Policejní Passaty a jiné rychlé stroje

Off-topic pokec
Odpovědět
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Policejní Passaty a jiné rychlé stroje

Příspěvek od martin »

Tak a je to tady, viz dnešní HN, policie opět dokázala, jak umí hospodařit s penězi daňových poplatníků.

Každou zimní dovolenou v Rakousku a Švýcarsku potkám na silnicích kontroly a u nás nevidím jedinou policejní hlídku týdny, chm...
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Pavel_t »

No to je pekne. Neni to tak dlouho kde nekde v novinach ( MFdnes ? ) byla prazska statistika za nekolik let (snad stare a pak asi 2005 a novejsi) a posledni roky vyslo, ze rychlost jako pricina nehody byla jen ve 2mistnem poctu nehod z celkovych asi 10.000. Uznavam, ze ve spouste pripadu uvedenych pod jinou pricinou hrala rychlost vyraznou roli na vyssi skod lidskych i materialnich.
No a nejlepsi je, ze tyto Passaty budou grilovat na par rychlostnich silnicich v Praze misto toho, aby policie (nejen) grilovala na cestach kde je velky pohyb chodcu (i je pokutovat za spatne prechazeni) a zejmena deti. Je spousta mist kde se casto pohybuji nebo pohyboval a policajta jsem tam snad nikdy nevidel. Misto toho nam z nasich dani obce nainstaluji zpomalovaci prahy a za nase penize nam nici majetek, spotrebovavaji palivo navic a nici plice zvysenim emisi. Neco je tu holt spatne :(
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od jonáš »

Jen si bedákejte, já budu spokojen pokud budou aspoň dva pendlovat na jižní spojce a stahovat kličkovače a tlačiče. Už aby byl ten bezpečnej odstup konečně novelou normalizovanej 8-)
Mmch, věříte úplně všemu, co napíšou v novinách? Já už od časů rudýho práva zdaleka ne.
balik
Příspěvky: 125
Registrován: 15.3.2009 22:01:43

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od balik »

Mimochodem ve čtvrtek jsem si přečetl zprávu "Passaty do Prahy", zavřel počítač, nasedl do auta a během pěti minut - :shock: ejhle, co nevidím v protisměru: Na obvyklém místě Strakonické z města pod Cukrákem (padesátka u přechodu na Baních) grilují, o něco níž pod kopcem zrovna Passat zastavuje jiného hříšníka (žeby za rychlost v omezených Lahovicích?) Taková koncentrace...
Další štěstí jsem měl hned v neděli při návratu do stověžaté - ve sjezdu z D1 na Jesenici zrovna Passat trápil dalšího odchyceného.
Takže z mého pohledu - jsou tu vidět.
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Pavel_t »

jonáš píše:Jen si bedákejte, já budu spokojen pokud budou aspoň dva pendlovat na jižní spojce a stahovat kličkovače a tlačiče. Už aby byl ten bezpečnej odstup konečně novelou normalizovanej 8-)
Ale jo, je celkem jedno cim pojedou, tady je spise lepsi investice do techniky ve voze a do tech lidi co to obsluhujou. Ja bedakam nad tim, ze policajti obecne nejsou tam kde jsou vice potreba. Zrovna na klickovace a tlacice staci za volantem nechrapat. Ze bude novelou danej odstup neznamena, ze ho bude nekdo vyzadovat. Od 1.7.2006 tu mame cosi o tom, ze v kolone na silnici o vice pruzich se ma drzet bocni odstup. Nikdo o tom asi nevi, media jen o rychlosti a bodech, to samy urednici a akorat policajti k tomu prihodi lekarnicky a obcas jeste neco pridaji. Ja kdyz obcas stojim v kolone treba na Prumyslove tak si pripadam blbe kdyz nalepenej na pravy okraj vidim v levem zrcatku prave svetlo toho za mnou...
jonáš píše:Mmch, věříte úplně všemu, co napíšou v novinách? Já už od časů rudýho práva zdaleka ne.
To ja taky ne. Ale nejakou statistiku jsem nasel treba zde http://aplikace.mvcr.cz/doprava/nehodyst/index.html a tady treba namatkou vybrany patek 12. prosince 2008 (tedy doba kdy policie musela vyjizdet k vice nehodam nez letos) http://aplikace.mvcr.cz/doprava/nehodyst/08_12_12.html Pravdou je, ze ta kolonka "Nesprávný způsob jízdy" s pomerne velkym cislem nahrava tomu vasemu postihovani tech klickovacu a tlacicu...
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od jonáš »

Bych jen vypích z těch HN "Dovedu si představit, že do Prahy přijede šest Passatů na jeden dva dny a budou tady provětrávat rychlostní komunikace," citovala agentura ČTK ředitele dopravní policie Leoše Tržila.
Čili nejde asi na nějakej přesun nastálo, že, tak proč to shazovat. Ono na ty zmíněný přestupky v provozu je třeba i poměrně sofistikovaná záznamová technika, jinak to každej jouda u soudu popře a vyhraje, a ta je holt v těch pašákách. Že to někdo viděl ze služební feldy neni bohužel v česku argument.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Mike »

prostě značka "meření rychlosti" znemožnila používat "virtuální" úsek na Jižní spojce a ta data co na MP padají z computerů viditelně někoho iritují.
Dle mého, do pražského provozu patří policie na motocyklech neboť s ním moho být opravdu všude, rychle a bez vytváření nebezpečných situací pro ostatní účastníky silničního provozu.
nehledě na to, že ta motorka má akceleraci ještě lepší než Passat.
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Pavel_t
Příspěvky: 126
Registrován: 14.3.2009 18:30:48
Bydliště: Praha

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Pavel_t »

jonáš píše:Ono na ty zmíněný přestupky v provozu je třeba i poměrně sofistikovaná záznamová technika, jinak to každej jouda u soudu
a co jsem asi psal timto?
Pavel_t píše:Ale jo, je celkem jedno cim pojedou, tady je spise lepsi investice do techniky ve voze a do tech lidi co to obsluhujou.
A u soudu by to nemelo koncit, proste policajt zdokumentuje a ihned zastavi a vyresi, uznavam, ze na dalnici potrebuje Passata ale ve meste. Budiz at jsou ty Passaty i ve mestech ale rychlost neni to hlavni co maji postihovat. Kdyz jsme u te Jizni spojky tak mnohem vetsi prasarny se deji za hustsiho provozu pri 60kmh nez za volneho pri 90kmh.
Mike píše:prostě značka "meření rychlosti" znemožnila používat "virtuální" úsek na Jižní spojce a ta data co na MP padají z computerů viditelně někoho iritují.
Treba me to irituje, protoze si z toho obce povetsinou udelaly dalsi prijem (vim, ze vyberou hodne ac v novinach pak krici, ze je to par korun a sotva to pokryje naklady). Je proste vice jinych problemu, ktere se neresi, to co napsal jonas a dulezitejsi treba tam kde se pohybuji i chodci (i je pokutovat za nespravne prechazeni). Ja osobne problem s limity rychlosti nemam.
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Fox Mulder »

Přišlo mi to mailem, tak to sem přidávám k tématu. ;)
Passat_P_R.JPG
Passat_P_R.JPG (95.54 KiB) Zobrazeno 31444 x
Tak bacha na ně, ať na vás nezačnou blikat, aby vám sdělili kolik jste právě jeli a pak ještě za to chtěli peníze. ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Marek
Příspěvky: 3
Registrován: 2.4.2009 11:08:10

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Marek »

Muzete mi prosim vysvtelit, proc uverejnujete dal informace o tech jejich autech? Sledovani provozu primo "online" je jedna z mala smysluplnych cinnost nasi policie. Nebo by alespon byla, pokud by ty auta k tomu pouzivala.
Nesnazme se to prosim jakkoli hatit.
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Fox Mulder »

Jinak jsem dnes viděl úřadovat "temný Passat" na R63 u Teplic! ;) Zřejmě tam sbíral někoho na tý 70km/h na konci R63 u Bystřan u Teplic.
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Standa »

Marek píše:Muzete mi prosim vysvtelit, proc uverejnujete dal informace o tech jejich autech? Sledovani provozu primo "online" je jedna z mala smysluplnych cinnost nasi policie. Nebo by alespon byla, pokud by ty auta k tomu pouzivala.
Nesnazme se to prosim jakkoli hatit.
Řekl bych, že když se teď bude hodně řidičů umravňovat při každém spatření vozidla, byť jen vzdáleně připomínajícího modro-stříbrný, modrý, černo-šedý nebo černý nový VW Passat, tak to k bezpečnosti provozu spíš přispěje. A co se týče RZ, zpaměti se je asi nikdo učit nebude a třeba ve 160 hledat na taháku, jestli náhodou to auto za mnou není policejní Passat, je asi taky dost fikce. Navíc ve chvíli, kdy přečtu RZ, už je zpravidla na nějaké umravňování se poněkud pozdě. Takže bych zveřejnění inkriminovaných informací nepovažoval za nic až tak škodlivého ;) .
Marek
Příspěvky: 3
Registrován: 2.4.2009 11:08:10

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Marek »

Samozrejme mate pravdu. Myslel jsem to spise obecne.
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Ondra O.K. »

Jeste lepsi by bylo kdyby vsichni jezdili podle predpisu a slusne a ty Passaty by nemely co delat..asi utopie :geek:
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od martin »

Stačí trochu věnovat pozornost okolí. Passatů nejezdí moc, tři barvičky, dva laufy, odrazky. "Znalce" nechytnou, je to jen past na ty obyčejné chudáky.

Mně se to vůbec nelíbí, i ty reportáže toto. To je pořád řidič jel někde 140-150, světla, majáky, následuje odstavení (že, pane Rosí) a já bych tomu tak celkem věřil, že to tak chodí. Ale aby vytahovali kuferníky, pět kilometrů se předjíždějící kamiony. No, škoda mluvit.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Warcz »

Ale jo myslim že i ty kamiony a lidi bez směrovek taky tahaji... Pohybuji se prostě v provozu a je jedno v čem je to dobře... maji silne konkurence schopne auto taky dobře... Dokonce vim že v jedne reportaži pokutovali lidi na dalnici...
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Fox Mulder »

Ondra O.K. píše:Jeste lepsi by bylo kdyby vsichni jezdili podle predpisu a slusne a ty Passaty by nemely co delat..asi utopie :geek:
Spíš si myslim, že by bylo lepší, kdyby se na dálnici konečně legalizovala 160 km/h a na rychlostnicích třeba 140-150 km/h. To by pak většina řidičů neměla s dodržováním povolené rychlosti takové problémy, jako s dodržováním té 130ky..
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Mike »

už jsem to někde napsal, nevím jestli v předchozí verzi fóra nebo jinde

bohatě by stačilo, kdyby platila JEN základní pravidla
- nomezíš
- neohrozíš
- červená znamená stůj
- na komunikaci se jezdí vpravo, při pravém okraji vozovky

pak by policistům stačila i koloběžka
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Standa »

Mike píše:už jsem to někde napsal, nevím jestli v předchozí verzi fóra nebo jinde

bohatě by stačilo, kdyby platila JEN základní pravidla
- nomezíš
- neohrozíš
- červená znamená stůj
- na komunikaci se jezdí vpravo, při pravém okraji vozovky

pak by policistům stačila i koloběžka
Italové prý říkají "jednosměrka je taky ulice" a "červená není zeď" :) . Jinak máte samozřejmě pravdu, čím jednoduší pravidla, tím snáze se dodržují. Paradoxně se mi nejlépe řídilo v zemi, kde se mimo jiné příliš nedodržují jízdní pruhy (světe div se, vždycky se to nějak poskládá) a přednost má ten, kdo jede po širší ulici nebo se prostě do křižovatky nacpe první (oni potom všichni jezdí do těch křižovatek spíš pomaleji, aby třeba mohli zastavit). V podstatě platí jediné základní pravidlo: kdo má rozbitý předek, je viník.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Warcz »

Nene nejlepší je Egypt respektivě Kahira
"Bila čara neni zeď" - chapej ve 3 pruzích klidně 5 aut
"Červená je taky barva" - kdo troubí jede...

Jedine co tam funguje jsou kruhove objezdy na tom neni co zkazit... možna :-)
12 milionove město kde se rano všichni pomodli a jedou do prace...
Naposledy upravil(a) Warcz dne 7.4.2009 8:30:29, celkem upraveno 1 x.
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Fox Mulder »

Mike píše:už jsem to někde napsal, nevím jestli v předchozí verzi fóra nebo jinde

bohatě by stačilo, kdyby platila JEN základní pravidla
- nomezíš
- neohrozíš
- červená znamená stůj
- na komunikaci se jezdí vpravo, při pravém okraji vozovky

pak by policistům stačila i koloběžka
Ano, v podstatě souhlasím! :) Já právě v provozu jednám tak, abych neohrozil a neomezil. ;)
Ještě nějaké omezení alkoholu, to je také důležité. ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od Mike »

to už je právě to pitvání možného
jestli se budete držet těchto pravidel, tak je úplně jedno že máte 2 promile a jedete v obci 160
protože dokud nikoho neohrozíte ani neomezíte tak se nic neděje
stejně tak když nikdo neohrozí a neomezí Vás
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od jonáš »

Samá utopie -- a v každym autě bude sedět vedle řidiče právní zástupce, aby moh dosvědčit že se jeho mandant cítil ohrožen?
Mmch jsem zrovna dojel od Innsbrucku, a světelný portály známý z trasy Rosenheim-Munchen už se rozšířily i tam k sousedům na jih, a zásadně na jednom svítilo omezení (100,120, jednou i 80), další byl zhasnutej, třetí ukazoval konec omezení, čtvrtej zas nějaký jiný .. v obou zemích, to aby jezdila cvičená vopice a koza se v tom vyznala. Od Mnichova k Regensburgu to samý, nádavkem k fixnim 100 a 120. Nechte si klidně zdát o nějaký svobodě rychlosti na německých dálnicích, to už je dávno passé.
apach
Příspěvky: 43
Registrován: 14.3.2009 21:04:31

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od apach »

S Jonášem naprosto nesouhlasím, úseky kolem Mnichova jezdím pravidelně a proměnné značení rychlosti je velice užitečné a má silné zákonitosti. Radím méně soudit a více sledovat... S tématem o policejních passatech to ale moc nesouvisí, omlouvám se
Čím jezdím: VW Passat 2,0 BiTDI, Honda CBF 1000F
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Policejní Passaty

Příspěvek od jonáš »

Souhlasit nemusíte, já popisuju konkrétní situaci dne 6.4.2009 mezi 18-20 hodinou od Innsbrucku až za Mnichov, naprostej bordel. Mmch končí to rozsvícený značení taky následující křižovatlou? Pak tam jsou opravdu úseky bez omezení, bohužel s délkou jen kolem 300m :lol:
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“