VMO: Dobrovského B

VMO a jiné
Odpovědět
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Warcz »

Mě by zajimalo jaký je rozdíl mezi tunelem v Klimkovicích ( D47 ) a tunelem Dobrovského ve směru na Pisárky.
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Likas »

To vím náhodou docela přesně
délka: 1076 x 1240
šířka: shodná
průjezdná výška: 4,8 x 4,5
směrové poměry: R4600 x přímá+nějaká přechodnice ze startu
výškové poměry: 0,6 x -4,5;2,3;4,5
propojky: 5 x 4
SOS hlásky: 7 x 8
a takto bych mohl pokračovat do alejujá, ale myslím, že Warcz míří tím dotazem jinam...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Martin z Ostravy »

60 vs. 80
R48 -> D48 se podařilo!
DálničářMK
Příspěvky: 182
Registrován: 18.3.2013 9:45:02
Bydliště: Praha-Kunratice/R1 exit 3
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od DálničářMK »

Můžu se na něco zeptat? Projíždějí nějaké linky MHD stavbou Dobrovského B nebo konkrétně tunely? Díky.

To Likas: Já bych Královopolské tunely s Klimkovickým tunelem moc neporovnával. Jak ze stavebního hlediska, tak z hlediska toho, že se jedná o dvě různé kategorie silnic. Prostě srovnávat dálniční tunel se silničním je trochu šílené.

Používej fci Upravit čí vícenásobnou citaci, místo vícenásobných odpovědí, jinak porušuješ pravidla! Ještě jednou a bude to s varováním. - MzO
Ať žijí Dálničáři!!! Kdo by mne chtěl kontaktovat po Skypu, tak můj Skype nick je mikikopas16.
adi88
Příspěvky: 496
Registrován: 15.3.2009 22:53:30
Bydliště: Brno, kousek od VMO

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od adi88 »

DálničářMK píše:Můžu se na něco zeptat? Projíždějí nějaké linky MHD stavbou Dobrovského B nebo konkrétně tunely? Díky.
Královopolskými tunely MHD neprojíždí a celkově se dá říci, že se novým částem VMO vyhýbá. Ještě před relativně nedávnou dobou projížděly Busy MHD z Žabovřesk do Pisárek po Žabovřeské, což však s ohledem na kolony bylo zrušeno. Šance, že by se sem po dostavbě na čtyřpruh vrátily, je ale dle mého skoro nulová, protože linky, které tudy projížděly jsou nyní jedinou dopravní obsluhy velké části MČ Jundrov...
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od M4t3s »

Po mostě u nájezdu do tunelu od Žabovřesk jezdí trolejbusy. Není to sice jízda po okruhu, ale ten mostu je součástí stavby.
DálničářMK
Příspěvky: 182
Registrován: 18.3.2013 9:45:02
Bydliště: Praha-Kunratice/R1 exit 3
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od DálničářMK »

Tak díky. A dá se aspoň dostat dobře k lávkám přes VMO?
Ať žijí Dálničáři!!! Kdo by mne chtěl kontaktovat po Skypu, tak můj Skype nick je mikikopas16.
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od M4t3s »

Na lávky se dá v pohodě, většinou jsou kousek od nich vždy i parkoviště nebo místa k zastavení
DálničářMK
Příspěvky: 182
Registrován: 18.3.2013 9:45:02
Bydliště: Praha-Kunratice/R1 exit 3
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od DálničářMK »

A jaké linky a zastávky byste mi doporučili?
Ať žijí Dálničáři!!! Kdo by mne chtěl kontaktovat po Skypu, tak můj Skype nick je mikikopas16.
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od M4t3s »

Stačí když se podíváš na gmaps nebo seznam, najdes i Dobrovského tunely a ulici korejskou. V blízkosti jsou asi 2 rampy plus most
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Likas »

DálničářMK píše:Můžu se na něco zeptat? Projíždějí nějaké linky MHD stavbou Dobrovského B nebo konkrétně tunely? Díky.

To Likas: Já bych Královopolské tunely s Klimkovickým tunelem moc neporovnával. Jak ze stavebního hlediska, tak z hlediska toho, že se jedná o dvě různé kategorie silnic. Prostě srovnávat dálniční tunel se silničním je trochu šílené.

Používej fci Upravit čí vícenásobnou citaci, místo vícenásobných odpovědí, jinak porušuješ pravidla! Ještě jednou a bude to s varováním. - MzO
No já nevidím důvod proč to neporovnávat. Konstrukce ze stavebního hlediska sice respektuje kategorii převáděné komunikace, ale nejdůležitější pro její skladbu a návrh je geologie. A proč by nešlo porovnat výšku, šířku, tloušťku ostění a jiné parametry...
Trochu šílený Likas z výstavby tunelu Bancarevo na trase Niš-Sofie.
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Likas »

Ještě k té 40. Na Dobráku (Královopolských tunelech) je z toho důvodu, že provedené zdrsnění se zaneslo jemnou špínou a momentálně je povrch hodně kluzký.
DálničářMK
Příspěvky: 182
Registrován: 18.3.2013 9:45:02
Bydliště: Praha-Kunratice/R1 exit 3
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od DálničářMK »

Ano, to ano. Jinak vám všem doporučuji si přečíst knihu Královopolský tunel Brno. Je to velmi kvalitní a odborná kniha.
Ať žijí Dálničáři!!! Kdo by mne chtěl kontaktovat po Skypu, tak můj Skype nick je mikikopas16.
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Likas »

Fíha. Cena, i to že je kniha rozebraná mě tedy překvapilo.
DálničářMK
Příspěvky: 182
Registrován: 18.3.2013 9:45:02
Bydliště: Praha-Kunratice/R1 exit 3
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od DálničářMK »

Jo, taky se divím, ale sám jí mám a musím říct, že je to perfektní kniha.
Ať žijí Dálničáři!!! Kdo by mne chtěl kontaktovat po Skypu, tak můj Skype nick je mikikopas16.
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Likas »

Na výjezdu z Brna po Hradecké (od Tábora po Skácelku) je zrušená 80 a povolená 60. Podle značek kvůli měření hluku. No dneska jsem byl jediný co tam těch 60 opravdu jel, zbytek to kulil 80. Jsem zvědav co z toho bude, snad ne další Spořilovská. Mě teda 60 v autě vychází na trojku a po dělených komunikacích bych raději jezdil na pětku.
Ales
Příspěvky: 75
Registrován: 23.1.2013 20:40:49

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Ales »

Likas píše:Na výjezdu z Brna po Hradecké (od Tábora po Skácelku) je zrušená 80 a povolená 60. Podle značek kvůli měření hluku. No dneska jsem byl jediný co tam těch 60 opravdu jel, zbytek to kulil 80. Jsem zvědav co z toho bude, snad ne další Spořilovská. Mě teda 60 v autě vychází na trojku a po dělených komunikacích bych raději jezdil na pětku.
Taky jsem si toho dneska všiml a vyděsil jsem se, jestli ta vymoženost už dorazila z Prahy až k nám. Ale jestli jezdíte na trojku, tak to by třeba mohlo dělat větší hluk než předtím a mohlo by jim vyjít, že je lepší tam nechat 80...
A jen odskok o kousek vedle, stejně mi hlava nebere, proč je v Dobrovského tunelech obousměrně 60, řekl bych, že je minimálně srovnatelný s Pisáreckým, kde to se 60 chvíli zkoušeli a pak se zase vrátili k 80. Pochopil bych 60 na konci tunelu při relaci Pisárky-Řečkovice, analogicky k 60 pod Pisáreckým tunelem před rozpletem, ale v celé délce...
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od FlakY` »

Likas píše:Na výjezdu z Brna po Hradecké (od Tábora po Skácelku) je zrušená 80 a povolená 60. Podle značek kvůli měření hluku. No dneska jsem byl jediný co tam těch 60 opravdu jel, zbytek to kulil 80. Jsem zvědav co z toho bude, snad ne další Spořilovská. Mě teda 60 v autě vychází na trojku a po dělených komunikacích bych raději jezdil na pětku.
A teď co je pro člověka lepší, jestli zvýšený zvuk a nebo emise z výfukových plynů. 80Km/h je pro mě ve městě ideální. Komunisti dělali kdysi chybu, že stavěli výškové budovy poblíž magistrálních silnic. S příchodem elektromobilů se to snad změní ;)
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
M4t3s
Příspěvky: 153
Registrován: 14.12.2011 11:14:33
Bydliště: Brno

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od M4t3s »

Tak oni současně s měřením hluku uzavřeli obousměrně i Dobrovského tunely...nevím jestli to bylo jen kvůli tomu měření hluku aby simulovali objížďky, jestli to bylo jen pro porovnání situace před tunely a po nebo jestli to spojili i s nějakým čistěním tunelů. Každopádně jste mě trochu dostali s tím Pisáreckým tunelem, já myslel že je tam taky 60, že žádný tunel v Brně nemá vyšší povolenou rychlost.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od kasme »

V brněnském Královopolském tunelu utíkali koně, s odchytem pomáhali hasiči
08.02.2016 18:11, 09.02.2016 08:25
Zásahy | Jihomoravský kraj

V podvečer vyjela jednotka HZS ze stanice Přehrada na pomoc brněnským strážníkům při odchytu splašených koní u ulice Veslařská. Před příjezdem se však zvířata rozhodla zkrátit si cestu Královopolským tunelem. K události proto vyjela k opačné straně tunelu jednotka ze stanice Lidická.

http://www.pozary.cz/clanek/129564-v-br ... li-hasici/


HZS JHM: Odchyt splašených koní v Královopolském tunelu v Brně

https://www.youtube.com/watch?v=6-nZoLq4r4I


VIDEO: Koně z ohrady pustil vítr, dostali se až do brněnského tunelu
9. února 2016 14:23

Koně, které museli v pondělí nahánět brněnští strážníci, se podle majitelky dostali z ohrady kvůli silnému větru. Zastavit se je podařilo až v Královopolském tunelu. Strážníci v úterý poskytli videozáznam z odchytové akce.

Zdroj: http://brno.idnes.cz/kone-se-dostali-z- ... zpravy_zde
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Likas »

Začala se osazovat nová a zvyšovat stávající protihlukovka na rampě přes kruháč na Hradecké.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Warcz »

Ha tak ještě jiný barák: https://www.screencast.com/t/Bx10UUoFpss

Košínova 80
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: Dobrovského B

Příspěvek od Warcz »

Pořád jsem tajně doufal že se ta rychlost jednou změní :-/
Přílohy
2018-04-20_1504.png
2018-04-20_1504.png (27.46 KiB) Zobrazeno 15350 x
Odpovědět

Zpět na „Brno“