[D7] Bitozeves - Vysočany, [D7] Sulec, obchvat

Praha – Slaný – Chomutov
Veronss
Příspěvky: 339
Registrován: 11.5.2009 20:04:15
Bydliště: Slavkov u Brna

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od Veronss »

banjo píše:
Veronss píše: aha.. a proc si obchvat nezaplatil sam Sulec?? to je zase patriotismus.. ze.. to si jako myslite ze po brneskym VMO jezdi jenom brnaci??
1. pri vsi ucte jste naprosty demagog.
2. VMO je co se tyce konceptu zhruba totez, jako MO v praze. zkuste si zjistit, kolik prispiva stat na jeho vystavbu nasemu hlavnimu mestu. a garantuju vam, ze podil tranzitni dopravy je v praze mnohem vyssi, nez v brne.
Veronss píše: ad dalsi.. to neni pro me novinka.. vsude jde stejne o stejny problem.. nedostatek penez.. at uz v priprave nebo pred moznym zahajenim [rozsireni se melo zacit realizovat pristi rok]
jo, fakt si myslite, ze v pripade R35 slo celou dobu, kdy se na PCE kraji hadali o trasu, o penize? a myslite si taky, ze hejl by sklapnul, kdyby na pripravu R1 slo vic penez? k rozsireni u brna se nevyjadruju, vim o tom asi tolik, co vy o R7. co vy byste delal pokud byste sedel na MD? zastavil veskerou vystavbu dokud nebudou hotove vami vybrane priority?

koncim, jednak se minimalne do zitrejsiho poledne nedostanu k PC a druhak jste me presvedcil pouze o tom, ze diky vasi zaslepenosti je vecna diskuse s vami nemozna.
tak jak s vama.. kazdej potrebujeme ve svym kraji to nejlepsi ze? .. pfff.. debata o tom, jak obchvat sulce je strasne dulezity a minimalne tisickrat dulezitejsi VMO v Brne si ma mesto postavit samo.. kdo je tu pak demagog? he.. radeji s panem bohem!
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od Majkii »

banjo píše:jinak musim si povzdechnout - RSD si za nase prachy pronajme letadlo, aby tu stavbu nafotilo, ale zverejni jen obrazky 300*225 bodu. k cemu to je? proc si to syslej pro sebe? (omlouvam se za OT)

Není to tak zlé: http://foto.ceskedalnice.cz/nase-foto/p ... index.html
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Drak
Příspěvky: 198
Registrován: 15.3.2009 11:12:05

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od Drak »

Tak když EU to skoro zaplatí, bylo by hloupé toho nevyužít.
Stát dá jednu korunku a EU korunek 6. Je to jak s Trautenberkem: kolik dukátů dáš, tolik ti jich přibude. No panečku a vyndaval dukáty jak divej.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od jonáš »

Kde jste na tu "jistotu šestinásobku" přišel?
Sopko
Příspěvky: 149
Registrován: 26.3.2009 6:59:03

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od Sopko »

Drak píše:Tak když EU to skoro zaplatí, bylo by hloupé toho nevyužít.
Stát dá jednu korunku a EU korunek 6. Je to jak s Trautenberkem: kolik dukátů dáš, tolik ti jich přibude. No panečku a vyndaval dukáty jak divej.
ty peníze EU nepadají z nebe: rozpočet EU je zase jenom z příspěvků jednotlivých států včetně ČR. Sice v současné době ČR víc dostává než platí, ale rozhodně ne 6:1 a všeho jenom do času.
Termín EU zaplatí je taková chiméra - fakticky ČR zaplatí a pak nám byrokratický aparát Bruselu něco pošle zpátky
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od Bobek »

Řekl bych, že Drak narážel na skutečnost, že projekty v programu může EU podpořit až 85% nákladů.
Království a půl princezny za 511.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od jonáš »

Aha, čili něco jako "již od" známé z TV reklamy. V praxi tušim chodí z EU průměrně třetina ..
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od Bobek »

Tušíte špatně. :)
Celkově za OPD je to nějakých 62% (http://www.opd.cz/Modules/OpdProject/Pa ... ctSum.aspx).
Na dosavadních stavbách na R7 79,5%.
Království a půl princezny za 511.
Drak
Příspěvky: 198
Registrován: 15.3.2009 11:12:05

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od Drak »

Tak myslel jsem to samozřejmě orbazně řečeno.
Sopko píše:Tak když
ty peníze EU nepadají z nebe: rozpočet EU je zase jenom z příspěvků jednotlivých států včetně ČR. Sice v současné době ČR víc dostává než platí, ale rozhodně ne 6:1 a všeho jenom do času.
Termín EU zaplatí je taková chiméra - fakticky ČR zaplatí a pak nám byrokratický aparát Bruselu něco pošle zpátky
Stejně tam ty peníze musíme poslat, ať čerpáme nebo ne. Jen hlupák by je nechtěl zpátky a je jedno v jaký formě.
Spíše narážim na to, jak tu někteří řvou, že je to nepotřebná stavba. Jen připomenu, že ta stavba stála 550mil., což je za 2,5km docela slušná cena.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od jonáš »

Takže R7 je od EU akceptována a hodnocena pozitivně? To jsem rád, noviny píšou nesmysly.
Ale jinak mi to až tak krásně nevychází
Schválený příspěvek EU za všechny projekty OPD: 99 452 921 350 Kč
Celkové náklady všech schválených projektů OPD: 160 465 418 067 Kč

je něco přes 50% a to ještě netušim, jakej je objem těch neschválených.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od adamos »

jonáš píše:Takže R7 je od EU akceptována a hodnocena pozitivně? To jsem rád, noviny píšou nesmysly.
Ale jinak mi to až tak krásně nevychází
Schválený příspěvek EU za všechny projekty OPD: 99 452 921 350 Kč
Celkové náklady všech schválených projektů OPD: 160 465 418 067 Kč

je něco přes 50% ...
něco přes padesát, přesně 61,98 % :-)
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od Bobek »

Vždyť to tam ještě píšu... :roll: :lol:
Království a půl princezny za 511.
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od jonáš »

Víte ještě, jakej je objem těch, co se do OPD nedostaly? Respektive jakou část investic do infrastruktury dělá celková úhrada z EU proti rozpočtu SFDI, abych to vymezil konkrétně?
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od Bobek »

To je přece jedno, když se to do OPD nedostane, tak se to stavět nebude.

Rozpočet SFDI je k dispozici na webu SFDI.
Království a půl princezny za 511.
banjo
Příspěvky: 219
Registrován: 14.3.2009 16:06:15

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od banjo »

Majkii píše:
banjo píše:jinak musim si povzdechnout - RSD si za nase prachy pronajme letadlo, aby tu stavbu nafotilo, ale zverejni jen obrazky 300*225 bodu. k cemu to je? proc si to syslej pro sebe? (omlouvam se za OT)

Není to tak zlé: http://foto.ceskedalnice.cz/nase-foto/p ... index.html
super, diky za upozorneni! uz si nepovzdechavam, ale spokojene chrochtam :D
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od andy »

Bobek píše:To je přece jedno, když se to do OPD nedostane, tak se to stavět nebude.
Jak to, že ne? D8 Lovosice - Řehlovice měla jít do OPD, a stavíme si ji "za svý". R52 se zatím nestaví, ale možná v dohledné době začne, přestože nakonec nejspíš z EU podpořena nebude. Dokonce i SOKP se měl financovat z evropských fondů... Každopádně buďme za evropské dotace rádi a snažme se je na 100 % využít, dokud to jde - v budoucnu už jich tolik nedostaneme (viz např. zde).
mira
Příspěvky: 2
Registrován: 1.11.2009 22:02:34

Re: R7: dostavba chybějících úseků (Slaný-Chomutov)

Příspěvek od mira »

Podle informací ze sdělovacích prostředků byl včera, tj. 18. listopadu 2009, otevřen obchvat Sulce. Takže na trase Praha - Chomutov zbýváme už pouze my v Písku - Lotouši, kde se musí projíždět obcí.
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od Fox Mulder »

Veronss píše:
Fox Mulder píše:
Veronss píše:hm tak to je ale velice potřebná stavba..4proudy obchvat kolem deseti zřícenin s intenzitou kolem 8 tisíc aut..nesmírně děkujeme rsd!
1. Neni to 4proudý obchvat deseti zřícenin, ale nový úsek R7, rychlostní silnice z Prahy na severozápad.
1. dobra kdyz to potrebujete presne
Fox Mulder píše:2. Neni to 10 zřícenin, ale obec Sulec
2. zase odpoved jak neco.. nevidim tam vic jak 20 baraku
Na velikosti obce nezáleží, ne? Podstatné je že tam je.
Veronss píše:
Fox Mulder píše:3. Intenzity tam nejsou 8 tisíc, ale 16 tisíc.
3. intenzute sem ubral.. dobra / kazdopadne 16 tis. porad staci na kvalitni prvni tridu
Nestačí. 16.000 je už docela dost a je jasné, že pokud se dostaví R7 a obsadí se nové průmyslové zóny, intenzity mohou vzrůst až na 30.000 vozidel.
Veronss píše:
Fox Mulder píše:4. Těch 16 tisíc tam není nyní, ale v roce 2005. Dnes jsou opět o něco vyšší.
4. pouha polemika
Žádná polemika, to je realita. Intenzity rostou, těch 16.000 tam v současné době bude stěží. Osobní zkušenosti to potvrzují.
Veronss píše:
Fox Mulder píše:5. Pokud vím, tak tato silnice má poměrně velkou nehodovost, dálnice (rychlostnice) je vhodné řešení.
5. kazda silnice ma velkou nehodovost.. kdyz se to vezme obecne.. co ma rikat takova silnice smrti I43
I/43 bude mít také svou R43, ne? Podle intezit je na tom I/43/R43 úplně stejně jako I/7/R7- v průměru 16, nejmenší 8, nejvyšší okolo 35.

Co se týče mě, já bych nebránil dostavbě R43 a i bych byl rád za "odmazání" každé další obce tak, jako tomu došlo nyní u R7, ačkoliv jsem z jiného kraje a po I/43 jsem vživotě nejel. Ani jako řidič, ani jinak.
Veronss píše:
Fox Mulder píše:6. Ten kraj, kam vede, je nejvíce postižen nezaměstnaností, nacházejí se tam velká města a relativně hodně průmyslových zón s velkým potenciálem, dálnici (rychlostnici) prostě potřebuje. Že byl prozatím udělán jen jakýsi "obchvat" největší obce kterou prochází (Sulec), je jedině dobře.
6. tak dovol abych se tady fakt pozasmal! jak muze kilometrovy usek odnikud nikam pomoct rozvoji a nezamesntanosti chomutovske aglomerace!!! pokud to neni nejak celistve propojeno tak tento argument je naprosto bezvyznamny.
Protože se R7 zase prodlouží o několik kilometrů a bude zase o něco blíže svému úplnému dokončení, ne?? Co je na tom tak nepochopitelného?? Holt se staví spíše po menších částech než větší, ale podstatné přece je, že se staví! I na naše slavná D1 se nejprve otevřel v roce 1971 prakticky bezvýznamný úsek Praha-Mirošovice, který vlastně nikam nevedl a když už, tak určitě ne na Brno. Kdyby se ale tehdy nepostavil, tak kudy by se dnes jezdilo?

A bezvýznamné to také není. Průjezd tranzitní dopravy skrz obec je nepříjemný jak pro její obyvatele, tak pro řidiče, kteří jsou nuceni tudy jet, ačkoli o to vůbec nemají zájem.

A to se tedy tento úsek nemá vůbec stavět, aby protože se nepostaví ty ostatní z R7, a místo toho postavit někde něco v úplně jinym regionu, např. rozšířit D1 u Brna (jak jste navrhoval)?? Jakou má tohle, probůh, logiku??
Veronss píše:dalsi min. 3 roky se kolem do zadneho dalsiho useku nekopne [nepocitam usek pred chomutovem]
Co je zas tohle za demagogii?

1. pokud vim, tak v nejbližších 2 letech je plánováno rozkopat více úseků na R7.
2. proč "nepočítám úsek před Chomutovem"?? To jako už neni R7? Nebo se vám to nehodí do vašeho demagogického krámu, že něco vyloučíte, aby to pak lépe znělo?

Co se týče úseku u Chomutova, tak to je pro dopravu Praha-Německo (Chemnitz) ta nejhorší část. Jedete tam přes několik kruhových objezdů a i přes část obce Chomutov. Tato část vás dost zdrží. Také je pak dost blbá a nebezpečná křižovatka, nedostavěná MÚK typu čtyřlístek I/7 (R7) s čtyřproudou I/13. A tento úsek je velice důležitý pro investory z nových zón, které více zajímá spojení z Ústeckýho kraje na severozápad (Německo), než na jihovýchod (Praha).
Veronss píše:rikam to furt a tvrdit to budu tak jako bruselska studie.. tyhle ty useky r7 jsou v dnesni dobe naprosto ale NAPROSTO zbytecne oproti dalsim !!!
Naprosto, ale NAPROSTO zbytečné nejsou! Je jasné, že R7 zajišťuje dopravu z Prahy na severozápad, napojuje tuto část středočeského kraje, Ústecký kraj a směřuje na Německo. Je tu poměrně velká aglomerace (Lounsko, Žatecko, Chomutovsko, Mostecko, Litvínovsko, Kadaňsko) a hodně průmyslu. Krom toho velmi vysoká nezaměstnanost, na kterou je třeba nalákat opravdu silného investora. Jak to chcete dělat, když sem žádné kapacitní spojení (zatím) nevede? To si ty 2pruhy v jednom směru a mimoúrovňové křížení zaslouží, ne?

Co se týče vaší kritiky "salámové metody", tak souhlasím, že by ty úseky měly být určitě delší, jako jakési "celky" po aspoň 40 km. Ale když už se takhle staví spíše po kouskách, tak se to holt postaví takhle, co se dá dělat! To se má jako kvůli tomu, že metoda výstavby není 100% ale jen 90% úplně zastavit všechny stavby?? Ta silnice za to nemůže, řidiči a lidi u ní bydlící také ne.

Podobně nesmyslně bychom mohli argumentovat mj. i v případě třeba R35, že nemá smysl stavět nějaký krátičký kousek s MÚK u Opatovic, když k Mohelnici nic dalšího nevede a místo toho raději postavit třeba něco v Brně. Jenže my neprotestujem, my jsme rádi, že se to u Opatovic dá do pořádku a těšíme se na další úseky. Třeba i někde u Brna, třeba na I/43 (R43).

Co se týče "dalších úseků", tak taková R1 se přece staví! A další úseky se připravují! Tak co se vám hergot nelíbí?
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od Fox Mulder »

Martin z Ostravy píše:Já jsem sice rád, za "každý" km, ale docela mně iritují, právě tyhle kousky. protože v momentě kdy už bude součástí tahu, bude zralý na GO. :)
Jo, to je pravda, že ten úsek bude zastaralý a bude se opravovat, podobně jako 0806 D8 nedávno (nejstarší úsek D8). :)

Věř mi ale, že kdybys tudy jezdil často, tak by tě vůbec neiritovalo, že už nemusíš projíždět nějakou vesnicí a nemusíš jet v dlouhý koloně za kamionem, kterej se nedá předjet a naopak můžeš hodně pomalých aut předjet. ;)
Martin z Ostravy píše:Měl by se zavést nějaký standart na minimální délku úseku - třeba cca 15km, ideálně stavět celý tah na jednou, což je ovšem utopie.
Jistě, souhlasim, že by se určitě měly stavět delší celky, věřím i, že by to vyšlo levněji, než tyhle "ekluzivní stavby", kdy co most, tunel, vesnice, to vlastní stavba. Buďme ale rádi za to co je a že se kope. :) Za 20 let si už ani nevzpomeneme a bude nám fuk, že se to tehdá salámovalo.. ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Fox Mulder píše: Jo, to je pravda, že ten úsek bude zastaralý a bude se opravovat, podobně jako 0806 D8 nedávno (nejstarší úsek D8). :)

Věř mi ale, že kdybys tudy jezdil často, tak by tě vůbec neiritovalo, že už nemusíš projíždět nějakou vesnicí a nemusíš jet v dlouhý koloně za kamionem, kterej se nedá předjet a naopak můžeš hodně pomalých aut předjet. ;)
Jasně, já to myslel obecně, že mně to irituje z důvodu té nákladnosti a nelogičnosti, jako řidič jsem rád za každý obchvat a místo k předjetí. ;)
Fox Mulder píše: Jistě, souhlasim, že by se určitě měly stavět delší celky, věřím i, že by to vyšlo levněji, než tyhle "ekluzivní stavby", kdy co most, tunel, vesnice, to vlastní stavba. Buďme ale rádi za to co je a že se kope. :) Za 20 let si už ani nevzpomeneme a bude nám fuk, že se to tehdá salámovalo.. ;)
No poznat to asi půjde, podle stavu jednotlivých úseku, protože ty první budou mít lepší povrch, páč budou po GO. :)
R48 -> D48 se podařilo!
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od pp21 »

Dopravní informace:

na silnici 7 v obci Toužetín okres Louny
Od 20.11.2009 09:44
nehoda ; Od 20.11.2009 09:44 do 10:44na silnici 7 v obci Toužetín okres Louny; jedná se o nový obchvat obce Sulec na sil.č.7 směr od Prahy na Louny nehoda; - DN mezi OA a volně pobíhajícím psem
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od Mike »

ano ano,
jedná se patrně o nové, velmi nebezpečné místo.
4pruhová, směrově dělená komunikace bez označení R nebo D.
onu nebezpečnost vysvětluje včerejší příomnost příslušníků PČR na samotném konci obchvatu, vybavených laserovým detektorem rychlosti.
abych i já přispěl k bezpečnosti a plynulosti provozu, musel jsem intenzivně brzdit a se mnou i další účastníci provozu na předpisových +-90kmh.
takže pozor, ať se i vy nestanete piráty silnic, alespoň ve statistikách
[martini píše:]
Teď jen aby si tam někdo nehonil ego s radarem. Předjíždět kamión co jede 85 km/h devadesátkou opravdu nejde.
coze ona tam neni znacka silnice pro motorova vozidla
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od Fox Mulder »

Mike píše:ano ano,
jedná se patrně o nové, velmi nebezpečné místo.
4pruhová, směrově dělená komunikace bez označení R nebo D.
onu nebezpečnost vysvětluje včerejší příomnost příslušníků PČR na samotném konci obchvatu, vybavených laserovým detektorem rychlosti.
abych i já přispěl k bezpečnosti a plynulosti provozu, musel jsem intenzivně brzdit a se mnou i další účastníci provozu na předpisových +-90kmh.
takže pozor, ať se i vy nestanete piráty silnic, alespoň ve statistikách
Čím to, že mě to nepřekvapuje? :)

Nikdy jsem neviděl měření rychlosti jinde, než na těch nejpřehlednějších, nejrovnějších a nejbezpečnějších úsecích. Tyto místa vybírají policajti z toho důvodu, že "zde řidiči nejvíce překračují nejvyšší povolenou rychlost". Smyslem je tedy vybrat to nejvíce pokut, bezpečnost a plynulost nikoho nezajímá. Ostatně oni i počítají "dopravní akci" ne podle toho o kolik se snížila nehodovost, ale podle toho, kolik se vybralo pokut.

Ale to už jsme tady v tom topicu trochu OT (teda spíš já :) )..
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Vysočany, Sulec

Příspěvek od jonáš »

No tak co kdyby to svedli na jednu polovinu a druhou zavřeli, aspoň by se nevošoupala ;) a taky svodidla dočasně demontovat, aby nějakej vidlák neměl nepatřičnej pocit "mámo, su na dálnici" :lol:
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: R7 Bitozeves - Vysočany, R7 Sulec - obchvat

Příspěvek od Majkii »

V letáku k obchvat Sulce stojí taková zajímavá větička:
Protihlukové stěny:
počet: 1 (realizace pouze na základě kontrol-
ního měření při zkušebním provozu)
Neví někdo, jak to dopadlo? Bude se stavět nebo nikoli?
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Odpovědět

Zpět na „D7“