTUNG

KRUHOVÝ OBJEZD
KREISEL

přijde mi to na české poměry revoluční. Dosud byly takovéto cedule morální tabu vzhledem k historii a zde poprvé zvítězil rozum nad asociacemi zla 2.světové války.

Osobně bych ještě přidal angličtinu - ale na cedulích asi pro ni nebylo místo.

Ne fakt dobré - jednou přijet do ČR a nestydět se za něco - cením si rozhodnutí odpovědné osoby...


Přesně tak..je to malý zázrak a díky bohu za něj. Ale jestli to je revouční..tomu moc nevěřím. Jsem pořád v Čechách a ten kdo nám se přijede..když už tedy někdo přijede..tak ať se laskavě naučí česky..to je základ našeho uvažování..
Nechápu proč na infoportálech nemůže být u vážných dopravních situacích info i v AJ. Proč nemůže být u dojezdové doby např. na D5 místo Německo 37min - určitě všichni cizinci vědí, že Německo je Germany _ třeba jen CZ/D 37min.. na D2 CZ/SK 25min...
Proč nemůže být v Praze u názvu např. BRNO i symbol státu (SK) (A) u Plzňě (D) ...atd atd.........škoda se rozčilovat,,ale je to hodně smutné s porovnáním když pak člověk vidí Bratislavu a všude vidí jen Wien..Brno..Györ...A,CZ,H...s Vídní kde je na každým rohu PRAHA, BRNO (CZ) BUDAPEST (H)......
atd atd........děs běs když se pak člověk vrátí k nám a u muzea nad Václavákem vidí max. tak Pankrác...ale to určitě všichni vídeňáci vědí..že do Vídně se jezdí přes Pankrác..tak proč to tam dávat..

Autor:  petost [ 11.12.2011 9:14:55 ]
Předmět příspěvku:  Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Marty píše:
V Mikulově na křižovatce I/52 s II/421 začali silničáři budovat kruhový objezd.

Mají moji pochvalu - ne však jen za kruháč co pomůže předejít nějaké té vážné havárce, zachrání životy a zpomalí rozjeté auta od Brna, ale hlavně:

za dvojjazyčnost !!!

před stavbou jsou cedule:

POZOR
ACHTUNG

KRUHOVÝ OBJEZD
KREISEL

přijde mi to na české poměry revoluční. Dosud byly takovéto cedule morální tabu vzhledem k historii a zde poprvé zvítězil rozum nad asociacemi zla 2.světové války.

Osobně bych ještě přidal angličtinu - ale na cedulích asi pro ni nebylo místo.

Ne fakt dobré - jednou přijet do ČR a nestydět se za něco - cením si rozhodnutí odpovědné osoby...



souhlasím až na to, že "kreisel" se v němčině nepoužívá ve smylu kruháč - správný překlad je "Kreisverkehr"!!!
Kreisel je káča (hračka)

Autor:  balance [ 11.12.2011 9:38:44 ]
Předmět příspěvku:  Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

petost píše:
souhlasím až na to, že "kreisel" se v němčině nepoužívá ve smylu kruháč - správný překlad je "Kreisverkehr"!!!
Kreisel je káča (hračka)

Netvrdil bych ...
http://de.wikipedia.org/wiki/Kreisverkehr
http://www.sueddeutsche.de/muenchen/fue ... -1.1229468
http://www.alk-koenigstein.de/ThemaB8Kreisel.htm

Autor:  petost [ 11.12.2011 17:30:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

to balance:

ano, máš pravdu - špatně jsem se informoval (kreisel se používá pouze v některých částech německa).
přesto výraz kreisel se v rakousku vůbec nepoužívá - takže dát na tu tabuli "Kreisverkehr" by bylo na I52 asi výhodnější.

Autor:  Marty [ 12.12.2011 7:31:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

petost píše:
(kreisel se používá pouze v některých částech německa).
přesto výraz kreisel se v rakousku vůbec nepoužívá - takže dát na tu tabuli "Kreisverkehr" by bylo na I52 asi výhodnější.


Jó mai... Já si teď neuvědomuju co tam přesně bylo ("Kreisverkehr" nebo "Kreisel"), tady mne prosím nebrat 100%tně doslova...

O co mi šlo, je pochvala odpovědné osoby, že Rakušané a německy mluvící Slezané tomu nápisu určitě porozumí...

Autor:  petost [ 12.12.2011 11:53:24 ]
Předmět příspěvku:  Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Marty píše:
petost píše:
(kreisel se používá pouze v některých částech německa).
přesto výraz kreisel se v rakousku vůbec nepoužívá - takže dát na tu tabuli "Kreisverkehr" by bylo na I52 asi výhodnější.


Jó mai... Já si teď neuvědomuju co tam přesně bylo ("Kreisverkehr" nebo "Kreisel"), tady mne prosím nebrat 100%tně doslova...

O co mi šlo, je pochvala odpovědné osoby, že Rakušané a německy mluvící Slezané tomu nápisu určitě porozumí...


jel jsem v sobotu přes mikulov a bylo/ tam "Kreisel". jsem také rád, že to tam bylo v němčině a určitě to je pokrok ale aby to bylo dokonalé tak to chce správně přeložit - a to by asi neměl být problém. :roll:

Autor:  xcav8 [ 12.12.2011 11:57:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Můžete sem někdo hodit fotku? :jidlo:

Autor:  the.klokan [ 23.12.2011 9:39:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Silnice je státní, takže si Mikulov musí kruhové objezdy zaplatit sámZdroj:
Mikulov přišel o dotaci na dva nové kruhové objezdy. Peníze ze státního rozpočtu do města nedorazí, přesto se už staví. Mikulovští však musí sedm milionů korun zaplatit z vlastní kasy. Na jiné investice už tak příští rok nezbude....

http://brno.idnes.cz/silnice-je-statni- ... zpravy_dmk

Autor:  balance [ 4.1.2012 11:02:47 ]
Předmět příspěvku:  Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Foto ze starsiho clanku ...
Nový kruhový objezd v Mikulově sundává řidičům nohu z plynu

Příloha:
OK_I52 Mikulov.jpg
OK_I52 Mikulov.jpg [ 133.8 KiB | Zobrazeno 8109 krát ]

Autor:  xcav8 [ 25.1.2012 8:15:59 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vídeňská radiála

Moderátor: Přesunuto z diskuse Vídeňská radiála

jeni013 píše:
martini píše:
...Další postřeh jen potvrdil naprostou nepotřebnost dostavby R52. Po prázdné dálnici 160 a za ní luxusních 100/110 mimo křižovatky, které jediné by snad stáli za zvážení, že by se dostavěli už pro budoucí R52.


S tím nemohu než souhlasit. Postavit MÚK s rezervou pro dostavbu na R, ale jako "I" mi to vyhovuje úplně.


To už se tu řešilo, až Rakušáci postaví svoji A5 až na hranice a na naší straně by to stále nebylo dostaveno, byla by to ostuda.

Autor:  jannnn [ 25.1.2012 8:55:31 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vídeňská radiála

Stavíme snad silnice, aby to "nebyla ostuda" nebo aby dobře sloužily? Problémem je B7, tak je fajn že bude vyřešen...na české straně je to v pohodě, tak je zbytečné tam sypat peníze.

Autor:  xcav8 [ 25.1.2012 12:30:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vídeňská radiála

jannnn píše:
Stavíme snad silnice, aby to "nebyla ostuda" nebo aby dobře sloužily? Problémem je B7, tak je fajn že bude vyřešen...na české straně je to v pohodě, tak je zbytečné tam sypat peníze.


Počkáme, až postaví Rakušáci dálnici k hranicím a uvidíme, jak se zvednou dopravní intenzity.
Teď je nesmysl vést nějakou polemiku ohledně prospěšnosti stavby.
Chápu, že jsou jiné stavby, které hoří daleko více, ale v našich podmínkách musí být člověk rád za každý nový kilometr. :kladivo:

Autor:  Sponik [ 25.1.2012 16:20:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vídeňská radiála

za tu poslední větu bych se podespal v těhle podmínkách jaký čr má a jaký si vytvaří musíme být vděčný za kazdž nový km D nebo R který je v provozuschopném stavu

Autor:  _jan91 [ 25.1.2012 19:50:58 ]
Předmět příspěvku:  Re: Vídeňská radiála

Otázkou je jestli nevzrostou intenzity a celkově atraktivita R52 a směru na Vídeň na úkor I/38 až dostaví Rakousko dálnici ke hranicím (I/38 je úzká, obchvatů zatím málo, v zimě velké problémy, optimalizace a přeložka trasy v S11,5 až v dalekém výhledu...).

Autor:  Avantime [ 26.1.2012 13:43:10 ]
Předmět příspěvku:  Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Řekl bych, že k tomu přesunu už do značné míry došlo, a to u osobních aut, která nejsou zatížena mýtem. Trasa km 112 D1 - Vídeň je přes Mikulov zhruba o 33 km delší, ale nejméně o čtvrt hodiny rychlejší (Google Maps) a po dotažení A5 k hranicím se ještě zrychlí. Přes Znojmo po I/38 to může být výhodnější pro kamiony, které se s výjimkou krátkého úseku I/38 od D1 do Jihlavy vyhnou mýtu.

Autor:  Marty [ 26.1.2012 19:00:16 ]
Předmět příspěvku:  Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Avantime píše:
Přes Znojmo po I/38 to může být výhodnější pro kamiony, které se s výjimkou krátkého úseku I/38 od D1 do Jihlavy vyhnou mýtu.

Prosím neřešte tu dopravní proudy na Prahu - u I/52 jde o tranzit A-PL. Při čtení sousedního vlákna o I/11 u Jablunkova mne napadlo, že I/11 a I/52 jsou spojené nádby... Zdánlivě ne... Ale není právě podíl PL kamionů na I/11 významný ? Není to tím, že je pro ně nejrychlejší sjet od Katowic k Třinci, pak po slovenské D1čce na Vídeň či Budapešť ? Kolik jich jede na Vídeň a kolik na Budapešť ?? Nevím - jen tipuji.

Pokud bych měl pravdu pak otevření A1čky v Polsku a naší D1čky u Bohumína sem k Mikulovu a na D2ku k Břeclavi nasaje další PL (BY, LT ...) kamiony a trošku ulehčí I/11 (i když KIA-HYUNDAI tu bude pořád). No ale možná jsem se svými úvahami mimo...

Autor:  Avantime [ 26.1.2012 23:57:37 ]
Předmět příspěvku:  Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Marty: To je určitě správná připomínka a správná úvaha! :ok: Podle plánku tranzitní dopravy mezi hraničními přechody, který sem před časem dal martini, nedosahují denní intenzity NA z přechodů Krásný Les a Rozvadov ani 100 vozidel. V návazné diskusi k tomu plánku zazněla i absence slovenské D3. Po dostavbě rakouské A5, polské A1 a naší D1 se ta potřeba slovenské D3 projeví ještě více. Můj názor je, že situace na I/11 se po otevření A5, A1 a D1 nezlepší, ale rád bych se mýlil.

Autor:  martini [ 10.3.2012 16:26:36 ]
Předmět příspěvku:  Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Aby to tu nezapadlo, pro R52 to může být zásadní: Zásady územního rozvoje nabyly právní moci.

Autor:  Veronss [ 11.3.2012 12:35:23 ]
Předmět příspěvku:  Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

martini píše:
Aby to tu nezapadlo, pro R52 to může být zásadní: Zásady územního rozvoje nabyly právní moci.


Znamena to konecne i mirny posun v rozsireni D1 kolem Brna?

Autor:  martini [ 11.3.2012 23:04:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko

Ano, pokud nebudou ZÚR zrušeny, obsahují i 3+3 kolem Brna. Konec OT o ZÚR JHMK.

Stránka 15 z 46 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/