Cyklisté, cyklostezky a související

Off-topic pokec
Odpovědět
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Vždyť to píšu .....

Zatímco u auta je vnímáno většinou lidí řízení pod vlivem jako zapovězené, tak u kola to spousta ochlastů takhle nebere. Stálo by to za nějákou Besipovskou osvětu a větší kontrolu ze strany policie.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Standa »

Myslel jsem to spíš, že se plno cyklistů občerstvuje během výletu, ne že by se na kole jeli usadit cíleně do hospody. Dají třeba 30 - 50 km a při tom klidně pět piv...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od JirkaS »

Však ty dotované jihomoravské cyklostezky jso přímo k tomu určené - na kole až do sklípku :-)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Mike »

pivko píše:... To je asi jako léčit rakovinu paralenem.

.
bohužel, tohle je spíš
tenhle má rakovinu, paralen sice máme, ale než ho někdo předepíše, tak budeme léčit toho co má beďary
sice to bude naprd, ale jakmile z tý puberty vyroste, tak to prodáme jako úspěch
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od ML90 »

Jenomže pořád platí, že i opilý cyklista není ani zdaleka tak nebezpečný jako opilý řidič. Ten cyklista je primárně nebezpečný sám sobě, ale svému okolí až zas tak ne, což u řidičů neplatí. Viz to co jsem tady pár příspěvků zpátky psal - cyklista těžko na kole zabije osm lidí, u řidiče to až takový problém není.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od monin »

A horko těžko na kole provede něco takového:
http://www.novinky.cz/krimi/376151-opil ... kufru.html
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Mikulik »

Pár známých si pořídili kolo jen kvůli tomu, aby na něm jezdili do hospody a to je právě kámen úrazu, protože spíš by bylo více ožralých a nebezpečných cyklistů někde na vesnici než někde v Braníku na cyklodálnici, jak já říkám. Fašisti v neoprenech rozhodně tolik nebezpeční nejsou (ti si daj jedno) narozdíl od různých monterkářů, co jedou na kole z JZD domů a staví se na pěti.
ML90
Příspěvky: 1571
Registrován: 18.5.2014 20:29:57
Bydliště: Království Haličské a Vladimiřské

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od ML90 »

Souhlas akorát bych dodal, že i ti lidé na vsích (takový příklad máme i u nás na chalupě) jezdí z hospody na kole po takových silnicích (a v takovou dobu), že je pravděpodobnost nehody naprosto minimální. Na silnici první třídy alkohol nepatří, ale když jede cyklista po nějaké polní cestě, tak opravdu moc škody okolí nenapáchá.
MickeyMouse
Příspěvky: 847
Registrován: 13.8.2014 22:52:52

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od MickeyMouse »

Lenny píše:V rádiu ještě bylo prohlášení, že MD chce za 10 let, aby bylo 10 % účastníku silničního provozu cyklistů. Tak nevím, jak to centrální plánovací komise udělá. Buď zdraží PHM skrz spotřební daň na 250 Kč za litr anebo vydá zákon, podle kterého bude mít každé auto maximální limit co může ujet za měsíc a po překročení bude odstaveno. Nebo nevím, co si kolektivistická cyklo-klika vymyslí, aby to splnila.
Neni to dalsi cesta jak vycerpat OPD? EU chce podporovat zdravou mobilitu na kolech, MD potrebuje vycerpat OPD, aby se mohl Bures chvastat, ze cerpaji lip nez "oni", MD zavede cykloulice, na naljnovani pruhu a osazeni znacek padne kus OPD. Je to jednoduchy a nemusi se cekat na ZUR kraju atp. Magistraty ma ANO vetsinou pod kontrolou.
Mozna to tak neni, OPD nerozumim, ale nemuzu se ubranit tomu, ze je v tom takovahle nejaka kulisarna. Taky nemusi jit o OPD ale o nejaky jins eurofond...
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Lenny »

ML90 píše:Jenomže pořád platí, že i opilý cyklista není ani zdaleka tak nebezpečný jako opilý řidič. Ten cyklista je primárně nebezpečný sám sobě, ale svému okolí až zas tak ne, což u řidičů neplatí. Viz to co jsem tady pár příspěvků zpátky psal - cyklista těžko na kole zabije osm lidí, u řidiče to až takový problém není.
Dokážu vymyslet příklad. Opilý cyklista jedoucí po prostředku silnice, proti kterému ze zatáčky vyjede autobus plný dětí a maminek s kočárkami, řidič strhne řízení, dostane smyk, prorazí svodidla a spadne ze srázu i s autobusem. A rázem tu máme 25 mrtvých. Cyklista vesele pokračuje dál a ujíždí od nehody. Takhle nějak se argumentuje proti alkoholu za volantem. (Je to přehnané, chtěl jsem jen ukázat názorně, že alkohol na silnici nepatří.)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Mosquit »

Po cyklostezce ať si klidně jezdí cyklisti pod vlivem. Problém je, že síť cyklostezek je dost nespojitá - někde tedy vždy musí vjet na silnici.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Standa »

Mosquit píše:Po cyklostezce ať si klidně jezdí cyklisti pod vlivem. Problém je, že síť cyklostezek je dost nespojitá - někde tedy vždy musí vjet na silnici.
Cyklostezky jsou zpravidla místní komunikace IV. kategorie, čili na nich platí normální dopravní předpisy. A ty se mají dodržovat, i kdyby na chleba nebylo ;) (jak jsem pochopil z diskusí o dodržování rychlosti).
Mikulik
Příspěvky: 547
Registrován: 23.9.2009 10:29:37

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Mikulik »

To by mě take zajímalo, jak to skutečně je. Mohu jet "ožralý" na kole na cyklostezce z Klecánek do Tróji?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od mapman »

Ne, každá veřejně přístupná cyklostezka je buď místní nebo účelovou komunikací a vždy tam platí pravidla silničního provozu a s tím související povinnosti a práva. Ožralý cyklista může jezdit tak maximálně po poli kde není veřejná cesta...
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od vaclav »

mapman píše: Ožralý cyklista může jezdit tak maximálně po poli kde není veřejná cesta...
...a to jeste po vlastnim, protoze pokud by se zabil padem z kola na mem poli, jeste budu popotahovan po soudech, ze jsem pole nemel zabezpecene a tim zavinil jeho smrt.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Mosquit »

Svým příspěvkem jsem nemyslel, že by to nyní bylo legální, ale že bych klidně alkohol v rozumné míře na cyklostezkách povolil. Jak jsem psal, pouze za předpokladu, že se po té cyklostezce dá někam dojet (a ne, že končí každých 300m kvůli přerušení s vedlejší komunkací.

V Bavorsku je na kole limit 1,6 (!!!), samozřejmě pouze do chvíle, dokud něco nezpůsobíte, nebo se vaše jízda nepozdává příslušníkovi... Jenže všude cyklostezky, takže není problém dojet do vedlejší vsi, tam vypít během večer a 2 tupláky, a za pár hodin jet zpátky...
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od pivko »

1,6 promile, to je tak 7 kousků, to bych měl asi problém to kolo najít, natož na něm jet.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Mosquit »

Jezdím tam docela často, a cyklistu nezvládajícího řízení jsem viděl ve vsi jen jednou; mimo obec nikdy.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Mike »

Mikulik píše:To by mě take zajímalo, jak to skutečně je. Mohu jet "ožralý" na kole na cyklostezce z Klecánek do Tróji?
ano, ale doporučuji všechny doklady umožňující vaši identifikaci nechat doma v trezoru
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Lenny »

Opilá cyklistka při kontrole nadýchala čtyři promile
http://olomouc.idnes.cz/opili-cykliste- ... zpravy_mip

Nechápu, jak se mohla udržet na kole a nespadnout? :crazy:
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Ten článek jsem četl a už při čtení jsem si říkal, že to Lenny jistě neopomene dát sem. Přestože dobře ví, že to sem nepatří. A je to tady.
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od evilcleaner »

proč by to tu nemělo patřit? :crazy: co se alkoholu týče, jsem pro zavedení 0,05% hranice obsahu alkoholu v krvi paušálně pro všechny účastníky provozu na PK. když se tu tak často ohání západem, tak by se snad měl následovat i když nejde jen o utahování šroubů.

jinak ač sám aktivní cyklista (ale už to není co to bývalo), tak protekce cyklobuzen na úkor IAD mi neskutečně vadí, ostatně jako jakékoli jiné konání ve smyslu výroku, který mám umístěný v podpisu.
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
Dr.Fe1
Příspěvky: 1886
Registrován: 6.8.2010 22:09:08

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Dr.Fe1 »

Evilcleaner:

Lenny sem pořád lifruje černou kroniku, kde hraje hlavní roli špatný cyklista. Žádný příspěvek k tématu, jen poukazování na to, jak jsou ti cyklisti špatní. Já cyklista nejsem, ale připadá mi nemístné vyvolávat rozbroje cyklisti kontra řidiči a podobně, jakoby v každé skupině lidí nebyli lidé dobří a lidé špatní ...... Jinou funkci než výše zmíněnou tyhle odkazy nemají.

Jinak ta druhá část vašeho příspěvku je mírně řečeno hodně netolerantní. Jakoby to co bylo výhodné pro vás bylo tím jediným správným. A kdo má jiné preference, tak je "cyklobuzna" .... :ko:
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od kyk »

Co sem patří nebo ne prosím řešte v odpočívce, případně osobní animozity mezi sebou po SZ. Děkuji velmi pěkně!
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Cyklisté, cyklostezky a související

Příspěvek od Mosquit »

čerstvá zkušenost z víkendu, jízda po bavorských cyklostezkách pod vlivem, dle alkulačky jsem to napočítal na 1,2 promile.
Nebyl jsem si vědom nějakých potíží.

Ale do provozu tam člověk musí minimálně (jen přes vesnice)
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“