Právě je 26.5.2019 12:57:58
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Guinea 
Autor Zpráva
VIP

Příspěvky: 12324
Bydliště: EU
Příspěvek Guinea
Příloha:
flag.PNG
flag.PNG [ 1.23 KiB | Zobrazeno 6619 krát ]

Příloha:
map.PNG
map.PNG [ 29.28 KiB | Zobrazeno 6619 krát ]

Rozloha: cca. 246 000 km2
Počet obyvatel: cca. 11,8 mil.
Hlavní město: Conakry (cca. 1,7 mil. obyv.)

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


Naposledy upravil Diaľničiar dne 9.3.2016 16:36:38, celkově upraveno 1

aktualizace počtu obyvatel17.3.2015 20:47:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 12324
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Guinea
Guinea je poměrně mladý stát, ostatně jako mnoho v Africe prošel si těžkou historii střídání vícerých autokratů a vojenské junty. Země disponuje nerostním bohatstvím, o jakém se většině afrických zemí ani nezdá, ale i tak žije většina obyvatelstva na pokraji chudoby. Od roku 2010 je na čele řádně zvolen prezident, který se snaží zavádět základní reformy do ekonomiky a transformuje také armádu, na kterou ještě v letech 2008-2009 za vlády junty šlo 30% HDP. V zemi žijí muslimové i křesťané v celkově dobré atmosféře.

Guinea má poškozené vztahy s mnoha sousedními státy, nejhůře je to se Senegalem, kterému se klade vina za podporování vojenského režimu. Nyní se situace pomalu obrací. Velmi opatrně se rozvíjí spolupráce s EU. Přízeň zde má Francie a Čína. To se odráží na financování projektů a na zhotovitelských společnostech v rámci obnovy infrastruktury.

Za 500 mil. USD se dokončuje největší hydro-projekt vodní elektrárny za pomoci Číny. Jinak dostupnost elektrické energie je nízká vzhledem k životní úrovni je to jen asi 18% obyvatelstva a pro špatnou síť jsou výpadky na denním pořádku i v některých částech hlavního města. Pro rozvoj v energetickém sektoru se dělá maximum a realizují se nyní největší investice, které přesahují jakýkoliv rozvoj za celé koloniální éry. :idea:

Guinea má asi 45.000 km silnic. Asfaltem je zpevněno jen asi 5.000 km. Celkový stav silniční sítě je velmi špatný; jámy o hloubce 50cm nejsou výjimkou. Z hlediska investicí do severní a východní části země, kde je 55% silnic se investuje jen asi 6% ze silničního fondu. Ministerstvo veřejných prací a dopravy se pravidelně otřásá v základech, pro podezření z korupce a předražování všech prací v oblasti silniční infrastruktury se zde často mění ředitelé.

V hlavním městě Conakry se nachází dálnice: Autoroute Fidel Castro dlouhá cca. 10 km v rámci tahu N1. Na silnicích dále od hlavního města se vybírá mýtné za účasti gangů a cestování v noci celkově se nedoporučuje. Technický stav vozidel není dobrý a v zemi chybí stabilní síť ČSPH.

Silničnímu rozvoji se ještě budu věnovat.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


17.3.2015 21:46:15
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 12324
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Guinea
Úřad prezidenta :arrow:

http://www.presidence.gov.gn/

Guinea je prezidentskou zemí. Vládní linky na ministerstvo veřejných prací a silniční fond se mění a formují, tak jak se formuje neustále celé řízení pro rozvoj silnic. Bude tedy přidáno později.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


18.3.2015 14:44:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 12324
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Guinea
nejdůležitější silniční uzel v hlavním městě Conakry :arrow:

ZDE na mapě

pro lepší představu:
Příloha:
1.PNG
1.PNG [ 1.09 MiB | Zobrazeno 6560 krát ]

Dálnice Fidela Castra je část úseku státní silnice N1, která začíná zde v hlavním městě Conakry a byla komplexně v části města rehabilitována. Dostala nový povrch, nové značení a také se mezičasem obnovil tady ten most ponad dálnici a vybudován taky systém napájení, čimž vznikla MÚK. Uprostřed 2x2 je bariéra: betonová svodidla a nad nima ještě přerušovaně plot, který má zamezovat přebíhání ze strany na stranu, kromě svodidel i veřejné osvětlení nabíjené solární energii. I když jde o 2x2, tak řidiči si z toho na mnoha úsecích dělají 2x3 dálnici.

něco z přestavby mostu ponad dálnici: http://www.kibarou.net/~a4733sup/fichie ... e2fc0984dd

průjezd dálnicí Fidela Castra:a zde ještě vidět most i dálnici před a počas rekonstrukce:Hlavní město je přelidněné, ostatně jako mnoho měst v Africe a stav silnic je v katastrofálním stavu. Až na pár výjimek, tedy opravdu důležité silniční tahy napříč městem se zde jezdí i po blátě.
Příloha:
carte-conakry-copie.jpg
carte-conakry-copie.jpg [ 164.96 KiB | Zobrazeno 6560 krát ]

EU, Francie a rozvojové banky (třeba Africká) sem směrují desítky mil. € na vylepšení stavu silnic a mostů, jenomže pro netrasparentní procesy na ministerstvu veřejných prací a v řízení silničního fondu je ten objem asi 1/3, než by mohl být, což je obrovská škoda pro celý stát.

Zavádějí se reformy a rozbíhá se nový systém řízení pro rozvoj silnic, pomalu se centralizují útvary, ale jde to pomaleji, než se očekávalo. Pro podezření z korupce se zde od roku 2010 vyměnila řada ministrů (3) ohledně investic do silnic, řada ředitelů silničního fondu (3) a nováčci za každým mění celý řad manažérů pro výstavbu/plánování/údržbu silnic/hlavních silnic/ulic (cca. 15 lidí). Kromě toho samotné ministerstvo veřejných prací se v roce 2014 celé reorganizovalo na příkaz prezidenta země. Ten musí často poslouchat kritiku ze zahraničí, proč si neumí udělat pořádek, aby se mohlo více investovat do propojení s okolitými zeměmi.

Veliká sláva byla před 2 lety ohledně 86 km propojení hlavního města Conakry s hlavním městem Sierra Leone, Freetown. To co kdysi trvalo 9h cestování autem ( :shock: ) se zkracuje na 4 hodiny ( :shock: ) :arrow: nejsložitější úsek v délce 13 km byl za 9 mil. € renovován a kromě toho se opravil jeden most a vybudovala se nová colnice se vším všudy. Obě země se dohadují na dalších investicích na tomto tahu, Dálnice Transparentnosti.

V zemi mají v rámci silničních investicí dominantní postavení francouzské společnosti Bougues a VINCI (přes africkou odnož Sogea - Satom, která za 80 let vybudovala v celé Africe 20.000 km nových silnic a dálnic a která také stojí za novým mostem ponad dálnici Fidela Castra).

Čína zde působí v oblasti těžařských offsetových programech a přes celou řadu prvků (financování přes Ex-IM banky, stavařských společností atd.) zde realizuje další stavařské projekty: především v oblastech železnicní přepravy (která slouží k těžbě surovin) a v oblasti energetiky, jak jsem psal v předchozím textovém příspěvku.

Komplikovaná minulost způsobuje, že stále je cca. 1/3 obyvatel negramotných a i to způsobilo rychlé šíření eboly, která zde v roku 2014 vypukla v epidemii. Tomu se zde více věnovat nebudu; dá se dohledat na netu. Z hlediska negramotnosti se velmi těžko hledají v odlehlejších oblastech odborně zdatní lidé k vedení a k řízení úřadů, včetně těch silničních a i proto se vláda snaží spíše o investice v hlavním městě a na jednotlivých hlavních silnicích, které mají za cíl zlepšit propojení se sousedními státy. Zaostává údržba vedlejších silnic, které jsou většinu roka jen těžko sjízdné.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


18.3.2015 15:23:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 12324
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Guinea
Do provozu se 15.6. dostal 230m dlouhý most Kaaka :arrow:http://www.lexpressguinee.com/fichiers/ ... =calb10077
Příloha:
Snímka.PNG
Snímka.PNG [ 390.81 KiB | Zobrazeno 5308 krát ]

Vojenští inženýři, kteří se rovněž starají o silnice obdrželi za skoro 4 mil. € techniku z Číny:
Příloha:
Snímka1.PNG
Snímka1.PNG [ 683.06 KiB | Zobrazeno 5308 krát ]

Po celém území probíhá zpevňování ulic a obnova silničních povrchů. Na sloupy veř. osvětlení se instalují solární panely.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


23.7.2017 14:17:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 12324
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Guinea
Dálnice Conakry, Cayoh - Dabola :arrow:
Příloha:
Poznámka: stávající spojení
G.JPG
G.JPG [ 82.39 KiB | Zobrazeno 4177 krát ]

Dne 19.4. odstartovala výstavba 370 km dlouhé dálnice z krajního předměstí hlavního města Conakry do vnitrozemského Dabola. Výstavba má trvat 36 měsíců. O financování a výstavbu se postarala Čína. Prozatím se mluví i o jen asi 230 km.

Více informací:

http://mediaguinee.org/coyah-president- ... ou-dabola/
https://aminata.com/guinee-alpha-conde- ... ou-dabola/
https://groupe-consultatif-guinee.com/p ... -Mamou.pdf

základní údaje

Les caractéristiques principales de ce projet sont comme suit :
Longueur 370 Km
Largeur de chaussée 7,0
Accotements 1,50
Revêtement 5cm de béton bitumineux
Couche de base 20 cm de grave bitume
Vitesse de base 80KM/ H
Ouvrages d'arts
Ouvrage hydrauliques

fotogalerie ze zahájení výstavby
Příloha:
10.JPG
10.JPG [ 68.56 KiB | Zobrazeno 4177 krát ]

Příloha:
11.JPG
11.JPG [ 149.49 KiB | Zobrazeno 4177 krát ]

Příloha:
12.JPG
12.JPG [ 109.13 KiB | Zobrazeno 4177 krát ]

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


20.4.2018 21:56:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz