Právě je 3.12.2021 6:11:48
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Tchaj-wan (Čína) 
Autor Zpráva
VIP

Příspěvky: 16645
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Tchaj-wan (Čína)
Tchaj-wan zadal studii realizovatelnosti na výstavbu nové dálnice v zemi. Jedná se o spojení mezi Suhua Highway a Freeway No5.

Navrhovaná délka dálnice je 7,2 km. Odhadované náklady na výstavbu jsou v propočtu 639 mil. USD. Pokud vše půjde dobře, tak se počítá s tím, že dálnice bude dokončená v roce 2032.

Od tohoto nového úseku si slibují úlevu jak místní řidiči tak i plánovací komise, která se snaží snížit rozsah kongescí v zemi a pokud již nelze upgradovat dosavadní úseky silniční infrastruktury, tak přistupuje i k nové výstavbě. Ta, jak jsem uvedl i v širším shrnutí v tématu již pomalu ustupuje do úzadí; viewtopic.php?p=223061#p223061 .

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic


25.7.2021 21:51:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 16645
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Tchaj-wan (Čína)
příspěvek sepsán pro porozumění významu silnic pro národní fungování

Taiwan, rozpočet, obrysy 2022

*celý rozpočet se zvedne o 5,4% na v propočtu 80 mld. USD (HDP je kolem 700-800 mld. USD)
*národní obrana vzroste o 3% na 373 mld. NT$ (13,3 mld. USD)
- počítá se ale i s dalšími penězi za dobrou polovinu této částky, což je zvláštní raketový program Taiwanu, tedy celkem se na armádní výdaje nasměruje částka skoro 20 mld. USD, což bude odpovídat více než 4% HDP
*sociální zajištění dostane navíc 6,4%, skoro 600 mld. místní měny
*největší % navýšení má infrastruktura a sice 146 mld. místní měny aneb +18,6% a není to jen tak, zesílení se dočká nejen dopravní segment, ale i telekomunikace, vše ale pro hlavní účel

Taiwan, silnice, obrana

Taiwan v letošním roce v 9. měsíci provedl rozsáhlé armádní cvičení, při kterém si natrénoval zcela reálně využití vícero dálničních tahů, zkapacitněných tahů jako provizorní letecké plochy, pro letouny, ale i pro zajištění jejich "infrastruktury" jako doplnění paliva atp.

Stejně tak se prověřila obranná schopnost státu v rámci rozmístnění a přemístnění vybraného počtu vojska a civilistů v rámci simulovaného napadení. Jsou vybrány konkrétní provinční silnice k tomuto účelu na zajištění přesunu dětí a dalšího obyvatelstva do bezpečí.

Zjištěné nedostatky se mají v roce 2022 odstranit. Mj. se ale postaví nové km silnic a dálnic. Dále se instlatují další technologie pro automatizované řízení provozu a zajistí se generátory kvůli případným výpadkům energií.

Taiwan má poměrně nízký hrubý vládní dluh, jen kolem 35% HDP. Naopak sám je velkým věřitelem "jiných", v odhadované výši 200% HDP. Má poměrně slušné devízové rezervy, na asi 1,5 roku.

Prezidentka Taiwanu nedávno pronesla: Způsob, kterým bráníte velký kus země jakým je Čína, je zcela odlišný od způsobu, kterým chráníte malý ostrov. Měníme tradiční myšlení o tom, jak má být armáda strukturována, k jakému účelu budou sloužit civilní objekty v infrastruktuře a jak propojíme všechny segmenty dohromady tak, že společně umožní co nejlepší obranu ostrova. Základem všeho je chránit vzdušní prostor a tedy zajistit letecké dráhy kdekoliv v rámci ostrova, na to musí navazovat obrana našich vod, proto stavíme vlastní ponorky a na to musíme uchránit pobřežní linii a případně chránit nejzranitelnější. Proto přistoupíme k docela odlišným investicím, než jakých jsme svědky za posledních 5 dekád, přestáváme vnímat jednotlivé druhy infrastruktury jako samostatné celky.

Větší porce peněz se tak dostane do zvláštních programů:

*zesílení konstrukcí (mosty, nadjezdy; pilíře, základy, zářezy atp.)
*zlepšení stavu povrchů, nebo-li vozovek, s pamatováním na odstranění nebo rychlé přeskládaní centrálních bariér a dalších zařízení

Programy se pak rozdělí i administrativně anebo územně:

*městské zóny
*meziměstské oblasti

Z hlediska hlavního vládního rozpočtu se prakticky 1/3 peněz komponuje do segmentu obrany ať přímé nebo nepřímých výdajů spjatých s obrannou politikou ostrova.

Taiwan samozřejmě nebude útočit na Čínu, nýbrž si hodlá uchránit svoje demokratické principy a hodnoty a bránit se před (jakoukoliv) agresí. V samotné armádě slouží pak kolem 300 tisíc členů. Ovšem asi 16% není ve skutečnosti obsazeno.

Prozatím razil Taiwan politiku tzv. vlastního samosprávního řízení. Poslední roky je citelná snaha to změnit, ovšem tato snaha naráží na pochopitelné reakce Číny, která hrozí reakcí. Bohužel, ale v takovém případě se území Taiwanu značně poškodí, což neprospěje nikomu a navíc by hrozila další velká izolace Číny a oslabení její pozice v regionu, protože každá válka vyčerpává zdroje ... Taiwan je sice "malý" ve srovnání s "velkou" Čínou, ovšem již to není až takový "malý problém" jak by se mohlo zdát vzhledem k tomu jaká je struktura vztahů Taiwanu s mnoha státy světa, které rozhodně odmítají přímou intervenci ze strany Číny.

Taiwan je technologická velmoc, obzvláště v dnešních časech, kdy tamní společnost oznámila proinvestovat na 100 mld. USD do nových závodů na čipy. Samozřejmě i mimo Taiwanu, resp. hlavně mimo. To samo o sobě by vedlo k poškození čínské ekonomiky. Na druhou stranu Taiwan investuje značné zdroje do armády a každým rokem bude jakákoliv intervene složitější na realizaci.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic


12.11.2021 22:11:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 27 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz