Nové úsekové radary (strategické detektory)

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Abstinentak
Příspěvky: 15
Registrován: 22.10.2014 19:01:09

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Abstinentak »

dj-bobr píše:Jedná se o Průmyslovou v úseku Teplárenská-Českobrodská z centra, GPS 50°5'29,1"N, 14°32'0,5"E ? Tak to bacha, ten se předával 11.12.2009, takže co z toho vyplývá, si domyslete sami.. (pětiletá lhůta uplyne příští týden)
A kde ještě?? snažím se to z tebe vymámit už měsíc a půl ;)
Vypadá to, že máš největší přehled...
Taky by mě zajímalo, zda to lze hned překlopit na měření, nebo to vyžaduje delší zásah a adaptaci techniky..

Myslím, že toto by měla být diskuze na tomto vlákně a ne, zda si někdo přeje, aby někde byla 80 místo 50 :lol:
dj-bobr
Příspěvky: 78
Registrován: 7.8.2011 18:05:23

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dj-bobr »

Nojo, já mám sice celou tabulku, ale zapřísáhl jsem se, že ji nebudu šířit :roll: přemýšlím, že bych ji zkusil z magoše vyrazit pomocí InfZ (Zákon č. 106/1999 Sb.), aby z toho byla veřejná informace - když se člověk podepíše jménem Pirátské strany, tak tyhle infožádosti fungujou přepychově :idea:

ale přibývají ještě další nové miniúseky - Na Dlouhém lánu úsekovka dlouhá asi tři metry, jako kdyby někdo v uzounké mezeře mezi zaparkovanými auty chtěl prasit ..
Abstinentak
Příspěvky: 15
Registrován: 22.10.2014 19:01:09

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Abstinentak »

dj-bobr píše:Nojo, já mám sice celou tabulku, ale zapřísáhl jsem se, že ji nebudu šířit :roll: přemýšlím, že bych ji zkusil z magoše vyrazit pomocí InfZ (Zákon č. 106/1999 Sb.), aby z toho byla veřejná informace - když se člověk podepíše jménem Pirátské strany, tak tyhle infožádosti fungujou přepychově :idea:

ale přibývají ještě další nové miniúseky - Na Dlouhém lánu úsekovka dlouhá asi tři metry, jako kdyby někdo v uzounké mezeře mezi zaparkovanými auty chtěl prasit ..
Tak tabulku nemusíš zveřejňovat - stačila by SZ.. 8-)
Ale to že uplyne ta doba 5 let ještě neznamená, že to hned začne měřit, nebo jo? nejsem technik, ale podle mě to budou muset nějak propojit.. jinak sem od cajta v modřanech slyšel, že ty nový úsekovky u černého koně na modřanské jsou taky z eu takže neměří..no moc se mi to nezdá, nevíš o tom něco? jak tu další diskutéři posílali odkazy, tak kampaň zněla jasně..chytit všechny s koženou brašnou :twisted:
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Mike »

spíš chytit všechny
brašna nebrašna
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
dj-bobr
Příspěvky: 78
Registrován: 7.8.2011 18:05:23

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dj-bobr »

Aha, teď teprve jak právě běží v bedně Pelíšky, jsem pochopil tu větu s koženou brašnou :lol:

což mi připomíná, že jsem chtěl sesmolit tu 106žádost, abych tu tabulku konečně mohl zveřejnit :roll:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Lenny »

To je jednoduché. Napiš toto: Podle zákona 106/99 Sb. vás žádám o zaslání následujících materiálů xxx na moji emailovou adresu y@y.y.
Jméno Příjmení
bydliště
datum narození
To stačí, do 14 dnů by měli odpovědět.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
dj-bobr
Příspěvky: 78
Registrován: 7.8.2011 18:05:23

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dj-bobr »

Však jo, já to znám, takových žádostí už jsem realizoval asi dvacet :)

Ostatně, doporučuji pozornosti:

http://piratestorage.dj-bobr.net/106_MP_odpoved.pdf
http://piratestorage.dj-bobr.net/106_TSK_odpoved.pdf
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Lenny »

Kontrolní otázka, měřící čára je co za vodorovnou dopravní značku? http://mapy.cz/s/f0AW
Například zde http://www.dzpce.cz/Vodorovne-dopravni-znacky.html žádnou podobnou nevidím. A na psychologickou brzdu to nevypadá, neboť chybí další čáry. Nemělo by náhodou DZ být přehledná bez zbytečných malůvek? Co tím chci říci: Má vůbec taková čára co dělat na vozovce, když není značkou a neměl by příslušný správní silniční úřad nařídit její odstranění? Přece nechceme, aby nám tu příště někdo namaloval např. kolečka či kosočtverce, to bychom asi netrpěly tak dlouho...
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
dj-bobr
Příspěvky: 78
Registrován: 7.8.2011 18:05:23

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dj-bobr »

Ač je to vtipný, zrovna mě to dneska napadlo, že to je něco, co vypadá jako dopravní značení a tudíž není-li to dopravní značení, nemá to na silnici co dělat.. (i když, co jsem viděl nové ošklivé směrové šipky na křižovatce Českobrodská - Spojovací, které taky nemají zrovna extra oporu v zákoně, tak nevim nevim)

Co s tím - podání k MP Praha, PČR, TSK, Úřad příslušné městské části - silniční správní úřad? (pro soudní řešení tam nějak postrádám materiální aspekt celého problému a asi nízkou společenskou nebezpečnost..)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Standa »

Ale chceme jako řidiči, aby měřicí čáry zmizely? Podle čeho potom poznáme, odkud kam se měří?
dj-bobr
Příspěvky: 78
Registrován: 7.8.2011 18:05:23

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dj-bobr »

(to odstraňování čar a podávání stížností byla nenápadná nadsázka, tyto kroky podnikat nebudu :) )

Spíš by mě zajímalo, jestli náhodou ty čáry nehrajou roli v kalibraci měřeného úseku (jsou úsekovky, kde nejsou ve vozovce indukční smyčky..)
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od MPMP »

Ty čáry mají mnohem prozaičtější funkci (nebo aspoň v nedávné minulosti měly) -slouží jako jednoduchý prostředek k zaostření kamery. Na samotnou vozovku totiž kamera nezaostří a když do zorného pole vjede auto, tak to již "nestihne" a pevné zaostření nelze použít, protože pro viditelné spektrum se ostří jinak než pro infra přisvícení.
dj-bobr
Příspěvky: 78
Registrován: 7.8.2011 18:05:23

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dj-bobr »

Ahá, dobrý vědět - takže prakticky lze říct, že když se povede odstranit čáru, tak se zhorší nebo eliminuje funkčnost dotyčné úsekovky :)

že bych se přece jen nějakým tím podáním začal zabývat?
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Lenny »

A taky je průkazné odkud kam se měří. Bez čar už to dle mého názoru není tak průkazní, že to bylo jak tvrdí, ne třebas o pět metrů dál.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Mike »

osobně si myslím, že při všeobecně uznávané toleranci měření je 5m délky měřeného úseku při dnes povolených rychlostech úplně šumák
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Mikulik »

čára chybí v levém pruhu na Patočkově z Vypichu směr centrum. Přeasfaltováno.
PlumJelinek
Příspěvky: 2
Registrován: 2.1.2015 17:59:01

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od PlumJelinek »

Dneska jsem si všiml, že je také několik nových kamer směrem z centra na Barrandov, nevíte jestli už měří, nebo jen kontrolují provoz?

A jak jsou na tom vůbec kamery na Strakonické směrem z centra? Už jsou tam dlouho, podle mě nebude dlouho trvat, uplyne doba kterou EU požadovala a začnou natvrdo měřit....
Sopko
Příspěvky: 149
Registrován: 26.3.2009 6:59:03

Praha, Liberecká

Příspěvek od Sopko »

Na Cínovecké - Liberecká je max 80 km/h, že?
http://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x= ... to%20Praha

Několikrát jsem pocit, pocit, že mě to v tomto místě fotí (výrazné červené světlo na kameře), ale jel jsem kolem 80 km/h, tedy podle mě v limitu. Pokuta nepřišla, ale zdálo se, že fotka se pořizovala.
nero_lama
Příspěvky: 123
Registrován: 22.11.2011 10:31:49

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od nero_lama »

Myslím, že u úsekového měření Vás kamera fotí vždy, jak na začátku tak na konci úseku, snímky se pak párují podle SPZ a po vyhodnocení časů se mažou nebo posílají MP
Nerolama
dj-bobr
Příspěvky: 78
Registrován: 7.8.2011 18:05:23

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dj-bobr »

Fotí vždycky, červený blesk je infračervený blesk UnicamINFRA-FACE resp. UnicamFLASH na osvícení obličeje.
Co se metodiky mazání/posílání_MP fotek týče, doporučuji pročíst odpovědi na mé dotazy pro TSK a MP Praha - MP, TSK
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Kubajsu »

Možná fotí vždy, ale určitě vždy "nepřibleskávají". Určitě na Jižní spojce blesknou až když jedu přes 84 tacho...
dj-bobr
Příspěvky: 78
Registrován: 7.8.2011 18:05:23

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dj-bobr »

Nebo je to o tom, jaké auto se jim líbí, z jakýchkoliv důvodů :) (ironie)
- na mě blesknou, i když tam jedu padesát.. možná to souvisí s citlivostí indukčních smyček ve vozovce.. já jezdím, jde-li to, tak, abych v okamžiku průjezdu přes smyčky zabíral co nejmenší plochu dotyčné smyčky a neaktivoval událost "projelo auto", jelikož časování blesku se odvíjí právě od průjezdu auta přes indukční smyčku.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od kot »

to bobr: Jak to tvoříš? Kolo co nejvíc na kraji /krajnici/ vozovky?
strongy
Příspěvky: 28
Registrován: 19.6.2011 21:28:04

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od strongy »

Já si myslím, že to jestli to blikne, má něco společného i s nastavením světel. Když nastavím světla dolu, tak to nebliká tak často, jako když je nastavím úplně nahoru. Několikrát jsem to zkoušel, na různých místech a vždy to tak bylo.
Abstinentak
Příspěvky: 15
Registrován: 22.10.2014 19:01:09

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Abstinentak »

dj-bobr píše:Však jo, já to znám, takových žádostí už jsem realizoval asi dvacet :)

Ostatně, doporučuji pozornosti:

http://piratestorage.dj-bobr.net/106_MP_odpoved.pdf
http://piratestorage.dj-bobr.net/106_TSK_odpoved.pdf
Už si měl čas sepsat tu žádost (nebo případně někdo jiný), nebo se toho mám ujmout?


díky ;)
Odpovědět

Zpět na „Praha“