Mapy.cz

Aktuálně z různých webů o dopravě atp.
Odpovědět
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Mapy.cz

Příspěvek od MPMP »

P_V píše:Mno... po zásadním zhoršení použitelnosti přišlo mírné zlepšení. Marketing funguje :D
Až to bude na jeden klik jako dřív, pak to bude super. :)
Na jeden klik to nebude, nemůžou přece přiznat, že něco udělali blbě a vrátit se k předchozímu stavu. To je v dnešní době marketingově nepřijatelné. Místo toho je potřeba vymyslet něco jiného, "šťouralům" zavřít hubu a v tichosti vymýšlet další zhoršení, ne? :crazy:
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Mapy.cz

Příspěvek od Majkii »

Seznam.cz vyměnil mapové podklady Evropy

Už jsem si toho všiml, vypadá to hodně dobře. :ok:
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Adam108
Příspěvky: 199
Registrován: 10.7.2014 17:07:55
Bydliště: Praha

Re: Mapy.cz

Příspěvek od Adam108 »

A jeden z dalších důvodů proč používat google maps je pryč...
Sice to pořád nedoshauje kvality jako přímo ČR/SK, ale změna je přesto velká...
Libor
Příspěvky: 51
Registrován: 20.9.2010 21:19:43

Re: Mapy.cz

Příspěvek od Libor »

Proč vůbec používat mapy od Google i od Seznamu, když Seznam vyjídá databázi OpenStreetMap (OSM, http://openstreetmap.org/), kterou vytváří dobrovolníci na celém světě? I pro ČR je OSM mapa v některých místech podrobnější než seznamácká. Mapa je 2x týdnu aktualizovaná i pro mobilní použití (Locus, C:geo) na http://osm.paws.cz/. Nepřipadá mi to jako zlepšení, jen využili databázi, která existuje a pokud nebude nikdo pátrat po tom jak k ní přišli, budou uživatelé chválit jen Seznam jaký je skvělý a má podrobné mapy, přitom pro ně nehli ani prstem.
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Mapy.cz

Příspěvek od jannnn »

Třeba já osobně OSM podporuji, ta idea se mi libí, jednu dobu jsem tam i aktivně kreslil...ale mám prostě problém s tou grafikou. Ať vyberu jakoukoliv vrstvu, vždy mi to přijde o řád méně přehledné než u G_Maps nebo Mapy.cz, proto je používám primárně :(
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: Mapy.cz

Příspěvek od siesa »

Ja souhlasim s Jannnnem. Ovsem jak zminil Libor, ta variace na OSM pro Locus je skvela. Jestli nekdo potrebujete zajimavy mapovy software pro android, pak zkuste Locus....
Jinak zemepisna mapa od mapy.cz mi neprijde nijak prevratnym ocinem, ale zase ocenuju, ze se neco deje ;)
Hanes
Příspěvky: 1052
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Mapy.cz

Příspěvek od Hanes »

Nejhorší je, že nikdo u Mapy.cz nekoriguje základní mapy s leteckými. Jen tak lehce jsem na to koukl v okolí Javorníku a zděsil jsem se. Základní podrobné mapy byly ještě před povodněmi 2009, kdy spousta cest kolem potoka byla jinak než v současnosti. Letecké snímky byly daleko aktuálnější. Tak ať nikdo netvrdí, že se o to starají.
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
KH
Příspěvky: 98
Registrován: 15.3.2014 16:42:24

Re: Mapy.cz

Příspěvek od KH »

Stačí vpravo dole kliknout na "Chybka" a problém nahlásit. Zatím opravili vše, na co jsem je upozornil.

Co je horší, je nemožnost povypínat POI a obecně si volit vrstvy. Nechápu proč to v té nové verzi není, když předtím to šlo. Třeba centrum Prahy je kvůli všem těm POI totálně nepřehledné. To samé v cyklomapách, kde nejdou povypínat turistické trasy atd.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Mapy.cz

Příspěvek od MPMP »

KH píše:Stačí vpravo dole kliknout na "Chybka" a problém nahlásit. Zatím opravili vše, na co jsem je upozornil.

Co je horší, je nemožnost povypínat POI a obecně si volit vrstvy. Nechápu proč to v té nové verzi není, když předtím to šlo. Třeba centrum Prahy je kvůli všem těm POI totálně nepřehledné. To samé v cyklomapách, kde nejdou povypínat turistické trasy atd.
Mám stejný problém, popsal jsem jej a poslal na uvedený e-mail. Přišla odpověď v duchu: děkujeme za názor, změna byla nutná, protože stará technologie nám neumožňpovala další rozvoj a na závěr ujištění "na případné rozdíly v ovládání si časem zvyknete".
Vidím to tak, že autor aplikace chtěl buď moc peněz, nebo přestal být "kamarád", tak ho vyměnili. A aby nový autor nebyl napadnutelný pro plagiátorství, něco musel změnit. Že to "odnese" uživatel? No, a? :(
Adam108
Příspěvky: 199
Registrován: 10.7.2014 17:07:55
Bydliště: Praha

Re: Mapy.cz

Příspěvek od Adam108 »

Právě jsem zjistil, že při určitém přiblížení se na mapách.cz ukazují některé (zejména) čtyřpruhové jedničky jako R. Zjevně i na mapách.cz se někdo nemůže dočkat nového pojetí 8-)
Přílohy
mapy.cz; R na Ostravsku
mapy.cz; R na Ostravsku
mapycz_r2.jpg (172.26 KiB) Zobrazeno 18841 x
kollma
Příspěvky: 218
Registrován: 27.12.2013 17:32:57

Re: Mapy.cz

Příspěvek od kollma »

To vypadá na nějaký nedávný změny.
Moc dobře to ale nevypadá, navíc jsem si teď všimnul, že při určitým přiblížení chybí názvy velkých měst a pak třeba Praha vypadá divně.
Libor
Příspěvky: 51
Registrován: 20.9.2010 21:19:43

Re: Mapy.cz

Příspěvek od Libor »

Možná je to spojené s tím, že začali nedávno využívat OpenStreetMap a upravovali proto render dlaždic.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Mapy.cz

Příspěvek od P_V »

Připadá mi že se značně znekvalitnily ortofoto. Rozmazaly se, srší kostkováním a největší přiblížení je jen zvětšení o stupeň menší fotky.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: Mapy.cz

Příspěvek od FlakY` »

Taky jsem si kvality ortofo všiml. Asi to není náhoda. http://www.novinky.cz/internet-a-pc/har ... okuru.html
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Mapy.cz

Příspěvek od P_V »

FlakY` píše:Taky jsem si kvality ortofo všiml. Asi to není náhoda. http://www.novinky.cz/internet-a-pc/har ... okuru.html
Aha. A kdyby tam loupli google fotomapy s vlastním overlayem, tak ušetří ještě víc! :kladivo:
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Mapy.cz

Příspěvek od Lenny »

Geodis patřil mezi špičku ve výrobě map. Teď dluží čtvrt miliardy
Zdroj: http://brno.idnes.cz/geodis-mapy-krach- ... -zpravy_vh
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Mapy.cz

Příspěvek od ElWapp »

Snímkovací auto si zkrátilo cestu po chodníku :) http://mapy.cz/zakladni?x=14.5041739&y= ... tch=-0.003
vasa
Příspěvky: 34
Registrován: 25.5.2009 13:45:11

Re: Mapy.cz

Příspěvek od vasa »

Zprvu jsem si říkal, jestli to třeba nefotili nějako motorkou, ale v odrazech v oknech je jasně vidět osobní auto.
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Mapy.cz

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Div, že nepřejeli toho chlapa se psem, piráti ! :)
Adam108
Příspěvky: 199
Registrován: 10.7.2014 17:07:55
Bydliště: Praha

Re: Mapy.cz

Příspěvek od Adam108 »

Dnes jsem si všiml, že mapy.cz přemalovaly Rka na Dčka. Číslo v červeném rámečku u nich ale zatím chybí. R63 a R35 u Liberce správně zůstaly nezměněné.
Přílohy
mapy.cz
mapy.cz
mapycz_d.jpg (197.25 KiB) Zobrazeno 15956 x
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Mapy.cz

Příspěvek od monin »

Kde to vidíš? Stačí tu mapa přiblížit a hned je jasné, že na té mapě dnes, znamená ještě včera. :)
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Mapy.cz

Příspěvek od vodouch2000 »

Nikoliv, při určitém přiblížení je vše při starém. Co jsem si dnes všiml, a Mapy.cz i anoncovaly, je, že přibyl obchvat Žďáru n. S., průtah Mladou Boleslaví, nově otevřený úsek D1 na Slovensku u Levoče a další.
Dannyboy
Příspěvky: 156
Registrován: 31.7.2010 18:44:21

Re: Mapy.cz

Příspěvek od Dannyboy »

Ano, od největšího oddálení zhruba do poloviny nově silnější čáry jako u dálnic ovšem bez červené značky. Zhruba od půlky blíž už po staru. Ale je vidět, že to zaregistrovali a brzo se dočkáme úplně. Jsem zvědav jestli google provede nějaky upravy taky. Např jestli udělá oranžové i "nové" 110kmh. Ted je to tak nekde jo a nekde ne.
Na Slovensku zas je nově při bližším přiblížení D1 ok, ale při oddálení je pořád díra. A zatím netrasuje plánování.
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Mapy.cz

Příspěvek od vodouch2000 »

Všimli jste si, jak Mapy.cz rozdílně zobrazují dálnice v ČR a SR? U nás je to jedna tlustá linka, na Slovensku dvě oddělené. Pro názornost přikládám obrázek z přeshraničního úseku D1. Je to dané rozdílnými mapovými podklady, které Seznam získává a nemůže je měnit? Je to nepodstatná blbost, ale zajímalo by mě to :-)
Přílohy
D1_CZ-SK.jpeg
D1_CZ-SK.jpeg (85.94 KiB) Zobrazeno 15703 x
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Mapy.cz

Příspěvek od adamos »

Ano, jsem o tom přesvědčen, že je to tak. Zatímco v ČR má Seznam svoje mapové podklady a "může si s nimi dělat, co chce", v zahraničí používá podklady openstreetmap, které můžou být "méně dokonalé" a Seznam je vykresluje tak, aby se schovaly případné malé nekonalosti.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Odpovědět

Zpět na „Internet“