D6 Lubenec - obchvat

Praha – Karlovy Vary – Cheb – Německo
Odpovědět
Fox Mulder
Příspěvky: 749
Registrován: 15.3.2009 1:28:45
Bydliště: Most

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Fox Mulder »

1975 píše:Zaplaťpámbu, že se začalo...ale co na těch 5km bude trvat 3 roky?
Jestli je to 5 nebo 25 km nehraje zásadní roli. Stavba dálnice obvykle trvá 2-4 roky bez ohledu na počet km. Je to i dáno technologií stavby, kdy některé kroky nejdou uspěchat, ale potřebují svůj čas. Zdejší odborníci by asi řekli více, já jsem jen laik. ;)
D0, D6, D7, D8, I/13, I/15, I/16, I/27, I/28, I/30, I/63
1975
Příspěvky: 4232
Registrován: 2.7.2009 14:40:00
Bydliště: Poblíž Vysočanské radiály, v budoucnu R520

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od 1975 »

..to já taky....a chápu, že 25km by se nestavělo 15 let... ten dotaz byl spíš, proč to není v tomto konkrétním případě spíš blíž k těm dvěma:o)
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Lynx »

Dalo by se to postavit za dvě stavební sezony - kdyby se chtělo. Není tam nic co by se tímto způsobem z hlediska technologie uspěchalo.

Pro lhůtu výstavby 3 sezony + zima 2020/2021 není jiný důvod, než že to tak stavebním firmám vyhovuje více. Protože zaměstnají méně lidí na delší dobu, což je pro ně výhodnější.
evilcleaner
Příspěvky: 1067
Registrován: 7.1.2013 17:57:52
Bydliště: ostrava

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od evilcleaner »

mno po někoho neznalého poměrů to tak možná může vypadat, že dnem podpisem smlouvy se může začít kopat, ale na stavbě je mnoho procesů, které neumožňují začít stavět hned. jednak se musí udělat realizační dokumentace (což v dobách vyčerpaných projekčních kapacit není málo času), dále věci jako DIO, vyřešit (mezi)deponie (opět v režii realizace, povolení trvá i měsíce) případně plochu pro zařízení staveniště a další.
Svoboda neznamená nutit ostatní do něčeho, co považujete za správné.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Lynx »

Já jsem poměrů celkem znalý, protože v tomto oboru dělám a nadále si myslím, že by se to za dvě stavební sezony postavit dalo. Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

Kromě toho ve svém povýšeně laděném příspěvku opomíjíte, že nebyl zhotovitel vybrán dnes, ale potvrzen je už cca dva měsíce. Takže projekční a inženýrská činnost už dva měsíce běží či běžet mohla.
Likas
Příspěvky: 808
Registrován: 21.9.2011 10:08:48

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Likas »

Ono se to staví podle žlutého Fidicu, že by musel zhotovitel shánět projektanta na RDS, projednávat zábory a deponky? Tohle všechno je u nás předjednáno projektantem/investorem do fáze předběžných smluv. Současně dohoda se zhotovitelem na délce stavby? Vždyť délka realizace je součást zadávacích podmínek výběrového řízení. 3 roky mi přijde jako neúměrně dlouhá doba.
kyk
Příspěvky: 954
Registrován: 22.7.2011 10:54:46
Bydliště: Praha, SOKP km 50 st.
Kontaktovat uživatele:

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od kyk »

Když není délka stavby jedním z kritérií soutěže na výběr zhotovitele, jsou debaty na toto téma, zvlášť
po podpisu smlouvy, už jen mlácením prázdné slámy.
Tomas 1975
Příspěvky: 702
Registrován: 22.9.2009 20:02:33

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Tomas 1975 »

Délka výstavby je skutečně dlouhá...
Pokud se podíváme do minulosti tak třeba stavba mostu v Táboře (Švehlův most) včetně přeložky silnice - 15 měsíců. Pokud si vezmu, že to byla stavba první takovéto konstrukce u nás tak super..
Pokud se podívám do Německa - Teufelstahlbrücke - necelých 26 měsíců, dělníci makali 24 hodin....
Můj oblíbeny Lahntalbrücke jehož kopie měla překlenovat Sázavu... :ok:
Červenec 1937 - Září 1939...
A to jsou oba dva giganti...
U nás je všem všechno šumák. Analýza a poučení z minulosti - nic....
Hlavně, že na stavbě po 15 - 16 nikdo není a ráno v 6:00 tak možná šerif.... :zvraci: :zvraci: :zvraci:
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Sosa »

Dobu trvání si určuje investor, můžou být technologické důvody, možnosti uzavírek a třeba i finanční důvody. Zrychlit by se asi dalo, ale za to bude chtít stavební firma zaplatit.
VR
Příspěvky: 3
Registrován: 17.2.2018 15:19:42

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od VR »

Dnes jsem jel okolo "rozestavěných" úseků. Na tomto úseku nebyla vidět žádná stavební činnost. Kudy povede budoucí dálnice je místy vidět na vykolíkovaných neosetých polích. V bažinách před Lubencem (ve směru od Prahy, začátek úseku) bylo pár vyvrácených bříz. Co budou dělat s toto částí, na to jsem docela zvědav.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od jozka »

Ty brizy uz tam byly na podzim...
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Lynx »

Času mají dost, když jim na to ŘSD dalo 3 roky ... takže lážo plážo :ko: Teď to tam 2 až 2,5 roku budou šmrdlat, tak aby se neřeklo. Práce pro jednu partičku dělníků, co se moc nepředře a za těch 2,5 roku udělá tak třetinu práce. No a pak až se začne blížit termín, tak se bude tak od podzimu 2020 finišovat. No a jestli budeme mít štěstí a nebude toho roku tuhá zima, tak to třeba dokonce stihnou i v termínu. Spíš ale budu chtít termín o pár měsíců posunout, v čemž jim ŘSD samozřejmě vyhoví. .............. Prostě standardní průběh výstavby, když nefunguje investor
hovi
Příspěvky: 1182
Registrován: 19.11.2010 10:41:31
Bydliště: Liberec

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od hovi »

Lynx píše:Času mají dost, když jim na to ŘSD dalo 3 roky ... takže lážo plážo :ko: Teď to tam 2 až 2,5 roku budou šmrdlat, tak aby se neřeklo. Práce pro jednu partičku dělníků, co se moc nepředře a za těch 2,5 roku udělá tak třetinu práce. No a pak až se začne blížit termín, tak se bude tak od podzimu 2020 finišovat. No a jestli budeme mít štěstí a nebude toho roku tuhá zima, tak to třeba dokonce stihnou i v termínu. Spíš ale budu chtít termín o pár měsíců posunout, v čemž jim ŘSD samozřejmě vyhoví. .............. Prostě standardní průběh výstavby, když nefunguje investor
Co jiného čekat od ŘSD při tlaku na co nejnižší cenu... Pak platí to výše uvedené o partičkách dělníků něco pomalu šmrdlajících.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Honey72 »

To může být i počasím. Něco jiného je začít frézovat silnice a něco jiného nechat techniku zbytečně topit v blátě na promočených loukách :-) Já teď nemůžu k baráku ani s osobákem.
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
VR
Příspěvky: 3
Registrován: 17.2.2018 15:19:42

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od VR »

Lynx píše:Času mají dost, když jim na to ŘSD dalo 3 roky ... takže lážo plážo :ko: Teď to tam 2 až 2,5 roku budou šmrdlat, tak aby se neřeklo. Práce pro jednu partičku dělníků, co se moc nepředře a za těch 2,5 roku udělá tak třetinu práce. No a pak až se začne blížit termín, tak se bude tak od podzimu 2020 finišovat. No a jestli budeme mít štěstí a nebude toho roku tuhá zima, tak to třeba dokonce stihnou i v termínu. Spíš ale budu chtít termín o pár měsíců posunout, v čemž jim ŘSD samozřejmě vyhoví. .............. Prostě standardní průběh výstavby, když nefunguje investor
5.6. jsem jel okolo a nikde stále nebyla vidět stavební činnost. Tedy kromě bourání domu na vjezdu do Lubence, což nevím jestli i toto patří do stavby (nejspíš ano).
noname
Příspěvky: 20
Registrován: 3.7.2011 15:21:54

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od noname »

Neuvěřitelné se stalo skutkem :D 4 měsíce po zahájení se objevil první buldozer a začal se skrývkou kousek od bývalé porcelánky :D :D
Lenny
Autor
Příspěvky: 10773
Registrován: 15.3.2009 22:03:53
Bydliště: na levém břehu Dunaje

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Lenny »

Stále pokračují se skrývkou ornice, která ještě nebyla provedena v celé délce stavby.
D47 už máme, teď ještě D48
Kam teče beton, tam tečou peníze. (Tonda Blaník)
balance
Příspěvky: 2183
Registrován: 24.9.2009 10:51:36

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od balance »

Průlet směr KV

Sauce
Příspěvky: 610
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Sauce »

Na to, že měli celý rok, je uděláno teda hodně málo.
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Lynx »

Zatím se bohužel potvrzuje, to co jsem napsal už v dubnu. Když jim na to ŘSD dalo luxusní 3 roky, tak to budou 2-2,5 roku jen tak šmrdlat a poslední půlrok finišovat.

Investor by měl u dalších staveb (u této už je pozdě) podle mě stanovit přísnější podmínky - kratší dobu výstavby a plnění průběžných termínů pod sankcí.
Honey72
Příspěvky: 5259
Registrován: 26.12.2015 0:06:38
Bydliště: Trutnov - 17 km od polské dálnice a 29 km od české.

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Honey72 »

Ano, je to tak jak píšete, jenže důvody jsou i jiné a téměř za všechny může stát. Nechává teď sice velkoryse rozestavět mnoho staveb, jenže z velice krátkých nenávazných úseků, tento nevyjímaje. Málokterá firma může disponovat tolika stavebními stroji a v současnosti hlavně lidmi, aby mohla být naplno činná na několika místech republiky najednou. A ke všemu podle toho českého způsobu bude se stavět nebude se stavět, odvolávání DZ a samotných firem, posouvání termínů obálek, zahájení ... se dost těžko plánuje rozvrh, kam své dělníky a stroje za pár měsíců pošlete. A chybějící stavební materiál je epizoda sama pro sebe. Dost mi to připomíná dobu před 30 lety.

Debata o rychlosti výstavby přesunuta zde http://forum.ceskedalnice.cz/viewtopic. ... 76#p172376- MzO
Letos máme výročí 85 let výstavby dálnic na českém území 1938-2023
anasazi
Příspěvky: 85
Registrován: 14.3.2009 13:54:30
Bydliště: Karlovy Vary

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od anasazi »

ŘSD zveřejnilo na YouTube videa z výstavby D6 za jednotlivé měsíce roku 2018 (stavby Lubenec obchvat, Řevničov obchvat, N. Strašecí - Řvevničov)
https://www.youtube.com/channel/UC4UkyT ... n2Q/videos
Stránka o stavbě dálnice D6 na Facebooku https://www.facebook.com/dalnice6/
Sauce
Příspěvky: 610
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Sauce »

Dnes zastižena vrtná souprava na konci tohoto úseku ve směru na Prahu. Po dlouhém roce minimálních prácí na staveništi se také mimo jiné objevila díra s hloubkou odhaduji 3-4 metry dlouhá cca 100 metrů vedle již zmíněné soupravy.
anasazi
Příspěvky: 85
Registrován: 14.3.2009 13:54:30
Bydliště: Karlovy Vary

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od anasazi »

Sauce píše:Dnes zastižena vrtná souprava na konci tohoto úseku ve směru na Prahu. Po dlouhém roce minimálních prácí na staveništi se také mimo jiné objevila díra s hloubkou odhaduji 3-4 metry dlouhá cca 100 metrů vedle již zmíněné soupravy.
To by měly být základy pro zárubní zeď. Dálnice tam povede v zářezu. https://www.facebook.com/20728911362709 ... =3&theater. Foto je na Facebooku, nevím, jak bude dostupné.
Stránka o stavbě dálnice D6 na Facebooku https://www.facebook.com/dalnice6/
Sauce
Příspěvky: 610
Registrován: 11.3.2018 12:57:47
Bydliště: Egerland

Re: D6 Lubenec - obchvat

Příspěvek od Sauce »

Můj zatím první videoprůjezd tímto úsekem. Na této stavbě toho opravdu moc kromě začátku a konce k vidění není.


Odpovědět

Zpět na „D6“