Jak jezdíme

Off-topic pokec
Odpovědět

Kolik najedete kilometrů za rok?

0 - 5000 km
8
5%
5000 - 10 000 km
12
8%
10 000 - 15 000 km
32
21%
15 000 - 20 000 km
25
16%
20 000 - 25 000 km
18
12%
25 000 - 30 000 km
23
15%
30 000 - 40 000 km
15
10%
40 000 - 50 000 km
7
5%
50 000 - 75 000 km
13
8%
75 000 - 100 000 km
0
Žádná hlasování
100 000 a více
2
1%
 
Celkem hlasů: 155

pivko
Příspěvky: 1019
Registrován: 15.3.2009 23:17:26

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od pivko »

Japao Joe píše:Dá, neuznat přestupek v blokovém řízení a poslat to do správního. Bude to sice znamenat, že místo zde zaplacených 500,- zaplatíte minimálně 1500,-, ale proč ne že? A opačným výsledkem bych si nebyl jistý ani se Sokolem. To že se dá "ukecat" jízda na červenou v prázdném městě to se dá, ale tady došlo k ohrožení bezpečnosti a na nízkou společenskou nebezpečnost to nepůjde.
Ale kdepak. Tady je naopak šance na úspěch velmi vysoká. Je mnohokrát judikováno, že řidič nemá povinnost předvídat všechna možná porušení dopravních předpisů ostatními řidiči, ale má právo očekávat, že se ostatní řidiči chovají v provozu rozumně a v souladu s předpisy (to neplatí dogmaticky, např. mírné porušení MPR z tohoto pohledu nevadí). Říká se tomu princip omezené důvěry. Judikováno je například, že řidič vjíždějící z hlavní na vedlejší nemá povinnost očekávat výrazné překročení MPR vozidlem na hlavní. Řidič neměl s pokutou souhlasit, měl se odvolat a případně jít až do správního soudnictví. Asi by se pak muselo zkoumat, jak přesně vozidla byla, zda ho mohl vidět, kdy přesně ho mohl vidět, atd.
-xdas-
Příspěvky: 428
Registrován: 23.9.2009 20:25:36

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od -xdas- »

Jeste namet k diskusi, hned za tunelem je sjezd na silnici II/602, kde ve smeru na Pelhrimov/Telc opravuji vozovku a provoz je rizen kyvadlove semafory. Co kdyz Passat stal v kolone, ktera se pred samafory utvorila, a kamion objizdel prekazku a pokracoval rovne smer Znojmo?
petsheny
Příspěvky: 331
Registrován: 25.12.2015 23:55:14
Bydliště: u Zubatých žab

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od petsheny »

@-xdas-: Takže za 22 let, co mám řidičák, jsem se vlastně choval moc opatrně, že jsem v křižovatce nepředjížděl, i když vlastně podle zákona jsem mohl. Tudíž teď vím, že když tam před křižovatkou nebude zákaz předjíždění, tak můžu dle libosti předjíždět a neohlížet se, jestli někdo vyjede z vedlejší nebo ne. Tudíž se ze mě stane silniční "hovado", které se bude ohlížet jen na sebe a nebude "předvídat" to, že by někdo byl na té vedlejší a chtěl mi vyjet (vlastně protizákonně) do svého směru (mi do protisměru). To to je dobré podhoubí pro čelní srážky a tudíž i mrtvé. Ještě že nebudu muset psát ty úmrtní listy
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od P_V »

Japao Joe píše:Ze směru OA zákaz předjíždění končí křižovatkou a dále do tunelu není.
Nekončí. Zákazová značka končí nejbližší křižovatkou. Ta je až někde za tunelem. Podle Vašeho výkladu by to znamenalo, že uvnitř křižovatky nemůžou být značky, protože by byly ihned automaticky neplatné, kdybychom jako nejbližší křižovatku chápali tu ve které jsou :) . To bylo v dřívější vyhlášce, že značka končí na konci křižovatky, tam by takový výklad byl možný.
petsheny píše:@-xdas-: Takže za 22 let, co mám řidičák, jsem se vlastně choval moc opatrně, že jsem v křižovatce nepředjížděl, i když vlastně podle zákona jsem mohl.
Když ona je potíž v tom, co všechno je křižovatka. Na dálnici, kde se připojují nějaké větve zprava, nebo tam dokonce je samostatný kolektor, jste taky v křižovatce, a asi ani s konzervativním přístupem by Vás nenapadlo, že by se tam nemělo předjíždět. :)
petsheny
Příspěvky: 331
Registrován: 25.12.2015 23:55:14
Bydliště: u Zubatých žab

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od petsheny »

Na dálnici máme dva souběžné pruhy + připojovací/odbočovací pruh a mezi souběžnými pruhy (až na malé výjimky) je přerušovaná čára. V tomto případě u Jihlavy a na křižovatkách v režimu 1+1 pruh se poměrně často vyskytuje před křižovatkami souvislá plná čára. Tak jako řidič, který vjíždím z vedlejší vím (teda podle této situace mám spíše se modlit), že auta na hlavní nebudou přes tuto plnou čáru předjíždět. Bohužel z vlastní zkušenosti sám vím, že na to řidiči serou a předjíždí hlava-nehlava. Ale vinit z toho řodiče OA "že nepředvídal", že přes plnou pojede kamion mi vadí .
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Mike »

celý problém je, že aktivní řidič OA zvěřejnil i část, kde najíždí na hlavní
tudíž mohl být po právu potrestán

na té hlavní totiž mohla být překážka, kterou ten kamion objíždí a pak by celá situace - dle práva - vypadala jinak
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Warcz »

Dneska luxusní cesta Ostrava - Brno

https://www.screencast.com/t/3jYi1dirIK

Waze 3x přeplánovalo nakonec jsem jel variantou 3. přes Bystřici pod Hostýnem.
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od kyk »

Spíš by to patřilo do tématu Jak parkujeme...
Je situace na Podolském nábřeží v Praze, kdy ze čtyřpruhu jsou průjezdné pouze jeden pruh v každém směru, legální?
Nevšiml jsem si značení ani svislého ani vodorovného umožňujících parkování v jízdních pruzích na této komunikaci.
Jde o tiché tolerování gerilového parkování strážníky MP a úředníky MČ?
HP
Příspěvky: 195
Registrován: 18.1.2016 21:23:20

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od HP »

Podle mě pokud to není zakázáno značkou, je to povoleno.
§ 27
(1) Řidič nesmí zastavit a stát
j) v jízdních pruzích vyznačených na vozovce mimo pravého jízdního pruhu
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Japao Joe »

Neznám to tam, ale pokud zůstane v každém směru alespoň jeden jízdní pruh a nejedná se o okruh a nebo není stání zakázáno značkou tak to legální je.
Diaľničiar
VIP
Příspěvky: 22513
Registrován: 15.3.2009 20:16:13
Bydliště: EU, IL

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Diaľničiar »

Dnešní požár koliby na D10 ukázal jak se jezdit nemá ... to je přímo zázrak, že tam nedošlo k DN.

za lepší silnice a dálnice
Historie výstavby v HR
čtěte a hlasujte
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Honey72 »

Policejní hlídka měla absolutně vyklidit všechna ta parkující vozidla čumilů a žádné výmluvy na poruchu vozidla. Co kdyby hasiči potřebovali i druhou stranu dálnice nebo zde přistávat vrtulník, či nebezpečí odlétávajících trosek apod. A hlavně měla nechat omezit rychlost. Ale jak vidím, příště bude bezpečnější uzavřít dálnici v obou směrech.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Warcz »

Ahoj, jednoduchý dotaz a zkušenost.

Dálnice, před vámi se stane nehoda. Besip říká "zastavit nejméně 50 m za místem nehody, rozsvítit výstražná světla"

Znovu jsem si potvrdil, že to je blbost. Jedu na dálnici ve vzdálenosti 400m v noci se roztočilo auto. Vomlatilo se a zůstalo v pravém pruhu. Zastavil jsem cca 50m před ním v pravém pruhu svítil světly a osvětloval ho.

Tahle zkušenost mi potvrdila, že na dálnici budu zastavovat v odstavném pruhu před nehodou. Kdyby to někdo napálil do toho auta tak nás všechny smete. Navíc v noci auto před nehodou může osvětlovat místo nehody. Jak to máte vy ?
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Pokud by Besip vydal doporuceni, abyste ze sebe udelal sedici kachnu a nekdo vas sestrelil, tak ho vsichni sezerou, proto podle mne to doporuceni na zastaveni az ZA nehodou. Osobne bych se asi snazil zastavit v odstavnem a dosahnout na nej svetly, ale tezko rict, sto situaci, sto receptu. Je to stejne jako prechazeni na krizovatce. Kdyz prejdete krizem, je to jedine misto, kde na vas vidi vsichni. Presto je v takovem miste prechazeni zakazano.
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od monin »

Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
dvs
Příspěvky: 3621
Registrován: 8.6.2009 12:42:45

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od dvs »

michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od michal »

Ja nevim... Prijde vam normalni, ze do me zacne na oplatku najizdet auto, protoze jsem musel dat na "videnske" zastavce prednost dvema tramvajim za sebou a jemu se nelibilo? Mne to normalni neprijde. Neni na case zacit delat taky psychotesty, ne jen zkouset vyhlasku?
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Honey72 »

Na lepiče, kteří se mi úplně ztratí ze zrcátek, jak jsou na mě přilepení, používám přední i zadní ostřikovač skel. On se ten hmyz po pár stříkancích brzy odlepí .-) Anebo když tedy tak strašně potřebuje pustit, zpomalím nebo zastavím a pustím ho. Zrovna když proti mě jede nekonečná kolona ...
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
michal
Příspěvky: 4517
Registrován: 14.3.2009 8:53:04

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od michal »

On najizdel z boku, protoze ja pak odbocoval vlevo a najel jsem na tramvajovy pas. Vypadalo to, jak kdyby mi chtel aspon urazit zrcatko, kdyz uz nic jineho...
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Jirka L »

považuju za dost pravděpodobné, že řidič OA nerozlišil podle VDZ, jestli je v připojovacím pruhu. Celkem dobře je to vidět tady:
https://www.youtube.com/watch?v=JsiM_EJ ... .be&t=1m1s
kde žlutá čára mezi připojovákem a průběžným není skoro vidět.
Kvůli nečitelnému VDZ jsem sám měl jednou skoro nehodu při odbočování doleva za tmy tady https://www.google.cz/maps/@50.1186275, ... 6656?hl=cs
Zkrátka na VDZ by se nemělo takhle dlabat
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Jako kdybysme chteli nekoho zabit... vcera asi 70km, nez jsem vyjel z mesta, jden jetel v protismeru na parkovacku (druha nesvitila), za meste, kamion dvacet metru za krizovatkou na varovkach, musel jsem ho objet odbocovakem protismeru, pritom se mne pokusil predjet naspeedovnec v tuningove sunce, predjel mne o kousek dal na najezdu na dalnici. O kousek dal se dodavkar rozhodl, ze stoupaci neni pro neho, ale da doavku pred sebou, pritom ani jeden nebyl schopnej udrzet kilo... o par km dal kamion, co nutne potreboval predjet jine dva kamiony, protoze jel o tri km za hodinu rychleji, na oodboceni do Kbelske kolona az k odboceni na Kobylisy... a v tom v prostrednim ti, co nepochopili, proc pravy stoji (coz dovedu pochopit) a ti, co prece nebudou stat celou kolonu a parkovali pred odbocenim a cpali se do odbocovaku nebo odbocovali pres srafy a to vcetne kamionu, ktere v tom pruhu nemaji co delat... tak jsem to vzal pres letnany zpet a u McDonaldu mi vjel jetel s Matizem pred cumak asi tak ctyricitkou... a zlaty hreb byl jetel, co mijel mezi Brandejsem a Lysou 20-50 metru 5a zadkem a protoze mu nespa jedna potkavacka, tak mi imrwere pral dalkovy do zrcatek, takze jsem mel behem chvilky oci jak angorak a nepredjel mne, ani kdyz js3m jel po rovnem useku 70, musel jsem zastavit, abych se ho zbavil.

Kdyz jsme dojizdeli, tak mi lepsi polovicka, ze jedu brzda plyn. Asi je to nakazlivy...
monin
Příspěvky: 1782
Registrován: 3.12.2010 10:31:31

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od monin »

michal píše:Ja nevim... Prijde vam normalni, ze do me zacne na oplatku najizdet auto, protoze jsem musel dat na "videnske" zastavce prednost dvema tramvajim za sebou a jemu se nelibilo? Mne to normalni neprijde. Neni na case zacit delat taky psychotesty, ne jen zkouset vyhlasku?
To buď ještě rád, to je selanka, horší je, když do tebe najíždí nějaký šílenec, když jedeš na kole. To už fakt nechápeš.:) Prostě dnes už se fakt člověk nesmí ničemu divit, viz. i tento degeš.. ;) https://www.novinky.cz/krimi/458632-rid ... aneni.html
Brno České Budějovice Plzeň Ústí/L. Hradec Králové
Bratislava (SK) Wien (A) Linz (A) Nürnberg (D) Dresden (D) Wroclaw (PL)
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od jozka »

Tohle je celkem normalni, kdyz se delala D8, taky to nekteri voznobenci prali stavenistem. Akorat tady zafungovala karma.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Lynx »

Jelikož se to stalo dvěma lidem nezávisle na sobě a přitom chvíli po sobě, tak to spíš ukazuje na to, že tam se značnou pravděpodobností nebylo v danou chvíli v pořádku dopravní značení.
Maty
Příspěvky: 219
Registrován: 21.1.2015 20:00:24
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jezdíme

Příspěvek od Maty »

To je dost pravděpodobné každopádně oba museli jet jako prasata když tam takto havarovali...
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“