|
Právě je 27.4.2021 18:01:58
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
D52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
| Autor |
Zpráva |
|
Marty
Příspěvky: 755
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Tak ja nevim. Slyseli uz soucasny ministr dopravy a zrejme budouci premier o problemu s fouskem CHKO, ktery planovana R52 zrovna jak na svinu u Mikulova protina anebo to je uz OK??? Cicham cicham, ze se zeleni ze soucanych vyroku dobre bavi, nebot vi jak kousicku R52 zabranit...
|
| 10.9.2013 22:23:34 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Podle mne slyšeli a to rozhodnutí jít touto cestou podle slov pana ministra je po konzultaci s odborníky. Skoro větší problém je tam kde se trasa CHKO dotýká, kde hold silnice dělá právě tu hranici = PR Anenský vrch. V těch místech by se měl obchvat asi napojit na stávající silnici. V tom jihozápadním cípu je PR Šibeničník a tam bude diskuse o tvar MUK Mikulov jih. Formálně není průchod silnice CHKO problém. Ve srovnání s D8 a jejím průchodem CHKO zde není z právního hlediska potřeba vyjímka MŽP ze zákona. Zákon 114/1992 Sb. o ochraně přírody a krajiny v § 26 Základní ochranné podmínky CHKO v odstavci hovoří (1) Na celém území chráněných krajinných oblastí je zakázáno v bodu f) stavět nové dálnice, sídelní útvary a plavební kanály. Na rozdíl od národního parku, kde je zakázáno stavět i nové silnice. Nyní je navíc ve hře obchvat opravdu jako silnice první třídy. R52 má souhlasné stanovisko EIA, kde byl průchod CHKO řešený a je tam dohledatelná i připomínka CHKO. http://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_MZP032 . Je otázkou zda bude muset být nová EIA, ale existence současné EIA se souhlasným stanoviskem je důkazem řešitelnosti konfliktů s ochranou přírody. Hlavní úskalí bych viděl, zda projde vydání ÚR, protože bude snaha jej zvrátit podobným způsobem jako R1 511 u Běchovic s odvoláním, že není v souladu s nadřazeným plánem ZÚR, ale argumentaci bych tušil odpor proti "salámové metodě". To že se někdo odvolá a bude se to řešit u NSS je skoro jistota. Dokonce se dá odhadnout kdo se bude odvolávat. Trochu mne zklamal pan hejtman, když řekl, že ZÚR budou až za 3 roky 
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 11.9.2013 10:10:21 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Tak i na R52 je v úseku Pohořelice - st. hranice navrženo v každé stavbě úsekové měření rychlosti s následným předáváním hříšníků do spárů PČR.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 26.9.2013 20:55:49 |
|
 |
|
kentanjack
Příspěvky: 143 Bydliště: Praha
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Lenny píše: Tak i na R52 je v úseku Pohořelice - st. hranice navrženo v každé stavbě úsekové měření rychlosti s následným předáváním hříšníků do spárů PČR. Nejsem tak dobře informován, co přesně to znamená? Že bude úsekové měření rychlosti na současném půlprofilu? Nebo že bude měření instalováno po dobu dostavby, aby se dělníci cítili bezpečně? Či snad že bude, podobně jako mýtný brány, trvalou součástí jednoho dne dostavené R52? Pokud platí poslední možnost, tak kdo tohle prosazuje? Připadá mi to neuvěřitelné. Ještě před pár lety, když na tuhle možnost poukazoval někdo v televizi, tak se páni na MD/ŘSD tvářili, že k něčemu takovýmu nikdy nedojde, že to by byla čistá buzerace.
|
| 26.9.2013 22:16:56 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Hmm, lobby měření rychlosti zase udělala krůček  Hold když prolobbovali odpovědnost provozovatele vozidla, tak si myslí, že budou posílat jenom složenky. Časem by nám nejraději namontovali bonzovací měřiče rovnou do aut 
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 27.9.2013 9:05:16 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Tak na jednu stranu mě to plošné měření taky docela štve, o to víc, že dvs má bohužel pravdu, že nám to časem budou chtít cpát rovnou do aut - povinné automatické volání při nehodě je asi první krok (na druhou stranu ještě pořád nenasadili do osobních aut ani povinné tachografy, tak to snad nebude tak horké).
Na druhou stranu ale budu v případě R52 rád už za to, že budou mít vůbec kde měřit...
|
| 27.9.2013 9:20:27 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
No "oni" to nechtějí cpát oni už na tom pracují, aby to tam nacpali http://www.auto.cz/eu-chce-vynutit-dodr ... -isa-76489http://ec.europa.eu/transport/road_safe ... on_isa.htm (zatím je naštěstí ještě upozornění, že ta studie není názorem komise EU...) K úsekovému měření třeba toto http://ec.europa.eu/transport/road_safe ... ameras.htmNo a u nás jsou samozřejmě pomahači např.: http://www.czrso.cz/clanky/management-rychlosti/http://www.asb-portal.cz/inzenyrske-sta ... -2549.html (tento doporučuji přečíst je v češtině, protože je tam krásně popsáno, jak nastupovalo omezení v Itálii a ve Francii Komu to výše uvedené nestačí, tak klíčová slova: Management rychlosti speed enforcement ISA Intelligent speed adaptation No a kromě starosti o naši bezpečnost se k tomu přidá jako důvod hluk a emise (rakouský luft 100)
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 27.9.2013 12:10:09 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
"Koupím auto jakékoli značky. Zn.: Hacknuté."
|
| 27.9.2013 12:51:14 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
OT: Jedině mám obavu, že s tím hacknutým budeš moci jezdit svobodně na nějaké okresce nebo spíš polňačce. Taková ISA v autě bude určitě podpořena právě úsekovým měřením jako nástrojem vymáhání dodržování práv (v ENG Law enforcement) a pokud se auto správně neohlásí hned se za takto "porouchaným" vozem vyšlou Passat pro zastavení auta. No a na dálnicích to půjde prosadit dříve taky proto, že kromě požadavku na omezenou rychlost se přihodí další požadavek na vybavení nějakou tou bezdrátovou komunikací s infrastrukturou. Jenom se hold stanoví přechodové období. Automobilky to rády podpoří, aby řidiči museli obnovit auta. No a aby jsme to zkousli, tak nám přihodí možnost autozipování automaticky bez řidiče (taková nová verze liniového řízení 2.0). Teď se začnou prodávat ty automatické popojížděče PS: Před hodně lety si pamatuji nějaký scifi film, kde hrdina právě takovouto automatiku vypnul a hrozně to na něj řvalo. Nevíte co to bylo za film?
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 27.9.2013 13:26:40 |
|
 |
|
MPMP
Příspěvky: 2741
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Z toho je vidět, jak si zastánci těchto opatření protiřečí. Kdekdo si při "boji proti rychlosti" bere do huby i spotřebu a jakékoli takovéhle zařízení jako je uvedený "popojížděč" má jednu malou nepřekročitelnou podmínku - automatickou převodovku. A s ní samozřejmě i nárůst spotřeby a to ne malinký, ale dost podstatný. Tak o co teda jde? O úspory nebo o "bussiness"? Já myslím, že zde diskutujícím je to celkem jasné. 
|
| 27.9.2013 13:59:40 |
|
 |
|
jonáš
Příspěvky: 4084
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
To neni tak jistý, u nových automatických převodovek s dvojitou spojkou se už nějakej čas naopak píše o snížení spotřeby proti běžnýmu řidiči .. málokdo si dává na tom kvedlání šaltpákou extra záležet, aby neustále optimalizoval. Ztrátový hydrodynamický měniče se třema kvaltama jsou už snad pasé.
|
| 27.9.2013 14:43:18 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
MPMP píše: ...Tak o co teda jde? O úspory nebo o "bussiness"? Já myslím, že zde diskutujícím je to celkem jasné.  Hodně lidem taky prostě dělá dobře buzerovat ostatní  . dvs píše: OT: Jedině mám obavu, že s tím hacknutým budeš moci jezdit svobodně na nějaké okresce nebo spíš polňačce... Záleží na kvalitě hackera  . Ale asi máš bohužel pravdu... dvs píše: ...PS: Před hodně lety si pamatuji nějaký scifi film, kde hrdina právě takovouto automatiku vypnul a hrozně to na něj řvalo. Nevíte co to bylo za film? Možná tohle http://www.csfd.cz/film/13018-demolition-man/, tam dávali pokuty i za vulgární mluvu  !
|
| 27.9.2013 14:51:41 |
|
 |
|
Lenny
Autor
Příspěvky: 9876 Bydliště: na levém břehu Dunaje
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Přesně tak, budou postaveny nazvěme to třeba portály s kamerami, bude jich okolo šesti a jejich umístění bude řešeno s PČR. R52 i D1 má společného jmenovatele a to jednu firmu z Prahy. Neznám zadání studie na liniovky a infomační systémy, které u nich byly objednány, ale někdo to musel požadovat. Pochybuji, že by si to sami od sebe vymysleli.
_________________ D47 už máme, teď ještě D48 Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
|
| 27.9.2013 21:34:40 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Když to tady vše čtu, tak si v duchu říkám, že je vlastně docela dobře, že už mám ty nejlepší a nejhezčí roky za sebou.. 
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 28.9.2013 7:40:10 |
|
 |
|
Country
Příspěvky: 492 Bydliště: Morava
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Asi už je nejvyšší čas, aby parlament schválil zákon o obecném referendu (jako mají třeba ve Švýcarsku), to je asi jediná možnost, jak se takové buzeraci bránit. BTW, pořád obecně fňukáme, že na stavby nových dálnic nejsou peníze, a na tyhle blbosti prodražující stavbu peníze jsou ?
_________________ Jeep Grand Cherokee 3.0 CRD
|
| 29.9.2013 19:00:59 |
|
 |
|
adi88
Příspěvky: 495 Bydliště: Brno, kousek od VMO
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Ono i s těmi referendy to není žádná výhra, když občas slyším, co za moudra jsou schopni vymyslet "obyčejní lidé", tak začínám dostávat z přímé demokracie fobii...Ono i to úsekové měření je produktem všech těch revolučních zlepšovatelských ideologií, které řada lidí tolik podporuje. Nedochází jim, že na to doplatí další buzerací ze strany státu, vždyť ono to zní hezky, že bude méně nehod, méně splodin, méně neštěstí na světě.
|
| 29.9.2013 23:53:00 |
|
 |
|
Marty
Příspěvky: 755
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Jel jste někdo v Holandsku po dálnici ? Pokud vím, tak tam mají úsekové měření hodně rozšířené a výsledkem je, že nikdo s NL SPZ nejede rychleji než je dovoleno. No a vzhledem k plackovosti Holandska se kamiony nezadýchávají do kopců a tak doprava plyne bez markantních rozdílů podobnou rychlostí. Člověk jede v řádově menším stresu než u nás na D1.
Ty rozdíly mezi rychlostmi kamionů a aut nejsou na I/52 tak velké jako na rakouské B7, kde kopce jsou. I přesto Vás v pondělí brzo ráno na I/52 šmikne 8let starý Passat s Opolskou značkou jedoucí aspoň 130-140kmh. To se pak necítím bezpečně. Jenže představa, do jakého extrému by až česká verze úsekového měření mohla zajít - viz. 60-40kmh v tunelech na brněnském VMO, mne též nenechává v klidu. Tak uvidíme...
|
| 30.9.2013 8:37:54 |
|
 |
|
mts
Příspěvky: 476
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Ja jsem taky k vuli lidu skepticky. Viz ten vecne ozralej buran na Hrade...
|
| 30.9.2013 8:41:00 |
|
 |
|
monin
Příspěvky: 1763
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Jen ne pro bůh všelidové referendum. Drtivá lidí chce v této zemi chce ještě pořád ten pověstný komunistický "klid na práci a na odpočinek". A v tom, případě, by se pak po takovém všelidovém hlasování, do Pohořelic nedostal už ani 2x za den, linkový autobus. Natož, aby mohla pokračovat dálnice dál, směrem na Vídeň.
_________________ Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
|
| 30.9.2013 8:55:32 |
|
 |
|
Standa
Příspěvky: 3744 Bydliště: Praha
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
mts: No jo, ale jeho člověk zatím vymyslel asi nejrafinovanější postrčení I/52, tedy obchvat Mikulova. Pokud pohne s dálnicemi, jsem ochoten mu odpustit i tu nemírnou konzumaci  . monin: Když vidím ty věčné obstrukce zelených Khmérů a jejich intelektuálních přátel, tak mám sto chutí začít volat "po klidu na výstavbu dálnic"  ...
|
| 30.9.2013 9:15:25 |
|
 |
|
adi88
Příspěvky: 495 Bydliště: Brno, kousek od VMO
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
No je pravda, že na řadě jedniček lidi jedou a hlavně předjíždějí nebezpečně. Ale když sem dáme úsekovku, tak jednak uděláme z předjíždění Sophiinu volbu (stihnu 90kou předjet auto co jede 80? Bude to déle trvat, co když se tam někdo mezitím objeví? Budu muset zrychlit, což se rovná pokuta) a druhak tím potrestáme i ty, kteří by v situacích, kdy je silnice prázdná jeli tou, dle mě, vcelku přípustnou stovkou. Zrovna na té I/52 jsou asi největším problémem úrovňové křižovatky. Zde to bývá pro najíždějící fakt o hubu, takže zde by mi radary ani nevadily, já bych v klidu mohl jet tou svou stovkou a v příslušných nebezpečných místech zpomalit, a řada těch co tam valí 140 by tu rychlost taky snížila, protože by je čas od času křižovatka zpomalila na 60, tudíž by si rozmysleli, zda má cenu to takhle rozjíždět.
|
| 30.9.2013 10:40:52 |
|
 |
|
harmonica
Příspěvky: 223 Bydliště: Ostrava
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
100% souhlas! I teď je jen pár úseku na té jedničce kde se dá rozjet, pak stejně furt brzdíš takže si rozmyslíš i nějaké extremní předjíždění.
_________________ BMW E61 530d Ex. Ford Mondeo 2.0 TDCI
Život je bahno a jen svině v něm umí chodit.
|
| 30.9.2013 11:24:17 |
|
 |
|
dvs
Příspěvky: 3513
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
adi88 píše: ... Zrovna na té I/52 jsou asi největším problémem úrovňové křižovatky. Třeba pokud projde ten obchvat Mikulova, tak by se tam časem mohli zrealizovat i ty MÚK. Vždyť budou MÚK řešit pouze bezpečnost.
_________________ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MIDIGames.DanceBetweenBombs
|
| 30.9.2013 13:21:56 |
|
 |
|
Pavel Q
Příspěvky: 325
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Rád bych se zeptal, uvažovala se někdy v minulosti třeba trasa přes Hrušovany a Hevlín? (Nějak takhle) Nebo je to nepřijatelné pro Rakušany? (např. kvůli území mezi Laa a Mistelbachem) Nebylo by to o tolik delší než přes Mikulov. Na moravské straně by byla také výhoda, že by se to dalo napojit na Znojmo a na I/38.
|
| 22.10.2013 11:55:12 |
|
 |
|
Marty
Příspěvky: 755
|
 Re: R52 Pohořelice – Mikulov – Rakousko
Pavel Q píše: Rád bych se zeptal, uvažovala se někdy v minulosti třeba trasa přes Hrušovany a Hevlín? (Nějak takhle) Nebo je to nepřijatelné pro Rakušany? (např. kvůli území mezi Laa a Mistelbachem) Nebylo by to o tolik delší než přes Mikulov. Na moravské straně by byla také výhoda, že by se to dalo napojit na Znojmo a na I/38. Jo. Takhle to česká strana vždy chtěla a pak na jednom setkání vyměkla a svolila k variantě Mikulov. I proto se teď v Dolním Rakousku nejezdí po dálnici za Poysdorf, nýbrž A5 končí už u Schricku... Lennyho stránky píše: 7.května 1999 proběhla jednání ve Valticích mezi českou a rakouskou stranou. Česká strana prosazovala vedení na Nový Přerov, zatímco rakouská strana vedení na Mikulov. Varianta vedení kolem Břeclavi byla rakouskou stranou zamítnuta. Usnesení vlády č. 741 ze dne 21. července 1999 bylo rozhodnuto, že další výstavba v úseku Pohořelice - st. hranice je závislá na dohodě s rakouskou stranou. V sprnu 1999 rakouský parlament schválil novelu silničního zákona, která obsahovala vedení dálnice A5 v trase Eibesbrunn – Schrick – Poysbrunn - Drasenhofen/Mikulov a znovu schválena v aktualizaci z března 2002. V roce 2001 HBH Projekt zpracoval Vyhledávací studii Pohořelice - Mikulov, která obsahovala 5 možných variant vedení, následně z nich byly vybrány 3 varianty. Rakouskou stranou byla vypracována mezinárodní studie R 52/A5. Od ledna 2003 probíhal proces EIA, který 15. května 2005 skončil vydáním souhlasného stanoviska MŽP ČR pro variantu 1x vedoucí převážně v trase současné silnice I/52. 9. listopadu ministři dopravy obou zemí podepsali memorandum o přechodu v prostoru Mikulov - Drasenhofen. 9. listopadu 2006 schválilo Zastupitelstvo Jihomoravského kraje ÚP VÚC Břeclavska, kterým byla zakotvena trasa v územně plánovací dokumentaci.
|
| 22.10.2013 15:02:56 |
|
|
Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky
Kdo je online |
Uživatelé procházející toto fórum: Kubasssssssss a 1 návštěvník |
|
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru Nemůžete odpovídat v tomto fóru Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru
|
|