| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=89&t=334 |
Stránka 16 z 46 |
| Autor: | balance [ 15.4.2012 13:05:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Výstavba OK v Mikulově jde hlemýždím tempem do finiše. Podle informací zatím vše financuje město, SFDI zatím nic neposlal ... |
|
| Autor: | balance [ 8.5.2012 22:08:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
A je hotovo ... |
|
| Autor: | Sponik [ 9.5.2012 15:30:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
tak aspon nějaká změna při cestě na jih bude |
|
| Autor: | petost [ 10.5.2012 11:55:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
pěkné - akorát to značení (informativní) - opět hrůza!!! Proč to nemůže být umístěno např. takhle ... http://www.lr-online.de/storage/scl/xml ... 1334281213 |
|
| Autor: | mapman [ 10.5.2012 12:56:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Protože pro některé lidi je to záležitost stylu "jen přes mou mrtvolu", bohužel Osobně bych to taky rád viděl v místě ostrůvku přímo proti pohledu řidičů. |
|
| Autor: | petost [ 10.5.2012 13:28:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
to mapman: "pro některé lidi" - souhlas - ale jsem pevně přesvědčen, že velká většina by byla PRO !!! |
|
| Autor: | balance [ 10.5.2012 15:47:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Vyjímky se najdou i u nás. Naprosto ukázkově je takto značená OK v Trutnově http://www.mapy.cz/s/3O6z Pak jsem tuším zahlédl takové značení i na některých OK v Chrudimi ... |
|
| Autor: | Domis [ 11.5.2012 18:59:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
I na jižní Moravě je takovéto značení, například na výjezdu D2 - Chrlice: Příloha:
Poznámka: výjezd směr Chrlice ko-olympia.jpg [ 102.36 KiB | Zobrazeno 6059 krát ] Příloha:
Poznámka: výjezd na D2 směr centrum ko-olympia2.jpg [ 103.86 KiB | Zobrazeno 6059 krát ] |
|
| Autor: | petost [ 12.5.2012 10:05:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
to domis: tak jak to tak vidím, je v tom pěkný bordel - zodpovědné osoby by se měli nejspíš nad tím zamyslet!!! |
|
| Autor: | mbmat [ 12.5.2012 10:27:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Podle mě je to tam tak umístěné proto, že na těch betonech není dostatek místa - respektive značka je moc široká. |
|
| Autor: | multi [ 12.6.2012 8:27:24 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Článek: viewtopic.php?f=187&p=67996#p67996 je to opět snůška nesmyslů. Přetnutí CHKO Pálava, ohrožení Lednicko-valtického areálu. Kdy tohle skončí. |
|
| Autor: | Bobek [ 12.6.2012 9:12:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Nojo, kdyby se místo toho měla stavět protažená R55, tak si zase přečteme o devastaci nivy Dyje... |
|
| Autor: | jonáš [ 12.6.2012 9:29:35 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
multi píše: je to opět snůška nesmyslů. Přetnutí CHKO Pálava ... To je náhodou pravda, stačí mrknout do mapy .. Hlavní škoda se ale už stala dávno, když byla opuštěna trasa vzdálenější od Mikulova přes Nový Přerov .. samozřejmě rovněž na nátlak rakouských vinařů. Odpadl by tim i problém s přechodem novomlýnských nádrží. |
|
| Autor: | multi [ 12.6.2012 9:58:39 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
jonáš: do mapy jsem se koukal a o tomto vím, ale podle mě se to vzhledem k velikosti CHKO zveličuje. |
|
| Autor: | Sosa [ 12.6.2012 10:03:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
No vzhledem k tomu, že prý různé oblasti (CHKO, NP, Natura 2000, ptačí rezervace) zabírají 16% našeho území, není problém při výstavbě jakékoliv silnice do nich zasáhnout. |
|
| Autor: | kot [ 12.6.2012 13:30:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Sosa píše: No vzhledem k tomu, že prý různé oblasti (CHKO, NP, Natura 2000, ptačí rezervace) zabírají 16% našeho území, není problém při výstavbě jakékoliv silnice do nich zasáhnout. Přesně tak....nebo spíš JE problém do nich NEzasáhnout |
|
| Autor: | jonáš [ 12.6.2012 14:02:13 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
No spíš je zajímavý, že vedle u němců (ale i rakušanů, poláků ..) zabíraj chráněný území v poměru k ploše státu cca dvojnásobek, a přesto se s tim nějak srovnaj. To zas budou nějaký ty místní špecifiká, že co ve světě běžný, tady okamžitě přestává fungovat Viz závěrečnej graf na http://www.eamos.cz/amos/kat_fyz/extern ... ha-CHU.ppt Samozřejmě že ten brdek u Mikulova s Pálavou nijak moc nesouvisí (kromě asi stejnýho vápence a podobnýho porostu) a moh by bejt chráněnej samostatně, pokud za to stojí. Zvlášť když je od jádra CHKO stejně odříznutej městem, silnicí a celnicí. Ale celý je to jako obvykle hlavně důsledek šíbování s trasou vůči kdysi dávno vybranýmu a sledovanýmu koridoru. A za momentálního stavu maj odpůrci navíc pravdu, řeže to CHKO Pálava |
|
| Autor: | mapman [ 12.6.2012 15:23:04 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
jonáš píše: No spíš je zajímavý, že vedle u němců (ale i rakušanů, poláků ..) zabíraj chráněný území v poměru k ploše státu cca dvojnásobek, a přesto se s tim nějak srovnaj. To zas budou nějaký ty místní špecifiká, že co ve světě běžný, tady okamžitě přestává fungovat Viz závěrečnej graf na http://www.eamos.cz/amos/kat_fyz/extern ... ha-CHU.ppt Tady bych trochu brzdil, vše totiž záleží na "kalibraci vstupních dat". Pokud v Německu do součtu zahrnu pojem "Naturpark" a naše velkoplošné tzv. "Přírodní parky" do této sumy nezpaočítám, tak to pak nemusí sedět. A ještě bych se to pokusil přepočíst na hustotu obyvatel ... |
|
| Autor: | jonáš [ 12.6.2012 15:45:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
To tam nemaj, ale je v tom grafu plocha na jednoho obyvatele. Třeba z toho dokážete něco odvodit .. švédové maj cca čtyřnásobek a holanďani míň než polovičku. My jsme skoro přesně v obojim na průměru EU15, tak by nám to mělo jít tak nějak standardně, ne? Mmch Natura ani foglberajchy se do toho u nás taky nezahrnujou. Nicméně to že u nás "nejde" lecos, co je jinde ve světě běžný, neni vyčtený z tý prezentace, ale odpozorovaný ze života .. je za tim víc než půl století dřiny |
|
| Autor: | Houdini [ 12.6.2012 15:56:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
mapman píše: [Pokud v Německu do součtu zahrnu pojem "Naturpark" a naše velkoplošné tzv. "Přírodní parky" do této sumy nezpaočítám, tak to pak nemusí sedět. Jsou to dost odlišné mapky http://de.wikipedia.org/wiki/Nationalpa ... eutschland když započtu Naturpark http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... d_high.png |
|
| Autor: | jonáš [ 12.6.2012 16:16:14 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
To je pravda, ale zas tam zřejmě nemaj jasnej ekvivalent našich chko, který dělaj cca 80% zabraných území. Nevim jakej statut má jejich "naturpark", ale naše "přírodní parky" jsou zřizovaný vyhláškou KÚ a statut maj docela vágní .. "Stavební uzávěra se nevztahuje na stavby základního komunikačního systému a na území určená schválenou územně plánovací dokumentací pro výstavbu objektů", např, u pražského "parku" Botič - Milíčov. Takže nic co by bylo pro buldozery neprůchodnou překážkou. |
|
| Autor: | Standa [ 13.6.2012 7:43:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
jonáš píše: ... Nicméně to že u nás "nejde" lecos, co je jinde ve světě běžný, neni vyčtený z tý prezentace, ale odpozorovaný ze života .. je za tim víc než půl století dřiny |
|
| Autor: | RACH [ 18.6.2012 11:54:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Ve zkratce ze ZnDeníku jen to, že třeba potok, studnu, domy a bažantnici u měst Steinbrunn a Poysbrunn má podle dvou rakušanů ohrozit výstavba silnice R52 spojující Brno s Rakouskem. Článek je spíš k pobavení, jinak nic nového. Krajský radní zodpovědný za územní plánování David Macek v článku uvedl. Kdy s výstavbou začne česká strana není jasné. „Jihomoravský kraj už všechny náležitosti splnil. Bohužel peníze musíme hledat ve státním rozpočtu, kde zatím chybějí," sdělil radní. Rakušané svoji část k hranicím dostavějí zhruba za pět let. Tak nic nového. Odkaz: http://znojemsky.denik.cz/z-regionu/sil ... 20618.html |
|
| Autor: | jonáš [ 18.6.2012 13:49:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Standa píše: .. nicméně bych si dovolil upozornit na jeden problém, ke kterému často sklouzáváme při tomhle porovnávání (u dálnic to platí zejména, ale v jiných oblastech taky): často porovnáváme stavby z různých historických období. Celá řada toho, co na západě "šlo" v 60. a 70. letech by tam už dneska "nešlo" ani omylem. Toho jsem si vědom a proto tvrdim, že se v důsledku ani současná redukovaná verze plánované sítě dálnic nedostaví nikdy .. "startovací okno" otevřený ve dvacátym století je definitivně propáslý. Bylo by na čase se s tim smířit a začít spíš tlačit na důsledný reko jedniček ve stávající stopě a maximálně obchvaty větších sídel, i když rikšové a jízdní kola se v budoucnu obejdou i bez obchvatu |
|
| Autor: | Standa [ 18.6.2012 14:20:49 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
jonáš píše: ... i když rikšové a jízdní kola se v budoucnu obejdou i bez obchvatu |
|
| Stránka 16 z 46 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|