Právě je 26.5.2018 6:07:46

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 214 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Rusko 
Autor Zpráva

Příspěvek Re: Rusko
Pánové, zkuste se oprostit od propagandy, je to krásné dílo a velký jejich úspěch.

17.5.2018 8:05:11

Bydliště: v Trutnově, 53 km od nejbližší dálnice, 29 km od rozestavěné české a 49 km od té polské
Velký jejich úspěch, přesně tak zní propaganda :-)))

17.5.2018 8:20:59

Aha, takže takovýto most postavit v takovém termínu dokáže každý?

17.5.2018 8:39:31

Když máte neomezené zdroje, neřešíte ekologii, pozemky, můžete na stavbu nahnat kdekoho atp., tak to zas takový problém není. Já jsem spíš zvědavý na to, jak to bude s kvalitou toho mostu, když k tomu nebyl tendr a stavělo se na efekt rychle. Kerčský průliv je totiž známý mimo jiné dost problematickými geologickými podmínkami.

Pro ty co ovládají ruštinu, tady se k tomu v rozhovoru vyjadřuje geolog z ruské akademie věd (pro objektivitu dodám, že je to taky politik z opoziční strany Jabloko a část výroků jsou spíš spekulace :)): https://www.obozrevatel.com/abroad/yuri ... -vyu-2.htm

Tady je starší článek z Kommersantu, kde se o tom mluví v souvislosti s tím, že je to velké riziko pro pojišťovny: https://www.kommersant.ru/doc/2704065

Dokonce i státní agentura Ria novosti, která normálně jede docela drsnou propagandu, píše, že výsledky geologických průzkumů z roku 2015 pod železnicí vedoucí k mostu neodpovídají realitě: https://ria.ru/society/20171222/1511508695.html

17.5.2018 21:26:26

ML90 píše:
Když máte neomezené zdroje, neřešíte ekologii, pozemky, můžete na stavbu nahnat kdekoho atp., tak to zas takový problém není. Já jsem spíš zvědavý na to, jak to bude s kvalitou toho mostu, když k tomu nebyl tendr a stavělo se na efekt rychle. Kerčský průliv je totiž známý mimo jiné dost problematickými geologickými podmínkami.

Jasně. I tu ocel vám přece vyrobí každý.

18.5.2018 7:43:12

Bydliště: v Trutnově, 53 km od nejbližší dálnice, 29 km od rozestavěné české a 49 km od té polské
Nikdo přece tou stavbou nepohrdá a už vůbec ne my, kterým jsou dopravní stavby koníčkem. Ale otázkou zůstává, skutečně by podobná stavba vznikla za běžných podmínek ? Tedy v demokratické zemi a ke všemu ne jako strategická válečná zakázka ?

18.5.2018 12:30:20

Proč by neměla vzniknout? Byla plánována dlouho, jen nebyl zájem ze strany Ukrajiny.

18.5.2018 13:35:43

Tak to se ani nedivím :-) Spíš jsem tam zapomněl napsat slovo, jestli by vznikla za normálních mírových podmínek takto rychle ?
Nikde se mi to nechce hledat, ale proč to vlastně vede touto trasou, několikanásobně delší než severněji ? Je to kvůli námořní trase, které by rušily pilíře mostu ?

18.5.2018 14:59:50

Sosa píše:
Proč by neměla vzniknout? Byla plánována dlouho, jen nebyl zájem ze strany Ukrajiny.
Asi stejně, jako jsme my neměli zájem na exteritoriální dálnici... I tak by mě zajímalo, jestli by se ta stavba ekonomicky vyplatila, zvlášť tato dlouhá varianta.

18.5.2018 18:45:16

Na jiné stavby Rusko obtížně hledá financování, zve soukromý kapitál a tady to šlo z veřejného rozpočtu? Tady se především řeklo: Postavte most!
odpověď: Zítra začneme pracovat, pane.
Až se jednoho dne normalizují vztahy Ukrajina-Rusko a bude konečně vybudovaná dálnice https://mapy.cz/s/2EQR7 , tak Moskvané pojedou kratší trasu.
Stavba mostu byla potřeba, ale bylo to politické rozhodnutí nad ekonomickým.
V červenci jedu na Ural. Kromě krásné přírody ještě prozkoumám zdejší silniční sít.

18.5.2018 21:08:43

Honey72 píše:
Nikde se mi to nechce hledat, ale proč to vlastně vede touto trasou, několikanásobně delší než severněji ? Je to kvůli námořní trase, které by rušily pilíře mostu ?

To pořádně neví nikdo, pamatuju si, že se o tom hodně kolem roku 2015 psalo i v ruských médiích. Ta severnější trasa je ze všech úhlů pohledu logičtější (pokud si to pamatuju dobře, tak se o tom psalo i v souvislosti s geologií nebo vlivem na životní prostředí). Je dost možné, že tam hrála roli korupce.

Tady o tom něco psala před třemi lety Nová gazeta: https://www.novayagazeta.ru/articles/20 ... kogo-mosta

Flaky: Samozřejmě, trasa přes Charkov bude vždycky nejpřirozenější. Právě mimo jiné fakt, že je Krym přirozeně geograficky navázaný na Ukrajinu byl jedním z hlavních důvodů, proč byl v roce 1954 předán Ukrajině.

19.5.2018 13:58:22

Ohledně trasy mostu jsem našel článek z roku 2015 (který mimochodem srovnává alternativy most a tunel), kde se píše, že varianta přes Tuzlu má výhodu v tom, že vede v nejužším místě plavebního koridoru, má výhodnou výšku pobřeží a narozdíl od severní varianty není ohrožena připlouvajícími ledovými krami z Azovského moře, které pravidelně zamrzá.
https://www.tunneltalk.com/Crimea-20May2015-Bored-tunnel-favoured-for-a-fixed-link-across-the-Kerch-Strait.php

20.5.2018 0:33:50

Díky, teď už jsou mi výhody a nevýhody všech variant jasné. Jak vidno, nejkratší nemusí vždy znamenat nejvýhodnější :-)

20.5.2018 20:48:40

Kromě ker a geologie šlo i o nutnost dosypání Kerčské šíje, to by taky nebyla levná záležitost.

21.5.2018 8:33:22
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 214 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9