Cyklisté, cyklostezky a související

Off-topic pokec
Odpovědět
vaclav
Příspěvky: 1831
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od vaclav »

Dr.Fe1 píše: Dobře víte, že já naopak brojím proti trollingu ala pan lenny, tedy vyolávání soubojů mezi řidiči a cyklisty a podobně. Vaše snaha to obrátit je trapná.
vidim, ze jste nic nepochopil, napr. ani nadsazku MPMP na vase trolleni (neuvedomele oproti uvedomelemu od lenny zde) ve vlaknu D8.... doporucuji trochu nadhledu a klidu v tehle sirych vodach interfernetu. (sam obcas ujedu a skocim trollovi na lep, tak vim, o cem pisu).
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Pochopil jsem tu jedovatou narážku od MPMP, ale chtěl jsem to vrátit k tématu a nerozbíhat jinou kontroverzi. Kromě toho, to že mám jiný názor bych nenazýval trollením. Trollení je úmyslná provokace se snahou vyvolat konflikt, tedy to co dělá lenny, ale já prostě mám akorát odlišný názor. To že to někoho provokuje, protože odlišný pohled nesnese, za to nemůžu.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Lenny »

MPMP píše:A kdo říká, že jel v levém pruhu? Já se tam dočetl, že jel po dálnici a po srážce skončil v rychlém pruhu. Ale, že by tam jel celou dobu, to tam tedy opravdu nevidím.
Mě ta nehoda zaujala, přemýšlel jsem nad tím, jak se mohla stát.
V článku píšou, že zezadu jej trefila řidička, která ho odmrštila do protisměru. Z toho plyne že musel jet v protisměrném pruhu, ale jak se tam dostal? Pravděpodobně musel překonat pravou polovinu dálnice, přelézt středová svodidla a pak teprve sednout na kolo. Nepochápu jeho jednání a vůbec nechápu, jak se tam ocitl.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od monin »

Nechápu co je na tom nepochopitelného. Stačí když člověk jen miniaturně sleduje své okolí, to co mnohdy za neuvěřitelné věci se dějí okolo něj a kdo ty šílenosti vykonává. A to pak bohatě stačí i k tomu, aby pochopil i to, že někdo je schopen sednout do káry a vyrazit v ní třeba na Sněžku, nebo že naopak někdo sedne na kolo a šlapat si na něm po D1. Tedy šlapat jen do té chvíle než ho další, možná stejný šílenec, jako je on sám, smete.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Lenny »

Cyklistů v Praze loni přibylo. Na kole se dopravovaly skoro čtyři miliony lidí
http://domaci.ihned.cz/c1-64315960-cykl ... liony-lidi

To jsem netušil, že i na cyklostezkách jsou automatické sčítače dopravy.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Sosa »

Lenny píše:Cyklistů v Praze loni přibylo. Na kole se dopravovaly skoro čtyři miliony lidí
http://domaci.ihned.cz/c1-64315960-cykl ... liony-lidi

To jsem netušil, že i na cyklostezkách jsou automatické sčítače dopravy.
V milionovém městě je 3,8 mio cyklistů. Tak to je dobrý. :D
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Standa »

Sosa: Tak mně z toho vychází, že průměrný Pražan je automatickým sčítačem zaregistrován cca 4x za rok, čili si 2x za rok vyjede v Praze na kole na výlet, či do práce (předpokládám, že ho sčítač vezme při cestě tam i zpátky). A to ještě abstrahuji od možnosti, že někdo volí takovou trasu, že ho spočítá těch sčítačů víc, a předpokládám, že ten sčítač dokáže bezpečně odlišit cyklistu od babetisty, inlajnisty či segwejisty :) !

Lenny: Podle mě jel ten nešťastník v odstavném pruhu (tam se občas nějaký cyklista zatoulá) a když dojel k rekonstruovanému úseku, přejel si do levého, aby jel podél zatravněného středního pásu...
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Kubajsu »

Přesné číslo zřejmě nebude v celopražském měřítku příliš vypovídající, ale čtvrtinový nárůst už rozhodně zajímavý je...
Adam108
Příspěvky: 199
Registrován: 10.7.2014 17:07:55
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Adam108 »

Kubajsu píše:Přesné číslo zřejmě nebude v celopražském měřítku příliš vypovídající, ale čtvrtinový nárůst už rozhodně zajímavý je...
Pokud ovšem není způsoben nárůstem počtu sčítačů...
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Bobek »

Na podobné otázky odpoví ročenka dopravy 2014, strana 34 (v pdf 36).
Království a půl princezny za 511.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Sosa »

I na nejfrekventovanějším místě v Praze, v Modřanech projede ročně 500 000 cyklistů, tj. 1369 za den, čili 684 jedním směrem. Proti magistrále....
Kubajsu
Příspěvky: 1309
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Kubajsu »

Otázkou taky je, co všechno sčítače změří. Indukční smyčka s tunou oceli problém většinou nemá, ale dokáže změřit všechny kola (pár kilo hliníku, karbon atd...)? To co bývá před semaforem mě na kole prakticky nikdy nezaznamená...
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Standa »

Kubajsu: Otázku, jak ty sčítače fungují, si taky kladu, už jenom kvůli tomu, jak to případně rozliší cyklistu a třeba inlajnistu. Indukční smyčka to asi nebude, to by musela být strašně citlivá... Netušíte někdo, jak to funguje?
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od jonáš »

No a co, dopravní podnik nemá problém přepravit miliardu a čtvrt cestujících .. ve stejnym milionovym městě. Proč by tam nemohly jezdit čtyři miliony ciklistů?
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Sosa »

jonáš píše:No a co, dopravní podnik nemá problém přepravit miliardu a čtvrt cestujících .. ve stejnym milionovym městě. Proč by tam nemohly jezdit čtyři miliony ciklistů?
Protože přepravit někoho můžete za den i víckrát za den, ale v článku je psáno, že na kole jezdí skoro 4 miliony lidí. Kdyby napsali, že bylo zaznamenáno skoro 4 milionů cest cyklistů, tak je to správně.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Bobek »

Já bych to zas nepřeháněl. Proti formulaci "100k aut denně u hlavního nádraží" tu taky nikdo nikdy neprotestoval, a to tam některá nepochybně projela víckrát. Aneb "všechny krávy, které jsme v Arizoně viděli, jsou nejméně z jedné strany černé".
Království a půl princezny za 511.
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Stát chce cyklistické ulice, auta by v nich mohla jezdit jen dvacítkou

Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/stat-vyrazne- ... oprava_suj
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od pivko »

Před každým autem chodec s červeným praporkem, já to říkám furt. Tím se automobilismus vrátí tam, odkud začal a jeho vývoj se uzavře. Pak někdo snad konečně vymyslí nějaký revoluční způsob přepravy, třeba teleportaci, létání v bublinách, nebo tak něco. Ty komentáře ze strany MD k tomuto jsou rovněž kouzelné. Už začínají být jako Nosek blahé paměti - přiznáváme, že naše silniční infrastruktura je zoufalá, s čímž nejsme schopni nic dělat. Řešení - ve 21. století všichni přesedneme na bicykly! Haj hou.

(Na možnosti zřídit takové ulice, tam, kde jsou pro to vhodné podmínky, nelze principálně vidět nic špatného. Nicméně mám obavu, že v českých podmínkách to bude používáno jako další nástroj ke "zklidňování dopravy", čili se s tím mnohem spíše setkáme na ulicích jako je dejme tomu Vinohradská.)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Lenny »

V rádiu ještě bylo prohlášení, že MD chce za 10 let, aby bylo 10 % účastníku silničního provozu cyklistů. Tak nevím, jak to centrální plánovací komise udělá. Buď zdraží PHM skrz spotřební daň na 250 Kč za litr anebo vydá zákon, podle kterého bude mít každé auto maximální limit co může ujet za měsíc a po překročení bude odstaveno. Nebo nevím, co si kolektivistická cyklo-klika vymyslí, aby to splnila.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Mike
Příspěvky: 4994
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Mike »

cukr a bič
takže aby euro 4 mohlo jednou měsíčně do "zóny" ( která jak vidíme z návrhů pokrýva vlastně celou Prahu ), musí tam předtím vjet 1000 cyklistů
samozřejmě že na vozidla městské policie, magistrátu, prověřených taxíků a státních úředníků s definitivou se to nevztahuje :zvraci:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od pivko »

Od MD, které je v katastrofálním prodlení se stavbou základní dálniční infrastruktury zpravidla i oproti plánům, které vydalo minulý měsíc, toto považuji za naprosté chucpe. To je asi jako léčit rakovinu paralenem.

Ale zase to s těmi tisíci cyklistů vypadá lákavě - při své pověstné ohleduplnosti se tam pomlátí sami a žádné řidiče k tomu nebudou potřebovat. A my ostatní kliďánko kávička, doutníček (ehm, vlastně ten ne, ten nám taky co nevidět zakážou...).
Lenny
Autor
Příspěvky: 10800
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Lenny »

Když je u nehody cyklista, z 60 procent za ni může
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... a-ni-muze/
Více než polovinu smrtelných nehod zaviní cyklisté sami, přitom každá třetí se dá připsat vlivu alkoholu. V prvním pololetí v provozu zemřelo 26 cyklistů, což je v meziročním srovnání o tři více. Řada cyklistů nezná ani dopravní předpisy, u některých se jejich počínání dá označit přímo za hazard.
To je více než u řidičů.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Standa »

Lenny, to je ovšem odvážný článek, oni to chudákovi reportérovi jistě sluníčka z ČT vysvětlí, že cyklista je polobůh a ti zlí jsou řidiči :) .

Včerejší Události, o cykloulicích od 42:35 :

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 1000370727
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Tipoval bych, že celé "tajemství" tkví v tom, že opilci k dopravě z hospody používají spíš kolo než auto. Těžko ale podle toho hodnotit cyklisty obecně.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Standa »

Dr. Fe 1: Stačí si o pěkném letním dni stoupnout k jakémukoli výčepnímu stánku či restauraci na nějaké frekventované cyklotrase a sledovat konzumaci...
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“