0309/III Borek - Úsilné (v provozu)

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od vondr »

tak je otevřeno
VIDEO: Řidiči začínají jezdit po novém dálničním úseku mezi Úsilným a Borkem
Zdroj: http://www.budejckadrbna.cz/zpravy/dopr ... ource=copy
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od Sudr »

Tak v 11 určitě ještě nebylo :-)
-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od -xdas- »

Stejne je namalovana i KO v Tabore u Teska. Pri najezdu je V06a, Pricna cara souvisla se symbolem Dej prednost v jizde v pravem i levem pruhu. Navic auta krouzici po KO maji pred najezdem znacku P02, hlavni pozemni komunikaci.
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od AUTOsro »

Odpoledne se táhla kolona od té MÚK na Generála Píky skrz bypassy až na křižovatku Strakonické a Pražské, v druhém směru způsobovalo problémy to, že všichni jedoucí na Třeboň i na Prahu musí projet po jednopruhovém kruhovém objezdu. Na Okružní kolony taktéž.

Ten přemalovávací postup na Okružní je tragédie, jinak jsou přednosti dle vodorovného značení, jinak dle médií a projektu, to celé během výrazného zvýšení intenzit. Jediné štěstí je, že se na kruhovém objezdu nedá jet rychle a prakticky nehrozí čelní srážka. Kruhový objezd s jedním režimem je u Globusu, s jiným v Táboře a tady je něco mezi. Není to první bizarnost, stačí vzpomenout na ty malůvky navigující chodce a cyklisty na společných stezkách.

Nevíte někdo, jestli bude předělána ta křižovatka II/603 a dilnice na Hosín?
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od Sudr »

AUTOsro: Nějak nechápu co myslíš to MÚK na Gen. Píky? Ale jinak je jasný, že křižovatka Nádražní s I/34 i malý kruhák na gen. Píky budou obtížně stíhat. Přepokládám, že si to trochu sedne, hodně lidí byla zmatená z toho, že musí jet někudy jinudy, často jim navigace říkala něco jiného než cedule, nefungovaly naučené automatismy, což bylo vidět ve větší nejistotě, zejména třeba na krukáku na Okružní (to jsem zaznamenal i u sebe).
mishak
Příspěvky: 137
Registrován: 15.2.2016 19:55:22
Bydliště: České Budějovice

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od mishak »

Tak sem to byl dnes projet, docela sklamání. Najedu a hned sjíždím. Říkají jak otevřeli 3km z toho je v provozu jen půlka. Ze strany od Prahy na ČB je omezení 100km/h a z druhé strany je to bez omezení a omezení rychlosti začíná na mostě přes Kyselou vodu.
Zde videoprůjezd. https://www.youtube.com/watch?v=GhCAr10P7j0

On dnešek byl celkově celé Budějovice zasekané. lidé mají dovolené prodloužené víkendy, takže to bylo v plné palbě dneska hned po otevření.
ku8a
Příspěvky: 316
Registrován: 7.10.2016 22:29:38

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od ku8a »

Mishak: To je vše? Z leteckých snímků to vypadalo krátký, ale že se tech 700 mega a 2,5 roku práce projede za minutu je nejak málo.
D3 nad zlato
mishak
Příspěvky: 137
Registrován: 15.2.2016 19:55:22
Bydliště: České Budějovice

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od mishak »

No je to vše já tu dálnici nenatáhnu. Z leteckých snímků to přišlo, že si aspoň trošku zajezdime, ale v tom autě to nepostřehnu, že sem vůbec po nějaké dálnici jel :-D. Kdyby minuta to jsem ještě jel kochací jízdu pomaleji. Jinak 700mega bez dph, zaokrouhlil bych to na rovnou miliardu.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od Lenny »

Pěkná stavba je to. Hezký fotoflek je z nadjedu polní cesty u Úsilného ve směru na Prahu.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od vondr »

Dálnice D3 Borek Úsilné - časosběrné video
https://www.youtube.com/watch?v=wZ_Q9Bb7L-o
AUTOsro
Příspěvky: 335
Registrován: 21.1.2015 19:46:53
Bydliště: České Budějovice - Praha

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od AUTOsro »

Sudr:
Tuhle: https://mapy.cz/zakladni?vlastni-body&x ... 76.215%22E

Ten čas jízdy je super, když to porovnám s jízdní dobou přes Borek :) , ještě by to chtělo čtvereček s autíčkem na I/34, ví někdo, kdy by se tam mohl objevit?
Potřeba jsou okruhy, radiály, metro i železnice. Kdo tvrdí, že se na něco z toho můžeme vykašlat, je extremista.
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od Nystrom »

xdas: právě že to stejně není, každá okružka je jinak, kdo se v tom má vyznat? Tady v pravých pruzích stopčáry a trojúhelník vybrousili. Navíc v Táboře není jediná šrafa... Má se dávat přednost při vjezdu na OK, ale když to vodorovným značením uděláj jako přejíždění z pruhu do pruhu?
Venca80
Příspěvky: 7
Registrován: 5.5.2017 21:38:38

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od Venca80 »

ku8a: Sice jen 3,2 km, ale hafo zemnich praci a dost mostu, z toho jeden 200 m... Ono se to nascita... A koneckoncu predpokladana cena byla o dost vetsi a vysoutezeno klasicky podstrelene.
Hanes
Příspěvky: 1052
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od Hanes »

Přestaňte plakat a buďte rádi za každý metr nové dálnice nebo obchvatu. Až k tomu za pár let dopojí další úseky, tak to zničehonic bude v pořádku.
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
ku8a
Příspěvky: 316
Registrován: 7.10.2016 22:29:38

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od ku8a »

Venca80: Ano, bylo hodně práce a pohledově je to krásná stavba.... Tento příspěvek byl myšlen ale tak, že 2,5 roku staví dálnici, na kterou se dost řidičů těší. Bohužel, pokud se na takto krátkém úseku zrychlí na 130, ihned se musí brzdit. Z těch 3,2 km také hodně ukrojí MÚK.
D3 nad zlato
Nystrom
Příspěvky: 607
Registrován: 21.11.2009 16:04:12
Bydliště: J.Hradec / Č.Budějovice

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od Nystrom »

K té délce 0309/III - ono je to ve směru od Prahy 2,6 km, zbytek je kruháč a rampy.
hekor
Příspěvky: 100
Registrován: 4.5.2016 22:14:32

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od hekor »

Tak ono to s tim pocitem "pichne a umre" je stejne u HK na novem useku. Ted jsem tam jel potreti a to si clovek ani nevsimne, ze je uz na novem useku a je konec... ale zaplat panbuh alespon za ty kousky a ze se zacina trochu vic stavet (nebo brzy zacne).


Sent from my iPhone using Tapatalk
Martin z Ostravy
Autor
Příspěvky: 6839
Registrován: 14.3.2009 10:27:45
Bydliště: Ostrava a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od Martin z Ostravy »

Za mě by ty 3km byly i ok, kdyby u toho nedělali takovou slávu. Protože minimálně bez úseků od Prahy to stejně dnes nic moc neřeší.
R48 -> D48 se podařilo!
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od Sudr »

Njn, tak nemůžeme čekat, že nám na třech kilometrech postaví padesát kilometrů dálnice...a že to trvá chvíli, to je přece dobře, kvůli tomu ji stavěli ne? Subjektivní pocit prozatím trochu zhoršuje i krkolomné napojení ve směru od Prahy (teď nevím jestli je tam omezení na 50 nebo dokonce 30 z nezvyku tam ale řidiči skoro zastavují), což by se mělo během podzimu snad změnit. Mě spíš nepotěšil nájezd ve směru od ČB, který mě přijde takový neplynulý, skoro bych řekl pomalý... Jinak ten úsek je zatím fakt spíš kochací, rozjíždět se na 130 fakt ani nemá smysl i když chápu, že spousta lidí po 20km v koloně bez možnosti předjetí tomu prostě neodolá.
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od Lenny »

Všimli jste si někdo, jestli je někde na MÚK Úsilné na nájezdu směr Praha značka dálnice. Mi přišlo, že chybí.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

Zdravim. Vcera jsem si sel dalnici projet a zarazila me jedna vec. Jel jsem od CB az do Sevetina. V Sevetine jsem se chtel otocit a jet zpet a ejhle. Najezd na E55 uzavren i kdyz se v tom miste nic nedela. Jel jsem se na najezd podivat a stoji tam jen prives za auto a v opacnem smeru na vyjezdu auta normalne jezdi. Znacena objizdka po "stare" silnici. Rikam si OK, najedu na dalsi krizovatce, protoze cesto do Sevetina jsem si vsiml, ze ta funguje. Co me pak zarazilo bylo, ze na krizovatce na Lhotice, kde je prave ten najezd byla sipka s objizdkou normalne rovne smer Borek. ????? Co je to za blbost? Proc lidi zenou na Borek, kdyz je mohou nahnat na E55? Neposlechl jsem oranzovou znacku CB rovne a najel normalne na E55 a na dalnici a vyjel na MUK Usilne.

Jo a POZOR. Lidi se jezdi na dalnici divat a pri jen mem kratkem prujezdu se tri auta otacela na konci dalnice v miste puvodniho esicka na Borek. Normalne dojedou na konec svodidel a ohnout to zase zpet. ;o)
MickeyMouse
Příspěvky: 847
Registrován: 13.8.2014 22:52:52

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od MickeyMouse »

Dnes jsem se taky projel. Mám pár postřehů, jiných než Cajkowski, ale zase jsem neviděl nic z toho, co on...
- Na MÚK Lhotice je na nájezdu směr ČB už značka dálnice
- Na MÚK Úsilné jsou ještě na rampách značky konec SMV - nějak jsem nepobral jejich smysl, protože jsou v místech před nájezdem na I/34 (přišlo mi to, že jsou osazené tam, kde má být značka začátek SMV)
- na I/34 značka SMV ještě není, i když je I/34 normálně průjezdná
- Linec je už všude na tabulích uveden
- OK Okružní x Gen. Píky je celkem ok. Problém je v tabulích, kde šipky neodpovídají počtu a směru pruhů
- Strakonická to jen těžko pobírá, resp. křižovatka Strakonická x Pražská - kolona popojížděla od OK Gen. Píky x zanádražní
- Marešova zatáčka už má sejmutý povrch a odtěžuje se těleso
- Lidi jsou z toho zmatení úplně strašně... Viděl jsem dvě vozidla, která sjela z I/34 na Prahu, ale pak pokračovala zpátky na I/34; po II/146 proudí auta od II/603 k MÚK Lhotice jedno za druhým, takže lidi zjevně jezdí po paměti, noviny nečtou, na TV nekoukají a rádio neposlouchají a pak je to na Borku hodí na II/603 ani nevědí jak.
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od Honey72 »

Naštěstí ti co jedou po paměti se takto spálí většinou jen jednou. Druhý den už pofrčí po dálnici :-)
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Cajkowski
Příspěvky: 464
Registrován: 5.10.2011 18:01:30

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od Cajkowski »

TO MickeyMouse: Drobna oprava. Muj prujezd nebyl vcera, ale uz ve stredu 27. Ten cas nejak leti. Maresova zatacka byla jeste cela. Souhlasim se zmatecnym znacenim preznacene OK Okruzni x Gen. Piky. Prijde mi to i jako by byl turbokruhac smotany s normalnim. Budu tam muset zajet jeste jednou, ale pri najezdech ve smeru od Lisova je podle mne vyfrezovany trojuhelnik na zemi a pravy pruh je jako prujezdny do ul. Gen. Piky, ale z opacneho smeru podle mne ty trojuhelniky na zemi byly porad. Prosim nekoho o opravu, ale to ze z jednoho smeru trouhelniky jsou a z druheho ne jsem si 100% jisty. Vim ze jsem narychlo koukal, komu mam davat prednost, kdyz jsem jel se podivat na dalnici, a tak cestou zpet jsem byl prirpaveny dopredu davat pozor, ale trojuhelniky nikde. Jinak ta objizdna trasa ze Sevetina je takto pres Borek znacena na 100% Rano mi to potvrdil zamestnanec co dojizdi. Odbocil taky logicky MUK Lhotice, kde u najezdu je normalne dalnice znacena a neni zadne omezeni najezdu na dalnici.
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: 0309/III Borek - Úsilné (výstavba)

Příspěvek od Sudr »

MickeyMouse: Na těch výjezdech není podle mě konec SPMV ale naopak začátek SPMV (modrý čtverec s bílým autíčkem) dočasně zneplatněný přeškrtnutím nalepenou páskou. Co naopak chybí (nebo alespoň chybělo ještě 27/9) je označení začátku dálnice u výjezdu na Prahu, čehož jsem si nevšiml ale po Lennyho upozornění to dohledal na průjezdním videu...

Cajkowski: To co píšeš je na mě nějak složité, tak nevím jestli jsem to pochopil správně. uzavírka na MÚK Ševětín je jednak z důvodu stavebních prací na rampách a druhak nově z důvodu napojování nové trasy II/603 (pokračování současné I/3) ve směru od VnL...(tak teď nevím jestli jsem do toho vnesl nějaké světlo). Obížďka byla vedena po II/603 až na Borek, když při zpracování DIO se zjevně nejevilo efektivní vracet auto zpět na MÚK Lhotice...no a do toho přišlo zprovoznění úseku Borek - Úsilné a asi se to už nebude znova předělávat. Kdo to zná si na dálnici cestu najde a kdo to nezná, tak dojede na Borek a bude taky spokojenej. Kvůli pár rejpalům na forum.ceskedalnice se to nezblázní :-D
Odpovědět

Zpět na „D3“