I/68 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Třanovice (D48) – Třinec – Jablunkov – Slovensko
Odpovědět
bumbik
Příspěvky: 7941
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od bumbik »

mapman píše:A taky se chystá přeznačení celého úseku od D48 po státní hranici na I/68, které proběhne se zprovozněním poslední ze tří staveb...
přeznačení úseku D48 od exitu Hnojník až po I/67 ne? a to přeznačení jak? co se chystá? moc jsem nepochopil, co se přeznačí a jak a z jakého důvodu? nějak nevidím důvod cokoliv měnit
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od FlakY` »

Obchvat Hnojníka a Stříteže je I/68 a ostatní část je I/11. Po dostavbě poslední části bude celý tah s označením silnice I/68. I/11 bude končit v Českém Těšíně, tak jako tomu je dnes na D48 (I48).
rumpeak píše:
BohusdK píše:mě je jedno jaká tam bude povolená rychlost....všude jezdím podle toho co silnice dovolí, takže 150 myslím bude reálná.
TAková demence jako je okolo ryhlostí v ČR je pro kohokoliv, kdo jezdí po Německu po mnohem horších dálnicích 200+ naprosto nepochopitelná.
Netušil jsem, že se hovada najdou i zde na tomto fóru a ještě se tím tady budou chlubit. Téměř každý překročil rychlost, ale vaše tupé výmluvy z vás dělají agresivní řidiče.
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od vondr »

Majkii
Administrátor
Příspěvky: 2951
Registrován: 15.3.2009 14:41:26
Bydliště: SV Čechy

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od Majkii »

To vypadá, že se tam nedělá vymývaný beton?

A neví někdo, jestli se tam kvůli kvalitě taky musí používat cement z Blažovic jako na D1?
wazer.cz
Pište česky, prosím!
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od evilcleaner »

samozřejmě že se dělá vymetaný beton, vídí snad někdo že by dělali strukturu jutou nebo striáží? vymetání přichází na řadu až po několika hodinách (v závislosti na teplotě/počasí) od položení.
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
zawislak
Příspěvky: 7
Registrován: 7.4.2017 22:37:40

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od zawislak »

Čas 0:46 v květnovém videu - to vypadá na skrývku ornice posledního úseku ne? Úsek Old-Neb končí, pokud se nemýlím, na hranici již demolované staré silnice mezi Neborama a Ropicí.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od Lenny »

To se začala stavět jen část pod bývalou silnicí I/68.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od vondr »

Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od Warcz »

Aha už chápu proč ŘSD nechtělo financoval lávku pro pěší: https://www.screencast.com/t/OzZ4SDoSH
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od rumpeak »


Líbí se mi na konci videa jasná nutnost výstavby této silnice Vlevo od staveniště je stávající I/11 a z videa je zřejmé, že šance kohokoliv předjet je nulová i v rovných úsecích, protože intenzita je prostě výrazně za limitem. Jinak doufejme v ideální léto, protože práce je potřeba udělat ještě hodně.
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od michal »

Když vidím to množství "Rychtárů", tak se fakt divím, že se tuhle stavbu podařilo realizovat tak rychle... :ok:
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od FlakY` »

rumpeak píše: Líbí se mi na konci videa jasná nutnost výstavby této silnice Vlevo od staveniště je stávající I/11 a z videa je zřejmé, že šance kohokoliv předjet je nulová i v rovných úsecích, protože intenzita je prostě výrazně za limitem.
Intenzita s dalšími úseky padá dolů a měl tam být střídavý 3 pruh. Aktuální stav neznám...
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
filipino
Příspěvky: 187
Registrován: 25.12.2015 23:59:41

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od filipino »

most v Oldřichovicích se tedy opravdu stihnul, čemuž jsem moc nevěřil, most v Neborech se otevře s třídenním zpožděním.

http://trinecko.cz/aktuality/index.php? ... ta&Id=2633
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od Lenny »

Na stavbě Nebory - Oldřichovice chybí položit CB kryt na přídatných pruzích. Dále chybí balená na mostech a větvích křižovatek, dokončit SDP, krajnice, PHS, svodidla a dopravní značení. Nadjezdy jsou všechny v provozu.

Na stavbě Oldřichovice - Bystřice CB kryt chybí položit na přídatných pruzích, a dále za mostem na Milíkov, na mostech je položena jedna AB vrstva, chybí dokončit nadjezd u Karpetné, dále AB kryt na mostech a větvích, PHS jsou z většiny hotovy.

Na obou stavbách je ještě hodně dokončovacích prací.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od Lenny »

Na stránkách kraje visí na úřední desce návrh stanovení místní úpravy na obě stavby:
https://www.msk.cz/elud_detail.html?c=Veřejné vyhlášky&d=KUMS0B3E7VAE%230
https://www.msk.cz/elud_detail.html?c=Veřejné vyhlášky&d=KUMS0B3E78KH%230

Dobrá zpráva je, že obě stavby budou označeny značkou SMV a dále zrušení úrovňové křižovatky Hrádek. Špatná zpráva je, že zatím na nich bude povolenou pouhých 90 km/h.

Co s tím? Mohli bychom napsat ve lhůtě do 30 dnů od zveřejnění, že požadujeme osazení značek s MPV 130 km/h a dále, že požadujeme osazení autíčka už na MÚK Jablunkov, resp. na státní hranici, neboť stejně není kam jinam uhnout z cesty, aby se vyloučila pomalá doprava a taková ta omáčka. Čím více nás napíše, tím lépe.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od mapman »

Úřady ani ŘSD Ostrava nechtějí zvednout rychlost do doby, než bude úsek zkolaudován, protože byl stavebně povolen na 90 km/h a nemusel by vyjít hluk - tj. úsek by nemohl být zkolaudován. Po kolaudaci už by neměl být problém rychlost upravit. Půjde o podobný proces jako na stavbě Lazce - Rudná, akorát tam nebyly ani značky autíčka...
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od zesp »

Lenny:Také se plně zasazuji o to, aby byly SMV až k hranici se SK, protože ten úsek je dle mě úplně v pohodě pro toto označení... Kdosi tu psal, že na to nemá parametry, ale např. včera jsem si projel oba dva úseky slovenské R3 na Oravě, a naše I/11 u Jablunkova si je může strčit do kapsy... Poměrně ostré zatáčky a málo přehledné horizonty, prudká stoupání bez SJP, povrch mizerný (zhupy, propadlé nájezdy na mosty, výtluky atd. atp). Přitom oznašeno autíčkem a 100 km/h bez omezení, zelené návěstní tabule...) - mám i nějaké fotky. U nás by tam byla tak 70... A na mapách se to tváří skoro jako dálnice.... Prostě Slováci se toho nebojí, v tom jim fandím. U nás jsou ze všeho připo..aní, SMV jsou vlastně obyčejné silnice, prostě hrůza... Já si furt myslel, že ten 4 pruh úsek od Nebor po Hrádek bude označen jako dálnice. Vždyť parametově nevidím rozdíl mezi navazující D48. Je to prostě u nás teď pěkný chaos...
BohusdK
Příspěvky: 476
Registrován: 28.4.2011 23:04:06
Bydliště: Jablunkovsko

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od BohusdK »

A vážně bude po kolaudaci 130 km/h ? Nebude jen 110 ?
I/11 every day
hovi
Příspěvky: 1182
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od hovi »

BohusdK píše:A vážně bude po kolaudaci 130 km/h ? Nebude jen 110 ?
Pro osvěžení:
Na SMV je ze zákona povolena rychlost 110 km/h, možno místně změnit o +- 20 km/h (a taky mimo jiné např. vyloučen pohyb cyklistů apod.)
U nás na liberecku to tak máme na I35 - v okolí Rádelského mlýna 90ka, na přehledných úsecích 130ka.
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od FlakY` »

Neúspěšná firma o státní zakázku a nebo zhrzený podnikatel naslouchá svatému Patrikovi?
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
filipino
Příspěvky: 187
Registrován: 25.12.2015 23:59:41

Re: I/11 Třanovice - Nebory - Oldřichovice - Bystřice

Příspěvek od filipino »

samé problémy a odkládání klepnutí do kamene... :zvraci:
Odpovědět

Zpět na „I/68“