I/57 Fulnek – Vrchy

Polsko – Město Albrechtice – Krnov (I/45) – Opava (I/46, I/11) – Fulnek (D1) – Nový Jičín (D48) – Valašské Meziříčí (I/35) – Vsetín (I/69) – Valašská Polanka (I/49) – Horní Lideč (I/49) – Brumov-Bylnice – Slovensko
wizard
Příspěvky: 25
Registrován: 15.12.2009 17:15:40

Re: I/57 Obchvat Fulneku

Příspěvek od wizard »

paja píše:reagoval jsem už u Prodloužené Rudné na I/11 a teď i tady musím, proč by jako Fulnek nemohl mít obchvat? A lidi od Opavy se mají na D1 dostat jak? Přes I/11 a ještě víc ucpat tu cestu? Mi přijdou ty tvé názory jako bys neuvažoval a psal bez rozmyslu. To, že obchvaty měst a vesnic se dělají až 20 let po revoluci, to je problém, který se týká toho, že vše je důležité pro Prahu, ale ne pro zbytek republiky. Jinak obchvat kolem Vrchů je v plánu až po roce 18, takže nehrozí, že to bude lepší ...

já jsem osobně stejně názoru toho, že všechny obce na silnicích I. třídy by měly mít obchvat - stačí jen 2pruh, nemusí 4pruh, když je plynulá doprava, na co další miliony do zbytečností
Bouhužel s tím poseldním odstavcem souhlasit nemůžu. Obchvat bych budoval pouze tam, kde je to ekonomické, ekologické a potřebné tzn. kde je intenzita malá nač stavět obchvat. Otázka je jestli někde tato situace existuje :-)
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/57 Obchvat Fulneku

Příspěvek od rumpeak »

Sám si trošičku protiřečíš, protože obchvat je ekologický vždy!!! Taky si myslím, že koncepce naši sítě by měla spočívat především v maximálním množství obchvatů na všech silnicích 1. třídy, protože pokud doprava bude plynulá, bude i kapacita silnic větší.
R-13
Příspěvky: 59
Registrován: 18.12.2009 11:22:03

Re: I/57 Obchvat Fulneku

Příspěvek od R-13 »

Obchvat samozřejmě není vždy ekologický. Většinou ta ekologie tam ale platí.
wizard
Příspěvky: 25
Registrován: 15.12.2009 17:15:40

Re: I/57 Obchvat Fulneku

Příspěvek od wizard »

Tak já si teda pod pojmem ekologický představuju i něco jiného než vytěsnění provozu mimo zastavněné území obce. Dle tvého závěru, když bude obcvhat vedený 1 zónou CHKO nebo NP tak je to vždy ekologičtější než když doprava povede přes město. (jasně trošku přeháním, ale z tvého vyjádření to tak vyplívá) :-D vždy se musí brát v potaz hodnota území do kterého má být silnice přeložena. obchvat není vždy nejlepší řešení.
cani
Příspěvky: 35
Registrován: 15.12.2009 23:56:21

Re: I/57 Obchvat Fulneku

Příspěvek od cani »

eagoval jsem už u Prodloužené Rudné na I/11 a teď i tady musím, proč by jako Fulnek nemohl mít obchvat? A lidi od Opavy se mají na D1 dostat jak? Přes I/11 a ještě víc ucpat tu cestu? Mi přijdou ty tvé názory jako bys neuvažoval a psal bez rozmyslu. To, že obchvaty měst a vesnic se dělají až 20 let po revoluci, to je problém, který se týká toho, že vše je důležité pro Prahu, ale ne pro zbytek republiky. Jinak obchvat kolem Vrchů je v plánu až po roce 18, takže nehrozí, že to bude lepší ...

já jsem osobně stejně názoru toho, že všechny obce na silnicích I. třídy by měly mít obchvat - stačí jen 2pruh, nemusí 4pruh, když je plynulá doprava, na co další miliony do zbytečností
Nějak ti nerozumím, z mého předchozího příspěvku
(
už aby se začalo na úseku fulnek vrchy....
Fulnek teď tak moc obchvat nepotřebuje..
dálnice už kolem Fulneku vede, to je tranzitní doprava, a na Opavu snad budy brzy kompletní po okraj Fulneku. Jinde tam není třeba...
)
je jasné toto:
1/57 je samozřejmě vedena kolem Fulnek a tvoří obchvat Fulneku a dálniční přivaděč i pro Opavu...
Já měl na mysli směr východ-západ 1/47, která už stejně brzy I. třída nebude.

Jinak souhlasím, spousta míst na silnicích I. tříd by potřebovala obchvat. Každé místo je potřeba řešit individuálně. Myslím, že v drtivé většině je ekologičtější obchvat. Pokud je někde CHKO, nebo NP, většinou už i obec je jeho součástí. Exhalace z automobilů stojících a rozjíždějících se v koloně jsou mnohem větší než z plynule jedoucích. Dále větší bezpečnost v obci. Vše je o hlavně o penězích a vůli politiků. (náklad patří na železnici) Ale to už jsme u jiného tématu...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/57 Obchvat Fulneku

Příspěvek od martini »

No, on totiž obchvat Fulneku ve směru I/47 je již jaksi vystavěn - říká se mu D1 :-). Nebo Vám tato forma obchvatu přijde nedostatečná?
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: I/57 Obchvat Fulneku

Příspěvek od viky »

martini píše:No, on totiž obchvat Fulneku ve směru I/47 je již jaksi vystavěn - říká se mu D1 :-). Nebo Vám tato forma obchvatu přijde nedostatečná?
Naprostý souhlas!Pro ty intenzity,co jsou tam ted,je jakýkoliv obchvat nesmysl.Navíc průtah Fulnekem je celkem bezproblémový,v bezprostředním okolí je málo obytných domů s přímým výjezdem do vozovky,navíc je tam nadchod pro chodce.
Raději co nejdřív řešit Kunín +Šenov a následně Vrchy.Z Nového Jičína po dostavbě D1 intenzita provozu citelně stoupla,jsem zvědav na oficiální statistiky.
MG
Příspěvky: 12
Registrován: 20.4.2009 17:19:53

Re: I/57 obecně

Příspěvek od MG »

Něco jsem zaspal? Nebo se jedná o úsek v Hl. Životicích a most přes železniční trať?

http://novojicinsky.denik.cz/kratce_region/617806.html
Kunín: Silnice je uzavřena
V obou směrech je od počátku roku uzavřen úsek silnice I/57 z Kunína na Hladké Životice. Důvodem jsou stavební práce na výstavbě obchvatu a nového mostu. Ridiči, jedoucí ve směrech mezi Novým Jičínem a Opavou budou moci použít provizorní komunikaci, na níž bude sveden provoz. Omezení má trvat až do 31. srpna letošního roku. (ipa)
ajif
Příspěvky: 6
Registrován: 7.12.2009 15:50:05

Re: I/57 Obchvat Fulneku

Příspěvek od ajif »

viky píše:Nevím,jedině mne napadá,že tam bylo ještě větší stoupání,než ted.Nevím,jaké jsou tam výškové poměry,pořád jsem si říkal,že si tu starou od Vrchů projedu,až budu mít čas.... a jaksi jsem do ted čas neměl.
Jel jsem po bývalé cestě z Vrchů do Fulneku a není to dobrý nápad. Je to prachbídná polní cesta, u Vrchů na ní jsou zbytky makadamu, ale v lese již hliněná s hlubokými kolejemi od traktorů.
Stoupání není nijak extrémní, zásadní rozdíl proti stávající trase I/57 tam není.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: I/57 Obchvat Fulneku

Příspěvek od viky »

ajif píše:
viky píše:Nevím,jedině mne napadá,že tam bylo ještě větší stoupání,než ted.Nevím,jaké jsou tam výškové poměry,pořád jsem si říkal,že si tu starou od Vrchů projedu,až budu mít čas.... a jaksi jsem do ted čas neměl.
Jel jsem po bývalé cestě z Vrchů do Fulneku a není to dobrý nápad. Je to prachbídná polní cesta, u Vrchů na ní jsou zbytky makadamu, ale v lese již hliněná s hlubokými kolejemi od traktorů.
Stoupání není nijak extrémní, zásadní rozdíl proti stávající trase I/57 tam není.
Dík,že už mne tam nebude prudit jezdit. ;-) Takže přeložka by tam asi šla,ne?
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/57 Obchvat Fulneku

Příspěvek od rumpeak »

Přeložka se tam bude muset postavit a to velmi rychle. I/57 teď bude plnit hlavní spojnici Opavsku se zbytkem České Republiky (via D1) a provoz na ni rapidně stoupne. Úzky a nepřehledný úsek Fulnek - Vrchy bude velkou komplikací a docela by mě zajímalo jak to tam vypadá třeba zrovna dnes, kdy na cele Moravě poměrně vydatně sněží. Chtěl bych vidět jak si v tomto úseku dnes poradí kamiony, které tam bývají nebezpečné i v červenci za jasného dne, natož pak dneska.
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: I/57 Obchvat Fulneku

Příspěvek od andy »

Zatím se tam postaví kruhák, a to se ještě neví kdy :roll:

Štekbauer: Konečně bude nová okružní křižovatka!
Novojičínský deník píše:Fulnek - Zeptali jsme se místostarosty Fulneku, Jaroslava Štekbauera, jak přijal skutečnost, že bylo vydáno stavební povolení na výstavbu okružní křižovatky Opavské a Bílovecké...
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/57 Obchvat Fulneku

Příspěvek od rumpeak »

To je trochu mimo, to je křižovatka bývalé I/47 a bývalé I/57. To už nás pálit nemusí :)

http://mapy.cz/#mm=ZP@sa=s@st=s@ssq=Loc ... 56591@z=16
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: I/57 Obchvat Fulneku

Příspěvek od andy »

Aha, koukám, že v tomhle threadu už se obchvat Fulneku dávno neřeší :) No ale pokud leták ŘSD nekecá, tak je z obchvatu Fulneku zatím hotová jen část od bývalé I/47 na jih, zbytek se má otevřít až letos. ( V tom případě by ta křižovatka byla mezi současnou I/57 a současnou I/57 ;) ) To by mě zajímalo, jestli se tam ten kruhák postaví ještě předtím (a tedy za státní peníze), nebo až potom (to už by to z logiky věci měl platit kraj, ale nedivil bych se, kdyby se tak nestalo).
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: I/57 Obchvat Fulneku

Příspěvek od viky »

andy píše:Zatím se tam postaví kruhák, a to se ještě neví kdy :roll:

Štekbauer: Konečně bude nová okružní křižovatka!
Novojičínský deník píše:Fulnek - Zeptali jsme se místostarosty Fulneku, Jaroslava Štekbauera, jak přijal skutečnost, že bylo vydáno stavební povolení na výstavbu okružní křižovatky Opavské a Bílovecké...
Ten kruháč tam měl byt dřív,než byl obchvat Fulneku,ted už mi přijde zbytečný :cry:
AleScout
Příspěvky: 14
Registrován: 9.5.2009 22:00:25
Bydliště: Nový Jičín

Re: I/57 obecně

Příspěvek od AleScout »

Vcera jsem jel z Kunina do Fulneku a cesta uplne bez problemu. Na celem useku je novy asfalt, nove nalajnovane cary a oprava mostu pres Odru byla dokoncena tepre v polovine listopadu... Ze by se chystali opravovat starou cestu I/57 v Hladkych Zivoticich? Most pres Husi potok neni zrovna v nejlepsim stavu...

Edit: ted me napadlo, jestli nahodou neni myslen usek dosud neotevreneho obchvatu Fulneku, ktery prozatim konci na mimourovnovem krizeni se silnici I/47, respektive II/467 (prejmenovanou od otevreni dalnice). Provizorne se sjede tam a pokracuje se po ulici Bilovecka (II/467) smerem do Fulneku a tam se odboci doprava na ulici Opavskou (I/57) smerem na Opavu...
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/57 obecně

Příspěvek od martini »

Na tomto kousku obchvatu Fulneku došlo ke zdržení se zprovozněním. Jedná se tedy pravděpodobně o tento úsek. Můžete někdo kdo jste byl na místě předtím, než zapadalo sněhem, popsat, v jakém stavu se to tam nachází?
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
ajif
Příspěvky: 6
Registrován: 7.12.2009 15:50:05

Re: I/57 Obchvat Fulneku

Příspěvek od ajif »

viky píše: Dík,že už mne tam nebude prudit jezdit. ;-) Takže přeložka by tam asi šla,ne?
Přeložka by šla, ačkoliv rozšíření toho 3m pruhu polní cesty na trojpruh by v místech s příčným sklonem znamenalo určité přesuny zeminy. Ale to je snad jen 300m úsek, nic neřešitelného.
ajif
Příspěvky: 6
Registrován: 7.12.2009 15:50:05

Re: I/57 obecně

Příspěvek od ajif »

martini píše:Na tomto kousku obchvatu Fulneku došlo ke zdržení se zprovozněním. Jedná se tedy pravděpodobně o tento úsek. Můžete někdo kdo jste byl na místě předtím, než zapadalo sněhem, popsat, v jakém stavu se to tam nachází?
problém byl s nedostavěným mostem přes přivadeč z Fulneku na Děrné. A dále zbývalo dokončit most přes Gručovku na začátku obchvatu (ve směru od Opavy pravá polovina - přinejmenším chybělo zábradlí).
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/57 Obchvat Fulneku

Příspěvek od rumpeak »

Otázka na adminy - už jsme hodně OT, nebylo by možno přesunout nás do nového vlákna "Vrchy - Fulnek přeložka"?
Naposledy upravil(a) martini dne 13.1.2010 8:59:53, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Je to tu hrozně prolité do sebe, obchvat Fulneku, který je již z 95% hotov a zcela nezapočatá ideová přeložka po Vrchy. Rozdělení je skoro nemožné, zvolil jsem přejmenování threadu a navrhuji pokračovat zde.
miklo
Příspěvky: 21
Registrován: 22.6.2009 23:16:18

Re: I/57 Fulnek – Vrchy

Příspěvek od miklo »

To víte, že silnice I/57 v úseku Vrchy - Fulnek, je ode dneška (17.5.2010) v obou směrech zcela uzavřena? Uzavírka má trvat až do listopadu. Důvodem je zpěvnění svahu po loňské povodni. Více zde:

http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_reg ... 00428.html
http://novojicinsky.denik.cz/zpravy_reg ... 00517.html
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/57 Fulnek – Vrchy

Příspěvek od rumpeak »

Díky moc za informaci. Tuto silnici sice nevyužívám denně, ale nejméně jednou, dvakrát bych ji do toho listopadu využil. Takže na Nový Jičín to teď budu brávat kolem Slezské Harty a přes Vítkov.
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: I/57 Fulnek – Vrchy

Příspěvek od viky »

No tak v tomto případě je nejkratší trasa objížďky v trase Děrné - Požaha - Skřípov - Jakubčovice a okolo Chvalíkovic do Kylešovic a jste v Opavě.Je to i o nějaký kilometřík kratší,než I/57 , pokud jedete přímo do Opavy.Kvalita cesty sice na pár úsecích není nic moc,ale dá se to,je tam minimální provoz.Tu cestu jsem využíval často v době,kdy se dal na I/57 předpokládat silný provoz kamionů.
miklo
Příspěvky: 21
Registrován: 22.6.2009 23:16:18

Re: I/57 Fulnek – Vrchy

Příspěvek od miklo »

Co je fakt divný, že dneska v Zelené vlně hlásili, že na silnici Vrchy-Fulnek byly nějaké spadlé větvě a že silnice je už normálně průjezdná. O uzavírce ani slovo. Tak já fakt nevím ;)
Bobek
Příspěvky: 1636
Registrován: 14.3.2009 6:43:59
Bydliště: MO

Re: I/57 Fulnek – Vrchy

Příspěvek od Bobek »

Klikněte (znovu) na druhý odkaz od mikla, změněno kvůli tomu, co se tam kolem děje.
Království a půl princezny za 511.
Odpovědět

Zpět na „I/57“