Návrhy na změnu dopravního značení

Příprava, výstavba, provoz, dálniční poplatky, známky, elektronické mýto, PPP, legislativa, tunely, mosty
Odpovědět
kalanis
Příspěvky: 379
Registrován: 14.3.2009 17:05:07

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od kalanis »

Označení odbočovacího pruhu je fajn, leč nepřebíral bych to jejich související číslování exitů - lovte na A10 MÚK 21, obzvlášť, když je rozkopaná a hlavní směr je na A2. Nebo A4 MÚK 64 od Drážďan v době před digitálními navigacemi. Na druhou stranu by se konečně měli rozhodnout, kde má A6 nulu. Podobná situace je i v ostatních státech, které číslují podle pořadníku a ne kilometrů (což je kupodivu velká část Evropy).
Nebo exces, který snad stále je na D10 (Hlavenec, Bezděčín, u nás naštěstí s číslem kilometru) - směrovka pouze s nápisem Ausfahrt. O jaký v tu chvíli jde?
Rio13zm
Příspěvky: 458
Registrován: 21.1.2015 19:34:41

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Rio13zm »

Rio13zm píše:odbocovacie dosky:
ObrázekObrázekObrázek
ObrázekObrázekObrázek
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Honey72 »

Zelené cedulky jsou hezké Rio.
Exit 17 na D10 zřejmě čeká na rekonstrukci. Vlastně nic tam nevyhovuje parametrům. Výjezd z benzínky je společný s dálničním sjezdem, autobusová zastávka v odbočovacím pruhu a ty velké tabule pro výjezd by vyžadovaly svodidla. Sjezd k benzínce je také dost nemotorný ...
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od zesp »

Nevím, kam to dát, proto zatím sem... Pokud to zase někoho bude iritovat, ať to flákne někam jinam... Jezdím tedy opravdu dost, ale poprvé jsem se setkal s dopravní značkou na fotce. Přiznám se, že nevím, jak s takouvou informací naložit... Přejezd cingal a zavíral se normálně... Omlouvám se předem za svoje zřejmě chabé znalosti dopravních značek, ale hledat se mi to nechce... Děkuji předem za objasnění... Aktuální situace v Nezamyslicích (PV).
Přílohy
20170902_160640c.jpg
20170902_160640c.jpg (30.99 KiB) Zobrazeno 8139 x
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Honey72 »

Je to dost striktně napsané, ale mělo by to znamenat, že ať jsou závory nahoře a bliká klidně bílé světlo, musí se řidič rozhlédnout a respektovat přenosné značky, které jsou nadřízené přejezdovému zařízení. Stejně tak musí poslechnout pracovníky.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
ElWapp
Příspěvky: 1640
Registrován: 14.3.2009 11:42:45
Bydliště: Praha 4

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od ElWapp »

Honey72: A to jste z té značky vyčetl jak?
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Honey72 »

Ze značky právě ne, to je ten problém, na který upozorňuje "zesp". Jenže, jak to srozumitelně a krátce napsat ? Samotná stopka moc nepomůže.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
poradce
Příspěvky: 59
Registrován: 27.3.2011 11:59:07

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od poradce »

Mohl by zde někdo přeposlat upravované dálkové cíle, které budou v následujících letech na dálnicích instalovány? Jedná se mi hlavně ty "pod čarou" a od kterého místa se budou vyskytovat....Děkuji
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od hh »

Cíle navazujících dálnic 3 křižovatky předem (výjimečně 1-6 křižovatek dle logiky).
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od zesp »

Honey 72: Nevím, jestli je to ten správný význam té značky... Jel jsem tudy teď znovu, a přes Nezamyslice se chystá pokládka mikrokoberce. Z toho důvodu bude vždy uzavřena jedna půlka silnice v délce 500m a bude to řídit přenosný semafor. No a v první etapě dojde k tomu, že ten přejezd bude ležet v úseku s "jednosměrným" provozem. Takže když bude volno na semaforu, může dojít k uzavření přejezdu. To samozřejmě ten směr, který bude mít volno, zdrží. Co ale nastane, když mezitím bude na druhé straně taky volno a před závorami se v jednosměrném úseku setkají oba dva směry??? Nesouvisí to s tímto?
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od hh »

Honey72 píše: V jaké maximální vzdálenosti od nájezdu může být směrovka k dálnici ? Je to nějak dané ? Třeba v Trutnově, jak tudy vede objížďka z Náchoda, byla umístěna směrovka Praha po dálnici. Aby nejezdili přes Jičín, kam ukazuje zastarale modrá směrovka. V návrhu nového značení zelená směrovka chybí.
Rozdělil bych to.
1) U Trutnovu vím, bohužel pokud se sejde místní strejda úředník a místní strejda policajt, vznikají neotřelé nápady. To lze najít všude na světě. Velmi často se situace změní, ale aktuální zaměstnanci už to nepamatují a tyto relikty visí dál.
2) Nyní vzniká evropsky ojedinělá akce, o které jsme tu už psali, navigační oblast pro dálnice (dříve R a D), 20 km silnice I. třídy, 15 II. třídy, 5 km v ose dálnice pro III. třídy.

To bude cca 10 000 značek! Určitě i zde bude v roce 2018 řada reakcí:)
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od hh »

Martin96 píše:Takže máme čekat např. na D8 Dresden, na D3 Linz, na D48 Krakow atd.? No už bylo na čase :)
monin píše:
hh píše:Ano budou. A Nűrnberg na D5.
Fakt? Po celé? A jak se to tak najednou, z ničeho nic přihodilo? Skvrny na slunci, či lepší konstelace hvězd? :)
No to jsou ty značky IS8b za křižovatkou = http://forum.ceskedalnice.cz/download/file.php?id=10673 , ano D1 Katowice, D2 Bratislava, D3 Linz, D5 Nürnberg, D8 Dresden, D11 Wroclaw, D48 B.Biala, D52 Wien. Pozor, nebude to na značkách před křižovatkou, kde budou pouze ty cíle Plzeň, ČB, Ostrava atd. Na IS8b je na to místo, třeba pro pět cílů. Na velkých značkách budou zahraniční cíle pouze na křižovatkách dvou dálnic - Nürnberg bude na Zličíně, pak se bude připomínat jen na IS8b, nastálo přibude u Plzně. Katowice budou na křižovatce s D48 rovně, pak se bude připomínat jen na IS8b, nastálo přibude u Ostravy atd.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od monin »

hh: no tak super, to je skvělá zpráva. Takže taková Vídeň, či Bratislava budou značeny nově pod čarou např. už už cca od V. Meziříčí, či od Vyškova? A ten Norimberk bude nově značen tedy už i z D0, těsně před D5? Např. zde? https://mapy.cz/zakladni?x=14.2771905&y ... &fov=1.257 A D4,D7? Passau? Chmenitz..?
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Geo
Příspěvky: 800
Registrován: 11.5.2009 11:06:39

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Geo »

D4, tipuje Nice(F), hned od Barrandaku. :)
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od hh »

monin: ano, ano, D4 atd ne, pouze D1 Katowice, D2 Bratislava, D3 Linz, D5 Nürnberg, D8 Dresden, D11 Wroclaw, D48 B.Biala, D52 Wien.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od hh »

Zde nějaké ukázky, které se schvalují.
Přílohy
D5.jpg
D5.jpg (20.32 KiB) Zobrazeno 7474 x
plz.jpg
plz.jpg (21.79 KiB) Zobrazeno 7475 x
D1.jpg
D1.jpg (25.92 KiB) Zobrazeno 7475 x
D0.jpg
D0.jpg (17.07 KiB) Zobrazeno 7475 x
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od monin »

Super :kladivo: A podle této nové logiky tedy i např. DO/D11 to samé? DO/D1 asi nic co? Zajímavé, že ještě cca před dvěma lety o tom na ŘSD nechtěl nikdo ani slyšet. Tak to už bych si mohl pomalu vymazat to, co mám vytesáno pod čarou ne (když si odmyslím tedy ještě tu šílenou Prahu)? :)
geo: když tam tudy jedu cca 1x za rok, tak si při pohledu na tu NICE, kde fakt už schází jen F v bílém oválku, vždy vzpomenu na to, jak se za komančů někomu podařilo nechat zveřejnit v Ruďasovi inzerat s blahopřáním k narozeninám V. Havla i s jeho fotkou, což byl dost husarský kousek v té době, a to samé mi ve vztahu k tomu molochu TSK, vždy připomene ta NICE u Barranďáku. :)
Zde ještě pionýrské, či anarchistické začátky mapmana a následná reakce od hh : :)
"Ježiš to je pěkný! A ten d.uzel! Díky za pěkný dárek:)"
Přílohy
r1-d5-P2-vizu.jpg
r1-d5-P2-vizu.jpg (77.29 KiB) Zobrazeno 7459 x
Naposledy upravil(a) monin dne 7.9.2017 8:13:21, celkem upraveno 1 x.
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od Honey72 »

Zahraniční cíle moc pěkné a tranzitu to velice pomůže. Vždyť i já když jedu přes celé Německo raději uvidím významný mezinárodní cíl než nějaký Stadt, Burg, Berg ... kterých je tam plno i když statisícových, mě to nic neříká.

Trošičku mi chybí černý slabý rámeček kolem oválné značky státu, ale zvyknu si :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od monin »

Honey72 píše: Trošičku mi chybí černý slabý rámeček kolem oválné značky státu, ale zvyknu si :-)

Má pravdu ten chlapec. Ale proč si zvykat? Proč tam ten černý rámeček rovnou nedat, že Honzo? :)
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od vodouch2000 »

monin: U té mapmanovy vizualizace mě úplně zaplesalo srdce, to malé písmo je prostě super, spousta místa na delší názvy, krásně čitelné... Ale to už jsme tu probrali stokrát. Co se týká těch oválků bez černého rámečku, to je už finální varianta, nebo lze ještě doplnit? Jinak to není nic, co by mě trápilo, spíš je to zvyk.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od hh »

monin píše:Super :kladivo: A podle této nové logiky tedy i např. DO/D11 to samé? DO/D1 asi nic co? Zajímavé, že ještě cca před dvěma lety o tom na ŘSD nechtěl nikdo ani slyšet. Tak to už bych si mohl pomalu vymazat to, co mám vytesáno pod čarou ne (když si odmyslím tedy ještě tu šílenou Prahu)? :)
geo: když tam tudy jedu cca 1x za rok, tak si při pohledu na tu NICE, kde fakt už schází jen F v bílém oválku, vždy vzpomenu na to, jak se za komančů někomu podařilo nechat zveřejnit v Ruďasovi inzerat s blahopřáním k narozeninám V. Havla i s jeho fotkou, což byl dost husarský kousek v té době, a to samé mi ve vztahu k tomu molochu TSK, vždy připomene ta NICE u Barranďáku. :)
Zde ještě pionýrské, či anarchistické začátky mapmana a následná reakce od hh : :)
"Ježiš to je pěkný! A ten d.uzel! Díky za pěkný dárek:)"
Díky, zajímavé vidět to po letech, něco se povedlo, něco ne:
- okruh je červená dálnice
- uzel už je
- kapitálky zůstávají
- zelený okruh bude
- Nürnberg bude
- oválek se nám líbí bílý ne černý

To pod čarou si asi zrušit můžeš, D1 zahr.cíle se objeví před Brnem, to musí každý i cizinec vědět, Brno je velké. Akorát u Chodova je ta zahraniční IS8b. D11 Wroclaw ano, ale asi ne hned na ty ultra nové značky.
hh
Autor
Příspěvky: 2553
Registrován: 19.3.2009 16:35:53

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od hh »

A zpětně jsem asi rád, že zůstává červená 5 a ne D5. Kdybychom měli A5 jako všichni ostatní, tak bych možná mluvil jinak. Dívat se v zahraniční na AP4, S6 či C5 se mi taky nelíbí.
mapman
Autor
Příspěvky: 5756
Registrován: 25.2.2009 22:20:05

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od mapman »

K tomu rámečku: Proč tam ten rámeček mít? Přece bílá a tmavá zelená jsou dostatečně kontrastní, Němci ho taky nemají :)
Obrázek
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od vodouch2000 »

Ten černý rámeček starším generacím spíš evokuje MPZ samolepky na autech kdysi. Bez něj OK, nemám s tím pražádný problém, kontrast bílá vs podklad je naprosto dostatečný, černá by ničemu nepomohla.
zesp
Příspěvky: 1114
Registrován: 19.5.2015 20:58:53

Re: Návrhy na změnu dopravního značení

Příspěvek od zesp »

Hezky jste se rozvášnili, pánové. Opravdu pěkné... Akorát tu Wien a Blavu bych už značil od Prahy, proč až z ničehož nic na nějakém mezilehlém (nepojmenovaném), nezpamatovatelným číslem označeném exitu kus před Brnem? A co bude na návěsti před křižovatkami? Zase jen obligátní Brno, nebo to bude tak hezky vyvedeno i tam, aby to mělo trochu logiku? To by mě tedy zajímalo, protože jinak to bude jen takové polovičaté řešení - kam jedu, se nadneseně řečeno dozvím až za křižovatkou, až už nemůžu případně odbočit. Platí to i pro ten cíl dosažitelný z dalšího exitu (třeba ten Domašov). Ten se objeví také až na návěsti s cíli za křižovatkou, před ní je zase jen směr Brno... .. Ale teď zpátky do reality: kde si myslíte, že se nachází značka na snímku? Na bývalé R4,6,7, či 10 někde v Čechách? Nikolivěk - je to na D35, exit Loštice (číslo exitu si nepamatuji, proto mi promiňte, že uvádím již oficiálně neplatný a nikde neuváděný, ale jinak pro všechny dobře zapamatovatelný název). Je umístěna na silnici od Moravičan a ukazuje k D35 směr Mohelnice... Zajímavé, jako by už D35 stála v celé své délce...
Přílohy
P9070024.JPG
P9070024.JPG (48.12 KiB) Zobrazeno 7284 x
Odpovědět

Zpět na „Všeobecné“