Právě je 14.12.2018 1:40:20
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 111 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 Mezinárodní koutek 

Jste spokojeni se sekcemi, které se dotýkají států mimo České republiky
Ano 95%  95%  [ 76 ]
Ne 5%  5%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 80

 Mezinárodní koutek 
Autor Zpráva
VIP

Příspěvky: 11483
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Vážení aktivní čtenáři fóra ceskedalnice.cz,

pokud někde uvidíte neplatný/neaktuální vládní odkaz, tak mi prosím pište SZ

a já se pokusím jej opravit; vyhledat aktuální. Někdy se stává, že když je některá země v politicko-vojenských problémech, tak odkazy nejsou plně funkční, ale někdy se prostě odkaz změní z jiných důvodů.

Není již v mých silách udržet zcela 100% stav všech témat a příspěvků. :|

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


7.10.2015 10:23:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 11483
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Už zas je za náma rok, posledně jsem 8.12.2014 psal nějaké shrnutí, které letos omezím na následujících pár řádků:

1. V první řadě děkuji za čtenost a důvěru vyjádřenou v tomto hlasování.

2. Je zde cca. 176 států světa v nějakém formátu (mapa, základní údaje, linky na instituce atd.) a snažím se státy průběžne aktualizovat z hlediska rozvoje jejich silniční/dálniční infrastruktury.

3. Za ten rok se debata v sekcích pozvedla radikálněji:


Celkový počet příspěvků vzrostl z 8.286 na 10.558 (+2.272 anebo +27%). Zahraničí tvoří 9% fóra. To je celkový progres oproti roku 2014, který byl stejně rekordním co do historie.

Sekce EU vzrostla z 5.784 příspěvků na 7.628 příspěvků (+1.844 anebo +32%) a tvoří až 72% z mezinárodní sekce. To je stejně tak rekord na tomto fóru a radikální vzestup. Nejvyšší podíl na tom mají další a podrobní informace ve státech: Slovensko a Polsko jakožto přímí sousedé ČR a v obou zemích probíhá rekordní výstavba dálniční sítě.

Celkový počet témat vzrostl z 336 na 353 (+17), přičemž nárůst států se na tomto již téměř nepodílí. Sekce EU tvoří 172 témat (+15).

To odzkradluje vyšlyšení zájmů a proseb o zlepšení informovanosti z řad nejbližšího okolí České republiky. Věnuji se pravidelně i mnoha desítkám dalších zemí. A děkuji všem, kdo mi s tím pomáhá. ;)

Vyhlídky pro rok 2016 jsou jednoduché: udržet aktuálnost odkazů a informovat o novinkách v jednotlivých zemích. Nemám již nějaké další specifické ambice co do radikálních změn ohledně struktury států a jejich fór; snad jen pokud se naplní změna číslování silniční sítě na Slovensku, tak budu upravovat názvy témat v sekci Slovensko.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


19.12.2015 14:39:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 11483
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Přátelé, tak nyní je tomu 7 let, co jsem zde přítomen.
Příloha:
0.PNG
0.PNG [ 19.15 KiB | Zobrazeno 14814 krát ]

Chci se poděkovat za důvěru vedení fóra ve mě vloženou + uživatelů v hlasování.

Já mnohdy neposuzuji, já pouze informuji o plánovaných záměrech a projektech, co již běží. :idea:

Ještě jednou děkuji a jsem rád, že ta čtenost stoupá a úroveň diskuze neklesá. :P

p.s. tu češtinu jsem od roku 2009 nepatrně zdokonalil, alespoň v to doufám, ale lepší to asi nebude

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


Naposledy upravil Diaľničiar dne 28.3.2016 18:39:37, celkově upraveno 1

edit: informace co je nové v rámci roku 2016 jsou v jednom příspěvku pod tímto15.3.2016 20:17:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 11483
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Británie si odhlasovala BREXIT, v referendu, vystoupení z EU. Fakticky ale ještě v EU zůstává.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


24.6.2016 11:12:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 11483
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Takže jak jsem slíbil, tak jsem odstraníl z tohoto vlákna všechny příspěvky z roku 2016, které se věnovali postupnému vylepšení celé zahraniční sekce s tím, že tady v tomto jednom příspěvku ten základ stručně sepíšu.

Mezinárodní koutek se vyvíjel řadu let. Jedno navazovalo na druhé, vznikali nové sekce, vlastní fóra, podsekce, upravovala se struktura vlastních fór atd. Jednou či dvakrát proběhla komplexní kontrola odkazů a jakž takž jsem stačil odsledovat zásadní změny; nové státy atd. Nakonec ve výsledku vidíme, že dálnice nebo silnice dálničního typu se staví v mnoha státech a není to výsada několika pár desítek zemí a dokonce, že probíhá již masivně tzv. dualizace silnic, což jsou často až rychlostní silnice v našem běžném ponímání, i když v mnoha zemích pojem rychlostní silnice značí i u nás dálnici, ale i pouhou silnici. K tomu někdy pojem 1/2 profil atp. Nakonec tedy ale vidíme, že 4- a více pruhové komunikace se staví téměř ve většině států světa a to i v zemích, kde by to možná nikdo před 15-20 lety ani nikdo neočekával. V tomto roce jsem se rozhodl věnovat komplexnímu pročtení všech tém. Všechny témy, všechny příspěvky. Neaktuální odkazy jsou smazané, mnoho nahrazeno novými, kde se dalo jsou k tomu doplňující poznámky. Všechny úvodní příspěvky jsou vylepšené. To je u mě základ: každé téma disponuje úvodním anebo i několika prvními příspěvky s aktuálními daty nebo s odkazy, kde se dá mnohé dohledat. A do mnoha států jsem dopsal novinky. Někde toho bylo více, někde po letech něco a hnedka mnoho zajímavého. Zároveň jsem dopsal nové státy. A rovněž jsem stávající samostatní státy v rámci vlastních fór vylepšil dle původních předsevzetí. Dnešním dnem je hotovo, i když hotovo není a nebude nikdy. Svět se vyvíjí a společně s tím i mění. Zaměření tohoto fóra je na nové stavby nebo na rozvojové plány silničních dopravních staveb. Jen nepatrný zlomek je věnován na doplnění celkového obrazu (obyvatelstvo, rozloha, velikost měst, podíl sektorů a tvorbě HDP a státních rozpočtů atd.) Je zde celkem 180 států světa; včetně ČR. K tomu interkontinentální sekce, kde jsou jak future visions tak aktuální projekty v provozu/ve výstavbě jak silniční tak železniční. Samozřejmě, největší zastupení zde má Slovensko a následují další sousedé ČR a poté státy, kam se hodně jezdí autem. To jsou priority. Ale věnuji se mnoha dalším státům dle svého volného času a dle zájmu o ně jak z vaší tak z mojí strany.

V roce 2016 jsem tedy provedl následující změny a úpravy mimo výše uvedeného pročtení:

v časovém rozmezí 02-06/2016 v rámci všech států: :arrow:

*aktualizace obyvatelstva, někde i rozlohy a dalších hlavních údajů
*komplexní obnova nefunkčních vládních odkazů a linek na instituce
*kontrola funkčností odkazů na uváděné zdroje; jejich případné ostranění
*odstranění neplatných odkazů na obrázky, které se pak nezobrazují
*aktualizace uvedených projektů v jednotlivých státech
*nové projekty v jednotlivých státech, nové plány, aktualizace stavu rozsahu sítí
*doplnění nových úseků dálnic a zkapacitněných silnic v provozu i do krátké minulosti
*přidání několika mapek a dalších obrázků včetně větších projektů i podrobnější informace
*přidání odkazů na regiony do úvodních příspěvků států, např. Portugalsko (Madeira), Čína (Hong Kong, Macao) atd.
a mnoho, mnoho dalšího

Nové státy, přidáno během celého roku, již zohledněno v počtu států :arrow:

Afrika: Gabon, Kongo
Asie: Východní Timor

Starší nedodělané věci průběžně během celého roku až doposud :arrow:

Amerika: cca. 40 dalších chybějících států v rámci USA + úseky uvedené ve všech do provozu za roky 2014 + 2015 (dál do minulosti nejdu) + aktualizace stavu infrastruktury a zákonů na dofinancování rozvoje a oprav na nejbližší roky ve všeobecním vlákně

vzniká specifická téma Vývoj infrastrukturních staveb, která poskytne základní obraz ke stavbám jako takovým k pochopení podstaty; psáno výhradně na základě mých zkušeností a informací

Francie: zásadní vylepšení celé sekce přidáním několika staveb, aktualizací regionů a staveb v nich atd. s historickým důrazem a současným opisem soukromých dálnic v celkové návaznosti na silniční síť

Chorvatsko: zásadní vylepšení celé sekce, aktualizace výstavby a vývoje včetně možných novinek v rozvoji (koncese státních firem, jejich zadlužení, změny mýta/možné nálepky), aktualizace stavu sítě, popis nových projektů do hloubky v rámci regionů atd.

Slovensko: na 5 etap aktualizace a doplnění informací: úprava obsahu tém (přeskupení příspěvků) což bylo nutné vzhledem k rozsahu sekce, aktualizace jednotlivých podsekcí, doplnění o nové úseky, nové stavby a výhledové stavby

A k tomu všemu zesílení informování v tisku, kam směrují zprávy, které by jinak mohli snadno zapadnout. Na většinu z nich poté směrují odkazy z příslušných vláken.

Děkuji všem, kdo se aktivně podílí na pravidelném informování z některých států světa, všem kdo ledacos přeloží nebo napíšou jenom tak vlastní postřehy.

Statistické srovnání nebudu letos psát na konci roku, ale nyní s vědomím, že je to za 10 měsíců:

*počet států se rozrostl o 3 (+1,7%)
*celkový počet příspěvků vzrostl z 10.558 na 12.915 (+2.357 nebo +22,3%)
- na počet nových příspěvků je to více jak za rok 2015
- zahraničí tvoří 9,7% celého fóra (+0,7%)
*sekce EU vzrostla z 7.628 příspěvků na 9.341 příspěvků (+1.713 nebo +18,3%)
*celkový počet témat vzrostl z 353 na 393 (+40), na čem má největší podíl doplnění států v rámci USA, jinak by témat ubudlo pro celkové změny v letošním roce

Nutno dodat, že i když celkový počet příspěvků vzrostl, tak v řádu stovek jich bylo v rámci obrovské aktualizace za letošní rok i smazáno. Většina z toho mé vlastní, kdy některé informace jsem sloučil do jiných nebo zcela odstranil mnoho obrázků, videí a dalších odkazů. Část ztratila smysl po odstranění příspěvku, kde byl pouhý odkaz na něco co již ale nebylo funkční a v návaznosti na to bylo několik reakcí jak je to hezké. Tohle je již spam a ten byl odstraněn. Kvalitativně si ale všechny sekce polepšili.

Výhled do dalšího období: nemám již žádné specifické cíle, budu udržovat aktuální informace a odkazy dle svých možností se zaměřením spíše na delší informativní příspěvky nebo čistě krátké informace o nových úsecích tak jako doposud se zaměřením dle výše zmíněného. 8-)

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


22.10.2016 23:15:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 11483
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
novinky a postřehy:

nové státy, Afrika:

Togo
Guinea-Bissau

při čtení některých témat, do kterých píšu nějaký delší článek nebo důležitou informaci nebo postřeh po roku tyto témy pročítám a kontroluji/opravuji/nahrazuji případné web odkazy, pokud jsou starší neplatné; nevztahuje se na údržbu stránek

Jinak vše jen dle mého volného času. Zaměřuji se na EU a nevynechávám ostatní svět, ale je toho opravdu hodně.

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


12.5.2017 10:21:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 11483
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Teď jsem si až uvědomil, že tady mám někde zastaralé mapy. Ale tak ono to se dá pochopit, že když je někde Srbsko a Černá Hora, že tam nastala třeba změna z těchto důvodů. Časem dohrám možná další mapy do dalších států. Prozatím Makedonie/FYROM, kde chybělo Kosovo jako soused. Takových mapek je možná vícero i jinde jak vznikají nové státy, tak okolní mají nového souseda. To mě třeba při minuloroční aktualizaci stavu obyvatelstva nenapadlo kontrolovat i tohle. Když tak mi pište takové nesrovnalosti. Od dokonalosti to má daleko ... ty zahraniční sekce. (v Africe je třeba Jižní Súdán a tím pádem již existující témy k okolním státům tam mají jen Súdán)

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


12.8.2017 21:18:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 915
Bydliště: Javorník/Waldkraiburg
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Je zcela pochopitelné, že nejde neustále sledovat všechno a navíc státy neustále vznikají, zanikají nebo se přejmenovávají.......

_________________
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.


16.8.2017 0:00:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 11483
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
viewtopic.php?p=153562#p153562

děkuji 8-)

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


24.9.2017 21:07:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
VIP

Příspěvky: 11483
Bydliště: EU
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Každý rok tady napíšu pár slov, takže ani letos to nevynechám. V roce 2016 jsem psal koncem 10. měsíce, takže nyní je to opravdu více ke konci roku. Takže máme za sebou ROK 2017, který oproti roku 2016 nebyl nijak zásadně "modernizačním rokem", ale více působil jako "aktualizační rok" a tedy pokračoval jsem ve všem, co sleduji v rámci jednotlivých států aneb jsem výjimečně začínal i něco nové.

Nové státy, přidáno během celého roku :arrow:

Afrika: Togo, Guinea-Bissau
Asie: Maledivy

Takže je zde celkem 183 států světa. :idea:

Kde se to dalo, tak tam jsem v rámci "delší návštěvy vlákna" shlédl platnost odkazů nebo jsem doplnil další instituce. Někde jsem napsal i delší příspěvky s důrazem na důležité projekty anebo celkový státní rozvoj. Jenom doplňkem je pak místní hospodářská situace, diplomatické spory nebo snad i přírodní katastrofy. Dá se tak srovnat s prostorem EU, i když ten celkový důraz je kladen na EU a na nejbližší státy k ČR. Opravdu důležité novinky jsou v Monitoringu Tisku tak, aby si je všimlo více lidí, ale je tam již pokles oproti roku 2016, protože ani není tolik času.

V rámci vlastního fóra ke Slovensku jsou 2 nové sekce: R3 a R4. Pro lepší přehlednost vzhledem na dosavadní, ale i další výstavbu. :idea:

Trochu té statistiky :arrow:

*počet států se rozrostl o 3 (+1,7%)
*celkový počet příspěvků vzrostl z 12.915 na 15.928 (+3.013 nebo +23,3%)
- zahraničí tvoří 10,5% celého fóra (+0,8%)
*sekce EU vzrostla z 9.341 příspěvků na 11.383 příspěvků (+2.042 nebo +21,9%)
*celkový počet témat vzrostl z 393 na 405 (+12), na čem má největší podíl doplnění o nové sekce ve vlastním fóru ke Slovensku, jak jsem zde již uvedl

Dá se říct, že tento rok byl opravdu již jen ve formě běžné údržby. Od léta mám navíc mnohem méně času, takže sem přicházím v intervalech jednou za 1-2-3 týdny a dle toho taky přidávám nové informace. Pokud nemám mnoho času, tak upřednostňuji i anglické texty s tím, že se snažím neopakovat se v rámci daných vláken/států aneb dohledávám i další informace. Delší příspěvky pak doplňuji až když mám více volného času.

Výhled do dalšího období: v roce 2018 bude pokračovat styl z roku 2017; postupné snižování časté přítomnosti na 1x za týden v delším časovém rozsahu a jinak velké doplňování v rámci světa chci udržet na intervalu alespoň jednou za měsíc. Prioritně se věnuji novým úsekům dálniční sítě světa v provozu, poté ostatním projektům dle priorit opakovaně uvedených (vzhledem k důležitosti ČR a čtenáře zde).

Postřeh: všiml jsem si, že mnoho příspěvků v jednotlivých státech má větší zobrazovanost obrázků pokud jsou nahrávané jako přílohy než některé starší příspěvky třeba taky s přílohami, což značí, že na tyto příspěvky směrují odkazy jinam. I celkově ta sledovanost zahraniční sekcí stoupá. Vzhledem k rozsahu by si to žádalo četnější pročítání jednotlivých států, ale na to bohužel nemám čas, takže než zas přistoupím někdy k takovému pročítání jako tomu bylo v roce 2016, tak bude dobré upozorňovat mě na nedostatky. Pokud v těch zemích není občanská válka nebo něco podobného, tak to často dokážu napravit. :idea:

Děkuji každému, kdo do ostatních států mimo ČR aktivně přispívá nebo i jen čte a stejně tak adminům za technickou spolupráci. 8-)

_________________
v zájmu lepších silnic a dálnic
VINCI Essentiel
čtěte+hlasujte


25.12.2017 19:36:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
 

Příspěvky: 915
Bydliště: Javorník/Waldkraiburg
Příspěvek Re: Mezinárodní koutek
Dialničiar: Klobouk dolů za Tvé neustálé udržování mezinárodního koutku.


...........měl by jsi dostat pochvalu před nastartovaným finišerem :lol:

_________________
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.


29.12.2017 19:54:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 111 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Český překlad – phpBB.cz