Z původních rychlostních silnic se jedná o úseky:
- I/6 Dvory – Jenišov (D6) - 2,5 km
I/7 Spořice (D7) – Chomutov - 3,4 km
I/10 Ohrazenice (D10) – Ohrazenice - 0,6 km
I/35 Hodkovická – Ohrazenice (D10) - 17,1 km
I/63 Bystřany – Řehlovice (D8) - 6,9 km
Zároveň jsou jako SMV vedeny historicky úseky radiál v Brně:
- I/23 Brno-západ (D1) – Brno-Bauerova - 2,8 km
I/43 Česká – Brno-Křižíkova - 7,6 km
I/50 Brno-Gajdošova – Brno-východ (D1) - 4,8 km
a v Praze bývalé místní rychlostní komunikace:
- Městský okruh v úseku Rybníčky – Krč – Braník – Smíchov – Břevnov – Troja - 23,2 km
Chodovská radiála v úseku Pankrác – Spořilov (D1) - 4,5 km
Radlická radiála v úseku Bucharova – Třebonice (D5) - 5,0 km
Prosecká radiála v úseku Zenklova – Březiněves (D8) - 6,8 km
Vysočanská radiála v úseku Kbelská – Satalice (D0+D10) - 4,1 km
Štěrboholská spojka v úseku Rybníčky (MO) – Běchovice (D0) - 5,9 km
Spořilovská spojka v úseku Chodovská (MO) – Spořilov (D1) - 1,4 km
Nově označené úseky SMV:
- I/35 Křelov - Olomouc (OK u Globusu) (od prosince 2015) - 2,1 km
I/20 Nová Hospoda (D4) – Písek (od ledna 2016) - 6,3 km
I/26 Plzeň-K Fořtovně – Ejpovice (D5) (od února 2016) - 4,4 km
I/27 Plzeň-Dobřanská – (D5) – Vysoká u Dobřan (od února 2016) - 9,0 km
I/37 Březhrad - Ohrazenice (od 12. 4. 2016) - 14,2 km
I/48 Český Těšín (D48) – Chotěbuz (od června 2016) - 3,8 km
I/11 Mokré Lazce - Ostrava-Krásné Pole (od srpna 2016) - 10,2 km
I/44 Vlachov - Rájec a Zábřeh - Postřelmov (od 18. 8. 2016) - 5,4 km
I/35 OK Hrádek n. N. - MÚK Hodkovická (od 13. 4. 2017) - 23,9 km
I/14 MÚK I/35 - OK Kunratice (od 13. 4. 2017) - 2,2 km
I/11 (I/68) Nebory - Bystřice (od 17. 10. 2017) - 10,9 km
I/34 České Budějovice – Lišov (od 7. 6. 2019) - 5,9 km
I/11 Ostrava-Krásné Pole – Ostrava-Poruba (od 19. 12. 2019) - 5,8 km
I/68 Třanovice - Nebory (od 28. 3. 2023) - 5,4 km
I/7 Spořice – Křimov (od června 2023)
I/11 Ostrava-Poruba – Ostrava-Svinov (D1) (od září 2023)
I/27 Šlovice – Přeštice (od 25. 9. 2023) - 6,1 km
I/44 Postřelmov - Šumperk-jih (od 21. 12. 2023) - 5,6 km
V přípravě:
- I/9 Nový Bor – Svor
I/13 Ostrov – Karlovy Vary
I/13 Most – Bílina
I/34 Lišov - Vranín
I/52 Modřice - Rajhrad
I/68 Bystřice - Jablunkov - Mosty u Jabl.-jih
Výhledově:
- I/11 Ostrava-Vítkovice – Šenov
I/13 Chomutov - Teplice
I/44 Mohelnice - Vlachov
I/44 Rájec - Zábřeh