Mapy na internetu
Re: Mapy na internetu
Ne že bych si zelenou nepřál, ale přece jen nemusí být úplně všude. https://mapy.cz/s/27icX
"Při plánování dálnic se nedívám na mapu Čech, ale na mapu Evropy."
Re: Mapy na internetu
Nevím jestli jste postřehli, ale Seznam spustil novou službu "Windy maps" pro nás žádná změna, ale hrozně jim fandím, aby jim to klaplo a stala se z toho globální služba. Pokud někdo máte problém s výkonem mapy.cz na telefonu, tak může byt "windy maps" řešení, protože to nemá tolik funkcí.
https://windymaps.com/app
https://windymaps.com/app
Re: Mapy na internetu
Mno ale mají v tom zelenání krapet gulage
I/7 od Chomutova směrem k hranicím je zelená pořád, úseky I/13 od Jirkova po Teplice jsou zelené do určitého přiblížení, pak zoranžoví, no a I/13 od KV k Ostrovu je jenom oranžová
I/7 od Chomutova směrem k hranicím je zelená pořád, úseky I/13 od Jirkova po Teplice jsou zelené do určitého přiblížení, pak zoranžoví, no a I/13 od KV k Ostrovu je jenom oranžová
Musítobýtčtyřpruhové všech zemí, spojte se!
-
- Příspěvky: 1223
- Registrován: 27.5.2014 14:28:00
- Bydliště: D11 - exit 62
Re: Mapy na internetu
Včera jsem si pouštěl jejich stream na fcb stránkách Mapy.cz, když (mimo jiné) Windy Maps představili a krátce uvedli. Moje první reakce byla stejná, tedy že jim moc držím pěsti, protože jejich mapy mám rád. Chápu dobře, že WM budou jen aplikace pro mobily a pod.? Desktop mapy pro PC totiž nějak nemůžu najít.
Re: Mapy na internetu
Bude i stolní verze. Zatím se zobrazí jenom při max zoomu na windy.com ( Jak bylo řečeno na streamu ), ale koncept je jasný. Globální služba map s tím, že Češi očekávají od map mnohem více informací než lidi v zahraničí.
Do dnes vzpomínám jak jsem jel na Madeiru na dovolenou a hromadě turistů radil kudy jít, protože mapové pokrytí bylo úplně katastrofické, kdežto mapy.cz: https://mapy.cz/s/27m6x ( ty rovné čáry není chyba v mapě, ale tunely )
Do dnes vzpomínám jak jsem jel na Madeiru na dovolenou a hromadě turistů radil kudy jít, protože mapové pokrytí bylo úplně katastrofické, kdežto mapy.cz: https://mapy.cz/s/27m6x ( ty rovné čáry není chyba v mapě, ale tunely )
-
- Autor
- Příspěvky: 6841
- Registrován: 14.3.2009 10:27:45
- Bydliště: Ostrava a okolí
- Kontaktovat uživatele:
-
- Příspěvky: 1223
- Registrován: 27.5.2014 14:28:00
- Bydliště: D11 - exit 62
Re: Mapy na internetu
Warcz: Však dávám všechny palce nahoru. Pokud se chtějí zaměřit na turistické využití, odvedli obří kus práce a ještě je toho dost čeká. Teď už jen dostat to do povědomí uživatelů v masivnějším měřítku.
Martin z Ostravy: Já taky, ale zelená se nám žel nevrátila v té podobě, jako byla (zelené kontury a žlutá výplň), teď je to zas takové ... no asi jde o zvyk, nepatlal bych se v tom Co se týká nového barevného pojetí, on o tom mluví i v tom videu s představením Windy Maps. S rozšířením všelijakých funkcí a zobrazováním oblastí, tras apod. měli problém se sléváním a nevýrazností barev, prostě už jim škála nestačila tak, aby to bylo přehledné. O to víc mě překvapilo, že tam po krátké době dali zpět tu zelenou (pokud to není chyba v matrixu). Video doporučuji shlédnout zde (od času 9:04):
https://www.facebook.com/Mapy.cz/videos ... 521789388/
Martin z Ostravy: Já taky, ale zelená se nám žel nevrátila v té podobě, jako byla (zelené kontury a žlutá výplň), teď je to zas takové ... no asi jde o zvyk, nepatlal bych se v tom Co se týká nového barevného pojetí, on o tom mluví i v tom videu s představením Windy Maps. S rozšířením všelijakých funkcí a zobrazováním oblastí, tras apod. měli problém se sléváním a nevýrazností barev, prostě už jim škála nestačila tak, aby to bylo přehledné. O to víc mě překvapilo, že tam po krátké době dali zpět tu zelenou (pokud to není chyba v matrixu). Video doporučuji shlédnout zde (od času 9:04):
https://www.facebook.com/Mapy.cz/videos ... 521789388/
Re: Mapy na internetu
Mne sa nepáči to číslovanie ciest ala ČR. Diaľnice červené a cesty modré aj v krajinách, ktoré používajú úplne odlišné farby čísel ciest. Vytvára to chaos a nedá sa podľa toho v teréne orientovať. Čísla ciest by mali byť uvádzané v mapových podkladoch podľa reality, tak ako sú uvedené reálne na značkách a nie rôzne farby a rôzne prefixy.
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Mapy na internetu
Dříve bývala v mapách čísla silnic i dálnic jen v jednotném žlutém obdelníčku a to po celé Evropě. A nejen v našich atlasech, ale i v Euroatlase, co mám doma. To, že se začala čísilka odlišovat podle zemí je trendem tak posledních patnácti let a u navigací ještě méně. Docela se však divím, že na on-line mapě to odlišeno ještě není.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
-
- Příspěvky: 1223
- Registrován: 27.5.2014 14:28:00
- Bydliště: D11 - exit 62
Re: Mapy na internetu
Já si naopak nemyslím, že jednotná barva u číslování komunikací je špatně. Tohle bychom ocenili možná tak my tady v komunitě, ale představte si běžného uživatele, který se chce podívat do mapy, jak se dostane např. z Bruntálu do Londýna za využití dálnic (nebo naopak vyhnutí se). To aby studoval, jak se v které zemi značí dálnice (resp. ostatní silnice), aby to v mapě rozpoznal. Osobně jsem pro jednotné značení komunikací dle zvyklostí země původu (mapy). Mám samozřejmě na mysli desktop mapy, příp. mapy pro mobily. U navigací je to jiné, ta jede s vámi v autě, takže když už jedu po tom Německu, tak asi ze značek vím, jak čísla dálnic vypadají.
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Mapy na internetu
Tady v Německu musí být laik vůbec zmatený. Samé A, B, L, se kterými se ve skutečnosti vůbec nesetká a už vůbec ne v těchto barvách
https://mapy.cz/turisticka?x=9.9500764& ... 31447&z=12
https://mapy.cz/turisticka?x=9.9500764& ... 31447&z=12
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: Mapy na internetu
Áno zmätený zostane nie len laik. Čo sa týka čísla ciest a následnej orientácie tak v tomto vyhráva Google Maps, ktorý to má podľa reality a dá sa použiť aj ako navigačný systém.
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Mapy na internetu
Až na silnice III.tříd v Česku, ty v reálu značené zatím nejsou, což je škoda. Snad doženeme Slováky
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Re: Mapy na internetu
Ono jestliže to A,B,L nepochází od Rakušáků, i když kdo ví:
A - Autobahn - Asfinag
B - Bundesstrasse - Bundesrepublik
L - Landstrasse - Bezirk
Mimochodem v Bayernu je to stejně jiné, neb jsou jen prodlouženou rukou rakouska.
A - Autobahn - Asfinag
B - Bundesstrasse - Bundesrepublik
L - Landstrasse - Bezirk
Mimochodem v Bayernu je to stejně jiné, neb jsou jen prodlouženou rukou rakouska.
Zdržuji se hlavně jižně od Dunaje, ale rád se podívám i na severní břeh a sem tam i na západ od Rýna.
Re: Mapy na internetu
@ Honey72: Kdo ví, kde hledat, tak to najde i v reálu, ale musí natrefit na most s označením jeho čísla.
Ale přiznejme, kdo z "laiků" jezdí v terénu podle čísel silnic. Když se mě někdo zeptá, kudy má jet a já začnu ze sebe chrlit čísla silnic, tak jsem za "podivína". Stále funguje: "jeď z vesnice "A" do vesnice "B" a odboč doprava"
Ale přiznejme, kdo z "laiků" jezdí v terénu podle čísel silnic. Když se mě někdo zeptá, kudy má jet a já začnu ze sebe chrlit čísla silnic, tak jsem za "podivína". Stále funguje: "jeď z vesnice "A" do vesnice "B" a odboč doprava"
Re: Mapy na internetu
Na druhou stranu, ten, kdo vidí mapu alespoň podruhé v životě, ten dálnici, hlavní silnici i okresku v daném odkazu bez problému rozeznáHoney72 píše:Tady v Německu musí být laik vůbec zmatený. Samé A, B, L, se kterými se ve skutečnosti vůbec nesetká a už vůbec ne v těchto barvách
https://mapy.cz/turisticka?x=9.9500764& ... 31447&z=12
-
- Příspěvky: 550
- Registrován: 3.11.2016 10:11:25
- Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy na internetu
"Až na silnice III.tříd v Česku, ty v reálu značené zatím nejsou, což je škoda. Snad doženeme Slováky"
Značené jsou, jen to je znát třeba na nějakém křížení (most, železnice, podjezd)... Ono taky na co si pamatovat nějaké pětimístné číslo...
Značené jsou, jen to je znát třeba na nějakém křížení (most, železnice, podjezd)... Ono taky na co si pamatovat nějaké pětimístné číslo...
Re: Mapy na internetu
Ano, silnice III. tříd nejsou sice značeny, ale mnohdy na číslo odkazují např. zákazové značky. Třeba podél D46 z VY do PV vede sil. III. třídy č. 0462. Nikde se to nadá v terénu, či mapě zjistit, ale nyní se všude v okolí objevily značky se zákazem vjezdu vozidel těžších než 12 tun na silnici 0462. Jak má ale nebohý řidič vědět, o jakou cestu se jedná? A jak by se řešil případný postih, pokud by řidič tvrdil, že není číslo nikde jinak uvedeno a on neví, o kterou silnici jde???
Re: Mapy na internetu
Předpokládám že v takovém případě je zákaz zopakován na začátku dotčeného úseku. Výše uvedená značka má patrně jen informativní funkci. (Ale žádnou relevantní informaci neposkytujezesp píše:Ano, silnice III. tříd nejsou sice značeny, ale mnohdy na číslo odkazují např. zákazové značky. Třeba podél D46 z VY do PV vede sil. III. třídy č. 0462. Nikde se to nadá v terénu, či mapě zjistit, ale nyní se všude v okolí objevily značky se zákazem vjezdu vozidel těžších než 12 tun na silnici 0462. Jak má ale nebohý řidič vědět, o jakou cestu se jedná? A jak by se řešil případný postih, pokud by řidič tvrdil, že není číslo nikde jinak uvedeno a on neví, o kterou silnici jde???
-
- Příspěvky: 5269
- Registrován: 26.12.2015 0:06:38
- Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.
Re: Mapy na internetu
Líbí se mi značení venkovských silniček (i když někdy i čtyřpruhových) s čtyřmi ciframi ve Francii.
https://www.google.cz/maps/@43.1809699, ... 6656?hl=cs
https://www.google.cz/maps/@43.1809699, ... 6656?hl=cs
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
-
- Příspěvky: 550
- Registrován: 3.11.2016 10:11:25
- Bydliště: Pardubice - S37, I/36, I/2
- Kontaktovat uživatele:
Re: Mapy na internetu
Narazil jsem na zajímavou situaci: zatímco OpenStreetMap stále ukazuje silnici z Poděbrad do Hradce jako I/11, tak Mapy.cz, které sbírají data právě od OSM, už mají tento úsek jako II/611...
Re: Mapy na internetu
Podle mého vycházejí z OSM především v zahraničí a Česko si dělají sami. Myslím, že to mají jako II/611 od zprovoznění D11 v srpnu. Řekl bych, že správně to mají OSM.
Re: Mapy na internetu
Oni už si bývalou I/11 kraje převzali?
Re: Mapy na internetu
Ještě se tomu tak nestalo. Možná teď po zprovoznění úseku u HK se ledy prolomí.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)