Jak jezdíme

Off-topic pokec
Odpovědět

Kolik najedete kilometrů za rok?

0 - 5000 km
8
5%
5000 - 10 000 km
12
8%
10 000 - 15 000 km
32
21%
15 000 - 20 000 km
25
16%
20 000 - 25 000 km
18
12%
25 000 - 30 000 km
23
15%
30 000 - 40 000 km
15
10%
40 000 - 50 000 km
7
5%
50 000 - 75 000 km
13
8%
75 000 - 100 000 km
0
Žádná hlasování
100 000 a více
2
1%
 
Celkem hlasů: 155

Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

vaclav píše:nektere prispevky opravdu nechapu.
a) ma to snad nejake letiste jinak? tedy cekani zdarma?
b) dve/tri kliknuti na mobilu a vidim prece, jak je na tom muj ocekavany let. temer na vterinu.
a to klikání děláte kde ?
za jízdy k letišti ?
nebo je lepší na to "někde" zastavit

mě jako blízko přespolnímu to je šumák, ale zažil jsem při návratu z dovolené - doba letu 5hod - že s námi byla "rodina" tedy děti a děda s babičkou, pro které jeli rodiče odněkud zezabrna
čili 2, spíš 3hod jízdy ( nebo klidně i těch 5, když je náhodou "kolaps dálnice" )
no a když přiletíme o hodinu a půl později... ( čili místo o půlnoci v půldruhý ráno...)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Warcz »

Možná jste zaznamenali aplikaci: http://www.bezpecnecesty.cz/cz/aplikace ... edmarathon?

PČR teď vydala seznam míst:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Byl to soubor XLS tak jsem to hodil do Google dokumentu.
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od evilcleaner »

tak s touhle dopravní buzerací dost pomáhá tentokrát počasí. myslím, že jednak všem u stacionárního radaru umrznou zadky a hlavně najít někoho, kdo překročí rychlost v téhle sněhové slotě bude rarita :lol:
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
xhj
Příspěvky: 160
Registrován: 17.11.2009 23:44:31

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od xhj »

Důvod včerejšího uzavření silnice I/35 - nepřiměřená rychlost při vlečení vozidla: http://pardubice.idnes.cz/vleceny-kamio ... zpravy_jah
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Warcz »

Povinně ukazovat všem chodcům:



Pěkné řešení:
NoOne
Příspěvky: 129
Registrován: 19.12.2011 21:09:20

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od NoOne »

Zaplatpanbu ze je nejaky zaznam... snad ten sebevrah nebyl uplnej chudak a ridici se vrati aspon cast penez za advokaty ...
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od monin »

To nemyslíš vážně, že ne? V kontextu toho, co je vidět na tom videu a toho, že zde mluvíš o prachách?
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od pivko »

Tak tady by snad advokaty ani potrebovat nemusel. Ten magor sel mimo prechod navic v dobe, kdy auta mela evidentne zelenou. Tam snad vina ridice vubec nepripada v uvahu. I kdyz u nas uz clovek nikdy nevi...
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Lynx »

Nevěřil bych, že to člověka může takhle snadno vyhodit do několika salt jako hadrového panáka. To auto přitom nejelo ani moc rychle.
NoOne
Příspěvky: 129
Registrován: 19.12.2011 21:09:20

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od NoOne »

Lide delaji nekdy velmi spatne veci, nekdy se zrani a nekdy bohuzel svym spatnym rozhodnutim zemrou. Stejnou obeti je i ridic vozidla, bude obvinen, pokud si nepohlida vysetrovani a srazeny chodec ma nejake konekce u PCR , ma big big problem.

Rychlost jde vypocitat velmi presne (+-5km/h) z vysky postavy a mista narazu hlavy (hauptna 50km/h az strecha 100+km/h).
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od pivko »

No tady mi to přijde i při znalosti rozhodovací praxe našich soudů dost přitažené za vlasy. Co by mu přišili? Rychlost sotva porušil, vždyť se akorát rozjížděl po stání u semaforu, chodec byl mimo přechod, evidentně nedodržel vůbec žádnou míru opatrnosti. Leda snad, že by ten řidič zrovna telefonoval s mobilem v ruce a dalo se to prokázat, pak by mohli při dostatečně kreativním výkladu tvrdit, že kdyby se věnoval řízení, mohl nehodě zabránit.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Jo, tohle je presne duvod, proc v takovych pripadech (dvoupruh s prechodem + ostruvek tramvaje) jedu jako snek (vcetne vytrcenych oci), protoze mezi chodci buji epidemie immortalitatidy, jejimz hlavnim ucinkem je presvedceni o vlastni nesmrtelnosti...

Imunni neni nikdo, taky jsem kdysi v zamysleni nakracel temer pod auto :-/
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Lynx »

V souvislosti s tím, že Říčany chtějí zakázat kamiony na I/101 jsem narazil i na tento článek, který s tím tedy moc nesouvisí:

Starosta a moderátor Kořen přežil 35 autohavárií. Na riziko už jsem si zvykl, říká

Zdroj: http://www.lidovky.cz/ze-zivota-pokusne ... 6_lide_ELE

Nechápu, jak si takový člověk může znova sednout za volant, když jasně vidí, že má zjevně nějákou dysfunkci, která mu neumožňuje normálně bezpečně řídit. Kdyby dělal nějákou činnost, kde bude riskovat jen on, tak je to jeho věc, ale takhle ve veřejném provozu , kde ohrožuje všechny okolo, to je velká bezohlednost :kladivo: :ko:
_jan91
Příspěvky: 973
Registrován: 4.9.2011 16:14:35
Bydliště: D1

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od _jan91 »

Ne, že bych se ho chtěl zastávat ale v článku chybí dost podstatné informace na to abych ho takto odsoudil - jak dlouho má řidičák, kolik toho ročně najede a kolik nehod z těch 35 bylo nezaviněných?
Já řídím 8 let, mám toho najeto celkem dost a před měsícem jsem měl první nehodu, kdy do mě ve městě zezadu najel náklaďák a odřel mi lak na nárazníku. Jsem kvůli tomu špatný řidič?
Jan Petzold
Příspěvky: 168
Registrován: 18.12.2009 14:15:01

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Jan Petzold »

Máme už přes 10 let bodový systém, tak kdyby byl svému okolí nějak nebezpečný, už je dávno vybodovany, ne ?
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Pokud do nekoho po osmi letech najede nakladak, neni spatny ridic. Ja mam papiry 25 let, najezdy normalni (cca 20-25 tkm rocne) a nehodu jsem mel jednu, kdyz mne v Holesovicich trefil kluk, co pospichal a nevsiml si, ze je na vedlejsi. Klicove asi bude v:

A podobně vlastně vznikají ty moje nehody. Já se prostě zaberu do nějakého svého snění. Někdy si myslím, že mám možná nastavenou vnímavost trošku jinak, protože vnímám všechno zároveň. My teď spolu mluvíme, ale já zároveň slyším, jak tikají hodiny, že vedle už není hluk, takže šli na oběd, že moje asistentka mi ráno uklidila na stole opadaný zlatý déšť...

Dotycny je zkratka tytdyt neschopny udrzet pozornost a mel by jezdit verejnou dopravou.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

Jan Petzold píše:Máme už přes 10 let bodový systém, tak kdyby byl svému okolí nějak nebezpečný, už je dávno vybodovany, ne ?
:ok: ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Lynx »

_jan91 píše:Já řídím 8 let, mám toho najeto celkem dost a před měsícem jsem měl první nehodu, kdy do mě ve městě zezadu najel náklaďák a odřel mi lak na nárazníku. Jsem kvůli tomu špatný řidič?
Jedna nehoda versus 35 nehod, to je poměrně značný rozdíl. Takže kvůli jedné nehodě opravdu špatný řidič nejste, natož když nejste viníkem. Pokud má někdo těch nehod 35, navíc v docela mladém věku (řidičák může mít tak 20-25 let) tak to značí, že s ním něco není v pořádku. Byť jsou třeba některé z nich nezaviněné, tak rozhodující část musí být zaviněná jeho osobou. Statisticky je prakticky vyloučeno, aby měl člověk tolik nezaviněných nehod. A přitom to není ani profesionální řidič, který by toho najezdil něják enormně hodně.

Sám v tom článku píše, že vnímá realitu jinak než jiní lidé, že vnímá víc věcí najednou. Takže v téhle jeho osobní zvláštnosti bude asi příčina. Já to píšu hlavně proto, že moc nechápu, že mu není hloupé si sednout za volant znovu a znovu a ohrožovat náhodné lidi na ulici. Když přitom musí vědět, že řízení nezvládá
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od pivko »

Někdo takový za volant nepatří. To je jasné jen z popisu té věci a nemá smysl to nijak dál rozebírat. Navíc, jak tu správně někdo řekl, i to, že je formálně nehoda zaviněná někým jiným vůbec neznamená, že tento pán k ní lvím podílem nepřispěl např. roztržitou a nepředvídatelnou jízdou. Což si tak tipuju, bude zde ten případ.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Sosa »

No ono stačí, když roztržitě zapomene vypnout blinkr doprava. Pak je z toho nedání přednosti přímo ukázkové.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od pivko »

O buzeraci za překročení rychlosti na automatickém radaru o méně než 10 km/h jsem už u nás několikrát slyšel, ale dohledatelný případ jsem doposud neviděl. Až nyní.

https://www.30kmh.cz/index.php?topic=44 ... 8#msg48588

Zde to bylo o celých 5 km/h, navíc ještě v nějaké 40 km/h zóně, což je samo o sobě rovněž velmi diskutabilní. Nevím, místo neznám, dle diskusi má jít o Ostravu, třeba je to tam označeno pořádně, někdo z místních třeba doplní.

Doposud jsem považoval diskusi na toto téma do značné míry jako souboj extrémů, z nichž jeden tvrdí, že měření rychlosti je paušálně buzerace a druhý, že jde jen a pouze o chvályhodnou snahu stíhat tyhlety silniční piráty a pravdu viděl někde uprostřed. Tohle ale považuji za zvrhlost zcela mimo jakékoli rozumné proporce. Zajímalo by mě rovněž, zda zdejší proponenti budou i v tomto případě tvrdit, že je "chlapské" sklopit uši a pokutu zaplatit.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od adamos »

No jestli je někde rychlost X a já jedu X+5 a někdo mi řekne, že jsem jel x+5, za buzeraci to nepovažuju. Párkrát se mi to stalo a tak jsem zaplatil.
Druhá věc je, jestli tam ta značka má opodstatnění. Jestli ne, tak je buzerace, že jí tam někdo bez důvodu postavil. V tom případě asi podnět na odbor dopravy magistrátu?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od pivko »

Materiální aspekt takového přestupku je velmi pravděpodobně nulový. Výsledkem má být, aby lidé jezdili bezpečně, a k tomu postih za takto bagatelní překročení rychlosti nemá vůbec žádný vztah.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od MPMP »

2pivko; Nechci se hádat, ale můžeš zde "vyjevit", od jakého překročení rychlosti to dle tebe už není "bagatelní"? O 10, o 15, nebo až o 20 km/h?
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od P_V »

Jaký má význam někde omezit na 40 místo obvyklých 50? Má to nějaký objektivní přínos, při tak malém relativním rozdílu?
40 se místně omezovalo v dobách, kdy v obci bylo omezení 60. Dnes se v takových místech omezuje na 30.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“