[D1] 0136 Říkovice – Přerov

Praha – Jihlava – Brno – Vyškov – Hulín – Přerov – Lipník nad Bečvou – Bělotín – Ostrava – Polsko
Odpovědět

Podaří se letos získat SP a zahájit stavbu?

Ano
55
36%
Ne
80
52%
Netroufám si odhadovat
19
12%
 
Celkem hlasů: 154

bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

po dlouhé době pokrok ve výkupu pozemků:

převádí se menší podíl na vyvlastňovaných parcelách s mnoha vlastníky v k.ú. Přerov a Bochoř od další majitelky + nově se v k.ú. Přerov převádí parcela 7166/104, tzn. další malý krůček ... ale k dokončení výkupů toho ještě stále dost chybí ... hlavně ty vyvlastňovací procesy se neskutečně táhnou!
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

Boj o osmimiliardové dokončení D1. Úřad vrátil Porr do soutěže

http://ekonomika.idnes.cz/spory-o-soute ... oprava_suj


Odůvodnění ze strany ŘSD proč Porr ze soutěže vyřadilo je další exemplární příspěvek do debaty o extrémním formalismu. Prý nevěděli, za koho zaměstnankyně Porr volá i když jim tam ležela žádost sdružení Porru čítající 301 různých potvrzení. Tak si to nedali dohromady, a řekli že to neplatí, protože ta zaměstankyně prý výslovně neuvedla, že volá za to sdružení, řekla jen, že je pověřená firmou Porr ............ Kocourkov hadr.
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

Lynx píše:Boj o osmimiliardové dokončení D1. Úřad vrátil Porr do soutěže

tady je rozhodnutí ÚOHS
http://www.uohs.cz/cs/verejne-zakazky/s ... 14834.html
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Kuba »

No, zde si myslím, že má spíš máslo na hlavě Porr. Protože podávat žádost o účast na zakázce za 8 mld. telefonicky, což předpokládám proběhlo poslední den lhůty, jinak by všechny dokumenty dodali včas, to svědčí o jejich diletantismu. Takováhle veřejná zakázka se přece v ČR nevypisuje každý den a každá velká stavební firma to musí sledovat včetně termínů. Samozřejmě v článku jsou kusé informace a rozhodnutí nemám chuť číst ;)
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lynx »

To není buď a nebo. To že Porr jednal diletantsky nemění nic na tom co jsem napsal výše.
Maxík
Příspěvky: 64
Registrován: 25.5.2011 11:40:45

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Maxík »

Toto není dobrá zpráva, brouci (nebo co) jsou pro někoho víc než člověk.

http://www.tvprerov.cz/index.php/zpravy ... 5%BE-o-rok
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

tady je link na reportáž o 0136
https://youtu.be/YF1W8Rxqls4?t=36

reportáž o archeo výzkumu
https://youtu.be/YF1W8Rxqls4?t=344
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
NATTY
Příspěvky: 35
Registrován: 6.12.2015 12:31:32

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od NATTY »

Ten Patrik to je proste hajz... , napadá mě jestli si ho ti Dluhoničtí prostě nenajali, aby tu stavbu zdržoval!!
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Kuba »

Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Tomas 1975 »

Viz Patrik...
Hajzl je slabé slovo. A ta jejich skupinka je hajzlů parta...
A s tím nikdo nic nedělá...
Je nutno eliminovat jejich vliv. Když vidím někoho od zelených tak je mně na :zvraci: :zvraci: :zvraci:
Nic rozumného jsem od nich nikdy nezažil....
Hanes
Příspěvky: 1052
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Hanes »

Tak zelená partička má v hlavě úplné ho.no, protože jestli je dle nich lepší nestavět dálnice a obchvaty a nechat poskakovat kamiony přes město nebo vesnice kde vypustí do ovzduší daleko více škodlivých sajrajtů než při plynulé jízdě konstantní rychlostí po obchvatu nebo dálnici, tak jim ochrana životního prostředí neříká absolutní nic. Zelenou možná jen pijí a pak z nich vypadávají obdobné hovadiny.
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Likas »

Tak to je teda nemilá zpráva. Se tady z toho zvojtím. Tady se nedá nic postavit, boha jeho!!
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Nejhorší je, že v konečném důsledku poškozují samu ochranu přírody, protože lidem jsou pak skutečně vzácné druhy lhostejné, neboť za tím zase jen vidí týpka v propoceném svetru přisátého na cecíku nějaké (ne)ziskovky. Patrik a jemu podobní by se měli stydět.
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Lenny »

Kdo to trochu sledoval, Děti Země se tady angažují delší dobu a není to pro něho překvapením.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
expert
Příspěvky: 240
Registrován: 1.11.2012 9:18:18

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od expert »

Když slyším ty žvásty, kterými odůvodňují, proč se odvolali, tak se mi z nich dělá na blití.
Rudyk
Příspěvky: 27
Registrován: 14.3.2009 20:34:37

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Rudyk »

Je mi stále nejasné, z čeho jim plynou peníze, těmto neziskovkám? Že by z grantů MŽP? Vždyť to snad nedělají zadarmo.
Řešení bych viděl v systému a vymezení odpovědnosti i těchto organizací. Tedy nově bych navrhoval, že účastníkem řízení (EIA, UŘ, UP..) může být jen "Organizace pro státní řízení", byla by to nově vymezená organizace v právním systému, kterou by jsi mohl zřídit kdokoliv, ale jen za účelem jednání se státním aparátem. Rozdíl by byl v tom, že by za své závazky ručili všichni členové celým svým majetkem.
Pak by se mohl stát bránit proti nesmyslným vstupům do řízení a záměrným zdržováním. Hodně lidí by si to rozmyslelo, kdyby jim hrozilo, že stát vysoudí pokutu za to že jejich požadavky jsou "diskriminační", neoprávněné a úmyslně zdržující. Týkalo by se to jen označených liniových staveb s veřejným zájmem....

Chtělo by to více vymezit i ekonomickou ztrátu - ztrátohodina (stání v kolonách), ztráta lidských životů, zvýšené imisní a hlukové zátěže ......
Pokud by se takto sdružili lidi z obce nebo města, že jim vadí blízkost dálnice a předkládají své argumenty, dá se s nimi jednt a i dojít ke kompromisu. tam se nebojím, že se s nimi stát soudil...
Ale pokud by se takto nesmyslně do řízení vstupovalo a obhajovalo syslem, broučkem, chráněným stromem, kde již tento stav byl jednou řešen v rámci EIA procesu, (tak jako například u D8, kde kvůli pár stromům se odvolávala skupina lidí z Brna neznající konkrétní situaci, kteří využili několika místních demagogů a bojovali tak proti městům a vesnicím, tedy tisícům lidí žíjcích kolem dálnice, kteří byly pro stavbu), tak tady by se stát mohl začít bránt a vyžadovat náhradu škod. Tady konkrétně rozdíl mezi termíny začátku stavba, respektive zahájení provozu a tím i ekonomické ztráty v dopravě a vlivu na lidi bydlících u stávajících silnic.
Ta žádná odpovědnost za své činy je u těchto organizací až do očí bijící.
jeni013
Příspěvky: 708
Registrován: 3.2.2010 22:20:52
Bydliště: ValMez

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od jeni013 »

Málokdo udělal pro diskreditaci ochrany životního prostředí tolik co Patrik. Jako člověk, který má rád přírodu musím uznat, že díky jeho práci přestalo dost lidí brát ochranu přírody vážně. Ale naše legislativa dává této mafii munici pro neustálé vybírání výpalného, přičemž rukojmími je zde celá populace ČR. Fuj!
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od zesp »

Však zrovna předevčírem jsem na Radiožurnálu poslouchal debetu k novele Stavebního zákona, kde se přesně toto řeší - omezení vlivu takovýchto organizací a zavadení poplatku 2000,- Kč při podání jakékoliv žaloby, což by mohlo významně této zoufalé situaci čelit. Byl tam ale z mnoha stran proti tomu obrovský odpor, že je to útok na podstatu demokracie a zvyklosti z posledních 25 let. Na závěr pak sami uznali, že to asi neprojde, protože by to byl právě velký zásah do demokracie. Prostě pitomci. Teď už jen hodně rozvolnit stavbu trasy do Lipníka, ať v tom Přerově není větší kolaps,, než je teď... Mimochodem moje navigace garmin ukazuje trasu Lipník - Přerov jako zprovozněnou včetně přeložky I/55!!! A to jsem ji už dlouho neaktualizoval a tohoto jsem si všiml až včera... Škoda, že jsem při jízdě od OV ignoroval navrženou trasu po D1 k Lipníku a odbočil v Hranicích na zkratku přes II/440 , obec Velká do Drahotuš. Hned bych viděl, zda by mě navigace na ten úsek navedla, nebo je tam zatím jen vyznačen... Takže ti chlapi v Dluhonicích u toho piva už dávno asi věděli to, co my víme až od včerejška... Ale to jsou jen moje spekulace...
Přílohy
Garmin2.jpg
Garmin2.jpg (42.71 KiB) Zobrazeno 7981 x
Garmin1.jpg
Garmin1.jpg (36.9 KiB) Zobrazeno 7981 x
martys
Příspěvky: 348
Registrován: 25.5.2011 19:49:48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od martys »

máte někdo odkaz proti čemu se ten čurák odvolal?
kde vlastně žijí ti živočichové. když jsem četl ten výčet zvířat připadalo mi to jak soupiska ZOO.
Aktuální stav: dluhonice -konec dnešní stavby D1-provedena skrývka- tam už těch živočichů moc nebude. Dluhonice je obec, areál chemičky, odkalovací nádrže- pokud tam něco žije, pak je to nesmrtelný. A zbytek trasy je obdělávané pole.
Radek M
Příspěvky: 81
Registrován: 14.11.2016 14:02:26
Bydliště: pár kroků od MÚK Hulín

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Radek M »

zajímavé je sledovat argumentaci odvolání "není přesně specifikováno nápravné opatření / přesídlení zvláště chráněných druhů" oproti tomu důvodem odvolání je "přesně" specifikováno "by mohlo (možná) trpět". Oblast ohrožení bude pár stromů a koryta řek kolem moštěnky, dobřičského potoka, mlýnského náhonu a svodnice. Nic jiného tam není...
Prerau
Příspěvky: 53
Registrován: 13.9.2016 22:02:33
Bydliště: Přerov

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Prerau »

Tak očekávané se stalo realitou aneb to, že soubor kreténů, alias děti země ekofašos s.r.o., vytáhnou své oblíbené broučky a kytke, aby dálnice nemohla být. Jakožto obyvatel města Přerov bych těm hňupům doporučil, aby s tímto přišli např. na veřejnou schůzi města popř. uspořádali nějaký meeting nejlépe na náměstí. Jsem si naprosto jist, že během 10 až 15 minut by bylo hotovo..... :kladivo: :evil:
Ohledně řešení uvedného v článku:
Spíše průtah místo obchvatu
Zdroj: http://prerovsky.denik.cz/zpravy_region ... 70629.html
- to je naprostá ale naprostá kravina, ktrou může uvádět pouze ten, kdo v Přerově nikdy nebyl. Onen slavný průtah (který mmch jaksi ještě není vůbec vybudovaný) totiž vede kolem vlakového a autobusového nádraží a přes cestu k Prechezi. COŽ znamená m.j. že je tam někoik přechodů pro chodce které jsou pernamentně v použití. Také v případě nehody na tomto průtahu je doprava v řiti, neb neexistují objízdné trasy. Viz třeba včera: http://prerovsky.denik.cz/zpravy_region ... 70629.html

Ohledně Dluhonic - tak toto je hrobeček ŘSD, resp. těch. kteří trasu projektovali. Dálnice mohla vést cca 100m bokem Dluhonic a problémy s pozemky a domy by byly nižší, to rozhodně. Jenže na nápravu bychom se museli vrátit tak odhadem 20 let zpět. Což je, při vší úctě, naprosto nereálné....

Takže zavěrem, Přerov po otevření D1 0137 bude s dopravou totálně v perdeli a jenom urychlená výstavba posledního úseku může situaci zvrátit. Navzdory ekofašos.
Toš tak.
Radek M
Příspěvky: 81
Registrován: 14.11.2016 14:02:26
Bydliště: pár kroků od MÚK Hulín

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Radek M »

Prerau: dětičky země netvrdí, ať se postaví průtah místo obchvatu, ale vzhledem k tomu, že 0136 vede přes Dluhonice jedná se podle nich o průtah a nikoliv o obchvat :) To by jeden nevymyslel :P
expert
Příspěvky: 240
Registrován: 1.11.2012 9:18:18

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od expert »

Především je argumentace tím, jak to v dluhonicích vede přes obec, v řízení o povolení výjimky z ochrany zvláště chráněných živočichů v trase dané územním rozhodnutím naprosto bezpředmětná.
Prerau
Příspěvky: 53
Registrován: 13.9.2016 22:02:33
Bydliště: Přerov

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od Prerau »

Jo, mea culpa, už to vidím, jsem se v rozčilení přehlédl.
No průtah přes tu dědinu to fakticky je, jenže jiné řešení v současnosti není reálné (jako třeba východní trasa - Lenny zde dával plány s touto variantou)
bumbik
Příspěvky: 7944
Registrován: 15.12.2010 11:58:09
Bydliště: poblíž III/4806 a D48

Re: [D1] 0136 Říkovice – Přerov

Příspěvek od bumbik »

Skanska nevzdává boj o těžbu kamene z lomu u Veselíčka
http://prerovsky.denik.cz/zpravy_region ... 70712.html
Dálnice na papíře už máme, ještě je postavit ...
Odpovědět

Zpět na „D1“