I/58 Příbor - Skotnice

Rožnov pod Radhoštěm (I/35) – Příbor (I/48) – Ostrava (I/11)
Odpovědět
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od bumbik »

Martine máš bohužel pravdu, snažil jsem se to rozmluvit mocipánům, ale mluvil jsem do větru ...

upřímně jeden z nich bydlí u současné I/58 a ten provoz mu narušuje krásné bydlení a tak se nedivím, že jeho hlavním zájmem je dopravu ZPOMALIT a zklidnit ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od bumbik »

tak soutěž na tento úsek bude vyhlášena 1. října už je to prý ofíko :-) příští rok by se mělo začít, což je velmi pozitivní zpráva :-) prý se to bude koordinovat s D48 Rychaltice - Rybí, takže tam by se začít mělo v příštím roce také
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od evilcleaner »

to křížení s II/464 je peklo, osobně budu jezdit asi takto: https://mapy.cz/s/13Qrl

celý soubor staveb na I/58 je peklo, zprasený obchvat příbora, kde se nedá předjíždět, skoro všude je 70 (na profilu s11,5/80), průtah lubinou (hrát si na s11,5 na 50 km/h - to je nápad hodný svěřence bohnického ústavu), ted obchvat obchvatu skotnice s tunelem (!) a zmršeným napojením na II/464 a korunovat to bude "obchvat" mošnova s třemi OK. a aby se z příbora do ostravy nedalo dostat ani alternativně tak ve F-M nejsou rampy na křižovatce D48/56 pro směr příbor-ova. :crazy:

edit: a to jsem ještě zapoměl na novou cyklo 70 na konci přeložky mezi lubinou a vlčovicemi. zrychlení před a po stavbě všeho všudy žádné, tak nevím proč se vůbec někdo obtěžoval.
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od bumbik »

evilcleaner, ta cyklo 70 je nezbytná, netušíš asi, kolik lidí tam jezdí na kolech do práce do průmyslové zóny, jsem jedině rád, že tam ta 70 je! dokonce bych to snížil na 50, už proto, že kousek za tím je nebezpečný horizont a prudká zatáčka ...

rampy D48/56 Příbor - Ova podle mě chybí, to souhlas, obchvat Příbora mi přijde OK, 70 je jen v okolí štramberské, jinak 90, takže pohoda, předjíždět v tak nízkém provozu snad ani není třeba, stejně za chvilku člověk najíždí na kruháč, aby si najel na D48, takže to předjíždění by byl víceméně nesmysl, navíc v kopci ... a obchvat Skotnice doufám, že aspoň 5 minut ušetří na trase Mošnov Vlčovice a opačně ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od evilcleaner »

ok, tak řekněme že prostě před každé auto praporek, ale pak nevyhazujme zbytečně stamiliony za takové předimenzované stavby, potom at se to teda postaví v S7,5/50 a nebo vůbec.

jinak co se cyklistů týče, sám si řekl, že tam je nízký provoz aut - pokud cyklista není schopen při tomto nízkém provozu poznat kdy stihne přejet 10,5m vozovku, tak nemá na kole co dělat. toto věčné omezování se vám kolektivistům jednou vymstí. argument že nemá smysl povolovat předjíždění protože dokopce/malý provoz/kruháč za kilometr - toto je vrchol arogance vůči řidiči. Už často jsem tam potkal nějakého zoufale jedoucího 60-70 a i když by ho bezpečně předjet šlo, tak legálně to nejde. norma jinak mluví o tom že rozhled pro předjíždění má být zajištěn na co největší délce silnice a taky například že úsek kdy není dovoleno předjíždění by u novostavby neměl přesáhnout 500 m. hanba!
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od bumbik »

já mluvil o nízkém provozu na obchvatu Příbora, měl jsem na mysli úsek po Lubinu, tam u průmyslové zóny je pochopitelně daleko větší provoz, což je dáno právě tou zónou ... a k tomu: "pokud cyklista není schopen při tomto nízkém provozu poznat kdy stihne přejet 10,5m vozovku, tak nemá na kole co dělat." stačí jeden šílenec, nedodržující předpisy a je vymalováno a to nemá se schopností cyklisty co dělat, víc by se mi líbil podjezd pro cyklisty či nějaká lávka přes cestu pro cyklisty, ale to je v daném úseku spíš utopie ... :-) a k tomu předjíždění, kolik ušetříš času předjetím auta na úseku Štramberská MÚK s D48 ? tipuju pár sekund? co je ti to platné, když pak musíš značně zpomalit před kruháčem a najet ? jinými slovy zde je předjíždění vcelku zbytečné, tak jsem to myslel, ta cesta je tím kruháčem do značné míry omezena, takže zákaz předjíždění mi zde opravdu nevadí
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od evilcleaner »

no je to zbytečné plevelení vlákna, ale dovolím si poslední příspěvek. předjíždět se skoro nedá na celém úseku staveb I/58 vybudovaných v akci příbor obchvat, což je více než 6 km. jestli ti tohle přijde OK, tak už fakt nevím. :crazy:
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od bumbik »

evilcleaner: souhlas, OK to není, já chtěl jen říct, že mi to zas tak nevadí, protože časová úspora je zcela minimální, jinak bych přerušovanou čáru určitě uvítal, jen prostě se kvůli tomu nehroutím, samo o sobě je pokrok, že nemusím jet přes Příbor, přes křižovatky, kopečky, zatáčky, přes železniční trať, ... daleko větší zrychlení očekávám od obchvatu Skotnice, protože nebudu muset ráno najíždět z D48 na MÚK Příbor-sever, kde je někdy čekání fakt dlouhé, ale jak kdy ... a budu moci jet plynule tunelem, spíš se bojím toho provizorního konce za II/464 ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Přestavba I/58 je tragédie, podtržená absencí úplné MÚK D56xD48. Výsledkem jsou ne zcela využitelné kapacitní komunikace, které by mohly odlehčit silnicím nižších tříd.
Obchvat Příboru mě fakt baví, vůbec nechápu, proč v tom oblouku je plná se zákazem.
Největší mor jsou KO na jedničkách, to je totální degradace tohoto typu komunikace.
R48 -> D48 se podařilo!
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od bumbik »

Martine naprostý souhlas ...
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od bumbik »

tak vypsána soutěž:

otevírání obálek: 10. ledna 2017 v 9:00
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od bumbik »

k mému překvapení se to soutěží otevřeně 1 kolově ... dobrý to počin :ok:
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od bumbik »

bumbik píše:tak vypsána soutěž:

otevírání obálek: 10. ledna 2017 v 9:00
termín posunut na 13. ledna 2017 v 9:00 :ok:
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od bumbik »

termín posunut na 17. ledna 2017 v 9:00 hod.
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od bumbik »

termín posunut na 24. ledna 2017 v 9:00 hod.
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od bumbik »

termín opět posunut na 27. ledna 2017 v 9:00 hod.
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
ada031
Příspěvky: 2388
Registrován: 14.6.2010 9:33:18

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od ada031 »

Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Miliarda vyhozená oknem.
Sorry, ale musel jsem to napsat, protože toto mě opravdu irituje.
R48 -> D48 se podařilo!
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od mbmat »

Uznávám, že nejsem místně znalý, ale proč ti to přijde jako vyhozený peníze? Pochopil sem, že při realizaci Rybí - Rychaltice bude zrušena MÚK, tudíž by se nedalo pokračovat na Ostravu. Nechci rejpat, zajímá mě to, protože to tam opravdu neznám.
bumbik
Příspěvky: 7942
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od bumbik »

začátek stavby se aktuálně, vzhledem ke stavu výběrového řízení předpokládá prý na přelomu května/června 2017, u zahájení snad nebudu chybět ;-) ale není vyloučeno, že se tendr bude dál protahovat a začátek se opět posune
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od Martin z Ostravy »

mbmat píše:Uznávám, že nejsem místně znalý, ale proč ti to přijde jako vyhozený peníze? Pochopil sem, že při realizaci Rybí - Rychaltice bude zrušena MÚK, tudíž by se nedalo pokračovat na Ostravu. Nechci rejpat, zajímá mě to, protože to tam opravdu neznám.
Martin z Ostravy píše:Jako 4 pruhový přivaděč k letišti bych to bral, ale jako dvoupruh, kde na na cca 70% jeho délky bude omezení rychlosti a zákaz předjíždění, jsou to vskutku vyhozené peníze a současný stav je rozhodně lepší.
Martin z Ostravy píše:Jasné zhoršené stávajícího stavu, kdy dnes se odbočuje z hlavní doleva a v opačném směru na hlavní doprava a ještě pomocí krátkého připojováku. Ta relace Příbor - Studénka (D1) a zpět je tady zcela ignorována. Neberu to, že jednou možná bude "obchvat" Mošnova a přetrasována II/464, kdy to pak bude stejně zajížďka.
Celý tento tah mi dnes velmi nešťastně naprojektován a na jeho realizaci se vůbec netěším.
evilcleaner píše:no vzhledem k dnešnímu naprosto bezproblémovému průjezdu kolem obce skotnice (ale je to v módě nazývat průtah intravilánem) a vzhledem k zachování současné múk příbor sever pro nadměrný náklad a vzhledem k naprosto zbytečnému tunelu na trase obchvatu obchvatu doufám, že se to nepostaví nikdy a to tam pravidelně jezdím. mrhání penězi, stačila by jedna nebo dvě lávky přes současnou silnici, decentní protihlukové a vegetační úpravy a případně prodloužit kolektory na r48 k múk příbor sever. potom se mají najít peníze na důležité stavby (bílina, palačovská spojka + valmez a mnoho dalších) když tady se vyhodí miliarda do vzduchu.

na závěr, obchvat obchvatu bych byl ochten přijmout pouze v případě, že by to byla plná s24,5 a ne jen polovina bez reálné šance na dostavbu.
Cena vs. přínos
Stávající trasa nevede přímo kolem domů
MÚK původně být rušená neměla, dalo se vyřešit kolektory
Napojení II/464
Omezení v "tunelu"

Neboli jezdím tam často a tak jak to je teď je to naprosto v pořádku, nový stav pro mne a nejen pro mne bude znamenat zhoršení. Přestava I/58 měla smysl jako dělený čtyřpruh - kapacitní přivadeč k prům. zóně a letišti, ale cifr špioni z MD to degradovali a dnes je to paskvil. Který nic řidičům, ale ani obyvatelům nepřinese, respektive nic co by stálo za ty vynaložené prostředky.
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od Lenny »

Na MÚK Příbor-sever bude zachována jen větev Ova - Brno.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od mbmat »

jo ok, díky za vysvětlení.
ada031
Příspěvky: 2388
Registrován: 14.6.2010 9:33:18

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od ada031 »

ppepe
Příspěvky: 279
Registrován: 26.12.2015 0:02:23

Re: I/58 Příbor - Skotnice

Příspěvek od ppepe »

Lenny píše:Na MÚK Příbor-sever bude zachována jen větev Ova - Brno.
Nějaká novinka?
V letáku (D48 Rybí – MÚK Rychaltice, 12/2016) se píše "MÚK Příbor-sever se silnicí I/58 bude zrušena. Jako náhrada za zrušenou křižovatku bude vybudována přeložka silnice I/58 Příbor–Skotnice, která bude pokračováním silnice z MÚK Příbor-západ k Ostravě."
Odpovědět

Zpět na „I/58“