Maximální rychlost na Pražském okruhu

Odpovědět
koudy_cz
Příspěvky: 6
Registrován: 18.3.2012 13:41:17

Maximální rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od koudy_cz »

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jaká je max povolená rychlost (celkově) na pražském okruhu? Včera jsem jej projížděl od D1 až po D5 a krom omezení v tunelech jsem si žádného omezení nevšimnul, takže předpokládám, že když jsem jel dálničních 130 (-135) tak je to OK? Když je okruh dálnice?

Kolegyně mne dnes znejistěla, že je tam prý 110, na netu je všechno možné, ale většinou že je to znázorněno na světelných tabulích a na těch nic nebylo. Obecně na rsd ani jinde se o rychlosti nic nepíše, pouze o parametrech dálnice (z většiny úseku)...
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Max rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od mbmat »

K tomu, aby jste zjistil, jaká je tam rychlost, stačí aby jste dával pozor při nájezdu na něj. Je tam značka Dálnice, která vždy určuje, že je tam rychlost 130, jestli není nad ní umístěna jiná rychlost.
koudy_cz
Příspěvky: 6
Registrován: 18.3.2012 13:41:17

Re: Max rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od koudy_cz »

No to jsem zapomněl zmínit, resp. myslel jsem to tou poslední větou v prvním odstavci: "Když je okruh dálnice?". Protože vím o tom, že tam ta značka byla, ale dost mne znejistily okolnosti, co jsem četl a slyšel, tak proto se tak blbě ptám no, nikde to vlastně pořádně napsané není a tn.cz moc nevěřím. A jiná rychlost pokud vím tam umístěna není.

Co ale nechápu je to, že všichni na okruhu jeli tak 110-120, to mně přišlo divný, si říkám tyjo Pražáci a jedou jak slimáci, to je nějaké divné... tak další důvod k znejistění :D
mbmat
Příspěvky: 1381
Registrován: 16.7.2010 21:20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Max rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od mbmat »

tak tě uklidním, kromě zmíněných tunelů je tam 130.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Max rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od Honey72 »

Naštěstí Pražský okruh D0 nikde nevede ani v obci.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
koudy_cz
Příspěvky: 6
Registrován: 18.3.2012 13:41:17

Re: Max rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od koudy_cz »

Jo, to byla další věc, že jsou useky, které jsou v obci a je tam 80, nechápu tedy ty bludy, co lze na netu najít.
OK tak díky, uklidnili jste jednoho vidlaka jedoucího do Prahe :)
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Max rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od ElWapp »

O té rychlosti to zas tak jednoduché není... https://www.google.cz/maps/@50.1074914, ... 6656?hl=cs
nicméně stačí sledovat značky a z toho budou rychlostní limity hned jasné.
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Max rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od michal »

Osobně si myslím, že na Pražském okruhu je nejvyšší možnost povolená taková, jakou umožňují dopravní značky. Někde jsou stálé s různými rychlostmi, někde je to proměnné značení na portálech liniového řízení provozu. Je tudíž třeba sledovat dopravní značky, což mi přijde jako děsné klišé, ale zdá se, že ne každého to automaticky napadne. Takže odpověď typu 130 kromě tunelů považuji za chybnou, pardon :twisted:
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Max rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od Honey72 »

Zjednodušme to. Mr. koudy_cz se ptal na maximální povolenou rychlost, kterou je 130. To, že jsou na několika místech značky omezující tuto rychlost je samozřejmé, stejně jako na jiných dálnicích. Spíše mu šlo o to, že spousta lidí, kteří nenavštěvují toto forum a o nových značkách se dozvěděli hlavně z televize - tak ti jsou ještě stále ze zelených a modrých značek zmatení. Kdybych se zeptal mé sestry, co má řidičák jen na ozdobu nebo mého táty, co dělal řidičák někdy na konci 50. let, tak ten ani neví kolik se může po dálnici :) natož po SMV. Našel jsem jeho učebnici autoškoly s celkem asi třiceti značkami, kde mě rozesmála kapitola o rychlostech. V obci 60, mimo obec není omezena :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
michal
Příspěvky: 4518
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Max rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od michal »

Pardon, samozřejmě "nejvyšší rychlost povolená taková"...
koudy_cz
Příspěvky: 6
Registrován: 18.3.2012 13:41:17

Re: Max rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od koudy_cz »

Děkuji za obsáhlou diskusi, samozřejmě když je tam stálé dopravní značení tak se chovám jako kdekoli jinde na dálnici/silnici, to není třeba řešit, ovšem když skončilo omezení rychlosti přeškrtnutou značkou, tak pak nastává otázka ... jsem na dálnici? Ve městě? Nebo na "rychlostní silnici", která by vlastně již neměla být, ale kde byla rychlost jiná než na dálnici a zůstává to prostě v paměti nějakou dobu, než si odvykne, nebo jsem na Pražském okruhu, který má úplně jinou specifickou max rychlost? (to už je samozřejmě ústřel, ale i takovéto pochyby mne napadly).

Když jedu z Olomouce přes Prostějov do Brna, tak je to sice nově "dálnice", ovšem každého 1-2 km je značka omezující rychlost, takže tak nějak chápu i okruh, kde krom tunelů a pár úseků (asi nějaký most?) jsem omezení snad neviděl.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Max rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od Honey72 »

Pochopím, když je omezená rychlost a pak šedá přeškrtnutá, že zase můžu dupnout na plyn. Ale nesnáším zlozvyk, dávat třeba v obci přeškrtnutou značku, když předtím byla povolená vyšší. Vjedete za značku obec, je tam značka 70 a tak jedete třeba několik kilometrů. Pak je najednou ta přeškrtnutá a to už jsem dávno zapomněl, jestli jsem ještě v obci a mám zpomalit na 50 anebo už nejsem v obci a můžu se rozjet na 90. Podobně, když je v obci 70 a teď koukáte co je křižovatka a co není, aby Vás za ní nenachytali policajti.

Podobné riziko ovšem platí i na SMV, např. mezi Libercem a Hodkovicemi. Tam je jedna značka za druhou. Některé Vás nechají jet až 130, takže paráda, jedete dokud neuvidíte značku 110. A ouha. Za MÚK už podle policie ta 130 neplatí, považuje se to za křižovatku.

V cizině se mi líbí, např. v Dánsku, kde pod každou zákazovou značkou je i délka úseku, takže jste si jistí, že po 800 metrech 70 končí a musíte se vrátit k 50 apod. Znáte to, třeba třicítka v obci a co je a co není křižovatka ?
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
kasme
VIP
Příspěvky: 3945
Registrován: 25.2.2009 23:11:18
Bydliště: ano
Kontaktovat uživatele:

Re: Max rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od kasme »

Tak to shrneme :) Celý okruh je dálnice (D0)

na jihozápadní části, podle mě, nikde není plechová značka omezující rychlost - všechny jsou proměnné.

na okruh se dostaneme buď z jiné dálnice - takže bez značky
na některých dálničních uzlech je omezení na 80 (od D6, D1 od Brna), které končí nejpozději připojením na okruh

nebo je na nájezdu značka dálnice a pokud jsme "v Praze", tak i značka konec obce

takže za normální situace je 130

vyjímkou jsou tunely Komořany a Lochkov: omezení na 100 a v tunelu pak 80
estakáda Radotín 100

východní část Satalice - Běchovice 80
v opačném směru Běchovice - D11 (?) 100

V úseku D1 Jesenice bylo dost dlouho omezení kvůli hluku, většinou na portálech liniového řízení dopravy.
V době silného provozu se rychlost také omezuje...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Maximální rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od Mike »

shrnul bych to jednodušeji
úsekové měření je akorát v tunelech

všude jinde se jede co to dá 8-)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Maximální rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od Lenny »

I v tunelech s ohledem na to, že je to Praha s odvolačkou na MD, bych se nějakého omezení příliš nebál.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Far_Away
Moderátor
Příspěvky: 42
Registrován: 14.3.2009 12:05:59
Bydliště: Praha 10

Re: Maximální rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od Far_Away »

Lenny píše:I v tunelech s ohledem na to, že je to Praha s odvolačkou na MD, bych se nějakého omezení příliš nebál.
Co to přesně znamená? Oni tam nemůžou měřit? Respektive dávat za rychlost pokuty?
Kubajsu
Příspěvky: 1308
Registrován: 18.8.2010 8:42:13
Bydliště: Praha

Re: Maximální rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od Kubajsu »

Ne. Znamená to, že než vyřídí případné odvolání, přestupek se promlčí.
žehož
Příspěvky: 78
Registrován: 21.1.2016 23:49:53
Bydliště: Praha

Re: Maximální rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od žehož »

To tady čtu a teda fajn dotaz, poslal bych to spíše frajerům z BESIPu a dopravce, aby místo vymýšlení hovadin typu speedmarathon zapracovali na jasném dopravním značení. Protože ten les značek na cestách je neuvěřitelnej. Věřím, že autor dotazu zná z.č 361/2000 ale že v místě jako přespolní vidlák ;-) je i tak zmatenej.
krtek
Příspěvky: 31
Registrován: 21.1.2015 19:50:17
Bydliště: R7

Re: Max rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od krtek »

koudy_cz píše:Co ale nechápu je to, že všichni na okruhu jeli tak 110-120, to mně přišlo divný, si říkám tyjo Pražáci a jedou jak slimáci, to je nějaké divné... tak další důvod k znejistění :D
S rostoucí cenou PHM klesá rychlost na dálnicích, u většiny aut při rychlosti 110-120km/h jsou optimální otáčky motoru a tím příznivá spotřeba ;) .
Kdo sleduje značky, tak se nemusí ptát jaká je kde povolená rychlost a bezmozkům co je vše jedno to je ukradené.
Mike píše:shrnul bych to jednodušeji
úsekové měření je akorát v tunelech
všude jinde se jede co to dá 8-)
Pokud měření v tunelech není propojené a systém nedokáže v podstatě změřit i estakádu, tedy změřit to komplet od začátku Lochkova po konec Cholupic/Komořan (pojmenování se různí),stejně jako je to na Jižní spojce kdy se neměří jen jeden úsek ale všechny projeté. Dost často se tam prohánějí policajti v pašíkách a oktávách, tam promlčení rozhodně nehrozí.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Maximální rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od Lenny »

Opravdu je jedno, jestli je to automatický prostředek a výzva k odpustku anebo zastavení na místě a s následným správním řízením. V obou případech to řeší MHMP a odvolací orgán je přehlcené ministerstvo dopravy. V případě odvolání je lhůta vyřízení roky.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Maximální rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od Mike »

nenapovídej ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Maximální rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od Lenny »

Mike píše:nenapovídej ;)
Je potřeba udržovat orgány v přehlcenosti. :kladivo:
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: Maximální rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od kot »

A napovídat alespoň na tomto foru.... :ok: Neříkejte, že tam VŠICHNI jezdíte v souladu se značkami... Nevěřím.
koudy_cz
Příspěvky: 6
Registrován: 18.3.2012 13:41:17

Re: Maximální rychlost na Pražském okruhu

Příspěvek od koudy_cz »

To jsem teda netušil, že rozpoutám takovou debatu :)
No podle toho co jsem tam tehda viděl, tak jezdili spíš pod souladem se značkami :D
Odpovědět

Zpět na „Pražský okruh D0“