Pokuty z Německa

Odpovědět
NoOne
Příspěvky: 129
Registrován: 19.12.2011 21:09:20

Pokuty z Německa

Příspěvek od NoOne »

Standa píše:Tam tu 80 až 100 dodržují i v Německu řekl bych až úzkostlivě, jinde si s tím už tolik hlavu nelámou a hodně jich jezdí odhadem tak o 20 (tacho) víc - a je jich tolik, že bych předpokládal, že se mezi nimi nějaký opravdový Němec najde :)
+10 tacho - je cca spravna rychlost (odchylka mereni tacho a radaru)
+20 tacho - jedete porad v toleranci, prvni pokuta je poruseni o vice nez 10km/h
+25 tacho - kvuli 20 EUR bez dalsich prasaren vas nikdo stavet nebude

Na dalku se jezdi +20, s klidem a bez staleho cuceni na tachometr.
Marty
Příspěvky: 755
Registrován: 16.3.2009 9:00:04

Re: Německo všeobecně

Příspěvek od Marty »

Moje osobní zkušenost víceméně odpovídá tomu co píše Standa. Platí to ovšem pro dálnice, s výjimkou profláklých míst kde jsou radary. Viz. třeba mapa na https://www.bussgeldkatalog.org/blitzer-karte/ . Mnohem horší je v Německu přistižení při překročení rychlosti v obci a ještě horší přistižení u nás oblíbeného lepení se na zadek... Podle mne je to logické, protože toto nejvíc zvyšuje riziko nehod se zdravotními následky...
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Německo všeobecně

Příspěvek od Standa »

Tak už jsem při posledním průjezdu Německem vyfasoval menší pokutu. Po Velikonocích mě vyfotil radar a dneska přišla do Belgie (máme teď belgickou RZ) složenka, jakýsi formulář (rovnou ve francouzštině), moje fotka (vypadám na ní hrozně :twisted: ) a popis přestupku. Bylo to na A3 někde kousek za Frankfurtem, jel jsem na stovce 119, takže za 30 €. Zaujalo mě, že to prý bylo v intravilánu, toho jsem si tam nějak nevšiml (normální 3+3, kolem pouze les) - zaregistroval jsem totiž blýsknutí radaru, takže si to místo přesně vybavuju - těsně předtím všichni kolem přibržďovali, takže buď ten radar znají nebo byl vidět a já si ho jen nevšiml. Samozřejmě to zaplatím a budu jezdit o něco pozorněji.
petsheny
Příspěvky: 331
Registrován: 25.12.2015 23:55:14
Bydliště: u Zubatých žab

Re: Německo všeobecně

Příspěvek od petsheny »

Opět po roce aktualizovaná mapa dálniční sítě Německa s vyznačenými úseky ve stavbě a předpokládanými termíny dokončení.
http://www.autobahnatlas-online.de/Plan ... eMitAS.pdf
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Německo všeobecně

Příspěvek od Mosquit »

Standa: je ten radar na mape? http://www.blitzer.de/karte#id:750857
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Německo všeobecně

Příspěvek od Standa »

Myslím, že to byl tenhle: http://www.blitzer.de/karte#id:390687. Mám pocit, že to bylo krátce po značce 100 (kousek před ním je radar na 120) a já se spíš zajímal o situaci kolem mě, takže jsem ubral pozdě. Jinak jsem docela v šoku, kolik toho tam měří, velký bratr má zjevně hodně práce. Jel jsem z Prahy do Bruselu po A3 jen pro srovnání s mou oblíbenější trasou přes "NDR" po A4, ta je sice o 45 km delší, ale cca o 30 min. rychlejší a bývá na ní i menší provoz. Bohužel, podle poslední plánovací mapy z odkazu petshenyho je propojení obou A4, které by tuhle cestu o něco zkrátilo a zjednodušilo, tak nějak v nedohlednu...
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Německo všeobecně

Příspěvek od vaclav »

Standa píše: Samozřejmě to zaplatím a budu jezdit o něco pozorněji.
palec nahoru!
v cr by z toho nekteri delali osobu blizkou, hajzli policajtsky, represe, sikana, orwell 1984 a ja nevim co jeste za blaboly.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Německo všeobecně

Příspěvek od pivko »

Jestli je to skutečně tak, jak pan Standa píše, pak se zachoval zcela správně (sledoval v první řadě situaci kolem sebe a až potom tachometr, navíc rychlost nepřekročil o moc a rozhodně to nelze interpretovat tak, že nesledoval provoz a kašlal na rychlostní omezení) a já bych na jeho místě udělal vše proto, abych nezaplatil nic. Je to čistá buzerace. Úplně stejně jako u nás a přitom to v Německu dříve tolik nebývalo. Jinak ale té mapě bych moc nevěřil, tolik radarů tam není ani náhodou. Srovnejte si to s tím, co uvádí třeba pro Prahu. Někdo vidí kameru a už do databáze píše radar a přitom to často radar není.
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Německo všeobecně

Příspěvek od vaclav »

pivko píše: Je to čistá buzerace. Úplně stejně jako u nás a přitom to v Německu dříve tolik nebývalo.
ano, nebyvalo. ale pred 25ti lety tam zacali jezdit cesti pepici a polsti wojtove...
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Německo všeobecně

Příspěvek od Standa »

Pivko: U nás bych tak asi v tomto případě postupoval, ale v Německu by mě to stálo příliš úsilí a to se kvůli 30 € prostě nevyplatí, navíc nemám chuť riskovat při mých přejezdech zbytečná zdržení či dokonce odstavení. Takže bych na to nešel ani osobou blízkou, i když by to byla pravda (pokuta přišla manželce, která v Německu nikdy neřídila :) ), přeci jen mě mají na fotce a nevím nakolik by obstál argument, že takhle tlustý v obličeji rozhodně nejsem :) ! Každopádně to chce si dávat větší pozor, vím minimálně o dalších dvou pokutách z Německa z doby kolem Velikonoc, které došly dalším Čechům do Bruselu...

EDIT: S tou buzerací je to samozřejmě pravda, nicméně některé spolkové země jsou v tom asi poněkud "sluníčkovější"...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Německo všeobecně

Příspěvek od Mike »

především ta částka je ve srovnání s běžným příjmem v DE úplně jinde než o něco vyšší částka, požadavaná za obdobný přestupek v CZ a s příjmem v CZK
a takhle se tu máme ( parafráze na České nebe )
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Hanes
Příspěvky: 1052
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Německo všeobecně

Příspěvek od Hanes »

Standa: Je hlavně dobře, že to není více než o 20km/h, neboť by se ta pokuta pohybovala od 120€ výše a navíc by jsi nafasoval body.
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Hanes
Příspěvky: 1052
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: Německo všeobecně

Příspěvek od Hanes »

Já dostal před dvěmi lety za 144 na 120 pokutu ve výši 150€ a dva body k tomu.
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: Německo všeobecně

Příspěvek od Standa »

Od začátku si říkám, že to ještě není tak hrozné, stačilo jet o chlup rychleji... Někomu někde na 100 naměřili 148 (předpokládám, že tamtéž, je to opravdu zákeřné místo), to bude asi trochu horší :( ... Pokud se doslechnu i výši pokuty, dám vědět.
Mosquit
Příspěvky: 913
Registrován: 14.5.2009 11:09:38
Bydliště: Mezi 2 dálnicema, mezi VRT a 231, vedle Družby

Re: Německo všeobecně

Příspěvek od Mosquit »

Ta mapa má filtrování; je potřeba zapnout jen aktivní stacionární radary.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Německo všeobecně

Příspěvek od pivko »

I tak, v Praze to třeba ukazuje hned několik radarů na magistrále (na Hlávkově mostě, u Hl. nádr. atd.), přitom tam žádný radar není a jde o zařízení pro sčítání dopravy. Prostě je to jak říkám, někdo vidí kameru a hned tam postne radar. Bohužel tomu se asi nedá vyhnout u databáze tvořené příspěvky uživatelů, leda by to musel někdo znalý věci moderovat.
xhj
Příspěvky: 160
Registrován: 17.11.2009 23:44:31

Re: Pokuty z Německa

Příspěvek od xhj »

Německý radarový skandál: Častý typ má měřit nepřesně, pokuty jsou zpochybněné: https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/au ... f6b220ee8/
Odpovědět

Zpět na „Německo“