0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (v provozu)

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Honey72 »

Někdy se nepokládá poslední vrstvička či nějaké závěrečné ošetření, aby vozovku před dokončením stavby neponičila stavební technika. Zrovna nedávno se u nás prováděla rekonstrukce silnice první třídy a zhrozil jsem se, že to snad nemyslí vážně, jak to drncalo, když tam pustili auta a přemístili se jinam. Přitom, že chybí poslední vrstva asfaltu se většinou pozná třeba podle obrubníků. Ale jakmile dodělali poslední úsek, najednou to všude zmizelo a je tam tak hladká vozovka, že se tudy za deště bojím :-) Jestli tam ani nejsou nastříkané pruhy, tak je to dost možné.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Geo »

Lynx píše:Zkráceně řečeno, bych pro příště doporučoval osadit tabuli dálnice znamenající zpoplatnění až po úplném zprovoznění celého profilu. Za úvahu by také stálo, zda zpoplatnění nemá být až od nového roku začínajícího po zprovoznění.
S tim se da souhlasit, ale jak jsem psal vyse, pricina problemu je bohuzel jinde. Stejne tak skuecne systemove reseni. Bohuzel.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od vondr »

Veřejná vyhláška. Opatření obecné povahy. Přechodná úprava provozu na silnici I/3 u křižovatky silnic I/3 x III/14717. Uzavírka silnice Kundratice v rámci výstavby dálnice D3 Veselí nad. Lužnicí - Bošilec.
http://www.kraj-jihocesky.cz/index.php? ... r[vypis]=1
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Nystrom »

Na rozestavěném úseku D3 u Veselí nad Lužnicí už nebude potřeba dálniční známka.
„Stavba D3 u Veselí nad Lužnicí byla mezi zpoplatněné úseky zařazena z formálních důvodů. Vůči řidičům ale není férové, aby platili za silnici, která má dva pruhy a ještě nebyla dokončena jako plnohodnotná dálnice. Argumentům pana starosty a zástupců regionu proto rozumím a nechal jsem toto rozhodnutí prověřit. Našli jsme způsob, jak úsek od poplatku dočasně osvobodit,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.
Tak konečně. Aspoň, že ten ministr má trochu rozumu, když už jej nemají úředníci.... To měsíc hledali, jak osadit cedule "Bez poplatku"?
ku8a
Příspěvky: 316
Registrován: 7.10.2016 22:29:38

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od ku8a »

Tak ať na tu ceduli nasadí pytel a je hotovo
D3 nad zlato
Svatosp
Příspěvky: 464
Registrován: 10.9.2009 14:24:50

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Svatosp »

Tak dalnice otevrena, to to celkem rychle zafinisovali ten kousek :-) https://mapy.cz/zakladni?x=14.7036103&y ... 9&z=14&l=0
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od monin »

ku8a: :D :D
Svatosp: zafinišovali jen v tom případě, když se ta mapa přiblíží, jinak tam je pořád jen klasická I/3
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Jarda Š. »

Tak ona už to je D3, ale zatím s provozem v obou směrech po 1/2.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Sudr »

Přesně tak. V navíc v těch mapách je správně jako dálnice označena pouze část úseku, která je jako dálnice označena i v reálu. Máte někdo představu, odkud berou mapy.cz podklady pro svoje mapy, konkrétně myslím právě pro takovéhle změny jako zprovoznění nové části dálnice?
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Nehotový kus D3 u Veselí nad Lužnicí bude zdarma, zpoplatnění byl omyl

Zdroj: http://budejovice.idnes.cz/dalnice-d3-p ... zpravy_khr
ppepe
Příspěvky: 279
Registrován: 26.12.2015 0:02:23

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od ppepe »

Sudr píše: Máte někdo představu, odkud berou mapy.cz podklady pro svoje mapy, konkrétně myslím právě pro takovéhle změny jako zprovoznění nové části dálnice?
Kokrétně na tuto změnu jsem Mapy upozorňoval 20.2. přes jejich nástroj "Nahlásit chybu" s odkazem na článek, kde se o zveřejnění píše.
I z dřívějších podobných oznámení mám zkušenost, že aktualizace trvá cca pět dní, takže nějak ta hlášení určitě ověřují. Jak, to už by musel říci někdo ze Seznam.cz.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od adamos »

Pokud vím, mapové podklady ČR nepřebírají, ale mají vlastní. udržuje je vlastní tým lidí. Naopak země ostatní přebírají z openstreetmap.cz.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Nystrom »

Konečně to někdo řekl nahlas: zpoplatnění byl omyl! Dozvíme se odkdy to skončí a proč se to protahuje? Přeškrtnout tabule nebo namontovat dodatkovou cedulku trvá jak dlouho? Jestli se čeká na nabytí rozhodnutí, daly se ty cedule aspoň otočit...
Kdyby nebylo letos voleb, tak se s tím nic neudělalo.... původní stanovisko MD: zrušení zpoplatnění - tj projednání tohoto zrušení by trvalo tak dlouho, že o tom nemá cenu vůbec jednat, protože do té doby otevřou dálnici celou...
Mýtná brána mimo provoz - jak může být mimo provoz něco, co vůbec neexistuje?
Celé to byla malá domu Policii, která tam hned následující den vybírala. Když to byl omyl - budou se vracet pokuty? Vozidla stavby tam porušují mnohá ustanovení o dálnici naprosto bez povšimnutí. Prostě se potvrdilo, že šlo o chybu (nebo záměr) a že to nemělo vůbec nastat.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Nystrom: Máte samozřejmě pravdu. Bohužel příznivci právního formalismu veškeré požadavky na vracení pokut smetou s tím, že je to přece právně všechno v pořádku. Tedy, že je to v souladu s literou zákona. Že je to v rozporu s ideou zákona, se zdravým rozumem a dobrými mravy, je pro ně druhotné :-(
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Jarda Š. »

Podle zákona nelze vracet zaplacené blokové pokuty (výjimkou jsou jen případy, kdy se policista při ukládání dopustil zneužití pravomoci). Kdyby šlo o pokutu uloženou ve správním řízení, pak bych to neviděl zcela beznadějné.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Sudr »

Jarda Š. - to se mýlíte. I blokovou pokutu lze samozřejmě zrušit v rámci přezkumného řízení a tím důvodem nemusí být jen jak Vy píšete "zneužití pravomoci".

Lynx: to brojení proti právnímu formalismu je v tomto podání hlavně brojení proti vládě práva. A ještě více mě děsí ta další argumentace jaká je idea zákona v případě stanovených poplatkových povinností (či řekněme v případě daňových zákonů obecně). A koneckonců, pokud někdo měl za to, že uložení pokuty není v souladu s právem - tedy, že nějak vybočuje ze zásad právního státu měl a má celou řadu
prostředků nápravy ať již v rámci správního řízení nebo správního a ústavního soudnictví. Pouze a jedině tímto způsobem lze v právním státě určit co je v souladu s právem a řekněme se zásadami výkonu práva (určitě bych to nezjednodušoval na dobré mravy či zdravý rozum), rozhodně to nemůže být výsledkem libovolné úvahy diskutujících na internetu.

Omlouvám se za poněkud OT, ale tak dlouho jsem se držel stranou vzrušené debaty o zpoplatnění, až jsem to nevydržel....:-D
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Jarda Š. »

Sudr.: Zrušení v přezkumném řízení (což je mimořádný opravný prostředek), sice není absolutně vyloučeno, ale v tomto případě, kdy k přestupku není spis, ale jen evidenční záznam PČR, by to bylo možné jen na pokyn ministra paušálně.
vytrezvitel
Příspěvky: 9
Registrován: 16.5.2012 23:15:36

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od vytrezvitel »

vy se tu radujete, jak úředník uznal omyl. Jen aby to nebylo proto, že si takto našel cestu jak zdůvodnit šméčko a instalce tabulek 'bez poplatku' bude zadána bez výběrka spřátelené firmě (protože nesenese odkladu). Cena by mohla být tak půl až jeden milión.
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od ElWapp »

Proc by se na instalaci znacek melo vypisovat vyberko?
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Sudr píše:Lynx: to brojení proti právnímu formalismu je v tomto podání hlavně brojení proti vládě práva. A ještě více mě děsí ta další argumentace jaká je idea zákona v případě stanovených poplatkových povinností (či řekněme v případě daňových zákonů obecně).
Já mám tedy opačný názor. Lpění na doslovném výkladu ad absurdum nepovažuji za vládu práva, ale naopak, za vládu robotického otrockého výkladu litery zákonů popírající ideu, nebo chcete-li popírající zdravý rozum. To je v rozporu s právem, v rozporu se spravedlností, takovéto "nelidské" absurdní výklady.

Prostě při výkladu jakéhokoliv zákona by podle mě měla být především použita hlava. A to na všech stupních - na úřadech státní správy, na policii, na soudech .....

A ne že například náměstek ministra vnitra při přepočítávání hlasů prezidentských kandidátů odečte procenta neplatných hlasů dvakrát, protože to špatně formulovaný zákon takovýto nesmyslný výklad umožňuje.

A nebo, že někdo zcela vážně argumentuje, že podle zákona nesmí na autobusových zastávkách MHD zastavovat autobusy MHD, protože to není v zákoně výslovně uvedeno. Jsou tam uvedeni pouze hasiči, PČR, záchranka atd. :-) Nevadí, že je to samo sebou, že autobus MHD smí zastavit na zastávce, která je přímo pro něj určená. Prostě když to není uvedeno v liteře zákona, tak to neexistuje.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od vondr »

19.5.2017 by měla být převedena doprava na nově dokončený PJP od začátku úseku od Bošilce. takže by se mělo jezdit po celé délce již po novém PJP
http://www.kraj-jihocesky.cz/index.php? ... r[vypis]=1
Svodidlo2016
Příspěvky: 194
Registrován: 15.2.2016 19:52:16

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Svodidlo2016 »

Lámal jsem si s tím hlavu několik měsíců jak to vlastně bude takže velké rozuzlení konečně. :D
No z přiloženého dokumentu se to ho dá zjistit celkem málo. :( Ty skeny jsou děsné. Zkusil jsem dopravní info a změnu datumu naplánované cesty.
Přílohy
D3 603.jpg
D3 603.jpg (70.74 KiB) Zobrazeno 7333 x
Svodidlo2016
Příspěvky: 194
Registrován: 15.2.2016 19:52:16

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Svodidlo2016 »

Tak přikládám ještě upřesnění.
Přílohy
D3 602 b.jpg
D3 602 b.jpg (77.38 KiB) Zobrazeno 7331 x
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od Sudr »

Já k tomu ještě doplním jednu přechodnou úpravu značení - jde o uzavření odbočky na Dolní Bukovsko (vodojemu) - ono se to sice primárně týká navazující stavby, ale sem to dávám proto, že v této úpravě se počítá (pokud jsem to správně pochopil) s tím, že na Sviny se bude jezdit z nové přeložky II/603 po III/14717, což by se mělo nově zprůjezdnit - z těch schémat to není úplně zřejmé (a z té mapky to vlastně vypadá spíš naopak).

http://www.c-budejovice.cz/Lists/edn%20 ... 88atek.pdf
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: 0308/C Veselí nad Lužnicí - Bošilec (výstavba)

Příspěvek od vondr »

ještě informace k dnešní změně vedení dopravy.
http://www.veseli.cz/assets/File.ashx?i ... nty=212904
http://www.veseli.cz/assets/File.ashx?i ... nty=212906

jen mi pořád není jasné, kudy se bude jezdit směr Praha, dle přiložené mapy to vypadá, že provoz bude po nové pravé polovině dálnice
Odpovědět

Zpět na „D3“