I/11 Ostrava - Havířov - Český Těšín/Třanovice

Hradec Králové (D11, I/31) – Vamberk (I/14) – (I/43) – Šumperk (I/44) – Bruntál (I/45) – Opava (I/46, I/56, I/57) – Ostrava (D1, I/58, I/56, I/59) – Havířov – Český Těšín (I/48)
Odpovědět
Krupp
Příspěvky: 209
Registrován: 4.12.2009 12:44:45
Bydliště: Těšín

I/11 Ostrava - Havířov - Český Těšín/Třanovice

Příspěvek od Krupp »

Lenny píše:Toho se při současné náladě proti zvyšování rychlosti nedožijeme.

Vlastně si teď uvědomuji, tak od Opavy až po Prostřední Suchou bude v budoucnu nějaký čtyřpruh. V budoucnu se uvažuje o protažení z okružní křižovatky v Havířově až na novou rychlostní silnici R67 u Prostřední Suché, což je více než dobrý argument pro označení značkou silnice pro motorová vozidla.
Značit Rudnou jako R někde mezi NH a Havířovem mi nepřijde dobrý nápad. Zvláště když na jedné straně končí křižovatkou, na druhé rondelem a je na ní křižovatka. Asi málokdo by zpomalil když silnice bude ve stejné kvalitě pokračovat, jen klesne rychlost o 40 km/h. Je mi jasné že po Rudné se pohybují převážně místní kteří ví co čekat, i kdyby to bylo Rko. Těch pár přespolních by tohle mohlo docela zmást. Lepší by bylo výjimkou zavést rychlost 110 a nechat to jedničkou (protože na jedničce můžu s křižovatkou počítat) a nebo nechat stávající systém. Z místních tam jezdí 90 opravdu málokdo ale ještě jsem neslyšel že by tam za toho někoho chytali.

PS: Výhledově, až se bude dělat R67 se plánuje plynulé protažení Rudné skrz Havířovský rondel až do Suché, kde se napojí na R67. Dřív se tam podle mne nic nezmění. (je to předběžně zakresleno v územním plánu Havířova územním plánu Havířova
Naposledy upravil(a) martini dne 3.1.2010 15:44:52, celkem upraveno 2 x.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: I/11 Rozšíření Rudné

Příspěvek od Warcz »

Ad měření - ale ano měří tam občas Modra Octavia nebo Passaty...

Ad Rko by mělo smysl od NH ( tam kde začínají svodidla ) a končilo by u značky Havířov kde následně je křižovatka a 50tka. V celé této trase není jediná křižovatka a vše je mimoúroňově ( MKU Šenov )

Ad R67 - Považuji se za velmi mladého obyvatele Havířova ale nemyslím si že se toho někdy dožiji. Cele uzemí Havířovského rondlu je jedna velká bažina a i to Tesco co tam je spíše plave než stojí. Pro laika to vypadá že by mohl být pod rondlem podjezd ale ten by byl okamžitě zatopen. Stačí když trochu zaprší a hned je zatopený podjezd pod železniční tratí směr Šumbark. Jediné řešení je teda nadjezd a nasledná přestavba podjezdu pod železniční tratí, překopání nové křižovatky a vyvlastnění řadovky domů... pak už to v celku jde až do Suché...

http://www.mapy.cz/#mm=ZP@dm=142236672+ ... 02272@z=14
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: I/11 Rozšíření Rudné

Příspěvek od FlakY` »

Podle toho územního plánu je dobře vidět jak se obchvat a následné připojení na R48 plánuje prozatím jen v polovičním profilu. Před tím jsem se domníval, že to bude hned komplet ve 4 pruhu.
A ta komunikace v pravo jako 4 pruh je určena pro směr Český Těšín? Někdo psal, že se s ní nepočítá...
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 Rozšíření Rudné

Příspěvek od rumpeak »

Podle mě je to jen rezerva - nepočítá se s ní, ale v územním plánu je.
Krupp
Příspěvky: 209
Registrován: 4.12.2009 12:44:45
Bydliště: Těšín

I/11 od MÚK s I/59 po MÚK s R48

Příspěvek od Krupp »

Warcz píše:Ad měření - ale ano měří tam občas Modra Octavia nebo Passaty...
To je pro mne docela novinka. Jsem taky havířovák a zatím jsem neslyšel od nikoho ho měřili. A to tam někdo z rodiny jezdí denně. Asi v jiný čas :)

Je mi jasné jak je to myšleno s tím Rkem. Akorát se mi to prostě nezdá. Jedu-konec Rka a po pěti stech metrech křižovatka. To by se takhle mohly Rka značit od křižovatky ke křižovatce :) Nechat to být a akorát dát cedule 110 mi přijde rozumnější. (a levnější a jednodušší)

Že tu bude R67 v dohledné době taky nepočítám. Jestli se tady v okolí bude na Rudné něco měnit tak to bude až s tou R67 (a to je v nedohlednu)
FlakY píše:Podle toho územního plánu je dobře vidět jak se obchvat a následné připojení na R48 plánuje prozatím jen v polovičním profilu. Před tím jsem se domníval, že to bude hned komplet ve 4 pruhu.
A ta komunikace v pravo jako 4 pruh je určena pro směr Český Těšín? Někdo psal, že se s ní nepočítá...
Jestli myslím tu stejnou kterou myslíte Vy :), tak to je právě ona R67. Rudná by na ní měla končit (nebo tvořit nájezd nebo co..) R67 se stáčí na jih a povede kolem Havířova do Životic (v tom územním plánu je tam taky naznačená) a kolem přehrady na Těšín. Zruba má vést takto

Podrobnější popis naleznete zde

akorát ty léta výstavby bych viděl poněkud dále.
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: I/11 Rozšíření Rudné

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Tohle ale není chyba komunikace, ten sypač se mohl otočit klidně o 1,5km dál bezkolizně na MÚK, avšak to už byl asi mimo rájon nebo co.
R48 -> D48 se podařilo!
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: I/11 Rozšíření Rudné

Příspěvek od Lenny »

A jaký to má k tomu vztah?

Té holky mi je líto.

To kvůli tomu, že se tam otačejí sypače přes SDP by to nemělo být erko? A co taková jednoduchá změna, sypače by se tam neotáčely?
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: I/11 Rozšíření Rudné

Příspěvek od Warcz »

Jo je to kvůli rajonu. Souhlas neotáčeli... Prostě jenom že tákova drobnost letíme tam jako na Rku ale v tuto chvíli to prostě Rko není...
viky
Příspěvky: 1288
Registrován: 16.3.2009 17:41:34
Bydliště: na trase budoucí R49

Re: I/11 Rozšíření Rudné

Příspěvek od viky »

Já mám pocit,že to není tak dávno,kdy se na R a možná i D sypače otáčely přes SDP.Ovšem je to velmi nebezpečné.Rajon,nerajon,měli by mít úseky rozděleny od MÚK k MÚK
Jednoznačné je to,že sypač má mít puštěný maják.A pokud má puštěný maják,musejí na to řidiči brát ohled a přizpůsobit jízdu.Zvlášť v tomto období.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: I/11 Rozšíření Rudné

Příspěvek od Warcz »

http://www.youtube.com/watch?v=EWmO4CKJYis

Místo je řádně označeno dokonce reflexní značkou. Můžeme se už jenom dohadovat co se tam stalo...

http://www.denik.cz/z_domova/pri-nehode ... e-zra.html
FlakY`
Příspěvky: 1489
Registrován: 14.3.2009 21:34:15
Bydliště: F-M - Praha

Re: I/11 od MÚK s I/59 po MÚK s R48

Příspěvek od FlakY` »

Krupp píše: Jestli myslím tu stejnou kterou myslíte Vy :), tak to je právě ona R67. Rudná by na ní měla končit (nebo tvořit nájezd nebo co..) R67 se stáčí na jih a povede kolem Havířova do Životic (v tom územním plánu je tam taky naznačená) a kolem přehrady na Těšín. Zruba má vést takto

Podrobnější popis naleznete zde

akorát ty léta výstavby bych viděl poněkud dále.
Myslel jsem úplně jinou křižovatku než kterou Vy mi tady popisujete. To co mi popisujete je skutečný obchvat Havířova, ale to co jsem myslel já je ještě jižněji. Dole je další křižovatka a ta se stáčí zase na východ (směr Čes.Těš.).
http://www.mapy.cz/#mm=TP@dm=142397952+ ... 56384@z=11
Jezdím na plný plyn... brzdy jsem už odmontoval
Centrum dopravních informačních systémů
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: I/11 od MÚK s I/59 po MÚK s R48

Příspěvek od andy »

Velký rondel v Havířově dostane nestandardní řešení

Obrázek

Havířov /FOTOGALERIE, ANIMACE/ – Dopravu na velkém kruháči čeká zásadní změna. Dopravu budou částečně řídit semafory, jízdní pruhy budou do šroubovice. Zácpám ve špičkách a kolizím to přesto nezabrání. Podívejte se na počítačovou animaci, jak by měla doprava na rondelu vypadat...
paja
Příspěvky: 870
Registrován: 3.8.2009 9:43:41

Re: I/11 od MÚK s I/59 po MÚK s R48

Příspěvek od paja »

tak to nemá chybu, rondel se světly ... že by se inspirovali Hradcem Králové? :evil:
andy
Příspěvky: 1275
Registrován: 6.8.2009 17:30:53
Bydliště: Mezi magistrálou a Jižní spojkou

Re: I/11 od MÚK s I/59 po MÚK s R48

Příspěvek od andy »

paja píše:tak to nemá chybu, rondel se světly ... že by se inspirovali Hradcem Králové? :evil:
Anebo timhle: http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 786#p15786 :twisted:
martini
VIP
Příspěvky: 3635
Registrován: 22.3.2009 10:53:57
Bydliště: Kladno

Re: I/11 od MÚK s I/59 po MÚK s R48

Příspěvek od martini »

Ve Varšavě je to celkem běžné řešení a byl jsem skutečně překvapen, jaké intenzity to pobírá. Docela jsem se na tom z 25. patra hotelu chvíli bavil :-). Do toho tam ještě jezdí tramvaje napříč :-). Popisované místo je zde. Ještě lepší je ten kousek vedle.
Via est vita. Nejdražší dálnice je ta, která nestojí!
pp21
Autor
Příspěvky: 1640
Registrován: 9.3.2009 15:03:16
Bydliště: Praha

Re: I/11 od MÚK s I/59 po MÚK s R48

Příspěvek od pp21 »

Totéž ve Vídni: http://maps.google.cz/?ie=UTF8&ll=48.16 ... 10976&z=17 (bohužel mi nějak nejde ortofoto, tak si to přepněte)
Je to neuvěřitelně kapacitní, středem vedou i tramvaje, jsou tam semafory a pruhy jdou "do šroubovice". Myslím že to je dobré řešení, otázkou ale je, jak to naši dopravní experti dokážou implementovat...
Krupp
Příspěvky: 209
Registrován: 4.12.2009 12:44:45
Bydliště: Těšín

Re: I/11 od MÚK s I/59 po MÚK s R48

Příspěvek od Krupp »

Nebál bych se že rondl pobere míň aut než současný stav. Jenom aby to pobrali i řidiči..
rumpeak
Příspěvky: 809
Registrován: 29.5.2009 7:47:12
Bydliště: Ostrava (předtím Bruntál a předtím Havířov) - když se stěhuji, tak jedině někam, kudy vede I/11 :)

Re: I/11 od MÚK s I/59 po MÚK s R48

Příspěvek od rumpeak »

Petr Pokorný píše:Totéž ve Vídni: http://maps.google.cz/?ie=UTF8&ll=48.16 ... 10976&z=17 (bohužel mi nějak nejde ortofoto, tak si to přepněte)
Je to neuvěřitelně kapacitní, středem vedou i tramvaje, jsou tam semafory a pruhy jdou "do šroubovice". Myslím že to je dobré řešení, otázkou ale je, jak to naši dopravní experti dokážou implementovat...
To řešení z Vídně je podobné i tomu budoucímu v Havířově - přeložka I/11 by v budoucnu také měla vést pod rondelem.
Adam108
Příspěvky: 199
Registrován: 10.7.2014 17:07:55
Bydliště: Praha

I/68 Ostrava - Havířov

Příspěvek od Adam108 »

Když jsem se pídil po zvláštním tvaru křižovatky Třanovice, narazil jsem na tento leták. Důvod podoby křižovatky Třanovice jsem už tedy pochopil, ale vyvstala další otázka, a to trasování I/68, která se napojuje na I/11 v tomto letáku. O té jsem už toho mnoho nenašel... Nevíte jestli je někde nějaký plánek nebo přibližné trasování?
hiob
Příspěvky: 783
Registrován: 15.3.2009 19:13:36

Re: I/68 Ostrava - Havířov

Příspěvek od hiob »

Adam108
Příspěvky: 199
Registrován: 10.7.2014 17:07:55
Bydliště: Praha

Re: I/68 Ostrava - Havířov

Příspěvek od Adam108 »

Díky moc. No obecně mi ale připadá číslo I/68 logičtější :)
edit: teda R68 :lol:
Klingon
Příspěvky: 262
Registrován: 30.12.2015 13:26:09
Bydliště: Ostrava

Re: I/11 od MÚK s I/59 po MÚK s R48

Příspěvek od Klingon »

Leták pro úsek Havířov - Třanovice
https://mapapp.rsd.cz/Upload/Stavby/138 ... novice.pdf
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: I/11 od MÚK s I/59 po MÚK s R48

Příspěvek od Warcz »

Životice protestují: https://karvinsky.denik.cz/zpravy_regio ... kg76RyW1x0

PS: nepřejmenujeme název topicu podle letáku ?
Přílohy
Náhled uzemního plánu
Náhled uzemního plánu
2019-06-22_1905.png (495.91 KiB) Zobrazeno 21346 x
Klingon
Příspěvky: 262
Registrován: 30.12.2015 13:26:09
Bydliště: Ostrava

Re: I/11 od MÚK s I/59 po MÚK s R48

Příspěvek od Klingon »

Protestovat budou asi více ŘSD zadala Technicko - ekonomická studie včetně HDM-4.
Předmětem zakázky je zpracování, projednání a dodání díla „I/11 Havířov - Třanovice, technicko - ekonomická studie včetně HDM-4“. Jedná se o technický návrh přeložky vedení silnice I/11 v úseku Havířov (křiž. se sil. II/479) - Třanovice (připojení na MÚK s D48).
Odpovědět

Zpět na „I/11“