Jak jezdíme

Off-topic pokec
Odpovědět

Kolik najedete kilometrů za rok?

0 - 5000 km
8
5%
5000 - 10 000 km
12
8%
10 000 - 15 000 km
32
21%
15 000 - 20 000 km
25
16%
20 000 - 25 000 km
18
12%
25 000 - 30 000 km
23
15%
30 000 - 40 000 km
15
10%
40 000 - 50 000 km
7
5%
50 000 - 75 000 km
13
8%
75 000 - 100 000 km
0
Žádná hlasování
100 000 a více
2
1%
 
Celkem hlasů: 155

Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Sosa »

Ale oni mu naměřili 48, po odečtení tolerance je to 45. Na tachometru měl tak 52.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od pivko »

Dosavadni stav, kdy se to sice nerikalo nahlas, ale do +10 nic nechodilo, mi prisel za beznych podminek, tj. radar je v miste, kde to alespon ramcove dava smysl, vcelku vyhovujici.

Jinak ja to beru tak, ze jel 45. Odchylka radaru se odecita prave proto, ze v jejim ramci to neni prukazne. Bavime se tu o postihu za prestupek, tak je treba se drzet faktu.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od MPMP »

No, jo "+10". Uvědomme si ale, že pro to omezení na 40 km/h to dělá překročení maximální povolené rychlosti o 25%. To mi nepřijde jako "maličkost". Když to přeneseme na omezení na 80 km/h, tak je to ekvivalent stovky a při omezení na 100 km/h už to je 125, tedy téměř dálniční rychlost.

Naopak oněch naměřených 45 na "čtyřicítce" dělá 12,5%, tedy něco jako 112 km/h na "stovce". I to je relativně dost. Je mi jasné, že procentuální překročení nelze uplatňovat na malé rychlosti, je tedy otázka, zda na "čtyřicítku" ano, či ne.
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od pivko »

No mezitím jsem se snažil zjistit, co je to za místo a zdá se mi, že to asi bude Třebovická ulice, což, alespoň soudě dle povahy té komunikace a zástavby kolem je místo, kde jezdit spíše pomaleji rozhodně má smysl. Otázka je, zda to musí být zrovna čtyřicítka, o tom lze polemizovat. Google maps ten radar myslím ještě neukazuje, takže kde přesně je nevím, ani jestli je tam na něj nějaké upozornění.

I přes výše uvedené už jen ta kombinace, že jde o radar, kde se rychlostní limit dovozuje z toho, že jde o zónu s omezenou rychlostí a ještě tam buzerují za +5, alespoň pro mne vede k závěru, že jde o prvotřídní sviňárnu.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

značka neznačka
v obci 50 a pak ať si posílají nějaké výzvy

tak to vidím já

u přechodu stejně každý kouká, kdo mu tam skočí a ne kolik jede
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Bylo mi dnes cti zkejsnout na hodinu v kolone na D8 pred Prahou a musim konstatovat, ze jezdit odstavnym pruhem uz neni vubec zadnej problem. Chtel bych vsem, co tudy jezdili, pak vselijak klickovali mezi kamiony a zase se do odstavneho vraceli... jen tudy jezdete, urcite musite byt nekde vcas. My ostatni, co stojime, tam stojime proto, ze nas to bavi...

A taky sanitakovi, co jel kolonou... bez sireny si vas fakt spousta lidi vsimne az kdyz vas maj za prdeli...

A taky tomu tydytovi, co pak na D10 zjistil kdesi u Brandysa zjistil, ze chce vlastne odbocit, ale odbocovak uz stal, tak to zahaft v pravym a cekal kdo ho tam pusti... ano, vzdycky je potreba nekdo, kdo musi udrzovat ve strehu tu masu aut jedouci pravym pruhem kilo... a ocenuju ten ledovy klid se kterym verite, ze vas vsichni uvidi vcas a vyhnou se.

A abych nestrilel jen po ostatnich... tomu panovi v Superbu, co jel od Lidlu na Proseku a ja se mu motal na hlavni. Ano, mohl jsem to udelat lip, pardon...

Lidi, ja vim, ze je vedro, ale neblbneme...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

jozka píše:Bylo mi dnes cti zkejsnout na hodinu v kolone na D8 pred Prahou ...
ovšem 520 nikomu nechybí :kladivo:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Vzhledem k tomu, ze pricinou byla bouracka na dalnici, tak 520 by s tim asi moc nenadelala.
huklos
Příspěvky: 77
Registrován: 12.10.2012 12:05:13

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od huklos »

chyba lávky, bouračka byla až u odbočky na Ďáblice, takže ten kamión by sem pravděpodobně nikdy nedojel, být 520 hotová...
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Anebo by se sklepli na sjezdu na okruh a nestalo by to k Vodolce, ale k Veltrusum... to je takovy coby kdyby...
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Warcz »

https://www.stream.cz/adost/10017472-ta ... a-pokutach

Trochu bulvární formát, ale zajímavá čísla.
jeni013
Příspěvky: 708
Registrován: 3.2.2010 22:20:52
Bydliště: ValMez

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jeni013 »

U nás jsou tři radary, z toho min 1 je na kšeft. Co mě štve, že se to zalíbilo natolik, že se schvalují další, které budou podobného charakteru. Už se to blíží výběru mýtného...
Ale zmírající MHD z toho snad bude mít prospěch
flames
Příspěvky: 576
Registrován: 15.3.2009 14:56:24
Bydliště: teď už zas ValMez

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od flames »

Jendo, ty radary jsou čtyře, abys nebyl překvapený (Hrachovec, Štěpánov, Podlesí a Vsetínská). Nicméně aktivní je vždy jen jeden, nahodile. Vsetínská je čistý byznys, Podlesí z půlky taky, Hrach a Štěpka ok, radar je tam přímo před škol(k)ou.

Ta MHD, .. meh, co bych se rozčiloval.
jeni013
Příspěvky: 708
Registrován: 3.2.2010 22:20:52
Bydliště: ValMez

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jeni013 »

jj Podlesí, ale tam jezdím jenom na kole... Dokud tam bylo jenom měření na displej, tak jsem měl tendenci tomu ještě přišlápnout, aby to ukázalo přes 70...
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Lynx »

V debatě o spořilovské spojce se řešilo mimo jiné kdo může za eventuální nehodu, pokračuji tady, abych nebyl OT

Chci se zeptat, jak je to s určením viníka v případech, kdy se nějákým způsobem provinili oba řidiči ? Mohou být oba viníci nehody ?
Například auto z vedlejší nedá přednost vozidlu na hlavní, ale řidiči jedoucí po hlavní silnici je ožralej . Kdo je pak viníkem nehody ? Mohou být viníci oba, třebas procentuálně ? Nebo se určuje jen kdo má větší podíl viny a ten je celkový viník ? Přiznám se, že tohle jsou věci o kterých nemám vůbec představu. Ještě komplikovanější to je , pokud má ten na hlavní třeba jen 0,5 promile - má podíl na vině ?
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Japao Joe »

Pak se posuzuje zda mohl ten na hlavní, kdyby byl bez alkoholu, nehodě zabránit. Ve výsledku může protokol vyznít, že se na nehodě podíleli oba účastníci. S přesným procentuálním určením viny jsem se osobně nesetkal, ale to se bude týkat až pojišťovny a hrazení resp. vymáhání části škodného plnění po viníkovi. Na přestupkovou pokutu to vliv prakticky nemá a řeší se u obou účastníku samostatně podle konkrétního provinění.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Warcz »

Když nehody tak jedna z USA: https://www.youtube.com/watch?v=CheyCJ_mXeg

Taky složité na posuzovaní.
SUV: Najetí do křižovatky když nebyl možný průjezd
Auto: Vjetí do křižovatky na zelenou i když všechny auta křižovatku neopustili.
Honza1
Příspěvky: 312
Registrován: 27.8.2013 11:50:10

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Honza1 »

Neuvěřitelná lehkomyslnost dívek ...

http://decinsky.denik.cz/nehody/most_ne ... 70707.html

z některých fcb již smazáno. Zde je odkaz na funkční video: http://www.sleduj.tv/video/174/nehoda-na-mostecku
Dan
Příspěvky: 61
Registrován: 16.4.2010 17:01:27

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Dan »

Je to moc smutné a z videa mrazí:( pustil jsem si to celé. Člověk má potom větší představu, co taková nehoda obnáší. Během chvilky se tam objeví lidé, kteří se holkám snaží pomoct a paní jednu z nich utěšuje, každá vteřina musí trvat neskutečně dlouho..
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od monin »

"Za pět minut u tesca" :oops: :oops:
Toto by se mělo povinně promítat v každé autoškole.. :oops: :oops:
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

V podstate to dopadlo nejlip jak mohlo.

a) jedna vydlabana tykev je z provozu eliminovana
b) nevzala s sebou nikoho dalsiho
c) z akce zustalo video jako ucebni pomucka

Ano, jsem cynik.
vaclav
Příspěvky: 1830
Registrován: 7.4.2010 11:29:27

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od vaclav »

pisu uz delsi dobu, ze si vsimam, jak zeny zacinaji jezdit vic a vic agresivne, resp. nebezpecne. a zrejme spolehaji na to, ze pripadne na policajta mrknou a bude to vyreseny bez pokuty a bodu. bohuzel, naraz do zdi a nasledna smrt se neukeca.
za meho mladi nemozne, aby takhle ridila mlada devcata. a to nejsem tak star.
Prerau
Příspěvky: 53
Registrován: 13.9.2016 22:02:33
Bydliště: Přerov

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Prerau »

Něco na odlehčení - Knight Rider vs D1
https://www.youtube.com/watch?v=NggNZ5f7FQo
:mrgreen:
pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od pivko »

vaclav píše:pisu uz delsi dobu, ze si vsimam, jak zeny zacinaji jezdit vic a vic agresivne, resp. nebezpecne. a zrejme spolehaji na to, ze pripadne na policajta mrknou a bude to vyreseny bez pokuty a bodu. bohuzel, naraz do zdi a nasledna smrt se neukeca.
za meho mladi nemozne, aby takhle ridila mlada devcata. a to nejsem tak star.
Jo to víte, to je ta emancipace. Pokrok se nedá zastavit :o) Ale popisovaný jev jsem rovněž zaznamenal, je to pravda.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

JJ, takova situace na kruhaci, ktery byl kdysi davno vetknut mezi stavajici silnice, dve z jeho dnesnich ramen tvori jedna puvodni silnice, je tam znacka prednosti, sikma cara, ktera oznacuje odkud se dava prednost. Kolega odbocuje z kruhace na tu vedlejsi, do zad se mu ozve zatroubeni, kolega zazmatkuje, pres obrubnik skace zpatky na kruhac a jak se po nem vzdalujeme vidim panicku s fakacem z okna... odhadem tak 70... jak jede po te puvodni. Proste jsme se ji tam "pripletli", kdyz jsme odbocovali. Kolega vzal kolecko kolem kruhace, na druhy pokus odbocil a dojeli jsme za roh do cile. Kdo tam nestal? Panicka... tak jsem vystoupil, zaklepal ji na okno, pozdravil a nez jsem stacil neco rict, tak na mne prilitlo

"VY JSTE MI TAM VJELI, MUSELA JSEM BRZDIT, JESTE TED SE MI DITE TRESE!"...

Spolykal jsem vsechny nazvy z zivocisne rise a z anatomickeho atlasu, ktere se ze mne v tu chvili zacaly drat ven a sladce se ptam

"Vy jste nevidela tu znacku prednosti?"

Zmatek v ocich...

"Tak madam, tam zadny prubezny pruh neni, mate tam prednost, to za prve, jste v obci, tam je padesat a vy jste nejela padesat ani po tom vasem brzdeni to za druhe a to gesto z okna si laskave strcte za klobouk, to za treti. Uz jenom kvuli tomu diteti..."

...a odchazim, protoze citim, ze pomalu zacinam prohravat boj se zadrzovanim vyrazu z biologoie a anatomie...
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“