I/20 v Plzni

Karlovy Vary (D6) – Plzeň (I/27, I/26, D5, I/19) – Blatná – (D4, I/4) – Písek (I/29) – Vodňany (I/22) – České Budějovice (D3)
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

I/20 v Plzni

Příspěvek od andy »

Leták stavby:
Silnice I/20 Plzeň, K Dráze–Jasmínová

Aktuální článek, trochu zmiňující i některé okolnosti výstavby v zimě:
Stavbaři finišují před pauzou
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: I/20

Příspěvek od andy »

V dnešním článku Rozkopou Slovanskou třídu se píše, že se ŘSD má podílet na rekonstrukci stávajícího průtahu I/20. To hádám znamená, že pokračování přeložky dál na sever jen tak nebude :roll:
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

I/20 Plzeň-Plaská - Na Roudné - Chrástecká

Příspěvek od andy »

Stavba, součástí jejíž druhé etapy je i 1, 3 km městského okruhu (kategorie MS 20/60):
Silnice I/20 Plzeň-Plaská – Na Roudné – Chrástecká

V 1. etapě bude vedle historického mostu postaven nový most přes Berounku, stávající most zůstane pouze pro pěší a cyklisty. Porobnosti viz info v aktuálním článku.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: I/20

Příspěvek od Bobek »

Bože ten hlas z lidu v tom článku... :roll: Ano, pontoňák je s dírama, ale zase se na něm (narozdíl od starého) dá pohodlně minout s autobusem.
Království a půl princezny za 511.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od martini »

Jen sem pro představu hodím obrázek dopravního řešení v Plzni, vč. I/20. K tomuto tématu bude ještě živo, až se začne něco dít.
plzeň.jpg
plzeň.jpg (64.96 KiB) Zobrazeno 39039 x
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od Majkii »

Takže podle webu ŘSD (konkrétně letáku stavby se po I/20 K Dráze–Jasmínová jezdí od srpna a slavnostní otevření proběhlo ve středu. Překvapuje mě, že o tom nevydali tiskovku.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od adamos »

Úsek silnice I/20 K Dráze – Jasmínová k dálnici D5 slavnostně uveden do provozu
...ŘSD zprovozňuje čtyřpruhový úsek silnice I/20 mezi ulicemi K Dráze – Jasmínová. Plzni přinese odlehčení dopravní zátěže v části Nepomucké třídy a v budoucnu umožní další pokračování průtahu přes město. Stavba byla dána do předčasného provozu již v srpnu 2010....
Naposledy upravil(a) martini dne 7.11.2010 19:08:02, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Diskuse k I/27 přesunuta do "I/27 v Plzni"
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
dakarcz
Příspěvky: 7
Registrován: 29.10.2011 13:43:27

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od dakarcz »

nevite nahodou nekdo kdy by se melo zacit stavet Plaská – Na Roudné – Chrástecká ?
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od martini »

Zde opravdu záleží na penězích, které se bohužel nerýsují, kor ne na silnice I. třídy mimo transevropskou síť TEN-T.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
zorg
Příspěvky: 25
Registrován: 10.5.2012 10:41:11

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od zorg »

Tohle by mě taky náramě zajímalo. Defakto to má být priorita města - napojení nejlidnatější části města na dálnici směr Praha, což je dle mého nejčetnější směr.
Takže jestli jsem to tu pochopil správně, tak:
- starý most bude jen pro pěší a cyklisty
- nový most na východ od starého zaplatí kraj
- nový 4 proud. most západně od železniční trati by mělo zacálovat jako celou tu silnici ŘSD

Nefunguje mi tento odkaz výše:
http://www.rsd.cz/catalog/Stavime-pro-v ... stecka.pdf
nalezl jsem aktuální (04/2012): http://www.rsd.cz/rsd/rsdcat.nsf/0/4741 ... stecka.pdf
zorg
Příspěvky: 25
Registrován: 10.5.2012 10:41:11

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od zorg »

Po přečtení aktuálního dotazu už se ztrácím kompletně:
- není tam zanesen (prý provizorní) kruhový objezd na stávajícím křížení ul. Na Roudné-U Velkého rybníka
- naopak je tam kruháč pod viaduktem v ulici Na Roudné, což nechápu, jak ho tam chtějí dostat.
- a vůbec, prostor stávající stanice a svahu vedle trati by se musel tak brutálně předělat, že si to skoro nedokážu představit, tak jak je to v tom dokumentu... :-)
- budoucí 4 pruh přes Berounku bude nad stávajícími domky nebo se vybourají?
- starý most se tedy bude opravovat a budou po něm jezdit auta jako kdysi?

Obrázek
Martin_L
Příspěvky: 381
Registrován: 21.2.2010 19:39:20

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od Martin_L »

zorg píše:Po přečtení aktuálního dotazu už se ztrácím kompletně:
- není tam zanesen (prý provizorní) kruhový objezd na stávajícím křížení ul. Na Roudné-U Velkého rybníka
- naopak je tam kruháč pod viaduktem v ulici Na Roudné, což nechápu, jak ho tam chtějí dostat.
- a vůbec, prostor stávající stanice a svahu vedle trati by se musel tak brutálně předělat, že si to skoro nedokážu představit, tak jak je to v tom dokumentu... :-)
- budoucí 4 pruh přes Berounku bude nad stávajícími domky nebo se vybourají?
- starý most se tedy bude opravovat a budou po něm jezdit auta jako kdysi?
Viadukt nad ulicí Na Roudné se bude stavět kompletně nový, takže se pod něj kruhový objezd pak již vejde. Prostor železniční stanice a svahu vedle trati se brutálně předělá :) . Zda-li dojde k nějakým demolicím je v tuto chvíli asi předčasné uvažovat. Starý most se určitě bude opravovat, protože na to má již nárok. Auta po něm už jezdit nebudou.
zorg
Příspěvky: 25
Registrován: 10.5.2012 10:41:11

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od zorg »

To oni nejezdí už dlouho. Takže starý zůstane po opravě pro pěší/cyklo a postaví nový menší most pro auta, který nebude součástí I/20, tj. ve finále budou vedle sebe 4 mosty: nový velký, železniční, starý a nový.
Kdy by mohlo toto být výhledově realizováno, tj. I20 od Studentské po Na Roudné - zatím se časově fakt počítá s tím co je napsáno v tom projektu? Kdy se začne s nějakým přemostěním Berounky - ať už velký nebo malý most pro auta? (v projektu je zahájení stavby I. etapy 9/2012, což zní naprosto luxusně)
Myslím, že je to naprostá ostuda vedení Plzně, že celý Lochotín jezdí x let na Prahu/D5 přes pontoňák a přitom vehementně prosazují zbytečné komunikace typu Rychtářka-Alej Svobody, což prohlašují za prioritu...

Jen tu opíšu, že Plzeň z celkové částky zaplatí za I. etapu (257M Kč) 70M Kč a kraj 187M Kč a za II. etapu (457M Kč) Plzeň 142M Kč.
zorg
Příspěvky: 25
Registrován: 10.5.2012 10:41:11

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od zorg »

Tak od rána se už jezdí po tom novém temporálním kruháči U Součků.
Jen přemýšlým, čemu to vlastně pomůže. Mimo nového povrchu jako takového (od Locháče směr Na Roudné dokázala zatáčka pěkně vytrestat) ubude odbočovák z Bílé Hory na Lochotín, kam se sice tolik aut nevlezlo kvůli zácpě před, ale stejnak. Pokud ráno bude moc aut z Locháče a/nebo Bílé Hory, tak bude jeden směr stejně stát, leda by se zipovalo, ale pak není nutnej kruháč. Taky napojení Na Roudné s 231 mezi viadukty už je mimo kruháč, takže tam se bude stát jako doposud a čekat "na milost" z prava. No, uvidíme...
zorg
Příspěvky: 25
Registrován: 10.5.2012 10:41:11

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od zorg »

Nějaké nové info? Od září se mělo stavět, ale pokud vidím dobře, tak se nepohnul ani kamínek :?

Ještě sem prdnu pdfko, kde je vidět, jak to chtěj hnát dál.
zorg
Příspěvky: 25
Registrován: 10.5.2012 10:41:11

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od zorg »

Tak to vypada, ze prace na novem mostiku pres Berounku u cisticky jsou v (plnem) proudu. Na 4 proudu vedle trati to naopak vypada, ze se vubec nic nedeje...
Navic konecne otevreli kompletne zrekonstruovany usek na Chrastecke kolem Senca smer Doubravka, novy asfalt a nejake veci kolem.
Dannyboy
Příspěvky: 156
Registrován: 31.7.2010 18:44:21

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od Dannyboy »

Jo zakládá se most u čističky a už je vykolíkované těleso přeložky. To je I. etapa. Čtyřpruh za tratí od Studentský k ulici Na Roudné je II. etapa a podle letáku je zahájení 04/2017. Takže "žádnej spěch".
zorg
Příspěvky: 25
Registrován: 10.5.2012 10:41:11

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od zorg »

No jo, máš recht, a já se tak těšil, ale blbě jsem se podíval :(
Myslel jsem, že II. etapa je až ten 4 proud k rokycanský včetně novýho 4proud mostu I20-na roudne-jatecni-rokycanska
zorg
Příspěvky: 25
Registrován: 10.5.2012 10:41:11

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od zorg »

Tak prvni etapa zda se speje ke konci, most stoji a nova vozovka ma uz hotove zvysene luzko :) uz aby to otevreli, pred 5 lety bylo pozde :P
dakarcz
Příspěvky: 7
Registrován: 29.10.2011 13:43:27

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od dakarcz »

tak ten 4 pruh z Jatecni na Na Roudne nebude ani za 15 let, jeste nezacala ani EIA. A pritom je to jedna z nepotrebnejsich silnic co Plzen potrebuje.
zorg
Příspěvky: 25
Registrován: 10.5.2012 10:41:11

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od zorg »

Hmm, skvělý :( místo toho vymejšlí debility typu Obchvat Roudné, přitom tam kde to vyúsťuje se víc aut nevejde a ničemu - ani mostu g. Pattona - to nepomůže...
No snad aspoň pohnou se záp. obchvatem, ten kousíček od Makra do Křimic je celkem příjemnej, taková německá státovka...
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od Jirka L »

Aktualizované letáky:
I/20 Plzeň, Jateční-Na Roudné (severní etapa) +
I/20 Plzeň, Jasmínová-Jateční (jižní etapa)
V současné době probíhá proces EIA a aktualizace Záměru projektu. Termín schválení Záměru projektu se předpokládá v 06/2016 (pův. bez termínu)

Pozn: stanovisko EIA je již vydané: http://portal.cenia.cz/eiasea/detail/EIA_PLK1705 otázkou je, jestli tím probíhajícím procesem EIA není myšlena verifikace
Dannyboy
Příspěvky: 156
Registrován: 31.7.2010 18:44:21

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od Dannyboy »

Sice se zpožděním, ale udělal jsem krátký video toho soumostí nad Berounkou. Video není moc nápadité, už jsem byl se strojem daleko, tak jsem moc nevymýšlel. Omluvte vibrace.
Adam108
Příspěvky: 199
Registrován: 10.7.2014 17:07:55
Bydliště: Praha

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od Adam108 »

Nová vizualizace:

Silnice I/20 a II/231 - Plzeň - Plaská - Na Roudné - Chrástecká, II. etapa

Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/20 v Plzni

Příspěvek od Honey72 »

Dannyboy píše:Sice se zpožděním, ale udělal jsem krátký video toho soumostí nad Berounkou. Video není moc nápadité, už jsem byl se strojem daleko, tak jsem moc nevymýšlel. Omluvte vibrace.
Video výborné a vibrace jsou přece normální. A proč bez nápadu ? Chtěl jste snad původně udělat piruetu anebo nízký přelet, či dokonce podletět všechny tři mosty najednou ? :D
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Odpovědět

Zpět na „I/20“