Novináři a jejich bláboly

Off-topic pokec
Odpovědět
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Martin z Ostravy »

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku
Já to fakt nechápu todlencto, to by mu dalo takovou práci, zajít na ceskedalnice.cz :) a zjistit si nějaké informace o tom co píše? :roll:
R44? R35 Hradec Králové - Opatovice?
R48 -> D48 se podařilo!
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od dvs »

Nejhorší na tom je, že oni asi blaboleji stejně i v jiných oborech, do kterých člověk nevidí :))

Smutné je, že dotyčný se honosí tím, že je analytik, zabývající zdravotnictvím a sociálními věcmi...
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Svatosp »

Nejlepsi blabol je tento: "Ministerstvo dopravy totiž v posledních dvou letech rozjelo stavby celkem 15 dálničních úseků, které budou po dokončení měřit 450 kilometrů."
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od mapman »

Články pánů Holuba a Barocha jsou dlouhodobě těžce nevyvážené a neprofesionální, kdo sleduje tak ví...
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od flames »

http://ekonomika.ihned.cz/c1-39184850-d ... -minulosti

Zde zas dálnice D1 vede z Prahy až do Ostravy...
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od dvs »

Jenom jsem dnes nepochopil, proč Holuba zvou na Český rozhlas a dají mu slovo hned po ministrovi. Když už vybírají ten koncesionářský poplatek, tak to může okomentovat někdo jiný třeba z takového motožurnálu. Tam taky perlil, že stačilo postavit Frýdek Místek - Ostrava.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od ElWapp »

Dnes jsem náhodou zabrouzdal na tn.cz:

http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/tes ... aslou.html na tohle jsem odkazoval už z vlákna 50 v Praze...

a hned potom další kousek:

http://tn.nova.cz/zpravy/regionalni/zuz ... rusit.html Všimněte si videa :cry:
MiKu
Příspěvky: 327
Registrován: 21.3.2009 21:01:00
Bydliště: u Kbelské, schovaný za PHS

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od MiKu »

Na iDNES ve článku "Značky hlásí mýtné, aniž se někdo ptal krajů. Menší zlo, říká ministerstvo" zaměnili Ředitelství silnic a dálnic za Stavby silnic a železnic :roll:. Eurovia se hned ozvala :lol:
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Co na to říct? :D
Jak toto mohou "zaměnit"? Snad jen chyba při ctrl-c ctrl-v :)
R48 -> D48 se podařilo!
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od andy »

Už se pomalu stává pravidlem, že novináři zveřejňované informace neověřují, ani když by k tomu stačilo pár kliknutí. Rozhodnutí o rozkladech vůči SP pro 4901 podepsal ministr dopravy s datem 26/2, jak se každý může přesvědčit zde. Ovšem denik.cz s klidem vypustil do světa následující lež mluvčího MD :x
valassky.denik.cz píše:Mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka uvedl, že informaci zatím nemůže ani potvrdit ani vyvrátit. „Vím, že toto rozkladová komise řešila, ale její rozhodnutí ještě pan ministr nepodepsal,“ upřesnil včera odpoledne.
Rozčilovat nad bezzubostí "hlídacího psa" se můžete tady:
Stavbu R49 čekají další zdržení
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Co má tahle věta znamenat: „Než se v roce 2015 přiblíží k městu Zlínu, tak to už by od roku 2012 mohlo být napojeno na českou dálniční síť v podobě čtyřpruhové silnice I/49 do Otrokovic, která pak skončí na jeho obchvatu jako R55,“ doplnil Patrik. :?: :?:
R48 -> D48 se podařilo!
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od andy »

To je další kravina - autor článku zřejmě vůbec nepochopil, že smyslem R49 není jen napojení Zlína na dálniční síť, ale především vytvoření jeho obchvatu.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Lenny »

Mě přijde, že si autorka vymyslela i věty, které měli říct tiskový mluvčí.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Mně se zdá, že si to vymyslela celé, i to co řekl Patrik, protože to vůbec nedává smysl. No ale články z Deníku musíte brát s nadhledem, je to totiž úplná spodina mezi novinami. Je to spíš takové sepsané JPP (jedna paní povídala).
R48 -> D48 se podařilo!
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od mapman »

Martin z Ostravy píše: v podobě čtyřpruhové silnice I/49 do Otrokovic
Tím je nejspíš myšlena ta úžasná a rychlá, semafory protkaná čtyřpruhovka mezi Zlínem a Otrokovicemi, to je opravdu "kvalitní" napojení na dálniční síť.

Jen je z toho vidět, že až se dobojují D8, D3 či R52, tak přijde na řadu vedle R55 i R49ka a bude se bojovat opět tvrdě. Co naplat že to má být hlavní spojinice na střední SK, která na sebe stahne velkou část tranzitu z I/50 Hrozenkov, I/49 Střelná a I/35 Bumbálka.... Každá nová dálnice ničí krajinu a je tudíš apriori špatná a nepotřebná, že?
Martin_L
Příspěvky: 381
Registrován: 21.2.2010 19:39:20

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Martin_L »

Martin z Ostravy píše:No ale články z Deníku musíte brát s nadhledem, je to totiž úplná spodina mezi novinami. Je to spíš takové sepsané JPP (jedna paní povídala).
Musím vám dát za pravdu. Můj bratr pracuje v Deníku jako fotoreportér a to, co kolikrát vypráví o redaktorech... Počínaje člověkem, který se bojí telefonovat a na každý hovor se duševně připravuje několik desítek minut až po jednoho novináře, který byl líný zajet na jednu vesnickou kulturní akci a tak si článek o ní (včetně přímých řečí starosty a účastníků) kompletně vymyslel. Shodou náhod se ale akce pro nepřízeň počasí nekonala, což ovšem redaktor netušil a tak vyšel článek o tom, jak se povedlo něco, co vůbec nebylo... :)
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Vidíte, a to já tyto informace nemám, stačí se mi podívat na jejich celkovou úroveň. Tedy, ne že by na tom byli ostatní zejména internetové deníky lépe.
Podle mně to totiž ani nejsou novináři, jinak si totiž nedokáži vysvětlit takovou neomalenost a neprofesionalitu v jejich výstupech.
R48 -> D48 se podařilo!
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od ElWapp »

http://www.ct24.cz/doprava/82577-kvuli- ... ovy-ulice/

"Praha - V noci z úterka na čtvrtek bude uzavřena část pražské Patočkovy ulice..."

:lol:
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Martin z Ostravy »

R48 -> D48 se podařilo!
jannnn
Příspěvky: 752
Registrován: 16.3.2009 22:12:01

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od jannnn »

Tak největší vtip tohoto roku vyšel dnes v Právu, směju se ještě teď :lol: :lol: :lol:

Chytrá hlava z Práva navštívila Kasmeho fórum mo.ttnz.cz/forum ohledně zrušeného stavebního povolení Blanky a vyplodila následující text. To, že "poradce ministra" je S_M_Lomozův rank na fóru bylo asi moc složité poznat :mrgreen:
kasme píše:A POZOR!! :)
S_M_Lomoz [url=http://mo.ttnz.cz/forum/viewtopic.php?pid=14036#p14036]zde[/url] píše:Průser je v tom, že do tohohle stavebního povolení nespadají jenom ty sítě v tunelech a garáže, ale prakticky veškeré přeložky sítí týkající se rekonstrukce povrchů.
Deník Právo 10.3.2010 píše:Obavy z dalšího vývoje mají i odborníci. "Průser je v tom, že do tohohle stavebního povolení nespadají jenom ty sítě v tunelech a garáže, ale prakticky veškeré přeložky sítí týkající se rekonstrukce povrchů," uvedl na odborném serveru Silnice, dálnice, okruhy diskutující, který se označil za poradce ministra dopravy.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tohle už je vážně moc :lol: :lol:
To je demence největší - měli by odevzdat občanky. :roll:
R48 -> D48 se podařilo!
obr
Příspěvky: 763
Registrován: 15.3.2009 11:03:03

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od obr »

díky janne, ten Váš je opravdu příspěvek desetiletí - vůbec na ttnz jsme samí šéfové, já jsem ředitel stavby :D
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od Lenny »

jannnn píše:Tak největší vtip tohoto roku vyšel dnes v Právu, směju se ještě teď :lol: :lol: :lol:
Deník Právo 10.3.2010 píše:Obavy z dalšího vývoje mají i odborníci. "Průser je v tom, že do tohohle stavebního povolení nespadají jenom ty sítě v tunelech a garáže, ale prakticky veškeré přeložky sítí týkající se rekonstrukce povrchů," uvedl na odborném serveru Silnice, dálnice, okruhy diskutující, který se označil za poradce ministra dopravy.
Málem jsem spadl ze židle, když jsem to viděl, fakt dobrý ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od hh »

Je to možné toto ... A teď si vemte, za co pak stojí ty ostatní zprávy mimo dopravu, o které něco víme že.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Novináři a jejich bláboly

Příspěvek od hh »

A další věc. V tomto článku http://domaci.ihned.cz/c1-41020230-ridi ... otrva-roky je infografika viz níže.

Ty dálnice, že je Francie desetkrát levnější to snad bez komentáře po tom všem, co se k tomu již řeklo. Ale ta poslední věta, že informační tabule je v Německu 50x levnější - za prvé německé liniové řízení a české informační tabule jsou dost něco jiného, oni toho nakupují jistě několikrát více, asi v tom bude méně techniky, ale dobře co ta cena!? Pokud vím, tak těch českých 400 je zakázka na těch letošních 30 informačních tabulí. Takže ten idiot porovnává cenu za 1 ks v Německu a 30 ks v Česku, to je fakt úroveň novináře. Když o tom nic neví, tak se má přeci zeptat jak to je, vyslechnout si to a pak něco psát proboha! To už není demagogie ale lež, která někoho poškozuje a ty HN bych já teda žaloval!
Přílohy
ihned.jpg
ihned.jpg (74.62 KiB) Zobrazeno 29782 x
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“