Nové úsekové radary (strategické detektory)

Pražský a Městský okruh, radiály a ostatní pražské komunikace
Odpovědět
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Mikulik »

Kdo neviděl, tak v 8. minutě je reportáž o radarech.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1011 ... 006/video/

Myslím, že na most pro chodce přes Lipskou je dávno vyděláno, ale asi to městu vyhovuje, že se vydělává.
Abstinentak
Příspěvky: 15
Registrován: 22.10.2014 19:01:09

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Abstinentak »

Tak sem obdržel tabulku aktuálního úsekového měření v Praze k 9.2.015 od Městské policie na moje vyžádání - nebudu nikoho napínat, je to zcela totožné s měřením uvedeným na kamery.praha.eu kde jsem koukal došlo k doplnění (položky s koncovkou UMR), a můj dotaz, kdy budou kamery z EU změněny na měření - ten postoupili magistrátu, tak uvidíme..

Takže magistrála z centra, strakonická z centra, wilsonova v obou směrech - nikde to neměří - Modřanská taky ne..možná zatím :)
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Mosquit »

Ani V Holešovičkách do centra?
To jsem se schválně minulý týden ptal taxikáře, a ten tvrdil, že v obou směrech. To jsem doufal, že mají lepší informace :-)
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od hh »

Taxikáři tvrdí o všem, že ano :)
PlumJelinek
Příspěvky: 2
Registrován: 2.1.2015 17:59:01

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od PlumJelinek »

No.... a teď je otázka, jestli ty kamery (potenciální radary) nebude mít ve správě třeba PČR namísto MP...


Stejně, jako má pravědpodobně PČR ve správě radary v Lochovském a Komořanském tunelu, ty na webu praha.eu uvedeny nejsou a přitom měří stoprocentně.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Sosa »

PlumJelinek píše:No.... a teď je otázka, jestli ty kamery (potenciální radary) nebude mít ve správě třeba PČR namísto MP...


Stejně, jako má pravědpodobně PČR ve správě radary v Lochovském a Komořanském tunelu, ty na webu praha.eu uvedeny nejsou a přitom měří stoprocentně.
Protože to není ve správě TSK a vlastně nejsou tunely v Praze.
Abstinentak
Příspěvky: 15
Registrován: 22.10.2014 19:01:09

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Abstinentak »

samozřejmě, co není v gesci MP, to mi nenapíšou, to je logické, ještě počkám co Magistrát, ale pokud něco provozuje přímo Policie ČR, tak to se od MP nedozvím..
Má někdo zkušenost s pokutou od PČR za tunel? Na jaký hlavičce to příjde?
Abstinentak
Příspěvky: 15
Registrován: 22.10.2014 19:01:09

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Abstinentak »

jinak ad taxikáři, to bych byl bral vždy s rezervou, jezděj pomalu (předpisově), protože maj každej tak 8 trestných bodů a navíc delší čas=vyšší příjem..
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Bobek »

Ovšem delší čas stání, nikoliv jízdy.
Království a půl princezny za 511.
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od caveman »

Řidiče v Praze vytrestají nové radary. Podívejte se, kde všude budou

http://www.lidovky.cz/nove-radary-na-ob ... _domov_mmu

U úsekovek se zdá, že se jedná jen o nové radary v tunelu Blanka :-) Kdyžtak mě opravte. To nevím, jak přiložený příkaz ředitele MP budou jeho podřízení plnit :-)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Standa »

V Auto Tipu 05/15 je taky pěkná mapka, je tam i radar na Průmyslové a K Barrandovu (tam obousměrně), měřit by měly od března.
Abstinentak
Příspěvky: 15
Registrován: 22.10.2014 19:01:09

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Abstinentak »

paráda díky za info - mě v mezidobí přišla od MP odpověď na dotaz - měření Modřanská z a do centra před křižovatkou s ulicí V Náklích - tam to připojili k MP od 16.2.2015

Za touto kamerou jsou další dvě ve směru z centra - o tom a taky na Generála Šišky z kopce psali, že se jedná nejspíš o měření hustoty provozu-tato zařízení MP ani magistrát nespravují..
Naposledy upravil(a) Abstinentak dne 5.3.2015 14:35:10, celkem upraveno 1 x.
Abstinentak
Příspěvky: 15
Registrován: 22.10.2014 19:01:09

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Abstinentak »

a v té tabulce z těch Lidovek, chápete to tak, že tam kde je "bez detekce", tak neměří? např. cínovecká-centrum??nebo je to jen stav 13.2. a můžou si to měnit?

Každopádně jasné zůstává že magi z centra a wilsonova stále bez měření..
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od caveman »

V seznamu na kamery.praha.eu se již objevily nové stacionární radary (Šantrochova, Na dlouhém lánu, Na okraji, Zálesí, Modřanská....). Mají koncovku MOR :-) Asi se jim nelíbilo SMR jako u těch starších :-)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Mike »

nekoukal jsem, ale na Průmyslové, v bývalých zálivech autobusů, stojí poslední dobou podezřele často hlídky MP
takže bych řekl, že u českobrodské už se měří a možná i ta novinka z kopce dolů
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
grundyg
Příspěvky: 192
Registrován: 31.5.2009 9:28:50

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od grundyg »

Domnívám se že ti tam bývají (hlavně) kvůli chronickému nedodržování zákazu vjezdu kamionů.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od pivko »

No, tedy, když koukám na ty nové radary na P6, tak (byť jsou to místa u škol a v rezidenčních oblastech, takže proti měření rychlosti v takových místech toho principiálně nelze mnoho namítat) to jsou takové zapadlé psí ulice, že nevěřím, že na takových místech může nějaký zásadní počet řidičů nedodržovat MPR. Tam bych tedy já ani 50 nejel, spíš tak kolem 30-40, ale třicítky jsem si tam nikde nevšiml. To by mě zajímalo, jaké je zákulisí tohoto rozhodnutí, to si někdo na P6 potřeboval ulít nějaký prachy, nebo jak?
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od caveman »

V nové ročence TSK jsem letmo nalezl radary v Průmyslové (strana 43-44).
http://www.tsk-praha.cz/static/webbooks ... index.html
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od Standa »

To budou ty mezi Českobrodskou a Poděbradskou (cca na úrovni ulice V Chaloupkách), podle všeho umí jak úsekové, tak i okamžité měření.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od pivko »

A tak tam je aspoň sedmdesátka, což je rychlost, která tak plusmínus odpovídá povaze té komunikace i provozu na ní, takže ten radar by nemusel být až zas takový problém. Horší je, že když zjistí, že jim to nesype, tak tam dají padesátku, aby to víc vynášelo.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dvs »

Odpověď radního Dolínka
Zdravím Vás,
úprava rychlosti na ulici 5.května z 50km/h na 80 km/h je vítaným počinem, prosím jen, požádejte Vaše webmastery, aby tuto změnu promítli i na těchto stránkách v sekci kamery a měření rchlosti: http://kamery.praha.eu/SemaforDetail.jsp?id=753490
Ve směru do centra je stále prezentována rychlost 50 km/h, směr z centra není uveden vůbec.
děkuji a přeji hezký den
Odpověd od radního

18.02.2016

Dobrý den, úpravu jsem zadal na odboru informatiky Magistrátu hl. m. Prahy. Bylo mi sděleno, že aplikace Kamery.praha.eu nemá žádné editační rozhraní, přes které by šlo jednoduše údaje o úsecích měření rychlosti změnit. Pro rozšíření popisků je nutné, aby dodavatel aplikace vytvořil nový instalační balíček s „novou verzí“ aplikace. Proto odbor připravuje návrh objednávky na provedení potřebných změn a vytvoření instalačního balíčku. Nový balíček by měl zahrnovat i několik nových radarů pro měření rychlosti. S pozdravem, Petr Dolínek
http://dotazy.praha.eu/dotaz/promitnuti ... ach-mesta/
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dvs »

Tak už tam asi nahráliinstalační balíček na http://kamery.praha.eu/SemaforDetail.jsp?id=753490 je uvedeno již 80km/h.
caveman
Příspěvky: 400
Registrován: 2.9.2011 8:52:20

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od caveman »

Tak to je trefa! Já to kontroloval včera ráno, protože na rozdíl od kamer.praha.eu je na dopravniinfo zcela správně, dokonce jsou tam i radary na Průmyslové (2x MOR + úsekovka). Tak jsem si říkal, v čem je u těch kamer.praha problém... A on je to instalační balíček :-)
COPAN
Příspěvky: 1
Registrován: 10.11.2015 22:36:49

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od COPAN »

Netušíte někdo, kde se dá najít kompletní seznam radarů/kamer na jedné stránce? Na stránce http://kamery.praha.eu/Situace.jsp nejsou kamery/radary v tunelech (např. Lochkovský tunel?) kolem Prahy (fakt tam je, platil jsem.:)) ), ale asi jsou v jiném administrativním režimu, že nejsou uvedeny zde: http://kamery.praha.eu/Situace.jsp?
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Nové úsekové radary (strategické detektory)

Příspěvek od dvs »

Tak on ten tunel je ŘSD. Není to komunikace ve správě Prahy to bude asi ten hlavní rozdíl.
Odpovědět

Zpět na „Praha“