Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Hradec Králové (D11, I/31) – Vamberk (I/14) – (I/43) – Šumperk (I/44) – Bruntál (I/45) – Opava (I/46, I/56, I/57) – Ostrava (D1, I/58, I/56, I/59) – Havířov – Český Těšín (I/48)
Jirka
Příspěvky: 546
Registrován: 14.3.2009 21:58:48

Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od Jirka »

Trasování obchvatu Častolovice - Kostelec nad Orlicí

https://www.rsd.cz/mapa/attachment/560d ... 414562.pdf
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od Mike »

tak to je zase vynález

budu li parafrázovat známý vtip,
když vidím co navrhují dopravní inženýři, tak mám strach jít k doktorovi... 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od kot »

Miku, jelikož místo /obce/ samotné osobně neznám, tak jsem nepochopil z tvého příspěvku v čem je problém. Prosím o vysvětlení. Díky :P
Jirka
Příspěvky: 546
Registrován: 14.3.2009 21:58:48

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od Jirka »

Trasování odpovídá teréním možnostem co lze postavit. Jiné vedení obchvatu je neproveditelné kvůli zástavbě a terénním podmínkám....
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od Japao Joe »

Podle mě by bylo lepší to vést severně, spojit to s plánovaným obchvatem na Rychnov a rovnou obejít i Čestice.
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od dvs »

Navíc nevidím žádnou snahu o návaznost na případnou přeložku I/36. Průjezd Česticemi se nechá ? ...
Atos
Příspěvky: 450
Registrován: 30.8.2016 21:05:42
Bydliště: D11 exit 123 (snad někdy)

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od Atos »

Nedíval jsem se do územních plánů, ale při pohledu do map.cz je celé území jižně od Častolovic vedeno jako Přírodní park Orlice.
Ale to asi uvedená studie v roce 2008 řešila, neznám ai ty ostatní 3 odepsané varianty.
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od Kuba »

Územní plán Čestice je zde:
http://www.kostelecno.cz/cestice/d-2730

Asi se jim nechtělo zasahovat do nadregionálního biokoridoru a průchod obcí kolem motorestu a několika zchátralých domů byl vyhodnocen jako menší zlo.
Bohužel už se stejně zasahuje do nově vybudované cyklostezky 4363 z Častolovic, tak se to možná přece jen dalo umístit mezi Častolovická horka a Čestice.
Ale jelikož se plánuje taky přeložka Čestice - Lično, tak se to mohlo spojit dohromady, pokud by se obchvat Častolovic vedl severně. Ale nechci to komentovat, když nemám všechny informace.
Přílohy
ÚPn Čestice m1.jpg
ÚPn Čestice m1.jpg (206.22 KiB) Zobrazeno 27011 x
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od kik »

Ještě tam chybí min. uvažovaná přeložka silnice II/318 (321). Tam zatím není jisté, zda povede severně od Častolovic nebo zda obejde zámecký park a napojí se na tuto plánovanou trasu.
Ale je pravda, že tam bude velký problém s "Přírodním parkem Orlice". Spíš to vídím na to, že se připraví severní obchvat Častolovic s napojením na stávající silnici I/11 před Česticemi.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od Lynx »

Někdo tady dával v minulých dnech odkaz na článek, kde je rozhovor s nějákými Častolovickými činovníky a tam je, že je rozhodnuto o východním obchvatu Častolovic, tedy kolem zámku. Severozápadní je prý pasé. Přičemž nejblíž k realizaci má prý obchvat Častolovic na I/11 (jižní)
Jakub Šponar
Příspěvky: 196
Registrován: 14.3.2009 18:46:48

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od Jakub Šponar »

Vypadá to sice divně, ale tam se vážně dá těžko něco lepšího vymyslet. I když teda na ten oblouk kolem Kostelce jsem teda zvědavej.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od Mike »

jj
ta "esíčka" jsem měl namysli
častolovice spodem, kostelec vrchem
ještě by to mohli trochu zakroutit u napojení doudleb ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od vodouch2000 »

Tak velkou "vlnu" kolem Kostelce si po posunutí trasy až za potok Štědrý nedokážu dost dobře představit. To už by mohli rovnou přetrasovat i obchvat sousedních Častolovic na severní variantu. A další věc, chápu dobře to, že současný návrh trasy prochází u Častolovic přírodním parkem Orlice?
kik
Příspěvky: 1006
Registrován: 18.5.2009 15:27:52
Bydliště: Hradec Králové - Labská II

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od kik »

Ono tam opravdu moc možností kudy to vést není. Ještě mě napadlo to vést v Kostelci kolem trati, ale tam to naráží na několik problémů: zástavba rodinnými domky, zámecký park a pak u na napojení obchvatu Doudleb.
Jenže severně od Častolovic by to také nebylo jednoduché, protože by to muselo jít buď mezi Častolovicemi a Polním Dvorem - a tzn. kousek od zástavby - k rybníkům, nebo obejít Polní Dvůr ze severu a pak to stočit doleva k rybníkům a doleva k Česticím, kde by se to muselo napojit na stávající I/11 před vesnicí.
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od vodouch2000 »

První samostatný leták ke stavbě Častolovice - obchvat 07/2018 (stále studie):
https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/141 ... bchvat.pdf
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od Kuba »

Podle mě by se taková studie měla dělat na delší úsek od HK až na OK Vamberk. Závad ve formě průchodu obcí je tam víc a je potřeba řešit kromě Kostelce a Častolovic taky Blešno, Nepasice, Petrovičky, Lípu, Čestice. Tohle kouskování způsobí, že za 10-15 let než se to zrealizuje, to už zase bude zastaralé.
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od vodouch2000 »

Však (některé) tyto úseky řeší další studie, např. Hradec Králové – Blešno – Nepasice:
https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/139 ... pasice.pdf

Lípa už je v podstatě obchvácená, dá-li se to tak nazvat, Čestice se ale asi řešit nebudou, stejně tak Petrovice/Petrovičky.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od kot »

Možná jsem rejpal, ale v aktuálním letáku z července 2018 bych očekával jak zakreslenou D11, tak D35 včetně otevřené OK. A to tím spíše, čím zprovozněných úseků je méně než málo....
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od Japao Joe »

Nějak jsem nepochopil - co tam chybí?
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od kot »

No, uznávám, že je to detail, ALE alespoň zprovozněná Déčka by mohla na aktuálním letáku být zakreslena. Viz D35 mezi I/11 a I/37...Na D11 si ještě počkáme, pravda překoukl jsem se ! Mea culpa .
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od Japao Joe »

Ale v téhle oblasti ještě žádná D-čka nejsou. D11 končí mimo vlevo kde se setkává I/11 a ta šedivá od I/37 a D35 končí mimo dole vlevo jak se setká I/37 a žlutá z Opatovic.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od Mike »

vodouch2000 píše:...
Lípa už je v podstatě obchvácená, dá-li se to tak nazvat, Čestice se ale asi řešit nebudou, stejně tak Petrovice/Petrovičky.
obchvácená je, ale nově se 70kmh...
a ty čestice v tom prostě chybí
a v petrovičkách by to chtělo osvětu, tedy že 50kmh končí už křížovatkou a ne až tou značkou o 200m dál :zvraci:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
JohnyRockNRoll
Příspěvky: 189
Registrován: 8.10.2010 7:30:58

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od JohnyRockNRoll »

Kuba píše:Podle mě by se taková studie měla dělat na delší úsek od HK až na OK Vamberk. Závad ve formě průchodu obcí je tam víc a je potřeba řešit kromě Kostelce a Častolovic taky Blešno, Nepasice, Petrovičky, Lípu, Čestice. Tohle kouskování způsobí, že za 10-15 let než se to zrealizuje, to už zase bude zastaralé.
Já bych hlavně čekal o dost víc, než OK na 11,5/80. Tím spíš, že než se to reálně zprovozní, tak bude provoz zase o dost silnější, než dnes. Až na světlé výjimky navrhujeme něco, co by s odřenýma ušima stačilo v době plánování, což vzhledem k době 15-30+ let do zprovoznění znamená nevyhnutelnou a beznadějnou zastaralost i nových staveb, natož úseků, kde se dodnes jen mění asfalt na původních císařských cestách. Tohle je přece evidentně úsek na střídavý 2+1 s MÚK a s rezervou na plnohodnotný čtyřpruh - od Hradce až do Vamberka, kde se dělí I/11 a I/14. Pak se divíme, že u nás ročně na silnicích zemře 500 lidí. Na to, po čem jezdíme, je to fantastický výsledek.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Obchvat Častolovice - Kostelec nad Orlící

Příspěvek od Mike »

2+1 střídavý je nesmysl, kteří tlačí projektanti a zhotovitelé s vidinou, že se z toho jednou stane plnohodnotné 2+2
na I/11 naštěstí nevyšel pokus u Třebechovic, tak to proboha netlačte někam dál
o tom že většina komunikací kapacitně nestačí tu všichni víme, možná to ví i pár námi volených zástupců a to je tak vše
podle mě na I. nemá OK co dělat, bohužel, třeba u toho na Šedivci s tím vyjímečně nesouhlasila i PČR, ale bylo to prd platné
jinak kapacitní komunikace k Vamberku nebo Žamberku se nedočkáme, I/11 se upravuje pouze na Moravě a D11 jak víme vede do Trutnova
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Odpovědět

Zpět na „I/11“