Právě je 27.4.2021 18:01:51




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1146 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 46  Další
 D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko 
Autor Zpráva
 

Příspěvky: 183
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Nejvyšší správní soud vyškrtl trasu R52 a související stavby z územního plánu Pohořelic

http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON ... 00087S.pdf


19.12.2012 17:55:27
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
S_M_Lomoz píše:
Nejvyšší správní soud vyškrtl trasu R52 a související stavby z územního plánu Pohořelic

http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON ... 00087S.pdf

Nějak se tam vytratilo odůvodnění rozsudku :!: :?:


19.12.2012 18:06:57
Profil
 

Příspěvky: 1074
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
SMLOMOZ: akorát, že ta R52 již kolem Pohořelic stojí. :crazy: :crazy: :crazy:


28.12.2012 18:10:03
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Marooned17 píše:
SMLOMOZ: akorát, že ta R52 již kolem Pohořelic stojí. :crazy: :crazy: :crazy:
Stojí. Je jen otázka, kde končí působnost Pohořelického ÚP, aby se s tím nesvezlo i pár metrů jejího pokračování.


28.12.2012 20:40:49
Profil
VIP

Příspěvky: 3429
Bydliště: Kladno
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Což se svezlo, takže se nepodaří v krátkodobějším horizontu ani odstranit ty úrovňové křižovatky na konci současného čtyřpruhu :-(

_________________
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!


18.3.2013 21:42:34
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
a pokračuje vůbec příprava R52 ? je vůbec šance, že se pohne dál z OPD2 ideálně celá do konce roku 2020? soud přece minulý rok řekl jasně, že její trasa je OK

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


18.3.2013 21:57:07
Profil
VIP

Příspěvky: 3429
Bydliště: Kladno
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
To jo, ale bez ZÚR nejde žádat o územní rozhodnutí a ZÚR plánuje kraj definitivně schválit až v 2015 (lhůty projednání). Čili příprava ze strany ŘSD může pokračovat jen velmi omezeně. Navíc je tam také problém s hodnocením ekonomiky, takže v plánu je technicko ekonomická studie celého zbývajícího úseku, aby se to dostalo do ekonomicky přijatelných parametrů a mohl to být čtyřpruh. Ono totiž to tam významné závady ta současná trasa kromě bezpečnosti nevykazuje...

_________________
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!


18.3.2013 22:00:28
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
takže se reálně stane, že v roce 2016 dotáhne Rakousko A5 do Mikulova a my vlastně v té době budeme stále na startu s přípravou :-(

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


18.3.2013 22:02:34
Profil
VIP

Příspěvky: 3429
Bydliště: Kladno
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
To se nestane, oni skončí v Drasenhofenu (za) a až bude na obou stranách reálně připraven přeshraniční úsek, tak se rozběhne výstavba. U nás jako první etapa tedy čtyřpruhový obchvat Mikulova s ukončením v Bavorech (tedy realizace části stavby 5206) s odpovídajícími technickými parametry a zjednodušením návrhu v MÚK Mikulov, jih.

_________________
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!


18.3.2013 22:05:59
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
ok ok, tyto informace jsou pro mě věrohodnější než reportáž Novy, kde říkali, že Rakousko chce v roce 2016 dotáhnout A5 až do Mikulova, že se chtějí domluvit s českou stranou, kde bude přechod na budoucí R52 a že to tam chtějí dostavět bez ohledu na otálení ČR ... přišlo mi to právě divné ...

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


18.3.2013 22:09:06
Profil
Online
 

Příspěvky: 51
Příspěvek R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
http://ekonomika.idnes.cz/mikulovska-da ... oprava_neh

...takže nakonec nebude ani jedno.. :ok:

http://www.denikreferendum.cz/clanek/15 ... -zastaveno

Vidím, že tohle tema ted je a bude nějakou dobu bez aktivity ....
áchjo ..

_________________
D52, D43 v původní trase!


4.6.2013 15:51:08
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Tak kdyby byla minimálně částečná pravda to, co píšou v tom idnes - že konečně začnou něco dělat a máknou na té D3 a budeme mít tak alespon jednu dálnici s Rakouskem. Ale tomu nevěřím ani náhodou.
A co se týče té D52 - to opravdu o tom, kudy povede dálnice do Vídně, to o tom bude rozhodovat, jen ten Patrik?

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


4.6.2013 20:11:32
Profil
 

Příspěvky: 221
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Pan Patrik je zcela otevřeně proti výstavbě jakýchkoliv dálnic a použije jakékoliv právní prostředky.
Již rozhodl o tom, že stávající I/52 má kapacitu dostatečnou a výstavba rychlostní silnice R52 je ekonomicky neefektivní. Část zátěže má převzít koridor (zde skutečně žádná R vézt nemůže, protože Lednicko-Valtický areál) přes Břeclav a R55 přes ptačí oblast Natura 2000 (asi v tunelu, aby to bylo ekonomicky efektivnější). Viz. deník Referendum.

Kdo z vás volil Patrika ..... počkat a jakou zastává funkci? No to je jiná kapitola, zkrátka pan Patrik má právo veta na výstavbu dálnic v ČR, změňte ústavu.


5.6.2013 7:03:38
Profil
 

Příspěvky: 2767
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Sch píše:
Kdo z vás volil Patrika ..... počkat a jakou zastává funkci? No to je jiná kapitola, zkrátka pan Patrik má právo veta na výstavbu dálnic v ČR, změňte ústavu.
Není třeba měnit ústavu. Jen některé zákony a práci soudů.


5.6.2013 7:13:17
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
JirkaS píše:
Sch píše:
Kdo z vás volil Patrika ..... počkat a jakou zastává funkci? No to je jiná kapitola, zkrátka pan Patrik má právo veta na výstavbu dálnic v ČR, změňte ústavu.
Není třeba měnit ústavu. Jen některé zákony a práci soudů.
V téhle souvislosti je zajímavý zejména fakt, že NSS v některých případech uznává veřejný zájem (viz spor o jízdu "mimo obec" v Děčíně nebo o "netelefonování při řízení"), zatímco jinde lpí na doslovném znění každého paragrafu... Někdo by se na to měl podívat!


5.6.2013 7:51:22
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Ale soudy jsou nezávislé. Alespoň teoreticky...


5.6.2013 12:38:37
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Měl jsem na mysli kasační stížnost JM kraje k Ústavnímu soudu ;) . Nějak jsem nepostřehl, jestli v téhle věci už něco proběhlo.


5.6.2013 12:55:27
Profil
 

Příspěvky: 2499
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
kot píše:
Ale soudy jsou nezávislé. Alespoň teoreticky...

A na kom? Občas mi přijde že na zákonech a ještě častěji jsou nezávislé na zdravém rozumu.


6.6.2013 8:56:19
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Ač nerad musím souhlasit. :x


6.6.2013 12:50:18
Profil
 

Příspěvky: 1763
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Včera večer cca 9h: před Mikulovem ve směru na A, spouvislá jedoucí kolona cca 4km, pro Poláky je evidetně problém projet kruhovým objezdem tak, aby pokračovali následně správným směrem, to samé, v bledě modrém, cca 4km před začátkem R52. Na samotné R52 hustší provoz než pak na D1. Před Poysdorfem ve směru k nám, stojící kolona až do té sousední vesnice, naštěstí se zrovna vypl ten semafor v centru a tak se to i rozjelo. Je to tam fakt celé děs a to i přes naší dobrou I/52 a slušnou B7.

_________________
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)


30.6.2013 10:56:58
Profil
 

Příspěvky: 755
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
monin píše:
Včera večer cca 9h: před Mikulovem ve směru na A, spouvislá jedoucí kolona cca 4km, pro Poláky je evidetně problém projet kruhovým objezdem tak, aby pokračovali následně správným směrem, to samé, v bledě modrém, cca 4km před začátkem R52. Na samotné R52 hustší provoz než pak na D1. Před Poysdorfem ve směru k nám, stojící kolona až do té sousední vesnice, naštěstí se zrovna vypl ten semafor v centru a tak se to i rozjelo. Je to tam fakt celé děs a to i přes naší dobrou I/52 a slušnou B7.

Popisujete mistni anomalii - stav pred sobotni zmenou turnusu v Chorvatsku. Ono ta souvisla kolona je jen v patek vecer a v sezone. Ja obcas jezdim z letiste proti ni domu. Vzhledem k tomu, ze se vzdy najde nekdo, kdo radeji nez se s rodinou rekreovat se jede zabit, radeji sjedu za koncem A5 na Breclav. Na druhou stranu tato anomalie urcite nebude ve statistikach scitani dopravy...


2.7.2013 6:55:14
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Marty: Tahle anomálie tam asi bývá dost často, já jsem ji tam například zažil první lednový víkend, kdy se Poláci a Rusové vraceli ve velkém z Alp. Naštěstí jsem jel do Rakouska, kam v tu chvíli směřovalo výrazně méně střídajících (takže šlo vlastně jen o takovou poloanomálii). Situace je sice mnohem horší na rakouské straně, ale tam se to už řeší. Potom se bude muset něco udělat s obchvatem Mikulova, protože ty dva kruháky na stávající trase by byly hlavní "úzké hrdlo". Při nejhorším by stačil i půlprofil budoucí R52.


2.7.2013 7:19:15
Profil
 

Příspěvky: 7216
Bydliště: II/480
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
jak jsem pochopil v roce 2016 budou rakušané s A5 u poysdorfu, takže kromě posledních 8.5 na naše hranice budou mít 4 pruh od vídně, což znamená přilákání zejména lidí jedoucích k moři na tuto trasu, takže to úzké hrdlo bude pořádně úzké (v Mikulově) ale přece Jihomoravský kraj stále nemá schváleny ZÚR, takže ani půlprofil R52 nelze postavit ne?

_________________
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...


2.7.2013 8:33:52
Profil
 

Příspěvky: 5956
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Pardon, úzké hrdlo bude ještě užší a to výrazně...


2.7.2013 21:05:04
Profil
 

Příspěvky: 3744
Bydliště: Praha
Příspěvek Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
bumbik píše:
jak jsem pochopil v roce 2016 budou rakušané s A5 u poysdorfu, takže kromě posledních 8.5 na naše hranice budou mít 4 pruh od vídně, což znamená přilákání zejména lidí jedoucích k moři na tuto trasu, takže to úzké hrdlo bude pořádně úzké (v Mikulově) ale přece Jihomoravský kraj stále nemá schváleny ZÚR, takže ani půlprofil R52 nelze postavit ne?

A kdyby to nebyla R52, ale místní komunikace, stavěná městem Mikulov :twisted: ?
EDIT: Ještě doplním "dočasná".


3.7.2013 7:30:43
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1146 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 46  Další




Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Kubasssssssss a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz