0309/I Bošilec - Ševětín (v provozu)

Praha – Tábor – České Budějovice – Rakousko
Odpovědět
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od Sudr »

No a v tý době jsem ještě doufal, že by se uvedení do provozu mohlo stihnout do konce roku 2018... :-/

Zajímavé je, že i v tom aktuálním letáku píšou, že "Stavební práce na předmětném úseku .... probíhají dle schváleného harmonogramu". Předchozí prognózy, tedy asi počítali s tím, že budou postupovat rychleji,než byl harmonogram.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od vondr »

na druhou stranu (jak je vidět na videích od Svodilo2016) chybí několik mostů. U mostu na konci úseku a mostu u odbočky na Dynín ještě nezačali provádět základy. A mostu na kopci doprovodky chybí vybudovat jedna opěra a cel mostovka. Tipoval bych, že hlavně sobí most budou dělat přes rok.
ku8a
Příspěvky: 316
Registrován: 7.10.2016 22:29:38

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od ku8a »

vondr píše:na druhou stranu (jak je vidět na videích od Svodilo2016) chybí několik mostů. U mostu na konci úseku a mostu u odbočky na Dynín ještě nezačali provádět základy. A mostu na kopci doprovodky chybí vybudovat jedna opěra a cel mostovka. Tipoval bych, že hlavně sobí most budou dělat přes rok.
Mohu se Vás zeptat, co myslíte "Sobím mostem"? Znám pouze losí most, sobím mostem se myslím dá nazvat také ekodukt, který bude na vedlejší stavbě. Předem děkuji za odpověď
D3 nad zlato
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od vondr »

ku8a píše:
vondr píše:na druhou stranu (jak je vidět na videích od Svodilo2016) chybí několik mostů. U mostu na konci úseku a mostu u odbočky na Dynín ještě nezačali provádět základy. A mostu na kopci doprovodky chybí vybudovat jedna opěra a cel mostovka. Tipoval bych, že hlavně sobí most budou dělat přes rok.
Mohu se Vás zeptat, co myslíte "Sobím mostem"? Znám pouze losí most, sobím mostem se myslím dá nazvat také ekodukt, který bude na vedlejší stavbě. Předem děkuji za odpověď
Máte pravdu.jde o ten losí.špatně jsem to napsal
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Úsek na rovině, 2 stavební sezony na tom už dělají a nebudou jim stačit ani 3 ? Je to u nás s rychlostí výstavby velká slabota, jak už jsme mnohokrát diskutovali jinde.
Kostelnik
Příspěvky: 16
Registrován: 27.8.2013 11:49:17

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od Kostelnik »

Pan Lynx je odborník přes plánování staveb? Co když to je tím že se úsek u odbočky na Bukovsko musel komplet přeprojektovat?Co když ŘSD přes rok schvaluje technické řešení? Nehažte nic na zhotovitele.ten je pod penalizací a snaží se této situaci vyhnout...
MickeyMouse
Příspěvky: 847
Registrován: 13.8.2014 22:52:52

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od MickeyMouse »

Stačí se podívat z auta z okýnka, že sice u Ševětína to z nového mostu na II/603 vypadá jako málem hotové, zato u Dynína to vypadá, jako by se teprve poprvé koplo do země. Úsek neměl doprovodnou komunikaci a stará I/3 byla použitelná jen v krátkém úseku mezi Dynínem a Ševětínem. Tzn. od Bošilce k Dynínu a u Ševětína se musela nejdřív postavit nová II/603, aby se mohlo v místech původního tělesa I/3 začít se stavbou D3.
Proto je kus D3 uprostřed úseku jakoby skoro hotový, protože se stavěl společně s II/603, zatímco se jezdilo po staré I/3. A D3 se teď může u Dynína a Ševětína stavět proto, že doprava už byla kompletně převedena na II/603. Tzn., D3 se tam začíná stavět jakoby úplně od začátku.
Budu rád, až z toho něco smažu:
0136
0301-0305/I a 3011-3012/II
0511
D35 Ostrov-Mohelnice
5501-5502
D49
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Kostelnik píše:Pan Lynx je odborník přes plánování staveb? Co když to je tím že se úsek u odbočky na Bukovsko musel komplet přeprojektovat?Co když ŘSD přes rok schvaluje technické řešení? Nehažte nic na zhotovitele.ten je pod penalizací a snaží se této situaci vyhnout...
Částečně odborník na plánování staveb jsem, ale to s tím nesouvisí. Nikde nic nehážu na zhotovitele a už vůbec nemluvím o projektování, ale o době výstavby. Jen říkám, že u nás trvá výstavba neúměrně dlouho. Takový úsek by se dal při troše snahy postavit za dvě stavební sezony a za tři sezony s prstem v nose. Přesto ani tohle nestačí. Je trestuhodná chyba ŘSD, že rychlejší výstavbu nevyžaduje.
Venca80
Příspěvky: 7
Registrován: 5.5.2017 21:38:38

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od Venca80 »

Tak hlavně ale taky aby bylo s kým to stavět. V celé republice absolutně chybí dělníci. Ani zahraniční prostě nejsou...
JAnD
Příspěvky: 418
Registrován: 13.9.2016 22:11:24
Bydliště: km 139,6 budoucí D3

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od JAnD »

Venca80 píše:Tak hlavně ale taky aby bylo s kým to stavět. V celé republice absolutně chybí dělníci. Ani zahraniční prostě nejsou...
Nejen dělníci. Ono je málo i lidí v projekci, všichni by to chtěli mít hned a diví se, že je všichni projektanti odkazují při nejlepším na konec ledna či ještě na později....
Průbežně doplňované fotky ze stavby 0310/II kolem Malše
Mám alespoň částečně prsty v: 1104/II, 4704, 4705, D48 Bělotín-Rybí, I/19 obchvaty Obrataň a Kámen, II/114 Dobříš, II/602 Vysočina a dalších...
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od Sosa »

A vy se při těch platech a pověsti divíte tomu, že ve stavebnictví nejsou lidi? Když je většina národa má za zloděje, co stavějí nekvalitně a koupou se v penězích?
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od adamos »

Myslíte jako že "manažer krumpáče" se nenechá najmout na stavbu, aby si o něm příbuzní nemysleli, že krade a topí se v penězích?
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od Lynx »

Ono je to celé o ochotě zaplatit přiměřené peníze. Co se týče těch krumpáčníků, tak si kolega stavbyvedoucí stěžoval, že v rozpočtu stavby na mě má nějákých 120-130 kč/hod a přitom mu tam dnes za méně než 150 kč/hod nikdo schopný dělat nechce. A když někoho sežene, tak je to člověk co mě problém ten krumpáč udržet v ruce a navíc mentálně na hranici debility. Takže se nakonec nevyplatí. Asi taky firmy budou muset přehodnotit, jestli si mohou dovolit dávat nabídky za 60 procent ceny, protože pak řeší takovéto problémy.

O finančním podhodnocení práce projektanta, což je přitom vysoce kvalifikovaná práce, která vyžaduje umění tvůrčím způsobem zkombinovat spoustu faktorů a znalost mnoha dílčích podoborů, ani nemluvě.
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od Bert »

to Sosa: ono se lidem nedivte. Most přes Koberný - žádná láce to nebyla, jeden pruh měněný asfalt kvůli hydroizolaci, prohnutí v klenebných polích už se ani nesrovná (čímž nechci vyvolávat diskuzi) - to je jedna z mnoha ukázek výsledku neodpovídajícího nákladům. Trojský most v Praze je podobný - 1,3 miliardy je prostě úlet.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od Sosa »

V čem je cena za Trojský most úlet? Pokud vím, dělali se na cenu analýzy a cena není přestřelená. O tvaru mostu rozhodovali politici a ne stavaři.
adamos píše:Myslíte jako že "manažer krumpáče" se nenechá najmout na stavbu, aby si o něm příbuzní nemysleli, že krade a topí se v penězích?
Tato reakce je přesně o čem mluvím.
kot
Příspěvky: 10365
Registrován: 17.6.2010 0:19:32

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od kot »

Cena mostu je dána tím, že výška oblouku k délce mostu bez pilíře je NEJNIŽŠÍ na světě ! Takže tak trochu je v ceně i ego pana projektanta. Ale zase máme jedno světové NEJ a navíc most je opravdu parádní !
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od Bert »

to Sosa: "...A to přesto, že původní autoři nové podoby Trojského mostu náklady na jeho stavbu spočítali ještě níže, než měl stát předchozí most, a to na 434 milionů korun. A k podobné částce - 465 milionů korun - došli i experti firmy Questima, kteří jeho cenu přepočítali. Policie však případ nakonec odložila. Nepodařilo se jí prokázat úmysl..." - viz např. https://domaci.ihned.cz/c1-65665170-pra ... azce-chyby

Ale mně jde především o to, že to je podobné jako s Českými drahami - jednou poničená pověst se těžko napravuje, zvláště, když není přílišná snaha změnit podstatu věci. Na druhou stranu - kde je u možností/nákladů/zisku objektivní pravda, ví Bůh. Já si třeba pamatuji jedno - nejmenovaná firma při nárůstu ceny asfaltu o 50 procent podražila asfaltovou směs o 50 procent. Ačkoli je v ní asflatu cca 5 procent (nebo tak nějak). Zbytek je kamenivo.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od Sosa »

Původní podoby...
Navíc jsem viděl rozbor těchto cen a ty materiály co tam byly v naceněny se na mosty dost často používat nesmějí. Zejména to bylo v izolacích.
Kvůli termínu byl použit ne zcela standardní postup montáže. Ten stál taky celkem dost navrch.
Bert
Příspěvky: 116
Registrován: 1.6.2017 23:23:30

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od Bert »

a nejdražší asi bylo opravdu projektantovo ego.... úlet je to v tom, že nejsme opravdu tak bohatí, aby most přes Vltavu (což není žádný veletok) stál 1,3 miliardy. V tomto kontextu chybí peníze jinde - kolik že to stojí (pravda rekonstrukce, nikoli výstavba) několika km dálnice? Řády stovek milionů? Co by se za ty peníze dalo postavit? Opravdu ty peníze jinde nechybí? Já krásu toho mostu nezpochybňuju (včetně skateparku zdarma v pilířích), ale tudy si myslím, že cesta nevede. Ani kvůli penězům, ani kvůli pověsti stavebních firem. P.S: to Sosa - díky za osvětlení, ačkoli si myslím, že částky ve výše citovaném textu platí pro současný most.
Jarda Š.
Příspěvky: 880
Registrován: 14.3.2009 12:14:56

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od Jarda Š. »

Když už se bavíme o Trojském mostě ve vláknu, kam nepatří, tak je nutno zdůraznit, že navíc ani nemá plné využití, protože chybí stavba Bubenská - Patrtyzánská. To velmi vyčítám současnému vedení Prahy, že tuto stavbu neřeší jako nejvyšší prioritu.
P_V
Příspěvky: 1708
Registrován: 14.3.2009 15:26:14
Bydliště: Praha

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od P_V »

Když už, tak nejvyšší priorita je východní část MO. Vše ostatní co bude hotovo dřív, do toho úzkého hrdla jen natlačí další provoz. Jak RR, tak tato spojnice.
Svodidlo2016
Příspěvky: 194
Registrován: 15.2.2016 19:52:16

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od Svodidlo2016 »

Další video ze soboty. Je tam vidět i práce na ORL u losího mostu.

https://youtu.be/rCNgv5pve4A
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od Sudr »

Tak ještě jedna letošní úprava provozu - jestli tomu dobře rozumím, mělo by ještě v prosinci dojít ke zprovoznění další části doprovodky u MÚK Ševětín, čímž vlastně už budeme mít tu II/603 kompletní..

http://www.c-budejovice.cz/cz/magistrat ... tail=20026
http://www.c-budejovice.cz/Lists/edn%20 ... V%20D3.pdf
http://www.c-budejovice.cz/Lists/edn%20 ... V%20D3.pdf

A jako laik si dovolím ještě otázku: co je to "losí most"? Já tedy chápu, o kterou stavbu se jedná na tomto úseku, nicméně předpokládám, že jde o obecný pojem.
vondr
Příspěvky: 2907
Registrován: 7.11.2009 19:52:08
Bydliště: vodňany

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od vondr »

Sudr píše:Tak ještě jedna letošní úprava provozu - jestli tomu dobře rozumím, mělo by ještě v prosinci dojít ke zprovoznění další části doprovodky u MÚK Ševětín, čímž vlastně už budeme mít tu II/603 kompletní..

http://www.c-budejovice.cz/cz/magistrat ... tail=20026
http://www.c-budejovice.cz/Lists/edn%20 ... V%20D3.pdf
http://www.c-budejovice.cz/Lists/edn%20 ... V%20D3.pdf

A jako laik si dovolím ještě otázku: co je to "losí most"? Já tedy chápu, o kterou stavbu se jedná na tomto úseku, nicméně předpokládám, že jde o obecný pojem.
Podle mě se jedná pouze o nějaké doplnění dopravního značení. Daná objízdná trasa již je v provozu
Sudr
Příspěvky: 686
Registrován: 22.5.2013 11:01:28

Re: 0309/I Bošilec - Ševětín (výstavba)

Příspěvek od Sudr »

vondr: jj máš pravdu. uvědomil jsem si to poté, co jsem vystavil příspěvek, že píšu nesmysly, nicméně přišlo mi zbabělé maskovat to nějakou editací :-)
Odpovědět

Zpět na „D3“