Ukrajina

Odpovědět
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Ukrajina

Příspěvek od Diaľničiar »

Ukrajina (Motor Road Service in Zakarapattia Oblast of State Motor Road Service of Ukraine) vyhlásila tendr pro větší rekonstrukci hlavní silnice H-09 Mukacheve – Rakhiv – Bohorodchany – Ivano-Frankivsk – Rohatyn – Bibrka – Lviv a to ve 2 sekcích:

*sekce km 1+942 – km 154+000
*sekce km 154+000 – km 209+020
Naposledy upravil(a) Diaľničiar dne 13.12.2020 12:27:24, celkem upraveno 1 x.
Důvod: odstranění neplatného odkazu
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Ukrajina

Příspěvek od ML90 »

Pokud vím tak silnice z Ivano-Frankivska do Lvova už kompletní opravou prošla viz http://espreso.tv/news/2016/03/11/yak_d ... ya_remontu

Předpokládám, že ten tendr se týká úseků z Ivano-Frankivska do Mukačeva.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Ukrajina

Příspěvek od Diaľničiar »

Snad nebude Ukrajina něco opravovat dvakrát po sobě co je v dobrém stavu.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Ukrajina

Příspěvek od ML90 »

Ukrajinský premiér Volodymyr Hrojsman oznámil, že chce aby od podzimu 2017 na Ukrajině začala masivní výstavba nových silnic, na kterou by podle jeho slov mělo jít několik miliard dolarů, které by země měla získat mimo jiné od Světové banky. Prioritně mluvil o koridoru ze západu na východ a ze severu na jih směrem k ukrajinským přístavům.

http://www.pravda.com.ua/news/2016/06/21/7112424/
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Ukrajina

Příspěvek od ML90 »

Ukrajinská vláda ohlásila plány na stavbu zcela nové silnice spojující Lvov s jihoukrajinským přístavem Cherson. Vzhledem k výraznému propadu obchodu s Ruskem souvisejícím s anexí Krymu a válkou v Donbase a posílení vazeb na EU díky nedávno vzniklé Zóně volného obchodu by tato silnice měla sloužit ke zlepšení propojení jihoukrajinských přístavů v čele s Oděsou směrem k polským hranicím. Podle ukrajinského ministra infrastruktury by se silnice mohla začít stavět už v roce 2017.

http://zaxid.net/news/showNews.do?u_min ... Id=1402789
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Ukrajina

Příspěvek od Diaľničiar »

nepatří to k dálnicím, ale pravidelně o následujícím projektu informuji, takže je tady další milník nového sarkofágu pro elektrárnu v Černobylu ... :arrow:

začíná se přesouvat samotná nová konstrukce již nad původní kryt
Tchernobyl-hd.jpg
Tchernobyl-hd.jpg (85.49 KiB) Zobrazeno 25297 x
nová kupola je vyrobená z nejlepší nerezavé oceli, do požadovaného tvaru poskládáná na místě vedle elektrárny a to již na míru o celkovém rozsahu 162m na délku a 257m na šířku s výškou 108m, nyní se 5d bude pomalu posunovat nad elektrárnu (po kolajích), čímž se dnem 29.11. fixně uchytí a vytvoří se tak opravdu hermetický prostor již dosluhujícho sarkofágu, který byl sestaven na rychlo a hrozí, že se rozpadne; od události uběhlo již více jak 30 let

na výstavbě se podílejí VINCI (Construction) a BOUYGUES (Construction), cena za realizaci je 1,5 mld. € a poskládalo se na to 40 států/organizací, nejen na naplánování sestavení a navržení krytu, co je de facto 36.000t speciálního kovu, realizace trvá od zemních prací v roce 2012 s milníkem v roce 2015 a teda již nyní další, kterým se pomalu ukončí, záštitu nad projektem má i EBRD

životnost nového pláště je 100 let

Zdroj: VINCI
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Ukrajina

Příspěvek od FlakY` »

Ještě dodám, že po dokončení celého přesunu začne práce uvnitř krytu. Bude se odkrývat starý sarkofág a ekologicky likvidovat radioaktivní palivo, kterého tam dodnes po výbuchu leží spousta. Čištění bude trvat spoustu let, ale po dokončení nebude hrozit další katastrofa.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Ukrajina

Příspěvek od Diaľničiar »

Zde naleznete ještě v přehledné formě kdo projekt postavil, kdo ho finančně podpořil, jaký je rozměr stavby oproti jiným stavbám a další fotografie na následujícím odkazu:

http://www.etrend.sk/ekonomika/cernobyl ... obody.html

Tady naleznete prezentaci a video: https://www.vinci.com/vinci.nsf/en/pres ... 9-1010.htm

Tím ukončuji informování k tomu projektu.
Naposledy upravil(a) Diaľničiar dne 13.12.2020 12:28:09, celkem upraveno 1 x.
Důvod: odstranění neplatného odkazu
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: Ukrajina

Příspěvek od evilcleaner »

přidám zážitek z cesty na ukrajinu. jeli jsme opět do karpat, tentokrát ale přes polsko (A4) a pak na lvov a ivano-frakovsk a dále do mykulychynu. Polsko bylo pochopitelně skvělé, nová dálnice nebo rekonstruovaná, snad jediné co zamrzelo na cestě zpět první benzínka po 180 km od hranice ua/pl. Na ukrajině překvapivě slušné povrchy - silnice do lvova (M-10) pravděpodobně procházela opravou v souvislosti s fotbalovým eurem, bohužel jdou vidět rozsáhlé plošné poruchy (síťové trhliny, hloubková koroze asfaltového krytu, první velké výtluky) - do dvou let bude situace bez oprav velmi tristní. H-09 po které jsme pokračovali dál prošla v minulých letech obnovou krytu a místy i větší modernizací (nová svodidla, odbočovací pruhy, odvodnění) a povrch je skutečně velmi hezký. Zamrzí středověké trasování (horizonty, směrové a výškové vedení) a taky je tam pár míst ve skutečně havarijním stavu, na které se nešáhlo. Z ivano-frankovska do mykulychynu (a dál na rachov) to je ukrajina, kterou znám - silnice na hranici sjízdnosti, neustálé kličkování mezi krátery, vyjeté koleje nevídaných rozměrů (u leckterého auta je to o olejovou vanu) - pokud jsem pochopil, tak by se tento úsek měl v blízké budoucnosti opravovat, alternativou je ho uzavřít.

Samostatnou kapitolou je přechod vnější hranice shengenského prostoru, cestou tam (27.12.) malý provoz v koridoru pro občany EU a stihlo se to za jednu hodinu. Cestou zpět (2.1. návrat gastarbeiterů) krásných 7 hodin, samozřejmě se to dá stihnout za zlomek času pokud je člověk ze správné kasty (oligarchů). Celkový dojem z té země byl tentokrát dost špatný, byl jsem už potřetí a asi si příště vybereme na silvestr jinou zemi. :ko:
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Ukrajina

Příspěvek od FlakY` »

Ukrajina hospodaří přibližně se stejným rozpočtem jako ČR, ale spravují stát o 8x větší rozloze a 4x větším obyvatelstvem. Západní část Ukrajiny je na tom velice dobře oproti jiným oblastem, ale stát se snaží co nejvíce investovat do oprav i když to nejde tak rychle. Nejvíce prostředků jde do páteřní sítě, kde některé silnice nebyly vůbec sjízdné a nyní se tam jezdí 120 a více.

Hranice je průjezdná jak kdy a jak kde. Když jsou svátky, tak to bývá dost narvané a můžete být rád, že jste tam nečekali 10hodin. Na Ukrajinu to bývá rychlejší než na opačný směr. A chápu Vás, když si člověk jednou zvykne na Schengen, tak projíždět hraničními kontrolami je dost vopruz.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Filip
Příspěvky: 26
Registrován: 4.6.2009 19:37:56

Re: Ukrajina

Příspěvek od Filip »

Ukrajinu jsem projel na podzim a dostal jsem se až na východ do Luhansku. Paradoxně nejlepší silnice jsem pocítil někde ve středu Ukrajiny. Ale nejvíc mě zklamala západní část, o které se básní, jak je na tom dobře. Vůbec ne, silnice i kolem Lvova rozpadlé a samotný Lvov tragédie, město jak po skončení války. No a všude tanky, vojáci a nepříjemné kontroly na hranicích, kdy mě dusili přes hodinu, protože jsem se jim nezdál :D

Zlatý Rusko, tam strávím zase příští dovolenou
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Ukrajina

Příspěvek od ML90 »

Už jsme si s kolegou vyměnili pár soukromých zpráv, kde jsem to zmiňoval. Pokud jde o hraniční přechody, tak jednoznačně doporučuju ty menší (třeba taková Medyka za Przemyślem je opravdu peklo, tam je to nejlepší vzít pěšky anebo nově vlakem - viz http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przem ... ,11611872/) - já osobně třeba do Lvova v poslední době jezdím přes přechod Krościenko-Smylnycja. Akorát je tam do Sambora mizerná silnice, ale už letos se částečně opravovala a výhledově by se měla dát celá dohromady.

Je to tenhle přechod: https://www.google.pl/maps/place/Przej% ... 22.7013066
eucitizen
Příspěvky: 104
Registrován: 17.3.2009 11:05:56

Re: Ukrajina

Příspěvek od eucitizen »

A neuvazuju zaviest system ze dopredu si objednate cas kedy pridete na hranicu? Viem ze to robia Estonci a zacali to robit aj Bielorusi v Breste. Proste cez internet si objednate, za poplatok, cas prijazdu, je to v hodinovych intervaloch. V tej vybranej hodine vas skontroluju a idete dalej. Ja som to este nevyskusal, ale vraj je to skvela vec.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Ukrajina

Příspěvek od FlakY` »

Nejhorší situace je, když se mění směny. Kolony narostou tak závratně, že trvá několik hodin, než se to vrátí do normálu. Prostě tam čekáte hodinu a nic se neděje. Hranici jsem nejrychleji projel za 20 minut a nejpomaleji za 4,5 hodiny. Až Ukrajinci dostaví M10 k Polské dálnici A4, tak dojde k odvedení nákladní dopravy na starou silnici 94. Propustnost by se měla pro OA zase zvýšit a výrazně by měla odlehčit dalším hraničním přechodům.
Průměrně by měl řidič počítat se 3 hodinami.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Ukrajina

Příspěvek od Standa »

Filip píše:...No a všude tanky, vojáci a nepříjemné kontroly na hranicích, kdy mě dusili přes hodinu, protože jsem se jim nezdál :D ...
Asi čtou, co tady o nich píšete ;) .
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Ukrajina

Příspěvek od FlakY` »

Žytomyr se dočká 4 pruhového obchvatu. 18 ledna byla schválená investice ve výši 1 mld. Hrv. Úřad schválil rekonstrukci silnice M-06 Кyjev - Čop na dálnici v úseku км 129+600 – км 151+73.

http://www.minregion.gov.ua/press/news/ ... ktu-zubko/
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Ukrajina

Příspěvek od ML90 »

Mimochodem když už jsme u toho překračování hranic, tak je tady od prosince ještě jedna možnost. Od prosince jezdí ukrajinské vlaky Intercity z Kyjeva přes Lvov do Přemyšlu. Od ukrajinských železnic (mimochodem nevím jestli to tu padlo, ale od loňského roku je jejich ředitelem Polák Wojciech Balczun a zatím to vypadá, že to byla velmi povedená změna - dříve byl mimo jiné ředitelem polské PKP Cargo, kterou vytáhl z obrovských problémů) to byla trefa do černého, protože je o ně vzhledem k rychlosti a příznivé ceně (z Přemyšlu do Lvova stojí jeden lístek cca 22 zlotých, tedy necelých 150 Kč) obrovský zájem. Sám jsem tenhle vlak minulý týden na trase z Přemyšlu do Lvova a zpátky vyzkoušel a je to opravdu super spojení. Cesta (je to zhruba 100 km) včetně všech kontrol trvá cca 2 hodiny.

Na trase jezdí vlaky Hyundai Rotem, fotografie např. zde: http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci ... 79602.html
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Ukrajina

Příspěvek od FlakY` »

Vlak je pěkná alternativa a dost ubude busíků. Jaký je tam rozchod? Ukrajina uvažovala o Evropské koleji přímo do Lvova, tudíž by tam mohly přijíždět vlaky z celého západu. Lvov je pro mnoho Ukrajinců nejlepší přestupní místo. Mají tam letiště, železnici a vnitrostátní/mezinárodní autobusové spoje.
Díky za info ML90.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Ukrajina

Příspěvek od ML90 »

Určitě je to super alternativa a hodně to mění dopravu v tomhle směru. Přímé autobusy totiž obvykle byly dražší a samozřejmě mohou zůstat viset x hodin na hranici (v tomhle směru bylo rychlejší dojet busíkem na hranici a přejít jí pěšky, ale pohodlné to taky moc nebylo). Jinak do Přemyšlu je dotažený široký rozchod 1520 mm, takže tam ty ukrajinské vlaky mohou normálně dojíždět. Dál už to ale nejde. O tom, že je tenhle spoj hodně úspěšný svědčí i to, že polské PKP hlásí obrovský nárůst prodaných lístků na navazující spoj do Wroclawi, a proto chtějí od března zavést i navazující vlak do Varšavy.

Přiznám se, že o plánech na protažení evropského rozchodu do Lvova nic nevím, ale evidentně skutečně minimálně od 90. let existují a nyní se přechází do fáze realizace (což souvisí s podpisem asociační dohody mezi EU a Ukrajinou). Podle tohoto článku (http://zaxid.net/news/showNews.do?yevro ... Id=1373729) se na projektu pracuje aktivně od roku 2014 a v jeho rámci by se měla postavit trať z Polska přes Lvov a Černovice do Rumunska o celkové délce 476 km. Vida co se člověk nedozví nového :)
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Ukrajina

Příspěvek od FlakY` »

Dneska jsem zjistil ze zprávy z 18. listopadu 2016, že se zároveň chystá otevření dalšího hraničního přechodu mezi Ukrajinou a Polskem ve Lvovské oblasti.
Otevírat by se mělo do konce roku 2018. Zároveň na Ukrajinské straně probíhá hloubková oprava tahu ze Lvova do Sambiru (N13, H-13) a Przemysl má nově dobudován jihovýchodní obchvat (885), který je připojen na severovýchodní obchvat. Osobně bych ještě uvítal opravu silnice až do Stryie.

Co se železnice týče, uvádí tam, že chtějí další rozšíření až do Krakowa.
Naposledy upravil(a) Diaľničiar dne 13.12.2020 12:28:48, celkem upraveno 1 x.
Důvod: odstranění neplatného odkazu
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Ukrajina

Příspěvek od FlakY` »

Ekonomika 2016 a výhled 2017

2016
HDP +1,8% (neoficiálně možná až o 2,2%)
Inflace 12,4%
Státní dluh 70% HDP (vnímán jako hodně vysoký a neudržitelný, podle mě s růstem HDP bude dluh klesat)
Nezaměstnanost až 30% neoficiálně ,11 uchazečů na 1 volné místo, evidují se jen ti co berou dávky.
Výdaje na obranu a bezpečnost 5,2% HDP
Obchod s EU +8,1% (EU je největší obchodní partner)

2017
HDP +2,5 až 3%
Inflace okolo 8,1%
Státní dluh, schodek rozpočtu bude 3% HDP
Nezaměstnanost v lednu činila 351 tis. lidí. Neoficiální (bez dávky podpory) je samozřejmě víc, ale aktuální data ukazují pozitivní trend ve snižování nezaměstnaných.

Na konci roku 2016 musel stát zachránit největší banku v zemi Privatbank a následně ji znárodnil. V současnosti probíhá vyšetřování a lidem z vyšších míst hrozí vězení. Její problémy ještě nejsou uhašeny a čeká se na výroční zprávu banky. Rozpočet na tuto událost nebyl nastaven a dají se očekávat zvýšené státní výdaje na napumpování kapitálu do této banky.
Je důležité pochválit Ukrajinu za to, že se snaží ve svízelné situaci stabilizovat ekonomiku. ATO, oprava silnic, zvyšování platů pro státní zaměstnance, sociální program, boj s korupcí, vstup zahraničních investorů a přibližování se standardů EU a NATO je pro Ukrajinu to nejdůležitější. Doufám, že letošní plán na opravu silnic budou plnit na 120%, protože silnice nejvíce brzdí Ukrajinskou ekonomiku. A včetně korupce odrazují zahraniční investory do byznysu na Ukrajině.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Ukrajina

Příspěvek od ML90 »

Ukravtodor zahájil přípravu na stavbu severního obchvatu Lvova (jediná část, která chybí). Nová silnice by měla mít 22 km a mělo by se jednat o rychlostní komunikaci v profilu 2x2 s maximální povolenou rychlostí 130 km/h. Při cestě směrem z Kyjeva k polské hranici by měla nová silnice ušetřit 50-60 minut jízdy.

zdroj (v článku je mapa plánovaného úseku): http://zaxid.net/news/showNews.do?ukrav ... Id=1419084

Jinak pokud jde o novinky ze západní Ukrajiny, tak by se mělo začít s gnerálními opravami téměř 175 km silnic vedoucím k 6 hraničním přechodům s Polskem (5 v lvovské oblasti a jednomu ve Volyňské oblasti). S financováním tohoto projektu pomáhá právě Polsko.

zdroj: http://zaxid.net/news/showNews.do?polsh ... Id=1409256

Jinak ve lvovské oblasti pokračují i další důležité projekty. Mezi ně patří oprava silnice M-06 (trasa Kyjev-Čop) ze Stryje na hranici se Zakarpatskou oblastí (86 km http://zaxid.net/news/showNews.do?dorog ... Id=1418418) a oprava silnice Lvov-Sambor (62 km; tohle mě obzvlášť těší, protože jsem po téhle silnici loni několikrát jel http://zaxid.net/news/showNews.do?dorog ... Id=1417744)
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Rusko

Příspěvek od Diaľničiar »

Most na Krym: začala se budovat dálnice od mostu po Sevastopol, prozatím 10 km sekce s tím, že výstavba běží na oba směry. Rychlost provozu bude na 140 km/h, s osvětlením pro zvýšení bezpečnosti provozu v parametrech 2x2. Plánuje se i osadit kamery s live přenosem z výstavby. První část má být v provozu v roce 2018.
Naposledy upravil(a) Diaľničiar dne 19.12.2020 22:45:47, celkem upraveno 1 x.
Důvod: odstranění neplatného odkazu
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Rusko

Příspěvek od Diaľničiar »

Rusko, které v 2. polovině roku 2016 našlo 100 mld. rublů na výstavbu 4-pruhové silnice Taurida v délce přes 200 km na Krymu výstavbu komunikace začalo: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=213&t=5930 . První část má být v provozu koncem roku 2018, druhá koncem roku 2020. Původně se měl projekt začat v 03/2017 a již nyní je prodražen o desítky mld. rublů, které ale ještě nejsou vykryté.

Více informací, fotek, záběrů na trasu atd.: http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... count=2605

Pŕípravní práce se provádějí půlroku. Zakládání větších mostních objektů rovněž.

Postup prací na mostě a Tavrida zde ve videu:



Starší články po EN: https://themoscowtimes.com/news/russian ... imea-54724 , http://russianconstruction.com/news-1/2 ... rimea.html

Na Krym směrují oproti minulosti enormní částky peněz i na opravy stávající silniční sítě. Realizace nového mostu a nové dálnice napříč jsou investice, jakých by se Krym nikdy nedožil. Ukrajina velmi nehezky odpojila Krym od elektrické energie, čímž ale více potrestala místní obyvatelstvo, ale i tento problém byl již ze strany Ruska vyřešen natáhnutím kabelu a dovezením generátorů do důležitých institucí. Rusko nemusí investovat do obranní technologie, protože ta na Krymu je již nyní a to co nejvíce chybí je právě vylepšení dopravní dostupnosti.

Ale Rusko dnes investuje i do dálnice mezi největšími městy, i do dálnic v dalších oblastech, i do nového moskevského okruhu i do velmi odlehlých regionů na dalekém východě, kde se staví různé 4-pruhové bypassy. Stát se vzmáhá v silničních investicích, i když musí šetřit pro nízké ceny ropy. Nešetří se na enormním přezbrojení, ale razantně se šetří na sociálních výdajích. Doprava má o několik desítek % méně, jenomže před problémy se západem a cenami ropy naplánovala ty investice v řádech navýšení o stovky %. Nyní se ještě provádí i takové změny jako posun investicí; jejich prodloužení o 5-10-15 let dle priorit. Nenaplňují se ale ironické poznámky současných UA představitelů o tom, že na Krym Rusko zabudne den po připojení.
Naposledy upravil(a) Diaľničiar dne 19.12.2020 22:47:04, celkem upraveno 1 x.
Důvod: odstranění neplatného odkazu
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Rusko

Příspěvek od FlakY` »

Pěkné info o stavbě a příšerná propaganda. Kdyby tam desítky kilometrů nemodernizované 4 pruhové silnice nebylo, tak jim rozhodně nestačí fin. prostředky a rok 2020.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
Odpovědět

Zpět na „Evropa mimo EU“