Připomínky k fóru

Návrh na zlepšení, připomínky a stížnosti
Odpovědět
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Standa »

Lenny píše:... Mě Česko připomíná německé Tschechei, které velmi rádi používáli nacisti. Ale když chcete, tak si sami nadávejte.;)
...
Nemýlím-li se, správný německý (občas i používaný) překlad Česka je Tschechien, což už pejorativní nádech nemá (aspoň doufám ;) ). Název Čechy zase připomíná "Protektorát Čechy a Morava", což také používali nacisti. Prostě se těm reminiscencím na historicky zneužívané názvy asi nevyhneme nikde. Ale jsem rád, že se bude i tady dál prosazovat "Česko" a těm nacistům ho nenecháme ;) .
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Diaľničiar »

Mal by som záujem o (spolu)moderovanie sekcií k zahraničiu. Chcel by som podopĺňať základné odkazy na kompetentné inštitúcie jednotlivých štátov, pridať ucelené správy k diaľničným sieťam v krajinách a pridať informácie k veľkým projektom v nich.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od mapman »

Předpokládám, že přibudou i další zájemci, Diaľničiar budiž teď takovým testovacím jezdcem v zahraniční sekci. Čas ukáže, jak moc se funkce moderátora hodí pro udržování jednotlivých fór v provozuschopném stavu :)
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Diaľničiar »

Jen takový detail: když je Evropská unie označená jako "sedmadvacítka" a zároveň je tam 26 států bez České republiky, tak by se mělo dát alespoň do závorky () že to je bez ČR. :idea:

p.s. omlouvám se za psaný český jazyk :oops:
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od mapman »

Diaľničiar píše:Jen takový detail: když je Evropská unie označená jako "sedmadvacítka" a zároveň je tam 26 států bez České republiky, tak by se mělo dát alespoň do závorky () že to je bez ČR. :idea:

p.s. omlouvám se za psaný český jazyk :oops:
Hm, hm, správně :) Opraveno...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od jonáš »

Měl bych dotaz -- vždycky když to tady otevřu, tak se mi na stránce objeví několik témat, kde se celkem nic neděje a ke kterym jsem se ani snad nevyjadřoval, a ke smysluplný tabulce novinek se dostanu až výběrem "Zobrazit aktivní témata | Zobrazit nové příspěvky". Má to tak bejt nebo je někde chyba? Jina mně to při přístupu automaticky přihlásí, což je fajn, ale čekal bych hned výběr aktuálních odkazů. Pro info, používám Firefox momentálně verzi 3.0.x
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Mně se vždy označí témata, kde přibyl nějaký příspěvek a tak to má být.
R48 -> D48 se podařilo!
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od jonáš »

No mně to defaultně nabídne stránku "dotazy a diskuse", asi že je první v abepedě .. ještě ze starýho linku na původní fórum, samozřejmě se to dá vyřešit tim, že si obookmarkuju nově rovnou ty "aktivní témata", ale přijde mi to pro phpBB jako lehce nestandardní chování.
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od martin »

Jo tak to pozor, máte uloženou starou adresu na fórum v prohlížeči (ceskedalnice.cz/net/forumx.aspx). Se změnou jsme zavedli novou, jednodušší http://forum.ceskedalnice.cz. Stačí obnovit adresu a vše bude v nejlepším pořádku.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od jonáš »

Jasně, jsem jen myslel že jste to tak přesměrovali automaticky. Čili nově příchozí to nezmate, o to mi šlo, já si spíš omarkuju rovnou ty nový příspěvky 8-)
Ives
Příspěvky: 6
Registrován: 24.3.2009 15:55:09
Bydliště: Brno, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Ives »

Je tu někde možnost "označit všechna témata za přečtená"? Nějak to nemůžu najít..
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od martin »

Na hlavní stránce dole pod jednotlivými fóry.
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od martini »

Ahoj, opět se dovolím připomenout se se žádostí o doplnění pole pro rychlou odpověď. Opravdu to není složité, jen tak 20 minutek času... Přikládám nějaké odkazy jak na to:

EN: http://www.phpbb.com/community/viewtopi ... 9&t=839905
CZ: http://www.phpbb.cz/viewtopic.php?f=64&t=13638

Díky, uživatelsky by se to hrozně zpříjemnilo.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Příspěvek od Lenny »

Nešlo by dát odkaz na R1 i do rychlostních silnic, ať je to pěkně dohromady na jednom místě?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od mapman »

On tam je, ale až přímo ve fóru jako odkaz. V přehledu subfór být logicky nemůže, protože tam fyzicky není, mohl by tam být jedině jako odkaz před přehledem, ale to už by zase nebylo úplně pohromadě ;)
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Diaľničiar »

Já bych ten limit 6000 znaků na 1 příspěvek buď to odstranil anebo zvýšil alespoň na 20 000 znaků, protože pak odbornější příspěvky (zákony, citace, odborné články atd.) se musejí psát na více příspěvků a nutno je dělit a je to zdlouhavé. Takový limit má význam možná někde na konverzačních fórech typu chat atd. Alespoň to je můj názor. 8-)
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Fox Mulder »

Diaľničiar píše:Já bych ten limit 6000 znaků na 1 příspěvek buď to odstranil anebo zvýšil alespoň na 20 000 znaků, protože pak odbornější příspěvky (zákony, citace, odborné články atd.) se musejí psát na více příspěvků a nutno je dělit a je to zdlouhavé. Takový limit má význam možná někde na konverzačních fórech typu chat atd. Alespoň to je můj názor. 8-)
Souhlas. Ani nevim, že je to omezený a nevim proč vlastně? 6000 znaků je hodně málo, ne?
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od jonáš »

6000 znaků je až až, to jsou tři normovaný strojopisný stránky, což se skoro nedá vcelku učíst. Nebylo by lepší takový klády dávat jako přílohy a na ně link? Jinak to musí každej za trest odskrolovat .. 8-)
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Diaľničiar »

Tak já píši někdy hodně dlouhé příspěvky i když je nekopíruji z jiných stránek, ... když se rozpíšete o něčem, co děláte a chcete to popsat opravdu dobře, pak je to hodně málo. Ale je to samozřejmě na správcích. ;)
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od jonáš »

OK, ale vloženo do fóra se to blbě čte a nedá moc formátovat, to by pak chtělo třeba kategorii "článek", aby se to taky dalo třeba po čase najít. Myslim že by k tomu autoři mohli bejt vstřícný. 8-)
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Fox Mulder »

jonáš píše:6000 znaků je až až, to jsou tři normovaný strojopisný stránky, což se skoro nedá vcelku učíst. Nebylo by lepší takový klády dávat jako přílohy a na ně link? Jinak to musí každej za trest odskrolovat .. 8-)
+
jonáš píše:OK, ale vloženo do fóra se to blbě čte a nedá moc formátovat, to by pak chtělo třeba kategorii "článek", aby se to taky dalo třeba po čase najít. Myslim že by k tomu autoři mohli bejt vstřícný. 8-)
Proč se to vcelku nedá učíst a blbě se to čte? Co máte proti fóru? Nechápu. A vy nerad scrolujete? Proč vám to činí potíže? Mě to přijde jako standard.

Taky mi přijde lepší, když je to zkopírovaný sem do fóra (a je to třeba delší) než nějakej externí odkaz, kterej mi bude načítat reklamy a kdejaký hovadiny, budu to tam hledat a za půl roku odkaz nebude funkční.

Jen ať je ve fóru možnost vkládat megapříspěvky a jen ať se dává všechno do něj.. Co mi vžycky na fórech vadí je to, když místo textu tam je externí odkaz. To chápu jedině v případě odkazů na videa nebo jiný podobný materiál, která nejdou vložit přímo do fóra.
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od jonáš »

No jednak máte pravdu, nerad scrolluju (a jinak se tady bohužel na aktuální příspěvek nedá dostat) a dlouhý rozbory většinou přestávám číst po třetim odstavci ;) -- takže bych no nenutil do fóra (který, jak už název napovídá, je určeno pro diskusi, tedy krátce členěné příspěvky) .. ale nebudu se opakovat, už jsem řek všechno co jsem měl na srdci.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Diaľničiar »

Vy ale nemusíte dlouhé články číst. ;)

Já si osobně myslím, že tohle je spíše odborní fórum, než li pouze diskusní místo pro zadávaní dotazů a pak psaní odpovědí. Dle toho se zde řídím.
za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Fox Mulder »

jonáš píše:No jednak máte pravdu, nerad scrolluju (a jinak se tady bohužel na aktuální příspěvek nedá dostat) a dlouhý rozbory většinou přestávám číst po třetim odstavci ;) -- takže bych no nenutil do fóra (který, jak už název napovídá, je určeno pro diskusi, tedy krátce členěné příspěvky) .. ale nebudu se opakovat, už jsem řek všechno co jsem měl na srdci.
Nerad scrollujete? To slyším poprvé. A klikání vám nevadí? Já bych řek, že prohlížení internetu bez scrollování nejde. Proč vlastně chodíte na internet a diskuzních fór, když nerad čtete a scrollujete? Neni lepší se dívat na televizi? :)

A kde jste přišel na to, že diskuze = krátké příspěvky? :roll: To možná platí v "diskuzi" pod článkama, ale tamto je spíš výkřik do tmy, než diskuze. Opravdový diskuzní fórum je právě často o dlouhých příspěvcích. To krátkých toho moc nenapíšete, když chcete vysvětlit svůj názor nebo popsat určitou situaci. ;)
Diaľničiar píše:Vy ale nemusíte dlouhé články číst. ;)

Já si osobně myslím, že tohle je spíše odborní fórum, než li pouze diskusní místo pro zadávaní dotazů a pak psaní odpovědí. Dle toho se zde řídím.
+1 Přesně tak. ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Mike »

no nevím
scroluji také nerad, ale za to může moje myš :oops:
a kopírovat sem třeba studii EIA mi přijde jako nesmysl a zabírání prostoru na disku, zvlášť jestliže je již někde vytvořena v přehledné, tedy minimálně odstavcované podobě, opět s případnými odkazy.
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru a o portálu ceskedalnice.cz“