Právě je 21.5.2018 17:19:22
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Peru 
Autor Zpráva
VIP

Příspěvky: 10846
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Peru
Výše opsané škody na infrastruktuře se prakticky nepodepíšou na dalším rozvoji silniční a dopravní infrastruktury. Peru zesílilo vývoz nerostních surovin (ty tvoří většinu vývozních komodit) a pak především mědi. Vývoz mědi a zlata představují na celkovém vývozu komodit 44% a za 1.-2. měsíc letošního roku se zvedl vývoz mědi o 70% na hodnotu 2 mld. USD. I vývoz zlata stoupl o 8% na téměř 1 mld. USD. Peru neustále snižuje jednotlivé komodity pro dovoz a naopak stoupají hodnoty vývozu. I nejperspektivnější obory v zemi jsou: důlní a těžařský průmysl, energetický průmysl (nyní hlavně distribuce energií) a infrastruktura a v ní ani tak né silnice jako spíš vodohospodářské stavby, letiště a metro v hlavním městě, i když silnice tvoří většinu investicí, tak jednotlivé projekty nejsou tak finančně velké jako ty z dalších oblastí. Pro období 2016-2025 se očekává celková investice do sektoru dopravy ve výši 57,5 mld. USD, kdy 55,4% by mělo mířit do silnic (nové dálnice v regionech, silniční obchvaty, asfaltování silnic atd.), 29,5% do železnic, 10,9% do přístavů (rozšiřování jejich odbavovací kapacity, navazující služby apod.) a 4,1% do letišť. Takže škody v řádu jednotek mld. USD z povodní tady nesehrávají zásadní roli. Překonání velkých mezer v dopravní infrastruktuře je klíčové pro reálnou integraci metropole s odlehlými regiony, snižování přepravních nákladů (pro export), a též ke splnění vize země, stát se logistickým integrátorem Latinské Ameriky s regionem Asie a Tichomoří. Pozitivní předpoklady k tomu dává mj. členství v liberálně orientované regionální Tichomořské Alianci.

Příkladem rozvoje dopravy v hlavním městě je probíhající výstavba systému metra. V současné době probíhá projekt výstavby 2. linky metra v Limě, která by měla mít 35 kilometrů a očekává se investice v celkové výši 5,5 mld. USD, přičemž jako doplňkové jsou uvažovány případné tramvajové či hybridní systémy. Podle plánů by 2. linka metra měla být dokončena v první polovině roku 2020, nicméně již nyní je jasné, že výstavba bude mít přibližně roční zpoždění. Zároveň probíhají studie proveditelnosti pro následující linky 3 (4,6 mld. USD) a 4 (4,4 mld. USD). V případě již fungující 1. linky metra je posilována její kapacita ve smyslu snižování (čtvrthodinového!) intervalu a pořizování nových souprav. Dalším velkým projektem je plánované rozšíření letiště Jorge Chávez v Limě. Stavba druhé přistávací plochy a nového terminálu by podle očekávání mohla být dokončena do roku 2023. Celková investice do tohoto projektu by měla být ve výši 1,1 mld. USD.

Další plánovanou investicí je investice ve výši 599 mil. USD do nového letiště Chinchero (Cusco). Také je plánována výstavba dálkové železniční trati z Limy na jih do města Chincha v hodnotě 1,5 mld. USD, oprava železniční tratě Huancayo-Huancavelica a jedná se o studii proveditelnosti pro výstavbu 3. linky metra v Limě (předpokl. 2018).

Omeškání na tendrování mají nejen povodně, ale i kauza Odebrecht. K zablokování či zpomalení celé řady velkých projektů vedlo vyšetřování korupčního skandálu v souvislosti s působením této firmy. Tato brazilská stavební firma byla v důsledku obvinění z korupce nucena odprodat své podíly na velkých investičních projektech v Peru.

Vládní dluh od roku 2008 do roku 2016 klesl navzdory masivním investicím z 30% na 23% HDP, i když poslední roky nepatrně roste a zřejmě pro povodně a naplánované investice bude mít stoupající charakter i následující období. V zemi je bez práce jen kolem 7% lidí.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


31.5.2017 10:11:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 10846
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Peru
V Peru před pár dny došlo k těžké dopravní nehodě (DN). Autobus sjel ze silnice (smrti) a spadl do asi 100m hloubky. Výsledkem je k momentálnímu času 51 mrtvých. Mimořádně obtížně se realizovalo i vyprošťování osob. DN se stala na tahu Panamericana Norte highway a to konkrétně v části Pasamayo na pobřeží Pacifiku.
Příloha:
1.JPG
1.JPG [ 106.06 KiB | Zobrazeno 1056 krát ]

Příloha:
2.JPG
2.JPG [ 144.5 KiB | Zobrazeno 1056 krát ]

více informací přináším v odkazech po anglicky :arrow:

https://www.cbsnews.com/news/peru-bus-c ... rash-lima/
https://www.express.co.uk/news/world/89 ... an-highway
http://www.nation.co.ke/news/world/Peru ... index.html

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


5.1.2018 17:46:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 10846
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Peru
Dne 26.1. se odevzdal do provozu obchvat Piura. Piura je město ležící na krajném SZ Peru, ve kterém žije cca. 400.000 obyvatel. Nová komunikace má délku 10 km. Dominantním je zde most Grau (304,8m). Úsek provozuje společnost Covisol: http://www.covisol.com.pe/ .

Obrázek

Obrázek

Obrázek

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


28.1.2018 19:14:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz