Právě je 25.5.2020 5:30:54

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
 [D56] Obecně 
Autor Zpráva

Bydliště: v Trutnově, 49 km od nejbližší polské dálnice a 53 km od české, 29 km od rozestavěné české.
Příspěvek Re: [D56] Obecně
Obchvat velkého města bez poplatku je logický, ovšem zrovna v případě Frýdku by to žádnou výhodu nepřineslo. I když by někdo na dálniční obchvat bez známky najel, už nemá kde sjet, aby nemusel platit :-) Musela by se výjimka posunout až k dalším výjezdům a to by hned začaly pořvávat další obce na trase.

4.12.2019 13:32:12

Ne, právě v tomto konkrétním případě, si myslím, že je opodstatnění to, že jedu po I/56 a chci do Ostravy, ale bez známky musím jet těmi obcemi .. když by byl vyjmut ten kousíček D48 a celá D56, tak by tama jeli všichni .. Až budou elektronické známky a budou to kontrolovat kamery, je možnost koupit si známku třeba jen na jednu dálnici, pro šetřílky ... ale teď ..

4.12.2019 16:43:42

davidb píše:
bumbik píše:
přišlo by mi to zbytečné, když by byla úspora třeba 2 - 3 min, za to mi to fakt nestojí ... asi jsem ze staré školy ... ale každého věc ...

Jízda mezi sídlištěm Riviéra ve FM a zónou v Hrabové.

S dálniční známkou 15,3 km - 13 minut. https://mapy.cz/s/refuhotufe
Bez dálniční známky 17 km - 28 minut. https://mapy.cz/s/besofejahe

Při 400 jízdách ročně je to navíc cca 680 km a 100 hodin navíc. (Chápu že ne každý den se jezdí jen dům - práce a zpět).

Při průměrné spotřebě 6,5 litru je to nějakých 44 litrů. Cena 31 Kč/l a jsem na 1364 korunách a voilá co jsem právě projezdil!

Jezdím Riviéra - Přívoz. Dálniční známku mám, směr FM - OV jezdím po dálnici, ale zpátky raději přes Vratimov a Lískovec. Nemám nervy na stání v koloně před FM. Je to sice dál a trvá to trochu déle, ale zase to jede.

Ten příklad nahoře nebere v potaz provoz a pravidelnou kolonu před FM a taky rozdílnou spotřebu dálnice vs. objížďka. Já mám spotřebu OV-FM po dálnici 5,6 až 6,0 a mimo dálnici 4,8 až 5,2. Záleží na aktuálním provozu, počasí a jestli ve Vratimově musím čekat na vlak.

Ale až bude obchvat hotov, tak budu rozhodně jezdit po dálnici.

Update:
dal jsem si ty dvě trasy, které běžně jezdím, do mapy a vyšlo mi, že přes Vratimov je to dokonce kratší:

Dálnice: 24,7 km - 25min
Vratimov: 23,3 km - 33min

Když započítám poskakování v koloně, tak je ten časový rozdíl nepodstatný.

9.12.2019 13:33:49

mkyral píše:

Update:
dal jsem si ty dvě trasy, které běžně jezdím, do mapy a vyšlo mi, že přes Vratimov je to dokonce kratší:

Myslíš kolonu před kruháčem u Teska?
Tu většinou projíždím v levém pruhu,který je prakticky volný.
Není lepší jet po dálnici až do Staříče a projet FM po Ostravské?

11.12.2019 11:43:51

davidb píše:
mkyral píše:

Update:

Myslíš kolonu před kruháčem u Teska?
Tu většinou projíždím v levém pruhu,který je prakticky volný.
Není lepší jet po dálnici až do Staříče a projet FM po Ostravské?

Ne, myslím poskakování před zúžením a dokonce i ve zúžení. A když opravovali most v Hrabové, tak i tam. Kruháč u Tesca je v pohodě.

12.12.2019 16:32:31

mkyral píše:
davidb píše:
mkyral píše:
Ne, myslím poskakování před zúžením a dokonce i ve zúžení. A když opravovali most v Hrabové, tak i tam. Kruháč u Tesca je v pohodě.

Tak to OK.
Ale pokud nebyla uzavírka kvůli výstavbě obchvatu, tak to dálnice musela jednoznačně vyhrát.

13.12.2019 19:32:37
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 156 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7