I/73 obecně

Brno (D1) – Boskovice (I/19, I/43) – Moravská Třebová (D35)
Odpovědět
ppepe
Příspěvky: 279
Registrován: 26.12.2015 0:02:23

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od ppepe »

...ale čím více na jih, tím více nálada houstne
http://www.denik.cz/regiony/d43-pres-kr ... 70719.html

Jinak se dá říci, že je to spíš pokus o psaní, než novinařina.
1) Drnovice leží na trase D43.
2) informace, že výstavbu zrušil "Nejvyšší ústavní soud" mluví sma za sebe
Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Tomas 1975 »

Článek je typickou novinářskou ,,debilitou"....
V loňském roce jsem při pochod R 43 ukazoval přímo u Krkaté Báby materiály z přípravy stavby mostů z německých archivů.....
Začlenění do krajiny (prof. Seifert, ing.Dr Fritsche, ing. von Ranke), geologický průzkum (vrtané sondy až do hloubky 30 metrů atd.) Pozůstatky jedné takové obří sondy jsem dokonce ukazoval na místě... Dva autobusy zájemců.... Žádný novinář, nikdo z ŘSD.....
Následně Vám někdo napíše takovou kravinu.....
ŘSD - bohužel jsem se nedávno přesvědčil, že ŘSD radši platí než aby zjišťovala podstatu věci....
Jednalo se o Ždákovský most, konkrétně opěry..... Jak je možné, že já vím a stavbyvedoucí se diví že neví... Problematiky opěr...
Nějak se zpožďuje rekonstrukce Šmejkalky, taky tam někdo neví a já třeba vím....
Mipe
Příspěvky: 271
Registrován: 21.1.2015 19:53:34

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Mipe »

asi mne někdo ukamenuje,
ale jak jsem se dnes dival na mapu ,
tak bych byl pro R38 ta D 43 pomalu ztraci smysl.
Nevim kdo z Polska bude jezdit do Brna přes Hradec.
Kdysi se to nakreslilo a ted to všichni opakuji.
Martyss
Příspěvky: 26
Registrován: 13.9.2016 21:53:48

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Martyss »

Tomas 1975 píše:Článek je typickou novinářskou ,,debilitou"....
V loňském roce jsem při pochod R 43 ukazoval přímo u Krkaté Báby materiály z přípravy stavby mostů z německých archivů.....
Začlenění do krajiny (prof. Seifert, ing.Dr Fritsche, ing. von Ranke), geologický průzkum (vrtané sondy až do hloubky 30 metrů atd.) Pozůstatky jedné takové obří sondy jsem dokonce ukazoval na místě... Dva autobusy zájemců.... Žádný novinář, nikdo z ŘSD.....
Následně Vám někdo napíše takovou kravinu.....
ŘSD - bohužel jsem se nedávno přesvědčil, že ŘSD radši platí než aby zjišťovala podstatu věci....
Jednalo se o Ždákovský most, konkrétně opěry..... Jak je možné, že já vím a stavbyvedoucí se diví že neví... Problematiky opěr...
Nějak se zpožďuje rekonstrukce Šmejkalky, taky tam někdo neví a já třeba vím....
Není tedy řešení jim své služby nabídnout?
Martyss
Příspěvky: 26
Registrován: 13.9.2016 21:53:48

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Martyss »

Mipe píše: Kdysi se to nakreslilo a ted to všichni opakuji.
Tak hlavně je to minimálně z 50 % hotové a zřejmě v Německé kvalitě... :ok:
Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Tomas 1975 »

O mé služby není moc zájem... (v ČR)
Na ŘSD vůbec. Tam radši platí vícepráce (Ždákov, Šmejkalka, Píšť atd...)...
Jsem zvědav na Podolsko...
Nebo se na poslední chvíli ozve nějaká stavební nebo projekční firma a to už se toho moc dělat nedá.... A to že když se stovky a stovky hodin hrabete v archivech taky něco stojí to už je jaksi z jejich pohledu trochu mimo....
Mně to hlavně baví....
Tak jak jsem psal. Pouze se opakuji.......
Pokud vysokému řídícímu pracovníkovi ŘSD řeknete, že překvapení na opěrách Žďákovského mostu se dalo předejít řádným studiem archivů....
A on vám odpoví, že firmy soutěží za velmi nízké ceny a rády si takto přivydělají--- vícepráce atd...
A že je to tak vlastně správně... Tak je někde chyba...
S popisovaným krajským úřadem spolupracuji delší dobu....
To že je alespoň severní část stabilizovaná a odstraněny nesmysly viz. trasy ve směru na Svitavy atd. tak v tom mám trošku prstíky....
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Mike »

jenže situace, že by se od severu dojelo do Svitav po dálnici a pak ať se JmK stará, jaksi nenastane.
protože ti než se dohodnou, tak už nebude brnem kudy
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Tomas 1975 »

Šlo především o to stabilizovat severní část a dohodnout se z některými obcemi, které blokovali tuto část. Což se povedlo... za použití mj. jedné z původních německých variant....
Od Brna přímo na Svitavy se nic rozumně stavět nedá. To věděli už němečtí odborníci a i naši, kteří tuto trasu prověřovali v šedesátých letech....
Je to minimálně značně ekonomicky neefektivní...
Jednoznačně jde o to začít stavět od severu (od D 35) a jižní část si vynutit.
S těmi blby co to blokují v okolí Brna se nedá rozumně jednat...
Jinak souhlas...
Martyss
Příspěvky: 26
Registrován: 13.9.2016 21:53:48

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Martyss »

Tomas 1975 píše:Šlo především o to stabilizovat severní část a dohodnout se z některými obcemi, které blokovali tuto část. Což se povedlo... za použití mj. jedné z původních německých variant....
Od Brna přímo na Svitavy se nic rozumně stavět nedá. To věděli už němečtí odborníci a i naši, kteří tuto trasu prověřovali v šedesátých letech....
Je to minimálně značně ekonomicky neefektivní...
Jednoznačně jde o to začít stavět od severu (od D 35) a jižní část si vynutit.
S těmi blby co to blokují v okolí Brna se nedá rozumně jednat...
Jinak souhlas...
Vůbec mě to nepřekvapuje.

Na odborné konferenci jste to prezentovat zkoušel? Tam se občas někdo normální vyskytne...
Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Tomas 1975 »

Měl jsem na toto téma mnoho přednášek od Moravské Třebové až po Rajhrad....
Místní přijdou.... Z odborných kruhů nikdo....
Pokud jsou nějaké odborné konference tak Vás nikdo nepozve...
Tak to chodí... Bohužel...
kojal
Příspěvky: 106
Registrován: 13.8.2014 22:34:17

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od kojal »

Spor o územní plán: kraj podporují i firmy. Příznivců je pětkrát víc než odpůrců

Zdroj: http://brnensky.denik.cz/z-regionu/spor ... 70905.html

Jsem překvapený že třeba Moravské Knínice souhlasí s územním plánem.
multi
Příspěvky: 575
Registrován: 17.3.2009 16:46:54

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od multi »

V rámci rekonstrukce mostu přes Kuřimku jsou každý všední den ráno kolony o délce 4 km a v pondělí 6 km od Svitav na Brno. Obráceně zase odpoledne v podobné délce.

Kolony jsou tam bohužel i když se zrovna nic neopravuje. Dle sčítání dopravy jezdí v úseku I/43 po Lipůvku 24 tisíc vozidel. Všechny to stání v kolonách stojí spoustu peněz, času a také zdraví. Opravdu se nedá něco udělat pro řešení situace?
Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Tomas 1975 »

Podobný příspěvek jako Multi měl na I/43 The Klokan....
Více méně nedá....
ŘSD sice připravuje MUK Lipůvka, stoupací pruh u Závisti, přeložku silnice jižně od Černé Hory (lesní úsek plus výjezd z něj) .... a další drobné zlepšení ovšem celkem lážo plážo....
Nakopat do prde... ekologické aktivisty - Patrik, Basa, Mašinka a spol. nepomůže....
I když je občas vyprudit není špatné....
A ŘSD závod Brno nemá nijak velký enormní zájem ani na přeložkách ani na D43.....
Před několika dny jsem hovořil s jedním zaměstnancem výše uvedené organizace v Brně a místo odpovědí ,,spěchal a neměl čas"...
A nějakým geomonitoringem toho moc nezjistí, když existují geologické (i hydrogeologické) studie (materiály) a další nejenom zajímavosti....
Sedět na prdeli a čučet do počítače v kanceláři to umějí. Něco posunovat dál ovšem ne....
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Kuba »

https://www.denik.cz/z_domova/postavime ... 71026.html
Sliby se slibují, blázni se radují.
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od AF-1 »

Staclilo by i Kurim- Moravska Trebova a zbytek at si mistni blokuji (a uzivaji) dalsich 50 let.
Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Tomas 1975 »

Souhlas s AF -1.....
K článku - odkazu na něj...
Co já už od devadesátých let zažil podobných prohlášení politiků....
Po mnoha z nich se slehla zem, skutek utek.......
Slibovat uměli vždy, ale do reálu nepřevedli nic....
Je po volbách tak za čtyři roky budeme jistě ve stejné situaci......
Bohužel pracovníci, kteří mají tuto stavbu za ŘSD Brno na starosti - to samé v růžovém (z drtivé většiny).....
Standa
Příspěvky: 3795
Registrován: 16.3.2009 7:49:22
Bydliště: Praha

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Standa »

Třeba se něco pohne, občas se to i stává ;) ! Ale osobně se taky spíš obávám, že se to s D43 pořádně rozjede až po zprovoznění D35 a dalším zhoršení na I/43 :evil: .
Kuba
Příspěvky: 1400
Registrován: 13.5.2009 17:41:16

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Kuba »

Na ZÚR JMK byla podána žaloba k NSS. Nicméně 72 obcí se postavilo proti žalobě a stojí na straně JMK. Soud má proběhnout před Vánoci.

http://www.halonoviny.cz/articles/view/46642128
Lenny
Autor
Příspěvky: 10771
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Lenny »

Pro dlouhé zimní večery je zde načtení "ÚZEMNÍ STUDIE NADŘAZENÉ DÁLNIČNÍ A SILNIČNÍ SÍTĚ V JÁDROVÉM ÚZEMÍ OB3 METROPOLITNÍ ROZVOJOVÉ OBLASTI BRNO 1. ETAPA – ANALYTICKÁ ČÁST" dostupná na https://www.kr-jihomoravsky.cz/Default. ... 9&TypeID=2
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
Marty
Příspěvky: 755
Registrován: 16.3.2009 9:00:04

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Marty »

@Kuba: tak aby to nezapadlo - dobrých zpráv pro drtivou většinu obyvatel JMK není nikdy dost:

Krajský soud rozhodl ve prospěch Zásad územního rozvoje Jihomoravského kraje, a to v celém rozsahu
http://zurka.cz/2017/12/21/krajsky-soud ... m-rozsahu/
Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Tomas 1975 »

Pokud někdo prostudoval materiály, které dohledal na stránkách Jihomoravského kraje ohledně studií D 43 a navazujících komunikacích Lenny tak zjistil, že to co navrhly před desítkami let němečtí profesionálové je neustále nejlepší řešení...
Možná občas nějaká protihlukové stěna....
Podobné materiály jsou zbytečným vyhazováním peněz a mrhání časem. Co jsem chtěli to však máme....
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Mike »

tak mě napadá, kdyby tu dálnici postavili z těch "materiálů", tak už jezdíme ne ? :cry:
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
Hanes
Příspěvky: 1052
Registrován: 25.2.2014 11:34:01
Bydliště: Javorník/Obertaufkirchen
Kontaktovat uživatele:

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Hanes »

Kdyby tomu tak bylo, tak bychom tuto dálnici už dvakrát modernizovali............... :cry:
Na konci světa: I/60 a kousek od civilizace: A 94, jinak na cestě mezi nimi.
Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: [D43] Obecně

Příspěvek od Tomas 1975 »

Mike a Hanes...
Určitě by se již jezdilo...
Otázka případné modernizace....
Podle toho jak vypadají příkladně mosty tak bych to viděl maximálně na výměnu cementobetonové vozovky, případnou nějakou tu dostavbu protihlukové stěny......
Na mostech měla být cementobetonová vozovka jednovrstvá, ta by se musela měnit častěji....
Když si spočítáte, příkladně u mostu přes Semič u Bačova, kde na m/2 mostu působí tlak cca 20 000 tun násypu po dobu více jak 70 let a konstrukce je naprosto stabilní tak je to ukázka dobré práce jak dělníků tak i odborníků z VŠ technické v Berlíně, kteří toto řešení navrhli......
Na ten větší most přes přeložku silnice působí tlak cca o 25% nižší....
Hned vedle je most u Sudic. Ten je v špatném stavu. Pokud by měl dodělané izolace a byla na něm provedena vozovka v tak špatném stavu by nebyl....
A dalo by se pokračovat.
Lepší je dálnici mít, byť ne s optimálním využitím a občas její část modernizovat než se nekonečně přetahovat se zelenými pomatenci a podobným odpadem..... :zvraci: :zvraci: :zvraci:
Odpovědět

Zpět na „I/73“