Připomínky k fóru

Návrh na zlepšení, připomínky a stížnosti
Odpovědět
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od mapman »

Fox Mulder píše:Proč vám tak vadí diskutování v monitoringu tisku? Já to opravdu nechápu. Je to tu snad diskuzní fórum, ne? A když už to má bejt tato sekce fóra jakási "banka článků", tak proč pod každým tím článkem nemít vlastní diskuzi? V čem je problém?
Špatné zkušenosti z jiných fór, často se diskuse pod článkem zvrhne v nějakou větší a mimo téma, je to pak náročnější na moderování a udržování pořádku, není to jen tak nějaký výmysl tohoto fóra :)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Proč jste smazali to poděkování za Vaše stránky?
Už mažete všechny cizojazyčné příspěvky co :)
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Lenny »

Uppsss, jsem se špatně podíval, to jsem nechtěl. :cry:
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Warcz »

ad monitoring tisku. vypnuti tlačitka odpovědět mi přijde nešťastne. Co třeba když narazim na lepší članek na jinem webu. Potom nebudu zakladat další tema ale hodím ho pod to ( pokud bude na stejne téma )

Udělal bych to jinak dal bych tam červeny pruh. Nediskutovat, Nokomentovat...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od martini »

To co říká Warcz je také na zvážení. Já nejsem častým dohazovačem nových článků, tak ať řeknou jiní, je pravda, že pár krát toho využito bylo a odkazy pod příslušným tématem k němu byly relevantní.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Warcz
Příspěvky: 2080
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Warcz »

Ještě jedna otazka do diskuze. Neudělat ten monitoring tisku tak, že by jsme udělali databazi mimo forum a na Homepage dalnic by byli Aktuality (Bleskovky): a třeba posledních 5 nadpisu by se zobrazovalo i tady v hlavičce fóra. Mohli by tam být aktulizace letáku atd... Otázka jestli by se našel dostatek uživatelu kteři by to tam ládovali ale ja bych se určitě připojil...

Např jako jeden panel navíc ( bez těch obrázku ):
http://img689.imageshack.us/img689/8872/dalnice.png
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od mapman »

To bychom nejdřív nějakou databázi museli mít, pak se o tom můžeme bavit, v současnosti máme databázi pouze pro fórum... Databáze stránek je ve vývoji a je poměrně dost specifická kvůli požadavkům na její provedení, takže ano, můžeme o tom diskutovat, přidat do to-do-listu, ale to je tak zatim všechno bohužel...
Západočech
Příspěvky: 40
Registrován: 23.3.2009 17:21:08

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Západočech »

Nevím, kam to dát, tak se ptám tedy zde:

Jak to mám udělat, aby se mi nejnovější příspěvky ve fórech zobrazovaly na začátku a nahoře a nikoliv na konci a dole??? Nebo to nejde :?:
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Bobek »

Uživatelský panel > Nastavení > Prohlížení příspěvků
Království a půl princezny za 511.
Západočech
Příspěvky: 40
Registrován: 23.3.2009 17:21:08

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Západočech »

Děkuju.
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Fox Mulder »

Západočech píše:Jak to mám udělat, aby se mi nejnovější příspěvky ve fórech zobrazovaly na začátku a nahoře a nikoliv na konci a dole???
Jak to můžete číst odzdola nahoru? Knížky si taky přelepujete, aby první strana byla na konci a poslední na začátku? :)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Navrhuji, vzhledem k rostoucímu počtu spam příspěvku, zrušit sekci pro nepřihlášené, nebo ošetřit přispívání třeba zadáním kódu z obrázku.
R48 -> D48 se podařilo!
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od P_V »

On tam ten kód z obrázku už je, ale je to nějaké prefabrikované řešení které roboti znají. Stačila by triviální slovní úloha (např. napište "konvalinka"), cokoli co se vytvoří jen tady pro toto fórum, tudíž to roboti neznají.
MPMP
Příspěvky: 3279
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od MPMP »

P_V píše:On tam ten kód z obrázku už je, ale je to nějaké prefabrikované řešení které roboti znají. Stačila by triviální slovní úloha (např. napište "konvalinka"), cokoli co se vytvoří jen tady pro toto fórum, tudíž to roboti neznají.
Obávám se, že s "konvalinkou" byste neuspěl. Dnešní roboti zkusí do polí formuláře, která nejsou "známá" podle svého popisu postupně opsat všechna slova ze stránky, až se "trefí". že to zkusí 500x špatně, než se mu to povede? To je přece jednou, provoz na Internetu nic nestoí a času je relativně dost. 8-)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od jonáš »

Existuje i jednoduchá úloha, pro roboty neschůdná: napište číslici tři ;)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od jonáš »

Fox Mulder píše:Jak to můžete číst odzdola nahoru? Knížky si taky přelepujete, aby první strana byla na konci a poslední na začátku? :)
Neni to tak těžký, čtu oboje. Pořadí bych asi neměnil, ale taky mi tu chybí nějakej odkaz typu "skok na poslední příspěvek tématu", abych nemusel pokaždý rolovat plnou stránkou dolů. A mohl by být už v odkazu témat v obsazích, protože hledat pokaždý poslední čísílko stránky a trefovat se na něj je náročný ..
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od andy »

jonáš píše:taky mi tu chybí nějakej odkaz typu "skok na poslední příspěvek tématu", abych nemusel pokaždý rolovat plnou stránkou dolů. A mohl by být už v odkazu témat v obsazích, protože hledat pokaždý poslední čísílko stránky a trefovat se na něj je náročný ..
V obsahu fóra je úplně vpravo sloupec Poslední příspěvek a v něm je vždycky za userid taková malá šipka..
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od jonáš »

Díky, tak to je opravdu pro staršího člověka bez brejlí prakticky neviditelná záležitost :) a la Kazimír Malevič, Bílá v bílé. Ono i trefit se myší, ale to zatim dokážu. Holt některý vymakaný fíčury je prostě zapotřebí před uživatelem rafinovaně ukrýt, neděláme to jinak.
pavel.hrdina
Autor
Příspěvky: 591
Registrován: 25.2.2009 22:39:09
Bydliště: D1 - km 190,45
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od pavel.hrdina »

Martin z Ostravy píše:Navrhuji, vzhledem k rostoucímu počtu spam příspěvku, zrušit sekci pro nepřihlášené, nebo ošetřit přispívání třeba zadáním kódu z obrázku.
Pristoupili jsme k razantnimu reseni - neregistrovane jsme absolutne zatipli. Za posledni dobu moc relevantnich dotazu od neregistrovanych nebylo, bud spam anebo anonymni vypady bez pointy, ktere nikoho nezajimaji. Jinak receno potencialnich obeti tohoto opatreni je zanedbatelne mnozstvi vzhledem ke skodam ktere pusobi vsudypritomny spam.

Kdyby nahodou roboti prolomili i registraci, pak mame v zaloze absolutne definitivni reseni spamove otazky - zavest potvrzovani registraci adminama.
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Fox Mulder »

pavel.hrdina píše:
Martin z Ostravy píše:Navrhuji, vzhledem k rostoucímu počtu spam příspěvku, zrušit sekci pro nepřihlášené, nebo ošetřit přispívání třeba zadáním kódu z obrázku.
Pristoupili jsme k razantnimu reseni - neregistrovane jsme absolutne zatipli. Za posledni dobu moc relevantnich dotazu od neregistrovanych nebylo, bud spam anebo anonymni vypady bez pointy, ktere nikoho nezajimaji. Jinak receno potencialnich obeti tohoto opatreni je zanedbatelne mnozstvi vzhledem ke skodam ktere pusobi vsudypritomny spam.
Myslim, že to tak bude lepší.. ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od jannnn »

andy píše:
jonáš píše:taky mi tu chybí nějakej odkaz typu "skok na poslední příspěvek tématu", abych nemusel pokaždý rolovat plnou stránkou dolů. A mohl by být už v odkazu témat v obsazích, protože hledat pokaždý poslední čísílko stránky a trefovat se na něj je náročný ..
V obsahu fóra je úplně vpravo sloupec Poslední příspěvek a v něm je vždycky za userid taková malá šipka..
Já bych to ještě vylepšil :)

U témat, kde je nějaký nepřečtený příspěvek, je před jeho názvem taky malá oranžová šipečka a po kliknutí na ní to skočí přesně na první nepřečtený příspěvek :). Takže pak už se jen čte od toho místa dál a člověk nemusí hledat kde minule přestal :)
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od jonáš »

Objeveno nezávislym průzkumem :-) A je nějakej důvod, proč musí být ta šipečka tak miniaturní, nemohla by třeba být aspoň stejně veliká jako ta grafická dekorace (aspoň jinou funkci jsem neobjevil) v prvnim políčku řádku tabulky? Respektive, nedala by se té značce která má patrně akorát funkci vyvolání bubliny "nové příspěvky" přiřadit funkce odkazu na poslední příspěvek? ;)
On by takový odkaz "skok na konec" mohl být součástí i jednotlivých stránek příspěvků, když něco hledám vláknem zpátky (a čtu odzdola nahoru, jak se tu někdo podivoval, celkem běžně) a pak se chci vrátit k aktuálnu, ale to už bych snad chtěl moc ..
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Martin z Ostravy »

K navrácení na poslední příspěvek používám na klávesnici klávesu END, čili konec stránky. Ale jinak tu šipečku by to chtělo vskutku zvětšit.
R48 -> D48 se podařilo!
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od jannnn »

Velikost těch ikonek jsem připomínkoval hned po spuštění fóra, tj. 16.3.09 ... no a do dneška nic :)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Připomínky k fóru

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Nechcete se dát ještě nějaké další smajlíky, třeba tleskání? Toho bychom tady hodně využili, hlavně v ironickém významu :D
Přílohy
eusa_clap.gif
eusa_clap.gif (1.58 KiB) Zobrazeno 6854 x
R48 -> D48 se podařilo!
Odpovědět

Zpět na „O tomto fóru a o portálu ceskedalnice.cz“