Dálniční odpočívky všeobecně

Vše týkající se dálničních odpočívek.
Odpovědět
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od zesp »

Já samozřejmě nechci nikoho kritizovati, tento počin určitě vítám - je to každopádně v našich končinách průlom, to všechna čest... Jen se mi to zkrátka zdá za účelem odpočinku při cestování nepraktické... Ono teď, a hlavně při otevírání to bude vypadat fakt hezky, to jo, ale co za dva roky? Štěrk se smísí s dovíjakým jiným svinstvem a bude vymalováno... Prostě teď po všelijakých hřištích s mojí drobotinou chodím a následky řeším :lol:
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od JAnD »

Když už kamenivo, tak kačírek. Na méně frekventovaných hřištích lze i trávu, v ČB je na několika hřištích pod atrakcemi použita stmelená pneumatiková drť (či jak to nazvat). Zámková dlažba na hřiště určitě ne, maximálně kolem pískoviště, nebo pokud na ní bude třeba panák či bludiště (také mám aktuální zkušenosti)
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
jeni013
Příspěvky: 708
Registrován: 3.2.2010 22:20:52
Bydliště: ValMez

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od jeni013 »

Díky za to hřiště. Jinak nevím pánové co máte za děti, ale já jsem se prostě smířil s tím, že po návratu vemu auto vysavačem a hadrem. Že se děcka proběhnou po hřišti je kapka v moři. Horší je bláto z lesa, rohlík na svačinku, o zatáčkách a netrefení blicího pytlíku nemluvě. Ale kdo si do auta veme děcka nebo psa by s tím měl tak trochu počítat, že tam bude svinčík...
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od MPMP »

Asi jsem vychovával děti v jiným světě (pravda bylo to před 20 lety), ale nepamatuju se, že by kdy v autě dělali "svinčík". jen jestli se to dneska s tou "liberální výchovou" nepřehání. ;)
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od Sudr »

Diskuse skoro jako na emimino.cz :-)

Jinak z povrchů na dětské hřiště mi přijde dobrá zhutněná mulčovací kůra (taky jsem to viděl v ČB). Ono uplně čisté řešení venku nevymíslete, spíš bych preferoval trvanlivost a bezúdržbovost - z tohoto hlediska je nesmysl jako herní prvek pískoviště a vůbec bych obecně uvítal spíš zastíněnou (stačí strom) plochu oddělenou od parkoviště (kde se děti mohou vyběhat), než zbytečné množství herních prvků, o které se časem nikdo nestará...

MPMP: V úvahu připadá tvoje selektivní paměť, kdy si člověk nepamatuje to špatné, dále v té době nebyl McD a jeho "dětské menu s dárkem" a vůbec nebylo tolik zbytečných věcí anebo jsi prostě geniální vychovatel :-)
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od Lynx »

Mě z toho jako nejlepší řešení vychází něco jako "tartan" tedy gumový granulát stmelený polyuretanem či něco podobného. Pokládá se to speciálním finišerem na voděpropustný asfalt a vytvoří to pružný koberec. Je to relativně trvanlivé, nenáročné na údržbu a přitom to není tvrdé jako asfalt či betonová dlažba. Asi to pravda ale vyjde podstatně dráž, než tam nasypat štěrk.
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od zesp »

Sudr: Diskuse jako na emimimo.cz - naprosto perfektní přirovnání, máš u mě 100 bodů, to mě fakt pobavilo!!! Já jsem rád, že se k tomu ta diskuse tak hezky rozproudila. Vždyť nikdo ze zde diskutujících nemůže za to, že se v současné době opravdu prakticky nic jiného v tomto vlákně řešit nedá, protože se v oblasti odpočívek taky NIC dalšího pozitivního neděje... Anebo pokud někdo něco víte, tak rychle s tím sem, ať tedy řešíme něco zásadnějšího, budu jedině rád :P :P :P
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Ono se děje, ale bohužel to není vidět, hlavně taky proto, že ŘSD pracuje pomalu.
Povrchy, stejně jako prvky na hřištích, se budou určitě časem ještě měnit, podle toho jaké budou zkušenosti s údržbou a hlavně jestli ta hřiště bude vůbec někdo využívat.
Na Ladné na D2 je třeba jen původní tráva, a taky to není dobré.
Jinak jsem se díval, že je na ŘSD volné místo právě na správě odpočívek, tak kdybyste se chtěli realizovat máte možnost :D
R48 -> D48 se podařilo!
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od Lynx »

Koukám na to - 11. platová třída, příloha č. 1 - i když budete mít praxi 15 až 19 let, tak dostanete bombastických 21.260 kč hrubého. A to požadují (mimo jiné) VŠ vzdělání právního směru. Chtěl bych vidět právníka, který po 15 letech praxe dělá za tyhle peníze, hluboce pod průměrným platem .......

Takže tam půjde dělat jen velký nadšenec a nebo velký zoufalec. Těch prvních asi moc není.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od Lenny »

Soutěží se provozovatel odpočívky D55 Kurovice (záchody, údržba)
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od zesp »

Včera jsem vyfotil již komplet dokončené dětské hřiště na Devíti křížích po pár dních provozu. Byl už večer, takže tam zrovna žádné dítě již nebylo... Ale stopy ve štěrku a kamínky i na povrchu pod houpačkami svdčí o tom, že je asi využívané hojně... ;)
Přílohy
Dětské hřiště Devět křížů 1.JPG
Dětské hřiště Devět křížů 1.JPG (121.25 KiB) Zobrazeno 12693 x
Dětské hřiště Devět křížů 2.JPG
Dětské hřiště Devět křížů 2.JPG (105.87 KiB) Zobrazeno 12693 x
Dětské hřiště Devět křížů 3.JPG
Dětské hřiště Devět křížů 3.JPG (117.94 KiB) Zobrazeno 12693 x
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od zesp »

Tady ještě ty nové cedule před odpočívkou. To doplnění názvu je sice super, ale opět si neodpustím poznámku, že bych toto označení uvítal spíše u názvů exitů...
Přílohy
IJ 18 Devět křížů 500m.JPG
IJ 18 Devět křížů 500m.JPG (66.35 KiB) Zobrazeno 12699 x
IJ 18 Devět křížů odbočení.JPG
IJ 18 Devět křížů odbočení.JPG (64.96 KiB) Zobrazeno 12699 x
Martin_L
Příspěvky: 381
Registrován: 21.2.2010 19:39:20

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od Martin_L »

zesp píše:To doplnění názvu je sice super, ale opět si neodpustím poznámku, že bych toto označení uvítal spíše u názvů exitů...
Bylo by to fajn i u exitů, ale výjezdy a uzly mají alespoň své jednoznačně určené číslo, kdežto odpočívky nebyly dosud v terénu nijak pojmenovány. Takže tady bylo to doplnění názvu asi důležitější. Jen mi přijde, že grafika těch cedulí by chtěla trochu doladit. Mezera mezi slovy je velká a celý nápis by měl být zarovnán na střed. Předpokládám, že to je tím, že na tyto tabule v novém designu ještě nejsou VL, tak uvidíme...
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od Mike »

hlavně si myslím, že měla být zelená a ne modrá....
jestli je tedy fotka z dálnice
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od Honey72 »

Mě spíše překvapuje gramatická chyba. Devět Křížů, má být obojí velkým. I když si to bohužel každý píše jak se mu zachce, jedná se o název zastavěné lokality (osady, samoty).
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od mapman »

No, je to přinejmenším diskutabilní. Na místě je skutečně 9 křížů a jak wiki tak mapy.cz tuto lokalitu uvádějí s malým K.

To provedení z hlediska zarovnání je špatně, ale to se vyřeší s novými vzorovými listy...
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od Honey72 »

On je spíše problém se teď v těch pravidlech pravopisu vyznat :-) Každopádně je to název lokality i samotné odpočívky, tedy velkými.
Přílohy
327dd487-0efa-409a-929c-bf84a08e97b0.jpg
327dd487-0efa-409a-929c-bf84a08e97b0.jpg (164.7 KiB) Zobrazeno 12357 x
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od zesp »

Tak, a babo raď... Můžete si klidně vybrat... :?
Přílohy
mapy-1.png
mapy-1.png (80.6 KiB) Zobrazeno 12291 x
Trupman
Příspěvky: 578
Registrován: 21.3.2009 23:12:06

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od Trupman »

Mapy.cz jsou sice velmi kvalitní, ale stále komerční a ne stoprocentní a oficiální portál. Spousta lidí by si toto už mohla uvědomit. Nelze je brát jako zaručené informace, nebo zdroj mapových podkladů zdarma.
Jsem chodec, řidič, cyklista, cestující VHD. Get over it.
Brutus
Příspěvky: 102
Registrován: 13.9.2016 22:03:47

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od Brutus »

Prečo tie značky nie sú zelené, ale modré? Na diaľnici sú predsa IS značky zelené a odpočívadlo je súčasťou diaľnice.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od mapman »

Vyhláška č. 294/2015 Sb. obsahuje pravidlo:
(3) Barevné provedení informativních značek směrových se může od jejich vyobrazení dle této vyhlášky lišit v závislosti na druhu cíle nebo kategorii pozemní komunikace, k níž značky směřují nebo na níž se nacházejí. Pro dálnice se používá podklad v barvě zelené, pro ostatní pozemní komunikace v barvě modré nebo bílé.
Značka odpočívky je ale značka "informativní jiná", takže modrá...
JirkaS
Příspěvky: 2805
Registrován: 14.3.2009 19:25:07

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od JirkaS »

Což je správně, myšlenka měnit barvu jiných než směrových značek podle typu komunikace mi přijde špatná. Na okreskách přece taky nebudu dávat bílé značky.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10772
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od Lenny »

Odpočívka Šlovice na D5 se bude přestavovat.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
JiVi
Příspěvky: 240
Registrován: 27.5.2010 8:23:47
Bydliště: Pardubice

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od JiVi »

vzdyt to je skoro nova a velka odpocivka :-O
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Dálniční odpočívky všeobecně

Příspěvek od zesp »

V úterý jsem se stavoval na odpočívce Ladná směr Brno a zblýsknul to dětské hřiště. Dle informační tabulky je tam od loňského jara, kupodivu v ještě zachovalém stavu, i když podle zběžného pohledu tam již jedno lano pro přidržení nad kládou chybí. Nevýhodou je ale hliněný (spíše blátivý) povrch, celé zařízení včetně skluzavky podle toho vypadá.... Úplný děs je však to, ža cca 10m od jednoho z rohů hřiště je trafačka pro čerpačku, která ze strany hřiště slouží jako venkovní WC (stav za zadní stranou se nedá komentovat). Na čerpačce je totiž WC za poplatek (Shell) a ty dvě kadibudky, co jsou tam jako náhrada, byly v inkriminovaný čas v naprosto úděsném stavu... Prostě celkově hnus na n-tou... Když se k tomu připočtou rozježděné obrubníky a celkově nepořádek, je to výborná vizitka na vstupu do ČR, i když od východu... ŘSD evidentně i přes velké proklamace na údržbu odpočívak naprosto rezignovalo a Shell asi zajímají jen zisky...
Přílohy
01.jpg
01.jpg (41.68 KiB) Zobrazeno 9966 x
03.jpg
03.jpg (82.07 KiB) Zobrazeno 9966 x
02.jpg
02.jpg (84.04 KiB) Zobrazeno 9966 x
Odpovědět

Zpět na „Dálniční odpočívky“