Právě je 14.8.2020 17:19:03
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 132 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Bosna a Hercegovina 
Autor Zpráva
VIP

Příspěvky: 13894
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Bosna a Hercegovina
martas píše:
Mohu se prosím zeptat, kdy se plánuje otevření mostu Svilaj na hranicích s HR? Někde jsem se dočetl, že počátkem roku 2020 a podle zdejších fotek a odkazů z průběhu se výstavba chýlila ke konci...
Most Svilaj, s napojením na dálnice A5 a A1 z obou stran hranic a objekty hraničního průchodu původně mají termín být kompletní do konce roku 2019. To se nestalo a prozatím platí informace, že práce běží naplno a odevzdá se toto dálniční spojení letos. Kdy se tak stane jsem se nikde nedočetl, ani na stránkách Bosny ani na stránkách Chorvatska. Vzhledem ke stávající situaci ohledně pandemie si netroufám vůbec odhadnout, kdy se tak stane. Možná se to jen když to bude hotové odevzdá do provozu s pozdějším ceremoniálem, ale opravdu neznám to datum. Hlavním důvodem neotevření do provozu je právě chybějící hraniční průchod. Tady musí probíhat celní a pasová kontrola a tato infrastruktura tady chybí. Bosna na tento účel neměla nejdříve peníze. Pak když získala peníze z EBRD/EIB, tak zas nemá podklady přeložené do angličtiny. Je v řešení i nouzový variant a sice využívat infrastrukturu na HR straně. Více zde: https://www.klix.ba/biznis/privreda/mos ... /191002033 . Proto de facto uvázlo odevzdání do provozu.

Tady je pro změnu video znázorňující již práce naplno i na dalším propojení s Chorvatskem, most Gradiška:


_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2019
čtěte+hlasujte


29.3.2020 17:29:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 445
Příspěvek Re: Bosna a Hercegovina
.....Hlavním důvodem neotevření do provozu je právě chybějící hraniční průchod[/u]. Tady musí probíhat celní a pasová kontrola a tato infrastruktura tady chybí. Bosna na tento účel neměla nejdříve peníze. Pak když získala peníze z EBRD/EIB, tak zas nemá podklady přeložené do angličtiny. Je v řešení i nouzový variant a sice využívat infrastrukturu na HR straně. Více zde: https://www.klix.ba/biznis/privreda/mos ... /191002033 . Proto de facto uvázlo odevzdání do provozu.

Na výstavbu hraničního přechodu Svilaj byla podepsána smlouva v hodnotě 18,7 milionu KM
Dnes byla podepsána smlouva na výstavbu nového hraničního přechodu Svilaj, která by měla být dokončena v příštích 300 dnech a jejíž celková hodnota je 18 713 999,35 KM. Hraniční přechod Svilaj se nachází na severu Bosny a Hercegoviny na 5 ° C koridoru.
Komplex nového hraničního přechodu Svilaj se nachází na severní hranici Bosny a Hercegoviny s Chorvatskou republikou a je plánován na ploše 103 000 m2. Na novém hraničním přechodu budou cestující odděleně od nákladní dopravy, na vstupu do Bosny a Hercegoviny budou čtyři pruhy a na výstupu z Bosny a Hercegoviny tři pruhy.

V rámci nového hraničního přechodu budou vybudována zařízení pro úřady: Úřad pro nepřímé daně, pohraniční policie , inspekční služby Bosny a Hercegoviny a zařízení pro zasilatele a banku. Kříž bude mít také samostatný energetický blok, samostatné zařízení pro podrobnou prohlídku vozidla, stupnice kol a velkou klenbu.

https://www.klix.ba/biznis/potpisan-ugo ... vilaj/2003


31.3.2020 15:07:48
Profil
VIP

Příspěvky: 13894
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Bosna a Hercegovina
Bosna a Hercegovina, federální ministerstvo dopravy mi uvedlo, že v tomto období proběhne zátěžová zkouška mostního objektu. A jak se rozběhne výstavba celého zázemí hran. průchodu, očekává se, že na podzim 2020 se povede stavbu odevzdat do provozu. V kooperaci s Chorvatskem, které ostatně čeká na dokončení právě ze strany Bosny a Hercegoviny. Po vykonání zkoušek mostu se již začne realizovat vodorovní dopravní značení na něm, projekt projde závěrečnou technickou kontrolou a bude mít již povolení jít do provozu.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2019
čtěte+hlasujte


13.4.2020 20:51:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 445
Příspěvek Re: Bosna a Hercegovina
Ministr Mitrović navštívil staveniště na mostě Svilaj přes řeku Sávu

SARAJEVO, 15. dubna (FENA) - Ministr komunikací a dopravy Bosny a Hercegoviny Vojin Mitrović dnes navštívil staveniště na mostě přes řeku Sávu poblíž Svilaje a potvrdil, že stavba mostu je v konečné fázi, z velké části dodržení lhůty stanovené v příloze 4 základní smlouvy na 14. dubna.

Vzhledem k výskytu pandemie koronavirů však byla část týkající se pokusu o zatížení a technického převzetí mostu prodloužena na polovinu května a následovalo získání provozního povolení.

Rovněž se plánuje, že dálnice FBiH připraví příští týden 300 m úsek mostu na hraniční přechod, po kterém lze uvést do provozu most Svilaj.

Rada ministrů Bosny a Hercegoviny stanovila pro dokončení tohoto moderního přechodu lhůtu 300 dnů.

Ministerstvo se ve spolupráci s pohraniční policií Bosny a Hercegoviny a nepřímým daňovým úřadem Bosny a Hercegoviny a dálnicemi FBiH pokusí najít řešení pro dočasné uvedení mostu Svilaj tj. Hraničního přechodu do provozu pro osobní dopravu, čímž se vyhne další náklady, protože je rovněž nezbytná přítomnost pohraniční policie, cel a orgánu pro nepřímé daně. Pokud to není možné, bude nutné zajistit, aby byl most střežen, dokud nebude postaven hraniční přechod nebo terminál.

Společná výstavba mostu byla realizována na základě dohody mezi vládou Chorvatské republiky a Radou ministrů Bosny a Hercegoviny o výstavbě mezistátního mostu přes řeku Sávu poblíž Svilaje a spojovacích hraničních úseků dálnice na koridoru Vc. Podle dohody financoval každý stát 50 procent smluvní hodnoty prací.

Jedná se o významný infrastrukturní projekt na Koridoru Vc, který spojí dálnici z Bosny a Hercegoviny a chorvatskou stranu na řece Sávě a její hodnota je 23 359 528,19 EUR bez DPH. Evropská unie poskytla grant ve výši 24,4 milionu EUR v rámci Agendy propojení 2015 na realizaci projektu na mostě Svilaj, na výstavbu moderního a efektivního 10,7 km dlouhého hraničního přechodu mezi Svilaj a Odžak, za což ministr Mitrović poděkoval EU Velvyslanec v Bosně a Hercegovině Johann Sattler, ministerstvo spojů a dopravy Bosny a Hercegoviny oznámilo.

https://www.fena.news/bih/minister-mitr ... ava-river/


16.4.2020 14:54:28
Profil
 

Příspěvky: 445
Příspěvek Re: Bosna a Hercegovina


29.7.2020 18:39:12
Profil
VIP

Příspěvky: 13894
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Bosna a Hercegovina
Built to connect, brožurka připravenosti projektů a mapy úseků hlavního koridoru napříč federaci: https://jpautoceste.ba/wp-content/uploa ... t-2019.pdf . :idea:

Projects for construction of motorways and expressways in Federation of B&H

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Přehled 2019
čtěte+hlasujte


29.7.2020 18:45:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 445
Příspěvek Re: Bosna a Hercegovina


9.8.2020 5:24:27
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 132 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz