| České dálnice > Diskusní fórum http://forum.ceskedalnice.cz/ |
|
| D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=89&t=334 |
Stránka 17 z 46 |
| Autor: | kot [ 19.6.2012 20:30:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Standa píše: jonáš píše: ... i když rikšové a jízdní kola se v budoucnu obejdou i bez obchvatu |
|
| Autor: | S_M_Lomoz [ 21.6.2012 9:16:41 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Brno 21. června (ČTK) - Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil Zásady územního rozvoje Jihomoravského kraje. Obsahovaly například koridory důležitých silničních tahů. Jde o dosud největší zásah soudu do územního plánování. Hlavním důvodem je to, že kraj neposuzoval kumulativní vliv jednotlivých staveb na životní prostředí a veřejné zdraví. Úspěšný návrh na zrušení zásad podala skupina nespokojených obcí a majitelů nemovitostí. Krajský úřad musí vypracovat nový strategický dokument, což bude stát miliony korun. |
|
| Autor: | mapman [ 21.6.2012 9:42:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Nicméně ve věci R52 je rozsudek vesměs pozitivní viz: NSS píše: Významnou otázkou, kterou se soud zabýval, bylo posouzení variant spojení Brna a Vídně. Navrhovatelé poukazovali na to, že výhodnější je využít stávající dálnici D2 do Břeclavi a vybudovat navazující úsek rychlostní silnice R55 Břeclav – státní hranice. V zásadách územního rozvoje je však propojení moravské a rakouské metropole vedeno v koridoru rychlostní silnice R52 v úseku Pohořelice – Mikulov – Drasenhofen. Soud vyšel z obsahu platné politiky územního rozvoje, ve které je zahrnut jak dopravní koridor mezinárodního významu rychlostní silnice R52, tak dopravní koridor rychlostní silnice R55. Tyto koridory nejsou v politice územního rozvoje koncipovány jako vzájemné alternativy, ale jsou pojímány jako dva samostatné záměry, které obstojí vedle sebe. Jihomoravský kraj podle soudu správně převzal do návrhu zásad územního rozvoje oba koridory a prověřil jejich proveditelnost. Posouzení vlivů návrhu zásad územního rozvoje na území zařazená do soustavy NATURA 2000 ukázalo, že koridor R55 v úseku Břeclav – státní hranice má významný negativní vliv na evropsky významnou lokalitu Soutok – Podluží a ptačí oblast Soutok – Tvrdonicko. Zásady územního rozvoje by tak mohly být schváleny pouze při provedení kompenzačních opatření, a proto byl tento záměr ze zásad vypuštěn. Naproti tomu v případě koridoru R52 žádná obdobná překážka proveditelnosti záměru zjištěna nebyla, a proto nemohl být tento koridor ze zásad územního rozvoje vyřazen. |
|
| Autor: | bumbik [ 21.6.2012 9:57:37 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
jak dlouho může trvat připravit nový strategický dokument plus schválení krajského zastupitelstva ? a povede tedy brno - víděň přes R52 kolem mikulova, chápu správně? |
|
| Autor: | jonáš [ 21.6.2012 10:20:30 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Jednou, možná .. až stokrát naprší a devětadevadesátkrát uschne, a princ Honza na bílém koni ukrutného draka udolá |
|
| Autor: | dvs [ 21.6.2012 10:30:29 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
cca 2 roky? U R52, ale snad platí nějaký ten ÚP VUC a ÚP obcí, takže by ÚR snad šlo i vydat, kdyby na to někdo spěchal, protože by se dalo možná vyargumentovat, že v tomto případě je soulad mezi ÚP a zamítnutými ZÚR (viz zamítnutí vydání ÚR na R1 511 MMR). Zdruhé strany by ale nemělo být možné změnit zamýšlené koridory např na zástavbu RD, protože by ten ÚP byl také v nesouladu ... , ale to musí někdo hlídat |
|
| Autor: | Sosa [ 21.6.2012 14:24:20 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
dvs píše: cca 2 roky? U R52, ale snad platí nějaký ten ÚP VUC a ÚP obcí, takže by ÚR snad šlo i vydat, kdyby na to někdo spěchal, protože by se dalo možná vyargumentovat, že v tomto případě je soulad mezi ÚP a zamítnutými ZÚR (viz zamítnutí vydání ÚR na R1 511 MMR). Zdruhé strany by ale nemělo být možné změnit zamýšlené koridory např na zástavbu RD, protože by ten ÚP byl také v nesouladu ... , ale to musí někdo hlídat A pak to někdo napadne, že není ZÚR a soud UR zruší. Jako v Praze. |
|
| Autor: | Lenny [ 21.6.2012 17:18:43 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Jestli správně chápu Mapmanův příspěvek, tak i vyjádření MD ČR http://www.mdcr.cz/cs/Media/Tiskove_zpr ... _kraje.htm Tak R52 ani R55 nebyla zpochybněna a může na ni pokračovat příprava. Zpochybněny byly JZT, JT a R43. |
|
| Autor: | kot [ 21.6.2012 22:18:06 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Taky to tak chápu.... Ale je to tak správně????? |
|
| Autor: | Standa [ 22.6.2012 7:13:44 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Obávám se, že to tak není. Z dalšího textu toho rozhodnutí vyplývá, že NSS "musel" zrušit ZÚR jako celek, čili ani R52, ani R55 momentálně nemají oporu v ZÚR. Nepletu-li se, právě tohle chce někdo napadnout ústavní stížností. |
|
| Autor: | Sosa [ 22.6.2012 9:33:16 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Standa píše: Obávám se, že to tak není. Z dalšího textu toho rozhodnutí vyplývá, že NSS "musel" zrušit ZÚR jako celek, čili ani R52, ani R55 momentálně nemají oporu v ZÚR. Nepletu-li se, právě tohle chce někdo napadnout ústavní stížností. Kromě Dukovanského přivaděče, ten zrušit nemohl, protože už ho zrušil někdo před ním. |
|
| Autor: | balance [ 29.6.2012 22:59:35 ] | ||
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko | ||
Byla zahájena další výměna povrchu na I/52 u Nových Mlýnů ... Timing na začátek prázdnin se povedl ŘSD dokonale
|
|||
| Autor: | siesa [ 30.6.2012 7:45:19 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
balance píše: Byla zahájena další výměna povrchu na I/52 u Nových Mlýnů ... Timing na začátek prázdnin se povedl ŘSD dokonale Jojo...mnohdy si clovek musi pomyslet, ze casovani takovych akci vymysleji nejaci ignoranti... |
|
| Autor: | mapman [ 30.6.2012 8:18:33 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Což o to, u ŘSD jsme na podobné věci "zvyklí", ale že si to vůbec silniční správní úřad (tj krajský úřad JMK) dovolí povolit, to mi opravdu hlava nebere... Ten je tu taky od toho aby tyhle nesmysly uměl zarazit ... |
|
| Autor: | balance [ 5.7.2012 18:13:02 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Tak včera odpo už se lajnovalo. Provedena výměna obrusu na cca 500 m. Kolona na celé hrázi se už rozjížděla ... |
|
| Autor: | Country [ 27.8.2012 21:52:42 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Tak doufám, že se konečně přestane diskutovat, kudy vlastně má dálniční spojení Wien - Brno vést: viewtopic.php?f=187&t=3688 až začnou rakušáci napřesrok stavět směrem na Mikulov |
|
| Autor: | bumbik [ 27.8.2012 23:28:23 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
no nedávno byla na ČT24 reportáž právě o tomto, že již probíhá výstavba úseku po Drasenhofen na rakouské straně a že příští rok se započne poslední úsek Drasenhofen - hranice ČR/Rakousko, ale že to chtějí nejprve konzultovat s ČR - pak přišel verdikt našeho soudu a nyní rakušáci jedou po výrobě i tak ... tak doufám, že naši se podle toho nějak zařídí a jednou se dočkáme R52 (po novém roce D52) až k Mikulovu ... |
|
| Autor: | Marty [ 28.8.2012 8:48:36 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
bumbik píše: no nedávno byla na ČT24 reportáž právě o tomto, že již probíhá výstavba úseku po Drasenhofen na rakouské straně ... Nevím jestli neměli na mysli tou výstavbou spíš archeologický průzkum. Na oficiálních stránkách ASFINAGu k A5tce (http://www.asfinag.at/strassennetz/nied ... ersion=1.0) byly aktualizovány informace: Citace: Die Öffentliche Auflage der Projektänderung erfolgte von 13. Juli bis 28. August 2012 in den betroffenen Gemeinden. Derzeit werden die Stellungnahmen aus der Öffentlichen Auflage bearbeitet und das Umweltverträglichkeitsgutachten erstellt. Podle mne na české straně na R52 nebo I/52 hoří obchvat Mikulova a lepší napojení na budoucí rakouskou silnici. Ten dvoupruh od Mikulova k Pohořelicím se dá skousnout - má slušné parametry, párset metrů nového povrchu |
|
| Autor: | bumbik [ 28.8.2012 9:07:45 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
no obchvat mikulova by to chtělo a napojit ho plynule na rakouskou A5 a bylo by to cool |
|
| Autor: | harmonica [ 28.8.2012 9:34:15 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
To je perfektní zpráva, s jejich tempem bychom se tam mohli prohnat co nevidět. I kdyby ti naši šaškové a ekoteroristi buh ví co, alespoň to zrychlení na rakouské straně bude ohromné! Upřímně si myslím že střídavý 3 pruh není až tak strašný nápad, bouhžel až tak moc toho nevyřeší: - spousta křižovatek - úsek kolem vody nemá na to prostor |
|
| Autor: | multi [ 28.8.2012 9:38:52 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Teď je problém na rakouské straně, u nás je to v pohodě, těch pár kilometrů luxusní jedničky mě fakt netrápí. |
|
| Autor: | Standa [ 28.8.2012 11:45:09 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
U nás by stačilo v podstatě přidělat obchvat Mikulova, 3 MÚK (současné křižovatky jsou nebezpečné) a přes vodu udělat separovanou cyklostezku, aby po nadále dvojpruhové hrázi jezdily jenom auta. V ideálním případě by byl čtyřpruh až k MÚK před hrází a potom za ní, ale stačilo by to i jako dvojpruh (půlprofil čtyřpruhu, oficiálně jen "optimalizace" stávající trasy). Pokud projde nová kategorie SPMV, tak by se to do ní vešlo a určitě nějakou dobu vydrželo. |
|
| Autor: | jonáš [ 28.8.2012 12:03:21 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Na samostatnou stezku je tam (vyjma přepouštěcího objektu) místa habaděj http://www.mapy.cz/s/4Ywo .. na většině trasy dokonce i na samostatnej dvojpruh pro opačnej směr. Akorát by se to asi nesmělo kvůli průchodnosti deklarovat jako nová stavba dálnice Jinak po týhle hrázi snad ani žádná cyklotrasa nevede (a jel by po ní jen beznadějnej dobrodruh-sebevrah), ty jsou trasovaný po obou sousedních hrázích. Což snad jako doprovodná komunikace může stačit. |
|
| Autor: | Standa [ 28.8.2012 12:24:17 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
jonáš píše: Na samostatnou stezku je tam (vyjma přepouštěcího objektu) místa habaděj http://www.mapy.cz/s/4Ywo .. na většině trasy dokonce i na samostatnej dvojpruh pro opačnej směr. Akorát by se to asi nesmělo kvůli průchodnosti deklarovat jako nová stavba dálnice Jinak po týhle hrázi snad ani žádná cyklotrasa nevede (a jel by po ní jen beznadějnej dobrodruh-sebevrah), ty jsou trasovaný po obou sousedních hrázích. Což snad jako doprovodná komunikace může stačit. |
|
| Autor: | the.klokan [ 12.11.2012 16:15:57 ] |
| Předmět příspěvku: | Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko |
Ne že by mně tento příspěvek dělal jakoukoliv radost, ale když už jsem na to narazil... Schvalování silnice R52 na Mikulov na více než rok zamrzlo http://www.detizeme.cz/zprava.shtml?x=2365101 |
|
| Stránka 17 z 46 | Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina |
| Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group http://www.phpbb.com/ |
|