I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

[1. úsek] (D1) – Benešov – Votice (I/18) – (D3)
[2. úsek] České Budějovice (D3) – Kaplice – Rakousko
Odpovědět
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Michal R »

Geo píše:Michal R.: "Relativne kvalitni silnice I. tr" uz tak nejak z definice ty obchvaty a MUK obsahuje. Ja myslim ze I/3 by se onou kvalitni silnici stat mela. Byt i jen na 10 let, a i pak je otazka, nakolik jeji vyznam ve StC. kraji poklesne.
Souhlas. Proto jsem tam taky psal ono "relativně"....

Jinak když jsme u těch třípruhů (a taky už geograficky off topic) předevčírem jsem opět projížděl trasu na jih, a napadlo mi, že ve směru na Prahu by velmi pomohlo přeznačení (obrácení) třípruhu v úseku mezi křižovatkou I/3 x II/150 u Votic ve směru na Prahu až ke konci stoupacího pruhu, ideálně pak až ke křižovatce I/3 x I/18.

V první variantě je to fakt jenom o jedné kratší uzavírce + pár kýblů latexu (či co je to za barvu), v druhém případě je to krapet náročnější.... Ale soudě dle zkušeností, mnohokrát jsem zažil, že neurotičtí řidiči, co za Miličínem vyšplhají na kopec v koloně za Avií, ještě sjedou dolů pod kopec k Voticím, ale na rovině už psychicky nevydrží rychlost 70 km/hod a bez ohledu na dvojitou plnou jdou na předjíždění. A těch 16 let co tu jezdím, online jsem viděl dvě nehody díky tomuto fenoménu.
Jenom aby bylo jasno, jakkoliv předjíždění na dvojité plně neschvaluju a sám to nedělám, docela občas chápu, proč někdo předjíždí. Myslím, že přidání bezpečného místa, kde se dá legálně předject je smysluplné a podstatně větší příspěvek k bezpečnosti než fízlování s úsekovým měřením.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od kot »

Michale, lépe to (říci) napsat nešlo. Né, že bych se hlásil k těm neurotikům a rovněž nehoruji pro přejíždění plné čáry, ale zrovna na tomhle místě by mi to za Avii dalo dost práce... :oops:
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Mike »

ono to není jen Aviemi
těch co jedou tak bezpečně, až jsou nebezpeční je dost i osobácích

a jedna aktuální ze 16.11. večer
Přílohy
511_or_D3.JPG
511_or_D3.JPG (9.78 KiB) Zobrazeno 11701 x
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
m@rtin
Příspěvky: 74
Registrován: 14.3.2009 11:31:50

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od m@rtin »

Balisety zatim nikde...
Medvěd
Příspěvky: 63
Registrován: 14.3.2009 17:39:45

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Medvěd »

Balisety nikde, ale kolem OMV už se jezdí podle nových lajn bez omezení. MUK Čtyřkoly stále ve výstavbě: zákaz odbočení od Mirošovic, objížďka přes křižovatku u Pyšelky.
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Petanecek »

To jo, ale je tam několik nědodělků ve značkách, které spíše matou. Chtělo by to ještě jednou projet a zhodnotit značky. Před prvním zúžením ze směru od D1 jsou za sebou dvě IP 18 b. Ale chybí tam vzdálenost 200 m. Je to matoucí, neb vás to nutí ihned se zařadit, přičemž tam je ještě jedna značka, ta samá. Dále: nové značení x staré značení. Staré značky jsou přeškrtnuté, ale i nadále tam jsou. Při zhoršené viditelnosti nejsou pásky přeškrtnutí vidět a pak tam vznikají kolizní situace. Viděno na vlastní oči To je problém je opravdu nechat odstranit??
A opět volám, či PROSÍM o umístění značek zákazu předjíždění a zúžení vozovky popř. rozšíření počtu pruhů s délkou předjíždění na obě strany vozovky. Chápu, že to jsou náklady ve stovkách tisíc Kč, ale z mého pohledu to přispěje k vyšší bezpečnosti. Proč jenom pravá strana?? Opět vlastní zkušenosti z úterý. Štos nákladáku a člověk neví, kdy se má řadit, jak dlouho apod. Protože prostě přes ty nákladáky to není vidět!!! Zvláště nyní, kdy se setmí brzo a při nynější přestavbě také někde chybí značení, či je matoucí.. Někdy je to vážně peklo...
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od balance »

Dnešní průjezd Benešov > Mirošovice.

-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od -xdas- »

Ted na CT v Udalostech reportaz, balisety az pristi rok.

Odesláno z mého HUAWEI VNS-L21 pomocí Tapatalk
Moucha
Příspěvky: 71
Registrován: 13.9.2016 21:44:01

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Moucha »

Dnes ráno jsem tudy jel. Projížděl jsem okolo čtvrt na osm. Skoro celá část se teď projíždí bez nějakých omezení. Kolony jsou pořád vesměs pořád stejné jako před úpravou, jen se problém posunul do stavu, kdy kolona není před těmi dvěma pumpami OMV, ale až za ní..
vils
Příspěvky: 43
Registrován: 10.6.2010 9:37:31

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od vils »

Tak jsem ráno projel úsek z Čerčan k D1 a díky nehodě za nájezdem na D1 jsem měl necelou hodinku na prohlédnutí :-(.
Zaujaly mne dvě věci. Průjezd MUK Čtyřkoly je jak po valše. Pruh směrem na Prahu vede v místě bývalého šrafování, které bylo odfrézováno a v malé rychlosti to byly znatelné hupy. Ve vyšší rychlosti to bude na probuzení...
V místě bývalého ukončení dvojpruhu před benzínkami zůstala poměrně velká vymlácená díra ve vrchní vrstvě asfaltu. Je to sice z velké části v "dělicím pruhu" (čáry nakreslené přes tuto díru...), ale částečne zasahuje i do nového stoupacího a myslím, že přes zimu se bude hezky zvětšovat. To si jí nikdo nevšiml, nebo ten 1x1m asfaltu nebyl v rozpočtu, tak se to nechalo? :shock:
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Honey72 »

Petanecek píše:...chybí tam vzdálenost ...
Ano, u nás se to zatím moc nepraktikuje a za špatné viditelnosti si nejsem jistý, jestli je ta cedule
na úrovni snížení pruhů nebo ještě pár metrů zbývá. Na každé silnici to je bohužel jinak.

To samé na začátku. U nás nevíte, jak dlouhý ten přídavný pruh je, takže se hned všichni jak šílení ženou do levého, protože neví jestli stihnou předjet. Když však vidíte informaci o délce 2 kilometry, můžete se podle toho připravit.

Dokonalé značení si představuji s informací o vzdálenosti i na každém kilometru.

https://www.google.cz/maps/@50.4075849, ... 312!8i6656

https://www.google.cz/maps/@50.4086813, ... 312!8i6656

https://www.google.cz/maps/@50.4067459, ... 312!8i6656
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Majkii »

Moje stížnost zde na fóru na neaktuálnost letáku o MÚK Čtyřkoly zřejmě byla vyslyšena. Dle aktuálního letáku je od 8. prosince zprůjezdněno.
wazer.cz
Pište česky, prosím!
Petanecek
Příspěvky: 371
Registrován: 14.11.2012 10:47:44

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Petanecek »

Zprůjezdněno jest to asi na letáku. Dneska navečer tam i nadále byly značky zákazu předjíždění, omezení rychlosti a omezení průjezdu s uzavřeným nájezdem a sjezdem...
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
Taddeo
Příspěvky: 58
Registrován: 10.8.2015 14:26:23
Bydliště: Hradec Králové

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Taddeo »

13. odpoledne to tam ještě bylo, ale dnes jsem jel trasu HK <-> Benešov a omezení bylo pryč...
D0, D1, I/3, D11 a D35
vils
Příspěvky: 43
Registrován: 10.6.2010 9:37:31

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od vils »

MUK Čtyřkoly stale nezprovozněna...
To je nějaký kolaudační problém? Protože někoho pracovat jsem tam neviděl už hodně dlouho. Ale je pravda že tam jezdím jen ráno kolem osmé a večer před šestou. Takže možná mimo pracovní dobu...
Medvěd
Příspěvky: 63
Registrován: 14.3.2009 17:39:45

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Medvěd »

Pracuje se nahoře na výstavbě OK. Sjezd ze silnice Čtyřkoly-Pyšely zahrazen přenosným zábradlím a páskou.
vils
Příspěvky: 43
Registrován: 10.6.2010 9:37:31

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od vils »

MUK Čtyřkoly zprovozněna. Alespoň tedy zmizely zábrany na I/3
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Lenny »

Pomohla úprava na 2+1 provozu anebo se naplnili scénáře některých diskutujících?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
matyyy
Příspěvky: 64
Registrován: 22.1.2014 17:41:53

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od matyyy »

Poznatky mojich pátečních cest na jih:
Většina tam teď jezdí tak 110. S tím že se jede 110 k Benešovu tam začne kolona 70-80, která je až do Olbramovic(spíše před Votičák). Zatím jsem tedy nezažil pořádnou benešovskou zácpu až k odbočce na Mrač. Většinou kolona začíná v kopci před "Udírnou".
V opačném směru v neděli se jede většinou kolonou od Miličína(záleží jestli se chytne někdo kdo jede z kopce 70-80, když ne je začátek kolony v Olbramovicích) do Benešova a pak ještě do Čerčan. Pak se jede zase 110.
Nově přemalované čáry v mirošovickém kopci dělají dost lidem problém. Nikomu se nechce ke svodidlům. A to v obou směrech. Ale to může být způsobeno i blbým tvarem zatáček.

Ale sezóna teprve začíná. Stěhování Prahy na víkend na jih a zpět teprve začne. Pak uvidíme :)
Michal R
Příspěvky: 1464
Registrován: 17.4.2009 14:10:52
Bydliště: Děčín - Praha - České Budějovice

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Michal R »

Lenny píše:Pomohla úprava na 2+1 provozu anebo se naplnili scénáře některých diskutujících?
Jednoznačně pomohla. Je fakt, že při letním stěhování Prahy na jih (a v neděli zpatky) se může pozitivní přínos utopit v zácpě, ale zatím je úsek jednoznačně lépe průjezdný. Druhotně pak výrazně ubylo nebezpečného předjíždění, které se transformovalo na ostré předjíždění hned na začátku dvojpruhů, kdy není výjimkou rychlost "hodně přes čáru".

Potvrzuji též skutečnost, že by tomu slušela značka s autíčkem, bo většina svorně jezdí 110 km/hod. Tak snad nikoho nenapadne úsekové měření, naopak, potěšil by mě projekt třípruhu mezi Benešovem a Miličínem...
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Kubajsu »

Mě se teda osvědčila tachometrová stovka (kromě předjíždění, abych nezavázel); většinou to tak akorát vyjde na dojetí dalšího vláčku kamionů se začátkem dalšího rozšíření (úsek k Benešovu)...
matyyy
Příspěvky: 64
Registrován: 22.1.2014 17:41:53

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od matyyy »

značka s autíčkem by se mi taky líbila, klidně i s 90 jen by zakázala všechno co jede pod 80 (traktory, cyklisty a šlapací auta).

2+1 do Miličína by bylo dobré až po obchvatu Olbramovic (a pak bude kolona v Miličíně :)
Ještě by se mohlo u Benešova zakázat odbočovat doleva to by taky pomohlo
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od Geo »

Lenny píše:Pomohla úprava na 2+1 provozu anebo se naplnili scénáře některých diskutujících?
Velikonocni ctvrtek.
Přílohy
map.jpg
map.jpg (60.69 KiB) Zobrazeno 8086 x
matyyy
Příspěvky: 64
Registrován: 22.1.2014 17:41:53

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od matyyy »

Jel jsem z Prahy tudy kolem 19:00 a rozhlas tvrdil že kolona od Mrače na 20minut. Začínala jako obvykle v kopci před Udírnou. Jelo se krokem bez zastavování. Klasicky češi neumí zip takže jet vlevo se celkem vyplatilo (takových ovcí co se museli nacpat do pravýho už 500m před zúžením). Ale důvodem kolony byl Benešov. Tam se několikrát stálo třeba minutu. Asi někdo odbočoval doleva (to bych tam zakázal).
KH
Příspěvky: 98
Registrován: 15.3.2014 16:42:24

Re: I/3 Mirošovice - Benešov (přeznačení na třípruh)

Příspěvek od KH »

Trochu OT. Zhruba tady https://mapy.cz/zakladni?x=14.6825171&y ... 8&z=18&l=0 proběhla instalace kamerového systému a nových svodidel. Jel jsem tam teď v noci a všimnul jsem si, že některé patníky mají na sobě přidělané modré LEDky, které občas bliknou. Neví někdo k čemu to je? Někde se zkoušely modré odrazky kvůli zvěři, ale tohle jsem zatím u nás nikde neviděl.
Odpovědět

Zpět na „I/3“