| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=89&t=334 |
Stránka 15 z 46 |
| Autor: | viky [ 7.9.2011 13:41:48 ] | |||
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko | |||
Lenny píše: Nejlevnější je cyklostezku zrušit. No rušit,stačilo by něco takového?
|
||||
| Autor: | Marty [ 7.9.2011 14:20:38 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Standa píše: Přesně tak, ty dotace by musely být na něco úplně jiného (třeba na bezpečnou cyklostezku po hrázi Jasně - třeba z ROPu půjde zafinancovat přesunutí automobilové dopravy z cyklostezky s názvem I/52 do nové trasy v parametrech R 26,5/120... Omlouvám se ale nedalo mi to... |
|
| Autor: | balance [ 27.10.2011 12:51:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Územní rozhodnutí pro část R52 u Mikulova se oddaluje |
|
| Autor: | Marty [ 10.12.2011 8:05:11 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
V Mikulově na křižovatce I/52 s II/421 začali silničáři budovat kruhový objezd. Mají moji pochvalu - ne však jen za kruháč co pomůže předejít nějaké té vážné havárce, zachrání životy a zpomalí rozjeté auta od Brna, ale hlavně: za dvojjazyčnost !!! před stavbou jsou cedule: POZOR ACHTUNG KRUHOVÝ OBJEZD KREISEL přijde mi to na české poměry revoluční. Dosud byly takovéto cedule morální tabu vzhledem k historii a zde poprvé zvítězil rozum nad asociacemi zla 2.světové války. Osobně bych ještě přidal angličtinu - ale na cedulích asi pro ni nebylo místo. Ne fakt dobré - jednou přijet do ČR a nestydět se za něco - cením si rozhodnutí odpovědné osoby... |
|
| Autor: | Bobek [ 10.12.2011 10:08:27 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
V jižních Čechách jsem už dvojjazyčné taky viděl, něco s nebezpečným úsekem a smrtkou (ale teď si ani omylem nemůžu vzpomenout, kde přesně, možná I/34) a Radarkontrolle na I/3. Nějaké achtungy tuším visely i kdesi v Krušných horách. V tom Mikulově by se vzhledem k nízko létajícím samohybům s PL proužkem hodil spíš jiný jazyk, než angličtina. I když coby gastarbeiteři si pravděpodobně poradí i s němčinou. |
|
| Autor: | monin [ 10.12.2011 10:30:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Marty píše: V Mikulově na křižovatce I/52 s II/421 začali silničáři budovat kruhový objezd. Mají moji pochvalu - ne však jen za kruháč co pomůže předejít nějaké té vážné havárce, zachrání životy a zpomalí rozjeté auta od Brna, ale hlavně: za dvojjazyčnost !!! před stavbou jsou cedule: POZOR ACHTUNG KRUHOVÝ OBJEZD KREISEL přijde mi to na české poměry revoluční. Dosud byly takovéto cedule morální tabu vzhledem k historii a zde poprvé zvítězil rozum nad asociacemi zla 2.světové války. Osobně bych ještě přidal angličtinu - ale na cedulích asi pro ni nebylo místo. Ne fakt dobré - jednou přijet do ČR a nestydět se za něco - cením si rozhodnutí odpovědné osoby... Přesně tak..je to malý zázrak a díky bohu za něj. Ale jestli to je revouční..tomu moc nevěřím. Jsem pořád v Čechách a ten kdo nám se přijede..když už tedy někdo přijede..tak ať se laskavě naučí česky..to je základ našeho uvažování.. Nechápu proč na infoportálech nemůže být u vážných dopravních situacích info i v AJ. Proč nemůže být u dojezdové doby např. na D5 místo Německo 37min - určitě všichni cizinci vědí, že Německo je Germany _ třeba jen CZ/D 37min.. na D2 CZ/SK 25min... Proč nemůže být v Praze u názvu např. BRNO i symbol státu (SK) (A) u Plzňě (D) ...atd atd.........škoda se rozčilovat,,ale je to hodně smutné s porovnáním když pak člověk vidí Bratislavu a všude vidí jen Wien..Brno..Györ...A,CZ,H...s Vídní kde je na každým rohu PRAHA, BRNO (CZ) BUDAPEST (H)...... atd atd........děs běs když se pak člověk vrátí k nám a u muzea nad Václavákem vidí max. tak Pankrác...ale to určitě všichni vídeňáci vědí..že do Vídně se jezdí přes Pankrác..tak proč to tam dávat.. |
|
| Autor: | petost [ 11.12.2011 9:14:55 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Marty píše: V Mikulově na křižovatce I/52 s II/421 začali silničáři budovat kruhový objezd. Mají moji pochvalu - ne však jen za kruháč co pomůže předejít nějaké té vážné havárce, zachrání životy a zpomalí rozjeté auta od Brna, ale hlavně: za dvojjazyčnost !!! před stavbou jsou cedule: POZOR ACHTUNG KRUHOVÝ OBJEZD KREISEL přijde mi to na české poměry revoluční. Dosud byly takovéto cedule morální tabu vzhledem k historii a zde poprvé zvítězil rozum nad asociacemi zla 2.světové války. Osobně bych ještě přidal angličtinu - ale na cedulích asi pro ni nebylo místo. Ne fakt dobré - jednou přijet do ČR a nestydět se za něco - cením si rozhodnutí odpovědné osoby... souhlasím až na to, že "kreisel" se v němčině nepoužívá ve smylu kruháč - správný překlad je "Kreisverkehr"!!! Kreisel je káča (hračka) |
|
| Autor: | balance [ 11.12.2011 9:38:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
petost píše: souhlasím až na to, že "kreisel" se v němčině nepoužívá ve smylu kruháč - správný překlad je "Kreisverkehr"!!! Kreisel je káča (hračka) Netvrdil bych ... http://de.wikipedia.org/wiki/Kreisverkehr http://www.sueddeutsche.de/muenchen/fue ... -1.1229468 http://www.alk-koenigstein.de/ThemaB8Kreisel.htm |
|
| Autor: | petost [ 11.12.2011 17:30:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
to balance: ano, máš pravdu - špatně jsem se informoval (kreisel se používá pouze v některých částech německa). přesto výraz kreisel se v rakousku vůbec nepoužívá - takže dát na tu tabuli "Kreisverkehr" by bylo na I52 asi výhodnější. |
|
| Autor: | Marty [ 12.12.2011 7:31:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
petost píše: (kreisel se používá pouze v některých částech německa). přesto výraz kreisel se v rakousku vůbec nepoužívá - takže dát na tu tabuli "Kreisverkehr" by bylo na I52 asi výhodnější. Jó mai... Já si teď neuvědomuju co tam přesně bylo ("Kreisverkehr" nebo "Kreisel"), tady mne prosím nebrat 100%tně doslova... O co mi šlo, je pochvala odpovědné osoby, že Rakušané a německy mluvící Slezané tomu nápisu určitě porozumí... |
|
| Autor: | petost [ 12.12.2011 11:53:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Marty píše: petost píše: (kreisel se používá pouze v některých částech německa). přesto výraz kreisel se v rakousku vůbec nepoužívá - takže dát na tu tabuli "Kreisverkehr" by bylo na I52 asi výhodnější. Jó mai... Já si teď neuvědomuju co tam přesně bylo ("Kreisverkehr" nebo "Kreisel"), tady mne prosím nebrat 100%tně doslova... O co mi šlo, je pochvala odpovědné osoby, že Rakušané a německy mluvící Slezané tomu nápisu určitě porozumí... jel jsem v sobotu přes mikulov a bylo/ tam "Kreisel". jsem také rád, že to tam bylo v němčině a určitě to je pokrok ale aby to bylo dokonalé tak to chce správně přeložit - a to by asi neměl být problém. |
|
| Autor: | xcav8 [ 12.12.2011 11:57:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Můžete sem někdo hodit fotku? |
|
| Autor: | the.klokan [ 23.12.2011 9:39:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Silnice je státní, takže si Mikulov musí kruhové objezdy zaplatit sámZdroj: Mikulov přišel o dotaci na dva nové kruhové objezdy. Peníze ze státního rozpočtu do města nedorazí, přesto se už staví. Mikulovští však musí sedm milionů korun zaplatit z vlastní kasy. Na jiné investice už tak příští rok nezbude.... http://brno.idnes.cz/silnice-je-statni- ... zpravy_dmk |
|
| Autor: | balance [ 4.1.2012 11:02:47 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Foto ze starsiho clanku ... Nový kruhový objezd v Mikulově sundává řidičům nohu z plynu Příloha: OK_I52 Mikulov.jpg [ 133.8 KiB | Zobrazeno 8109 krát ] |
|
| Autor: | xcav8 [ 25.1.2012 8:15:59 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vídeňská radiála |
Moderátor: Přesunuto z diskuse Vídeňská radiála jeni013 píše: martini píše: ...Další postřeh jen potvrdil naprostou nepotřebnost dostavby R52. Po prázdné dálnici 160 a za ní luxusních 100/110 mimo křižovatky, které jediné by snad stáli za zvážení, že by se dostavěli už pro budoucí R52. S tím nemohu než souhlasit. Postavit MÚK s rezervou pro dostavbu na R, ale jako "I" mi to vyhovuje úplně. To už se tu řešilo, až Rakušáci postaví svoji A5 až na hranice a na naší straně by to stále nebylo dostaveno, byla by to ostuda. |
|
| Autor: | jannnn [ 25.1.2012 8:55:31 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vídeňská radiála |
Stavíme snad silnice, aby to "nebyla ostuda" nebo aby dobře sloužily? Problémem je B7, tak je fajn že bude vyřešen...na české straně je to v pohodě, tak je zbytečné tam sypat peníze. |
|
| Autor: | xcav8 [ 25.1.2012 12:30:01 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vídeňská radiála |
jannnn píše: Stavíme snad silnice, aby to "nebyla ostuda" nebo aby dobře sloužily? Problémem je B7, tak je fajn že bude vyřešen...na české straně je to v pohodě, tak je zbytečné tam sypat peníze. Počkáme, až postaví Rakušáci dálnici k hranicím a uvidíme, jak se zvednou dopravní intenzity. Teď je nesmysl vést nějakou polemiku ohledně prospěšnosti stavby. Chápu, že jsou jiné stavby, které hoří daleko více, ale v našich podmínkách musí být člověk rád za každý nový kilometr. |
|
| Autor: | Sponik [ 25.1.2012 16:20:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vídeňská radiála |
za tu poslední větu bych se podespal v těhle podmínkách jaký čr má a jaký si vytvaří musíme být vděčný za kazdž nový km D nebo R který je v provozuschopném stavu |
|
| Autor: | _jan91 [ 25.1.2012 19:50:58 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: Vídeňská radiála |
Otázkou je jestli nevzrostou intenzity a celkově atraktivita R52 a směru na Vídeň na úkor I/38 až dostaví Rakousko dálnici ke hranicím (I/38 je úzká, obchvatů zatím málo, v zimě velké problémy, optimalizace a přeložka trasy v S11,5 až v dalekém výhledu...). |
|
| Autor: | Avantime [ 26.1.2012 13:43:10 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Řekl bych, že k tomu přesunu už do značné míry došlo, a to u osobních aut, která nejsou zatížena mýtem. Trasa km 112 D1 - Vídeň je přes Mikulov zhruba o 33 km delší, ale nejméně o čtvrt hodiny rychlejší (Google Maps) a po dotažení A5 k hranicím se ještě zrychlí. Přes Znojmo po I/38 to může být výhodnější pro kamiony, které se s výjimkou krátkého úseku I/38 od D1 do Jihlavy vyhnou mýtu. |
|
| Autor: | Marty [ 26.1.2012 19:00:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Avantime píše: Přes Znojmo po I/38 to může být výhodnější pro kamiony, které se s výjimkou krátkého úseku I/38 od D1 do Jihlavy vyhnou mýtu. Prosím neřešte tu dopravní proudy na Prahu - u I/52 jde o tranzit A-PL. Při čtení sousedního vlákna o I/11 u Jablunkova mne napadlo, že I/11 a I/52 jsou spojené nádby... Zdánlivě ne... Ale není právě podíl PL kamionů na I/11 významný ? Není to tím, že je pro ně nejrychlejší sjet od Katowic k Třinci, pak po slovenské D1čce na Vídeň či Budapešť ? Kolik jich jede na Vídeň a kolik na Budapešť ?? Nevím - jen tipuji. Pokud bych měl pravdu pak otevření A1čky v Polsku a naší D1čky u Bohumína sem k Mikulovu a na D2ku k Břeclavi nasaje další PL (BY, LT ...) kamiony a trošku ulehčí I/11 (i když KIA-HYUNDAI tu bude pořád). No ale možná jsem se svými úvahami mimo... |
|
| Autor: | Avantime [ 26.1.2012 23:57:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Marty: To je určitě správná připomínka a správná úvaha! |
|
| Autor: | martini [ 10.3.2012 16:26:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Aby to tu nezapadlo, pro R52 to může být zásadní: Zásady územního rozvoje nabyly právní moci. |
|
| Autor: | Veronss [ 11.3.2012 12:35:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
martini píše: Aby to tu nezapadlo, pro R52 to může být zásadní: Zásady územního rozvoje nabyly právní moci. Znamena to konecne i mirny posun v rozsireni D1 kolem Brna? |
|
| Autor: | martini [ 11.3.2012 23:04:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Ano, pokud nebudou ZÚR zrušeny, obsahují i 3+3 kolem Brna. Konec OT o ZÚR JHMK. |
|
| Stránka 15 z 46 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|