Billboardy u silnic a dálnic

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Billboardy u silnic a dálnic

Příspěvek od pp21 »

Bobek píše:Jinak jsem koukal, že mezi Rokycany a Mýtem roste hned u dálnice asi 5 billboardů. :evil: Velikostně zhruba jako návěst. Vypadalo to, že v druhém směru taky, a že je to všechno na pozemku ještě náležícím k dálnici. Tak by mě zajímalo, kdo to povolil?
Není nic jednoduššího než napsat na ŘSD, měli by odpovědět. I mě by to zajímalo, ujme se toho někdo?
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Úsek Praha - Plzeň

Příspěvek od martini »

A nebudou tedy oněmi billboardy spíše také portály ZPI? Stát se nakonec dohodl s Kapschem, že nebude liniové řízení na D1 a místo toho budou informační tabule na celé D5 a ještě někde, tak bych to tipoval na tuhle akci...
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Sopko
Příspěvky: 149
Registrován: 26.3.2009 6:59:03

Re: Úsek Praha - Plzeň

Příspěvek od Sopko »

martini píše:A nebudou tedy oněmi billboardy spíše také portály ZPI? Stát se nakonec dohodl s Kapschem, že nebude liniové řízení na D1 a místo toho budou informační tabule na celé D5 a ještě někde, tak bych to tipoval na tuhle akci...
dneska jsem tam viděl pod těmi konstrukcemi položené klasické reklamní tabule připravené na namontování. Myslel jsem, že vzteky puknu, pořád se mluví o tom, jak je to nebezpečné, že na západ od nás na dálnicích reklamy nejsou a místo toho aby se rušily, tak vznikají nové
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Úsek Praha - Plzeň

Příspěvek od Bobek »

Martini, ještě poznám billboard, kór když u toho na zemi leží připravený reklamní tabule. Krom toho pochybuju, že by těch portálů ZPI bylo potřeba zrovna v lese u Mýta tolik. ;)

Je to lehčí konstrukce, nápadně podobná cedulím dopravního značení. Vyfotil bych, ale tma. Dneska jsem jel od Prahy a je tam toho mraky, z toho tak půlka už s reklamou. Asi vznesu dotaz.

Jinak na 6. km na Plzeň už jsou technologie na portále taky.
Království a půl princezny za 511.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Úsek Praha - Plzeň

Příspěvek od mapman »

A není to jen výměna těch starých?? Všiml jsem si to na D11ce, místo starých železných íček, které byly odstraněny, se ty reklamní panely osazují na ty držáky ala dopravní značení, nejspíš na to bude nějaký předpis, že se musí ta íčka do nějakého data vyměnit a celkem to vypadá na konec letošního roku. Pro tuhle skutečnost svědčí i fakt, že jsou ty reklamy dole pod tim, panely nové se totiž osazují nejprve bez rekalmy :)
martin
Autor
Příspěvky: 834
Registrován: 25.2.2009 22:25:13
Bydliště: R1 Exit 16 a D5 Exit 28

Re: Úsek Praha - Plzeň

Příspěvek od martin »

To by mohlo být ono, před rokem se to takto všechno předělávalo mezi Prahou a Berounem.

Ještě k těm ZPI, na 6. směr Plzeň už je taky, ale je tak nějak blbě proti mostu, takže se moc "nevyjímá". Inu uvidíme.
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: Úsek Praha - Plzeň

Příspěvek od Bobek »

Hmm, zajímavá myšlenka. Tolik tam toho podle mě před tím nebylo. Ale abych pravdu řekl, tak na 100% jistý si nejsem, už jsem přece jen vůči těm reklamám otupělý.
Království a půl princezny za 511.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Úsek Praha - Plzeň

Příspěvek od mapman »

Nové billboardy by totiž kolem dálnic opravdu růst neměly, ŘSD je v poslední letech nepovolovalo, i když nedám ruku do ohně za to že opravdu nikdě žádný nezvnikl ;) (Netýká se to samozřejmě těch megaboardů mimo ochranné pásmo).
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Úsek Praha - Plzeň

Příspěvek od Web »

Já bych skoro dal ruku do ohně, že sem viděl růst nové billboardy (a u nich skvěle zaparkované Quo autíčko v odstavném) i na D11 - zaujalo mě to, neb rostou na žebrovaných konstrukcích shodných s novějším značením a ne obyč Ičkách. Nevšiml si ještě někdo, měl jsem vidiny?
Sch
Příspěvky: 221
Registrován: 26.3.2009 10:43:17

Re: Úsek Praha - Plzeň

Příspěvek od Sch »

Něco podobného jsem viděl na R6. Přišlo mi to jako staré billboardy, už polepené reklamami. V sobotu tam by i jeřáb a umisťoval je na nové podpěry, jak říkáte, stejné jako nové značení.
Podle mě tedy, vlk se nažere a koza zůstane celá. Billboardy jsou nebezpečné, odvádějí pozornost a překážejí. Nové podpěry jsou deformovatelné a nejsou tedy tak nebezpečné, reklama ale zůstane.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Úsek Praha - Plzeň

Příspěvek od pp21 »

Sch píše:Nové podpěry jsou deformovatelné a nejsou tedy tak nebezpečné, reklama ale zůstane.
Alespoň něco. Vždycky mě akorát nas**lo, když jsem viděl dopravní značení na těch deformovatelnejch podpěrách (který si platíme sami) a hned vedle stál billboard s traverzama, okolo který se omotá každý auto. A navíc ještě když jde o zařízení, na němž vlastník vydělává nemalé peníze a stát z toho má obvykle nula nula nic.
Nosorožec
Příspěvky: 296
Registrován: 23.3.2009 10:13:51

Re: Úsek Praha - Plzeň

Příspěvek od Nosorožec »

podle mě jsme jediná země v Evropě, kde jsou povoleny billboardy u dálnic... nebo viděl někdo z vás billboardy u dálnic ještě někde jinde?
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Billboardy u silnic a dálnic

Příspěvek od mapman »

http://www.rozhlas.cz/audio/vysilani
13:06 Motožurnál
Billboardy. Postávají za krajnicemi jako smrtky a číhají na chybující šoféry. Proč musíme výlet mimo silnici zaplatit životem? Jak si vysvětlit, že v Česku máme zdaleka nejvíc reklam z celé Evropy?
Jakub Šponar
Příspěvky: 196
Registrován: 14.3.2009 18:46:48

Re: Billboardy u silnic a dálnic

Příspěvek od Jakub Šponar »

Na nové D11 (od Poděbrad dál) žádný reklamní tabule nejsou.
Web
Příspěvky: 410
Registrován: 2.6.2009 11:43:29
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Billboardy u silnic a dálnic

Příspěvek od Web »

Petr Pokorný píše: Alespoň něco.
Já se bojím že ve 130 bude konečná i deformovatelný sloupek :-/ Nicméně víc než samotné billboardy mně vadí na krajnici zaparkovaná, obvykle nijak neoznačená, auta reklamních agentur při vylepování :-( To bych teda normálně natvrdo pokutoval!
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Billboardy u silnic a dálnic

Příspěvek od P_V »

Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Billboardy u silnic a dálnic

Příspěvek od Fox Mulder »

Aspoň ty informační tabule byly jednou k něčemu, lepší, než tam mít nápis "JEĎTE OPATRNĚ", "PLYNULÝ PROVOZ" nebo "DOPRAVNÍ INFO RADIOŽURNÁL". :)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: Billboardy u silnic a dálnic

Příspěvek od martini »

Pochopil jsem že šlo o napadení komerčního billboardu a ne oficiálního ZPI.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: Billboardy u silnic a dálnic

Příspěvek od Fox Mulder »

martini píše:Pochopil jsem že šlo o napadení komerčního billboardu a ne oficiálního ZPI.
A no jo, máš pravdu..
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
jonáš
Příspěvky: 4080
Registrován: 15.3.2009 8:32:12

Billboardy u dálnic

Příspěvek od jonáš »

Na rozdíl od "hurá" zprávy citované i zde http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=134&t=2471 si Kverulant myslí, že je to optimismus předčasný. Ony se ty smlouvy totiž nejspíš "nestihnou" vypovědět, audit pokračuje, myslíme to upřímně, zapomeňte. http://www.kverulant.org/rsd.html 8-)
Velmi rád se budu mýlit.
Jen škoda, že se nedá diskutovat k článku a musí se založit extra téma.
Pime
Příspěvky: 342
Registrován: 5.4.2010 15:40:55

Re: Billboardy u dálnic asi nezmizí

Příspěvek od Pime »

Ted byl clanek okolo pribuzneho tematu.
V Praze v metru chteli v zime 2009 zrusit herny.
Z 22 se jim to podarilo jen u 3.
Posledni najemce ma smlouvu do roku 2023.
Politici neco reknou,ale praxe vypada jinak.
Jinak jak jsem poslouchal Bartu,tak mi pripadlo,
ze mu billboardy moc nevadi,spise ze je za ne malo penez.
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Billboardy u dálnic asi nezmizí

Příspěvek od GiuseppeS »

jonáš píše:Na rozdíl od "hurá" zprávy citované i zde http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic.php?f=134&t=2471 si Kverulant myslí, že je to optimismus předčasný. Ony se ty smlouvy totiž nejspíš "nestihnou" vypovědět, audit pokračuje, myslíme to upřímně, zapomeňte. http://www.kverulant.org/rsd.html 8-)
Velmi rád se budu mýlit.
Jen škoda, že se nedá diskutovat k článku a musí se založit extra téma.
Doufám, že slyším trávu růst, ale všechny významné firmy z toho seznamu mají vlastníky (samozřejmě někde formální) ze zemí, se kterými už máme úspěšně prohrané arbitráže na ochranu investic ... :x
Ondra O.K.
Příspěvky: 339
Registrován: 11.3.2009 16:09:01

Re: Billboardy u dálnic asi nezmizí

Příspěvek od Ondra O.K. »

Uz jsem dlouho neslysel o vysledku tohoto auditu, reps. vypovezeni smluv atd. Je v tom nejaky posun, nebo to byla klasicka Bartova medialni klicka? Rekl bych ze kolem D1 zadny billboard nezmizel.
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: Billboardy u dálnic asi nezmizí

Příspěvek od pp21 »

Ondra O.K. píše:Uz jsem dlouho neslysel o vysledku tohoto auditu, reps. vypovezeni smluv atd. Je v tom nejaky posun, nebo to byla klasicka Bartova medialni klicka? Rekl bych ze kolem D1 zadny billboard nezmizel.
Zrovna dneska se objevilo na úřední desce MD toto:
Výzva Ministerstva dopravy - Odboru pozemních komunikací jemu neznámým vlastníkům reklamních zařízení na dálnici D1
Ale nic světoborného tam není.
GiuseppeS
Příspěvky: 560
Registrován: 10.5.2009 14:41:32

Re: Billboardy u dálnic asi nezmizí

Příspěvek od GiuseppeS »

Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“