Dálniční uzel Modletice (D0×D1)

Odpovědět
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od Warcz »

jestli máš všechny fotky nestálo by za to udělat z toho animovaný Gif ? :-)
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od kasme »

http://dopravniinfo.cz/
D1, ve směru Praha, mezi 10,9 km a 10 km
23.11.2009 15:40 - 31.08.2010 18:00
práce na silnici, pomalý provoz v úseku 1 km stavební práce výstava; Ve směru na Prahu bude provoz odkloněn na nově vybudovanou provizorní komunikaci. To vše za snížené rychlosti na 60 km/hod. (lokálně 50 km/hod.). V cca km 0,400 provizorní komunikace bude povolen výjezd z provizorní komunikace provozidla stavby (DZ B24a a dodatková tabulka E12 „Mimo vozidel stavby“).;
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od Warcz »

http://www.novinky.cz/ekonomika/185036- ... mezen.html

a typoval bych je na to černe auto co tady stoji v odstavném...
Obrázek
Obrázek
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od mapman »

http://www.ceskedalnice.cz/image/cam/jsdi382.png resp. http://www.ceskedalnice.cz/image/cam/jsdi396.png - tam můžete sledovat aktuální stav :))) S kamerami se blížíme do finále, takže již brzy přímo v html... Zatím na to nemáme povolení, tak pssssst ;)
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od mapman »

Opfer píše:Does it mean, that the Shell Petrol station will finally disappear?
Nothing is for sure in these days, we'll see next year ;)
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od JirkaS »

pavel.hrdina píše:Obrazek z novinek.cz ktery to objasnuje:
Obrázek
Ten obrázek se objevil ve všech novinách stejný, zdrojem je nejspíš ŘSD. Může mi někdo vysvětlit, z jakého důvodu je otočen obráceně - tedy směr Brno = jih nahoře? Chvíli mi trvalo, než jsem se zorientoval a to vím, o co se jedná.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od Bobek »

No, kdyby to mělo být severem nahoru, tak to musí být vůbec nějak zcela našišato. Berme to třeba tak, že je to v pohledu ve směru staničení. ;)
Království a půl princezny za 511.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od mapman »

No právě, sever je na té mapě v levém dolním rohu, D1 tu míří zhruba na jihovýchod. Mělo by to nejspíš představovat pohled podle staničení, z Prahy ven :)
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od Warcz »

z logiky věci jsem ten obrazek pochopil hned. obchvat naštěstí je zakulacen logicky a tak to vychází

Ad sever. Byl jsem na dovolene ve Francii a taky jsem si myslel že kostely se staví na západ. někde to ale neni přesné a tak jsem si taky trhnul ostudu :-)
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od multi »

Tady jsou nějaké letecké snímky křižovatky:iHNed.cz , je tam pěkně vidět celkový stav rozestavěnosti.
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od kasme »

multi píše:Tady jsou nějaké letecké snímky křižovatky:iHNed.cz , je tam pěkně vidět celkový stav rozestavěnosti.
ale nejsou úplně aktuální...
nejaktuánější letecké záběry jsou ve videu http://www.mackovo.com/video/R1_2009_11.wmv

v podstatě jsou dokončeny hrubé zemní práce a začíná se stavět pátý most, čtyři už mají hotovou NK
ke zprovoznění zbývají z velkých objektů jen mosty na D1 :)
Sdsd
Příspěvky: 45
Registrován: 14.3.2009 23:48:55

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od Sdsd »

Nějak jsem to tu nezaznamenal info o uzavření té benzínky ve směru na Brno. Zrovna jsem tudy jel a koukám zákaz vjezdu, benzínka potemnělá..
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od kasme »

Sdsd píše:Nějak jsem to tu nezaznamenal info o uzavření té benzínky ve směru na Brno. Zrovna jsem tudy jel a koukám zákaz vjezdu, benzínka potemnělá..
Já taky ne... ráno mě to celkem překvapilo :)
Martin Vedral píše:
kasme píše:ale hlavně konečně na D1 z Prahy :) "POZOR! ODPOČÍVKA UZAVŘENA"
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnic ... 9.JPG.html
K té fotce od kasmeho "POZOR! ODPOČÍVKA UZAVŘENA" - lze to teda chápat tak, že se ŘSD konečně dohodlo na uzavření a likvidaci té benzinky, nebo je to jen dočasné po dobu výstavby křižovatky???
To je jedno, ne? Hlavně že už se to pohnulo :):)
Někdo ale říkal, že až dodělaj kolektorovej most z Prahy, tak bude výjezd z benzínky přes něj...
Jan Krampera
Příspěvky: 62
Registrován: 27.11.2009 13:58:38

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od Jan Krampera »

:lol: tak pánové to zas bude mela. Výstavba pražského okruhu v úseku okolo čerpací stanice firmy Greyhound Company ohrožena! Právě jsem se dozvěděl od své známé z okresního soudu Praha východ, že firma Greyhound Company podala k soudu návrh na vydání předběžného opatření.
Povinným je ŘSD. Povinnému se zakazuje bránit k přístupu ke svým pozemkům a k jejich čerpací stanici. Zakazuje se mu také provádění stavebních prací na pozemcích Greyhound Company.
Myslím si že celé stavební povolení je na vodě a úředníci ŘSD a stavebního úřadu něco asi pokazili. Jsem sám zvědav jak soud rozhodne. Myslím si že rozhodnutí o vydání předběžného opatření musí být vydáno do týdne.
Jan Krampera
Příspěvky: 62
Registrován: 27.11.2009 13:58:38

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od Jan Krampera »

Co už bylo předtím
Přílohy
beze jména.tiff
beze jména.tiff (22.67 KiB) Zobrazeno 10293 x
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od mapman »

Předběžné opatření vydáno být nemusí a bylo by vhodné aby nebylo, desetitisíce řidičů denně jezdících nemůžou být rukojmím firmy, která si diktuje nevídané požadavky za to, aby tento proces povolila. Odstavení čerpací stanice po dobu nezbytně nutné výluky v jednom jízdním páse je požadavek, který probíhá bez větších problémů při desítkách uzavírek na silnicích a dálnicích ročně. To že pánové z Greyhoundu jsou zlatokopové neznamená, že stát bude skákat tak jak oni pískají... Ať se jdou bodnout...
Petr M
Příspěvky: 121
Registrován: 15.3.2009 17:43:08

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od Petr M »

Docela jsem se divil, proč je ta benzinka uzavřená už teď, protože směr na Brno jede zatím normálně po D1 a teprve za pár týdnů se má převést na východní kolektorový most, což by tu benzinku odstřihlo .. zatím by se k ní zajet dalo.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od mapman »

Zajet by se k ní dalo, vyjet z ní ale jen za cenu stopky do kopce, už je totiž upraven provoz tak, že pravý pruh je úplně fest na krajnici, to není úplně nejbezpečnější..
Drak
Příspěvky: 198
Registrován: 15.3.2009 11:12:05

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od Drak »

Tak tomu už vůbec nerozumím. Měl jsem za to, že ŘSD vykupuje a je vlastníkem pásu širokého +/-100m. V tomto případě asi tomu zdaleka tak není (kolik tam je nevím, ale podle situace to vypadá sotva na 40m). Jak se vůbec mohla dostat daná firma k pozemkům tak blízko dálnice a založit si byznys na tom, že bude mít vždy zaručen přístup na komunikaci s omezeným přístupem? To už si může zřídit vjezd na dálnici kdejaký jezeďák.
sirkeci
Příspěvky: 53
Registrován: 9.11.2009 18:28:49

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od sirkeci »

Drak píše:Tak tomu už vůbec nerozumím. Měl jsem za to, že ŘSD vykupuje a je vlastníkem pásu širokého +/-100m. V tomto případě asi tomu zdaleka tak není (kolik tam je nevím, ale podle situace to vypadá sotva na 40m). Jak se vůbec mohla dostat daná firma k pozemkům tak blízko dálnice a založit si byznys na tom, že bude mít vždy zaručen přístup na komunikaci s omezeným přístupem? To už si může zřídit vjezd na dálnici kdejaký jezeďák.
ŘSD vykupuje jen to, co opravdu potřebuje. Nevidím žádnou výhodu v tom, aby stát nakupoval zbytečně široký pás. Zaprvé by to citelně prodražilo stavby dálnic, zadruhé by to ještě zbytečně zkomplikovalo majetkoprávní vztahy (stát by se musel domlouvat s větším počtem majitelů) a zatřetí by tyto široké pásy pozemků okolo dálnic byly nevyužitelné. Bylo by to území "nikoho", o které by se nikdo smysluplně nestaral, případně by stát musel vrážet další finance do jejich obhospodařování. Spory, jako je tento, jsou zcela běžné všude na světě a jedině investor (ŘSD) je odpovědný za dohodu s majitely pozemků, případně za zajištění přístupu na soukromé pozemky. Ano, v totalitě jdou velké projekty snadněji, rychleji a levněji, ale to snad není náš případ ;)
Stanley
Příspěvky: 74
Registrován: 14.3.2009 16:13:30
Kontaktovat uživatele:

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od Stanley »

sirkeci píše:...jedině investor (ŘSD) je odpovědný za dohodu s majitely pozemků, případně za zajištění přístupu na soukromé pozemky...
Nechapu, proc by melo byt RSD zodpovedne za zajisteni pristupu na soukrome pozemky. Ta benzinka tam snad byla jiz pred vystavbou dalnice? Nebo ma snad provozovatel benzinky smlouvu s RSD o zajisteni nepretrziteho pristupu? Jestli ano, plati za to neco?
Kdyz si koupim pozemek nekde vedle dalnice, muzu zalovat RSD pro nezajisteni pristupu?

Mimochodem: Sjezd k benzince a najezd zpet na dalnici si postavil majitel benzinky za vlastni penize?
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od P_V »

Stanley píše:Mimochodem: Sjezd k benzince a najezd zpet na dalnici si postavil majitel benzinky za vlastni penize?
Na svém webu tvrdí, že ano.
sirkeci
Příspěvky: 53
Registrován: 9.11.2009 18:28:49

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od sirkeci »

Stanley píše:
sirkeci píše:...jedině investor (ŘSD) je odpovědný za dohodu s majitely pozemků, případně za zajištění přístupu na soukromé pozemky...
Nechapu, proc by melo byt RSD zodpovedne za zajisteni pristupu na soukrome pozemky. Ta benzinka tam snad byla jiz pred vystavbou dalnice? Nebo ma snad provozovatel benzinky smlouvu s RSD o zajisteni nepretrziteho pristupu? Jestli ano, plati za to neco?
Kdyz si koupim pozemek nekde vedle dalnice, muzu zalovat RSD pro nezajisteni pristupu?
Ze zákona nemá nikdo právo omezit nikomu přístup na pozemek. To je velmi častý a obvyklý předmět sporu ve fázi územního schvalování jakékoliv stavby. Mimochodem, pokud koupíte onen pozemek u dálnice, tak vám žádný úřad nepovolí stavbu čehokoliv, pokud nezajistíte přístup...
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od Web »

P_V píše:
Stanley píše:Mimochodem: Sjezd k benzince a najezd zpet na dalnici si postavil majitel benzinky za vlastni penize?
Na svém webu tvrdí, že ano.
Jenom jim to pak stát musel zaplatit, pokud čtu správně...
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: MÚK R1xD1

Příspěvek od pp21 »

Web píše:Jenom jim to pak stát musel zaplatit, pokud čtu správně...
Já to chápu jinak. Stát (ŘSD) jim tehdy stavbu povolil s tím, že se tam brzy bude rozšiřovat D1 z 4 pruhu na 6ti pruh, takže jim tam čerpací stanici povolí jen pod tou podmínkou, že na svoje náklady rozšíří nezbytnou část dálnice na 6ti pruh, aby si k tomu mohli vybudovat definitivní připojovací pruhy. Toliko jejich "dobročinná" investice. Následně od nich ŘSD odkoupilo ten "1 km třetího pruhu" za 39,5 mil. Kč. Podle soudu nakonec muselo ŘSD doplatit ještě 13 mil. Kč. Kolik ovšem Greyhound Company, a.s požadovala a jestli ji soud přiřkl vše v plné výši co požadovala se tam jaksi nepíše. Dost o tom pochybuju. Píšou že investovali 70 mil. Kč, takže 39,5 + 13 jejich náklady jaksi nepokrylo. Ovšem nakolik to byly oprávněné nároky zřejmě určil až ten soud.
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“