VMO: obecné info

VMO a jiné
Odpovědět
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od balance »

Ještě v tomto roce by měla přijít na řadu obnova krytu na Olomoucké směr centrum.
Přílohy
BM_Olomoucka.jpg
BM_Olomoucka.jpg (144.97 KiB) Zobrazeno 14921 x
bumbik
Příspěvky: 7943
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od bumbik »

dle tohoto článku:
http://vyskovsky.denik.cz/z-regionu/kru ... -e2j4.html

mají na VMO vznikat nové kruhové objezdy ... to mě docela zarazilo ... čekám reakci Martina z Ostravy ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Nic o VMO v článku nevidím :)
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7943
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od bumbik »

Martin z Ostravy píše:Nic o VMO v článku nevidím :)
A dodala, že nové kruhové objezdy mají v budoucnu vznikat především u nových sídlišť, obchodních center a na postupně dostavovaném Velkém městském okruhu.
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od dvs »

Ty kruháky na VMO jsou snad myšleny jako součást múk.
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od balance »

balance píše:Ještě v tomto roce by měla přijít na řadu obnova krytu na Olomoucké směr centrum.
Oprava zahájena...
myrha
Příspěvky: 36
Registrován: 27.8.2012 17:54:07

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od myrha »

Zdravím, dostal jsem emailem z dopravního podniku tyto informace:

Uzavření Pisáreckého tunelu
Ve dnech 9. ledna až 28. února 2015 dojde v rámci rekonstrukce technologií k uzavření jednoho a v některých dnech obou tubusů Pisáreckého tunelu. Na přilehlých komunikacích sloužících jako objízdné trasy pro individuální automobilovou dopravu je třeba počítat s výrazně vyšší hustotou provozu, která může způsobovat zpožďování vozidel hromadné dopravy. Upozornění se týká především linek 25, 26, 37, 44/84, 50, 52 a 68.

Ukončení výluky v křižovatce ulic Sportovní × Hradecká
(od 19.1.2015)
Linky: 42, 70

Edit, známe i harmonogram:
9. 1. (5.00 hodin) - 12. 1. (5.00): uzavírka tubusů A i B
12. 1. (5.00) - 2. 2. (21.00): uzavírka tubusu A, v tubusu B provoz pouze pro auta do 3,5 tuny
2. 2. (21.00) - 23. 2. (5.00): uzavírka tubusu B, v tubusu A provoz pouze pro auta do 3,5 tuny
23. 2. (5.00) - 28. 2. (16.00): uzavírka tubusů A i B

Zdroj: http://brno.idnes.cz/stavebni-prace-u-s ... zpravy_daj
bumbik
Příspěvky: 7943
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od bumbik »

dnešní novinka v deníku mě trošku překvapila, ale snad to bude k čemu ...
http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/ ... 50608.html
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od siesa »

Nemate nekdo nejake informace, co se deje v techto mistech??

http://www.mapy.cz/s/jaoI
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Lenny »

Protihluková stěna v SDP se staví.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
siesa
Příspěvky: 1244
Registrován: 15.3.2009 20:22:40
Bydliště: R43

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od siesa »

Aha...Dekuji za informaci, Lenny....
bumbik
Příspěvky: 7943
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od bumbik »

je nějaký posun v přípravě VMO Rokytova - Jedovnická? (tunel Vinohrady) totiž situace v Židenicích je naprosto šílená a právě tento úsek by společně s Rokytovou a Tomkáčem velmi velmi pomohl :-)

hledal jsem topic VMO Rokytova - Jedovnická (tunel Vinohrady) ale nic jsem nenašel :(
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
NATTY
Příspěvky: 35
Registrován: 6.12.2015 12:31:32

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od NATTY »

Ohledně tunelu Vinohrady byla v roce 2014 zhotovena a odevzdaná Technická studie. Tunel se řešil ve třech variantách navržených tras, s ohledem na vliv na zástavbu nad tunelem. Byl také proveden předběžný geologický průzkum v navržených trasách na území Vinohradského sídliště. Další projektové stupně nejsou v běhu a vše leží u ledu na ŘSD Brno.
bumbik
Příspěvky: 7943
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od bumbik »

proboha svatého, proč ŘSD Brno zastavilo přípravu takto důležité stavby pro celý východ Brna ? může mi někdo říct, čím ten Závod Brno uvažuje? podle mě to mozek nebude ... na takto důležité stavbě má jet příprava o sto šest a né "u ledu" to je normálně výsměch Židenicím!
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od evilcleaner »

no možná po tom průseru s královopolskými tunely je jim jasné, že už další prachy na vrtání do brněnských jílů nedostanou :lol:
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
NATTY
Příspěvky: 35
Registrován: 6.12.2015 12:31:32

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od NATTY »

V královopolských tunelech se něco stalo? Jaký průser? Není mi známo, že by tam došlo k propadu jako na Blance :-). Mimochodem v oblasti sídliště Vinohrady je podloží poněkud odlišné. Viz pro info níže:
Území pro ražbu je budováno horninami s velmi odlišnými geomechanickými vlastnostmi. A to proterozoickými horninami zastoupenými granitoidy v různém stupni tektonického porušení a ulehlými neogénními písky, místy až charakteru pískovce. Hloubka proterozoického skalního podkladu je v rámci zájmového území velmi proměnlivá a pohybuje se v rozmezí cca 9 - 60 m pod úrovní terénu.
Základní charakteristiky kvazihomogenních horninových celků, které mohou být ražbou tunelu zastiženy:
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Jarda Š. »

bumbik píše:proboha svatého, proč ŘSD Brno zastavilo přípravu takto důležité stavby pro celý východ Brna ? může mi někdo říct, čím ten Závod Brno uvažuje? podle mě to mozek nebude ... na takto důležité stavbě má jet příprava o sto šest a né "u ledu" to je normálně výsměch Židenicím!
Domnívám se , že kvůli tomu, že řeší přípravu Žabovřeské, Tomkova n. a Rokytovy, takže na Vinohradský tunel momentálně nemá kapacitu.
bumbik
Příspěvky: 7943
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od bumbik »

Jardo doufám, že máš pravdu a po rozjezdu Žabovřeské, se obnoví příprava Vinohradského tunelu, ten je zcela nezbytný ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od evilcleaner »

myslel jsem to tak, že poté co se stavěl naprosto nesmyslný ražený tunel, kde vyšlo 100 m na víc než 500 mil, tak už nikdo nic takového v brně nerozjede.
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od Warcz »

A na kolik vyšla Blanka ? Podle mě na tu stavbu dojde a pokud to nebude třeba za rok tak by měla byt připravena, aby v případě dobrých podmínek mohla rychle začít.
ttc
Příspěvky: 431
Registrován: 9.2.2012 14:50:39

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od ttc »

Nemyslíte si, že by bylo spíše lepší než tunel vinohrady začít připravovat VMO v protoru mezi spalovnou a AAA Auto, ta křižovatka s Ostravskou a Olomouckou by dost lidí z Líšně a Vinohrad přesvědčila, aby se židenicím vyhla a jela přes Ostravsou, na sever pak přes Tomkáč.

Další bych pak viděl Bratislavskou radiálu (spojení D2 a VMO v Černovicích)

až poté bych řešil Tunel Vinohrady

Ale dle mého názoru příprava a výkupy ze strany města vč. demolic by měli běžet na všech úsecích VMO bez vyjimky
I kdyby na to aktuálně nevyly porachy, tak ať se to pak nesekne jako Žabovřeská na nějákem vychcánkovi.
alfa65
Příspěvky: 82
Registrován: 17.12.2009 20:32:12

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od alfa65 »

I když jsou koridory pro VMO stabilizované, může dojít ke změně a vykupovat do foroty by nebylo příliš ekonomické. Trasa mezi Černými poli a Židenicemi se měnila několikrát. Po výstavbě Provazníkovy v 80. letech min. století byl prostor Tomkova náměstí nechán na dožití, které trvalo cca 40 roků. To není málo. Před časem žába na prameni bylo ŘSD závod Brno, kteří žili v trochu jiném světě, izolováni od reality (cca 50. léta). Příprava okruhu se trochu začala hýbat až v posledních letech. A rozhodně to není zásluhou ŘSD.
bumbik
Příspěvky: 7943
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: VMO: obecné info

Příspěvek od bumbik »

ttc: myslím, že to vidím jinak, pro mě jako člověka, co do Brna přijede a zase odjede, je podstatné vyřešit tunel Vinohrady, Rokytovu a Tomkovo náměstí, tím se dostanu po 4 pruhu bez semaforů až k mému cíli, takže z mého pohledu je pro mě tunel Vinohrady důležitější, jinak chápu, že z dopravního hlediska pro místní obyvatele jsou ty priority jinak ... ale jinak od Ostravské radiály až do Židenic o žádném problému nevím, problém jsou ty zasekané křižovatky a to právě řeší tunel Vinohrady, co se týče bratislavské radiály, souhlas, černovická při nájezdu na hněvkovského je fakt hrůza ... ucpané až až ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Odpovědět

Zpět na „Brno“