Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agrese

Off-topic pokec
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Lynx »

Koukám na to a opravdu jsou tam 4 pruhy. To jsem ani netušil. Dokonce to není stoupací pruh, ze kterého nesmíte vyjet - tedy s plnou čárou, ale je tam normální přerušovaná čára.
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od adamos »

Lynx píše:Koukám na to a opravdu jsou tam 4 pruhy. To jsem ani netušil. Dokonce to není stoupací pruh, ze kterého nesmíte vyjet - tedy s plnou čárou, ale je tam normální přerušovaná čára.
Myslim, ze plna cara oddelujici stpupaci lruh uz je na D1 minulosti. Kdyz je volny, vyuzivam ho.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Martin_L
Příspěvky: 381
Registrován: 21.2.2010 19:39:20

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Martin_L »

adamos píše:Myslim, ze plna cara oddelujici stpupaci lruh uz je na D1 minulosti. Kdyz je volny, vyuzivam ho.
Na všech českých dálnicích byla před pár lety odstraněna plná čára lemující pruh pro pomalá vozidla, takže z něj lze kdykoliv vyjet a zase se do něj vrátit. Ale narozdíl od třípruhové dálnice nebo úseků, kde se přidává plnohodnotný pruh vlevo a kde platí povinnost jet v pravém, tak do pruhu pro pomalá vozidla se nikdo, kdo jede nad osmdesát, zařadit nemusí. Že je samozřejmě vhodné jej při hustším provozu využívat a tím zvyšovat kapacitu komunikace, o tom není pochyb, ale většina řidičského obyvatelstva tuto myšlenku možná ani nezná.
Hvaceq píše:Němci až moc důsledně dodržují bezpečnou vzdálenost, ale většinou se dívají do zrcátek a uhýbají.
Moc důsledně? Jako, že Němci tu skutečnou bezpečnou vzdálenost zpravidla opravdu dodržují, zatímco u nás se na ní plošně kašle? :) Neochota pomalejších vracet se do pravého pruhu souvisí s neochotou těch rychlejších je opět do toho levého nebo prostředního pouštět. V tom se asi nejvíc od toho Německa lišíme a zásadně to ovlivňuje pohodu cestování po dálnici. Když jsem při jízdě starším autem v rychlosti 120 dojel na německé dálnici kamion v pravém pruhu, stačilo dát levou směrovku a první z těch, co jeli v levém rychlostí 150-170 zpomalil a dal najevo, že se mám přeřadit. A pak v bezpečném odstupu a bez jakékoliv agrese počkal, až si svým tempem předjedu. Fungovalo to i na úsecích s neomezenou rychlostí a v jakékoliv hustotě provozu. V Česku, kde by teroeticky nikdo neměl jet nad 130 (a pokud ano, tak se sklopenýma ušima a s respektem k okolí) to vypadá tak, že když dáte levou směrovku, tak je to pro většinu lidí signál, aby si ještě zkrátili bezpečnou vzdálenost a zavřeli mezeru před sebou tak, aby do ní nikdo nemohl vjet. A když už se do toho rychlejšího proudu dostanete, jedete s nervózou pár metrů za sebou...
Geo píše:Co by tomu mohlo pomoci by bylo liniove rizeni dopravy.
Mohlo by, kdyby ty značky někdo respektoval. Moje zkušenost je taková, že když na Pražském okruhu mezi Třebonicemi a Slivencem svítí omezení na 100 nebo 80, tak nikdo nechápe, že je to kvůli tomu, aby nevlítli do kolony u sjezdu na Barrandov a všichni jedou podle hesla přece vidím, že je přede mnou prázdná dálnice.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od jozka »

jj, stoupaci pruhy... posledni dobou mam podezreni, ze to v autoskole zakum popisuji jako "pruh pro malomocne". Mam dost takovych videi, kde hraji hlavni roli ti, kdoz jsou "prilis sexy na stoupaci pruh" a je celkem jedno jestli jedou v Citygo, dodavce nebo nakladaku nebo klasickem tahaci s navesem. Tihle izolanti totiz maji jen dve ruce. Tahle ruka na rychly pruh, druha ruka na pruh pro losery a nic dalsiho tam neni.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od MPMP »

Lynx píše:Uživatel MPMP rád trollí a musí být dost rozladěn, že se mu stále nedaří vyvolat větší roztržku :-) Toho nemá cenu řešit. Jednou zde měl slabší chvilku a přiznal, že ho nezajímá téma, ale že sem chodí, aby mohl prudit ostatní uživatele. Takže doporučuji - nevšímat si jej.
No comment... Mimochodem - kde je vztah Vašeho příspěvku k tématu?
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Mike »

malé shrnutí
shodou náhod jsem si včera dal Stuttgart a zpět
o tom uhýbání to už zdaleka není pravda, henleini snad jezdí k nám na školení
bezpečnou vzdálenost leda tak v levém, vpravo při 120kmh rozestupy jak u nás (4proud na A8-81)
jediné co tam funguje, že to tam kamioňák bezhlavě nepošle jako v CZ
mnohokrát jsem vyděšeně začal brzdit, spatřiv blinkr, ale on kupodivu počkal, až proletím
proměnné značení tam funguje proto, že má nějaký efekt
tedy to není jako zapomenutá 80 někde za plzní, u níž občas nějaký naiva brzdí, aby o 50m dál zjistil, že zbytečně
pobavily polské dodávky zahalené v oblacích kouře do každého kopečka spolu s upozorněními na každé odbočce, že příslušný sjezd je do umweltzone...
kdyby chtěl někdo počítat rychlost, tak 538km, čas jízdy 4:22, celková doba 4:55

ad stoupací pruhy
základní problém je, že končí v místě, kde kdokoli nemá takovou rychlost, aby se bezpečně zařadil do průběžného pruhu
a jak se zdá, neřeší to ani aktuální reko na D1
platilo v dobách avií, dnes je to ještě horší vzhledem k hustotě provozu
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
AF-1
Příspěvky: 560
Registrován: 16.3.2009 13:54:56

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od AF-1 »

No Henleini... U nas si totiz lide stale zarputile mysli, ze na zapad od Rozvadova ziji pouze modrooci blondaci s od mala vstepovanym smyslem pro Ordnung. : o )
Pro info: radu let je treti nejcastejsi nemecke chlapecke jmeno Mohamed...
Lynx
Příspěvky: 3683
Registrován: 24.11.2016 8:02:29

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Lynx »

Martin_L píše:Na všech českých dálnicích byla před pár lety odstraněna plná čára lemující pruh pro pomalá vozidla, takže z něj lze kdykoliv vyjet a zase se do něj vrátit. A
Chtěl jsem Vám vložit příklad z D5, kde u Loděnic, že tam plná čára zrušena nebyla a překvapeně koukám na streetview, že máte pravdu a že zrušena byla ! To je spíš případ pro psychologa, že jsem si ani za několik let nevšimnul, že zmizelo něco, s čím už automaticky počítám. Normálně bych skoro přísahal, že tam plná čára je ....Takže díky za upozornění, to s tím přemalováním plných čar je rozhodně dobrá zpráva.

MPMP: Vztah k tématu to má takový, že když někdo deklaruje, že sem chodí vyvolávat konflikty a o téma se přitom nezajímá, tedy jako vy, tak se nemá cenu s takovým člověkem bavit tj. nechat se vyprovokovat jeho útočením na diskutující. To je zbytečná debata s provokatérem bez zájmu o téma a seriozní diskuzi. Jako například onehdá, když jste tvrdil, že když se předseda Ústavu mechaniky hornin AV ČR nevyjádřil češtinsky správně, tak je to důkaz toho, že je to hlupák a jistě se tedy mýlí i v odborných geologických tématech. Klasická argumentace ad hominem.
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od MPMP »

Lynx píše:MPMP: Vztah k tématu to má takový, že když někdo deklaruje, že sem chodí vyvolávat konflikty a o téma se přitom nezajímá, tedy jako vy, tak se nemá cenu s takovým člověkem bavit tj. nechat se vyprovokovat jeho útočením na diskutující. To je zbytečná debata s provokatérem bez zájmu o téma a seriozní diskuzi. Jako například onehdá, když jste tvrdil, že když se předseda Ústavu mechaniky hornin AV ČR nevyjádřil češtinsky správně, tak je to důkaz toho, že je to hlupák a jistě se tedy mýlí i v odborných geologických tématech. Klasická argumentace ad hominem.
Že by se ozvala potrefená husa (mám na mysli to vyvolávání konfliktů)? Uživatelé fóra jistě vědí, jak to v tématu k D8 bylo, jak náš konflikt vznikl a co přesně jsem tam napsal. A pokud to nevědí a zajímá je to, mohou si to dohledat. Vaše "shrnutí" naprosto neodpovídající skutečnostem, v tématu o D8 uvedeným, hodnotit nehodlám.
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Sosa »

Uživatelé fóra vědí, prosím netahejte to i sem.

Děkuji.
Hvaceq
Příspěvky: 12
Registrován: 17.2.2018 15:22:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Hvaceq »

bhs píše:To je jednoduché, nakonec sám jste to napsal. Levý pruh slouží na předjíždění, nikoli na čekání (mnohdy i relativně dlouhé) na předjíždění. Nemůže-li řidič předjet, jede vpravo - a je jedno, jestli první auto na předjetí je v dáli na horizontu nebo je levý pruh na delší dobu "zašpuntovaný".
S tím přesně souhlasím.


Koukám, že je tu většina uživatelů, kteří opravdu přemýšlejí. Jsem mile překvapen.

Teď mě asi ukamenujete, protože pro mě: "čára není zeď..."


Ale jen do mě ;)
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od jozka »

Plna cara nebo srafa zajiste neni zed. Jen potom nevim, proc bych se mel rozcilovat na ostatni, kteri nedodrzuji jine casti pravidel silnicniho provozu. Treba ty o vraceni doprava, o zrcatkach, o blinkrech a tak dale. Protoze vsichni porusujete (mira je otazkou diskuse) jedno ze zakladnich pravidel chovani na silnici. Tu o predvidatelnosti chovani...
Sosa
Příspěvky: 2508
Registrován: 17.3.2009 9:43:04

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Sosa »

A nedodržujete všechna pravidla, nebo si jen vybíráte? A proč se tedy rozčilujete na ostatní, kteří se chovají jako Vy?
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od MPMP »

Hvaceq píše:
bhs píše:To je jednoduché, nakonec sám jste to napsal. Levý pruh slouží na předjíždění, nikoli na čekání (mnohdy i relativně dlouhé) na předjíždění. Nemůže-li řidič předjet, jede vpravo - a je jedno, jestli první auto na předjetí je v dáli na horizontu nebo je levý pruh na delší dobu "zašpuntovaný".
S tím přesně souhlasím.
Mohu mít jednu drobnou otázku? Jak se tedy zachováte, když dojedete v levém pruhu (protože právě někoho předjíždíte) kolonu "čekající na předjetí" kamionu a pravý je relativně volný?
a) Zařadíte se do té "kolony" (to ale z předchozího příspěvku nepředpokládám)
b) Začnete ji podjíždět pravým pruhem (a to mne přijde jako maximálně nebezpečné pro ostatní řidiče).
Která varianta je "ta Vaše"?
MPMP
Příspěvky: 3280
Registrován: 16.3.2009 14:27:36

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od MPMP »

A ještě jedna otázka na všechny, kdo tvrdí "jezdi se vpravo":
Jedete v levém pruhu a provoz se začíná zahušťovat. Oba pruhy jsou více-méně plné a rychlost se zpomaluje. Po chvilce se ukáže, že důvodem jsou dva předjíždějící se kamiony. Sice se Vám to nelíbí, ale zpomalujete též (konečně, co jiného můžete dělat, že?). A teď ta otázka:
Když se dostanete na úroveň toho předjížděného kamionu, dáte autům v pravém pruhu šanci na jeho předjetí, nebo podle hesla "já jsem v levém, já jedu první" si držíte minimální odstup, aby se tam nikdo nevešel?
Která varianta je "ta Vaše"?
vodouch2000
Příspěvky: 1223
Registrován: 27.5.2014 14:28:00
Bydliště: D11 - exit 62

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od vodouch2000 »

Poznámka MPMP je myslím poměrně trefná. Zažívám ji na D11 skoro každý den. Osobně se řídím spíš citem. Tzn. pokud dojedu vláček v levým pruhu, zůstávám v něm a s přihlédnutím k vzájemné rychlosti aut v levým a pravým pruhu a vzdálenosti auta přede mnou pustím toho, kdo alespoň vyhodí včas blinkr :-)
Mumry
Příspěvky: 138
Registrován: 7.4.2017 22:34:27

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Mumry »

Zcela na rovinu říkám, že já zůstávám vlevo. Když se totiž nacpu doprava, tak jednak mám problém s předjížděním zprava (vím, jak je mi nepříjemné, když někdo takto zprava předjíždí tam, kde to nečekám), ale pak taky často mám problém se zas dostat doleva, většina řidičů mne pak vlevo nechce pustit.

K tomu co píše MPMP, tak třeba já jezdím na dálnicích povětšinou na autopilota (v tomto případě identické jako adaptivní tempomat) a díky tomu tam mám dostatečně velkou mezeru, takže kdo chce, tak se tam v pohodě vejde.

Co mi však vadí víc, tak to, že lidi se do pravého pruhu často nevracejí ani pokud není nikdo před nimi, pokud mají dojem, že je nechci předjet. To si bohužel odvozují od toho, že nejsem na ně nalepenej, ale mám mezi sebou a nimi rozumnou mezeru. Takže když takového "neuhejbače" chci předjet, tak se mu musím pověsit na kufr :(
Japao Joe
Příspěvky: 1040
Registrován: 13.9.2016 22:00:35

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Japao Joe »

Většinou stačí dát levý blinkr.
Jirka L
Moderátor
Příspěvky: 2042
Registrován: 12.5.2014 9:53:51

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Jirka L »

MPMP: ještě existuje možnost c) zařadit se doprava, ale zároveň nepředjíždět auta vlevo. Pokud se vláček aut v levém drží za kamionem, který předjíždí jiný, stejně se zpravidla pravým pruhem nedá moc daleko dostat. Na problém, že se nedá dostat doleva narážím ale často a souvisí to s nedostatečnými odstupy a občas sobeckými řidiči, kteří před sebe za žádnou cenu nepustí nikoho jiného.
MPMP píše:A ještě jedna otázka na všechny, kdo tvrdí "jezdi se vpravo": ...
Když se dostanete na úroveň toho předjížděného kamionu, dáte autům v pravém pruhu šanci na jeho předjetí?
to ale není moc otázka na řidiče jezdící vpravo, ale pokud se dostanu do této situace, tak samozřejmě ano a každý normální řidič by toto měl dodržovat (pokud ovšem řidič vpravo dá levý blinkr, jak píše Japao Joe)
adamos
Příspěvky: 1697
Registrován: 15.3.2009 23:32:20
Bydliště: D1, 2,78 km

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od adamos »

MPMP píše:Mohu mít jednu drobnou otázku? Jak se tedy zachováte, když dojedete v levém pruhu (protože právě někoho předjíždíte) kolonu "čekající na předjetí" kamionu a pravý je relativně volný?
a) Zařadíte se do té "kolony" (to ale z předchozího příspěvku nepředpokládám)
b) Začnete ji podjíždět pravým pruhem (a to mne přijde jako maximálně nebezpečné pro ostatní řidiče).
Která varianta je "ta Vaše"?
Když vidím, že se levý nehejbe a pravý je volný, jedu do pravého. Zpravidla na tempomat a rychlostí toho levého vláčku. Důvod je jediný - mám před sebou volno a tedy pocit bezpečnější jízdy. Když pravým dojedu na konec "volna", zatímco levý se už rozjede, dám blinkr a dostanu se do levého většinou do stejného místa, ve kterém jsem levý před chvílí opustil, max ze ztrátou 1 - 2 auta. Časová ztráta této jízdy v řádu sekund, je královsky vyvážená pohodovou jízdou ve volném pravém pruhu.
Vždy aktuální mapy na http://www.openstreetmap.org
Našli jste v mapě chybu? Napište mi o ní.
Mike
Příspěvky: 4950
Registrován: 15.3.2009 14:09:33

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Mike »

když nechci předjíždět, jedu vpravo
když chci předjíždět jedu vlevo
vláček nevláček ;)
Česká zákonodárnost – odpovědným budiž ten, koho lze nejsnadněji chytit
bhs
Příspěvky: 762
Registrován: 27.4.2009 21:40:59
Bydliště: P6---Šumpersko

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od bhs »

.. a když chci předjíždět za každou cenu, tak to střídám :-) ... lítám z levého pruhu do pravého a zpátky doleva, ....
Tedy ne já, ale v neděli na D11 řidič Audi. Oba pruhy byly dost plné, ale ne nacpané. Audi dojelo v levém pruhu o trochu pomalejší BMW, které ač občas mohlo, tak doprava ani náhodou (jsou takoví řidiči). Nevěřili byste, co to Audi dělalo. Využilo každou trochu větší mezeru v pravém pruhu a zkoušelo BMW podjet. Když pokus nevyšel, vrátilo se do levého. Na čtvrtý pokus se mu podařilo BMW předjet (podjet v pravém pochopitelně)
Octavia 1.6 >>> Octavia 1.4 TSI
kalanis
Příspěvky: 379
Registrován: 14.3.2009 17:05:07

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od kalanis »

Když už tady máme tohle téma, tak sem strčím dump odkazů na kanály nejrůznějších týpků, co nahrávají ježdění (nejen) po našich silnicích. Jsou to tzv. dashcam, tedy zpravidla videa z průjezdů. Ale tohle bývá buď komplet průjezdy (předvádí třeba Svodidlo2016 na D3) nebo zpravidla sestříhané na ty opravdu výživné kousky. Je tam i pár specialitek, obzvlášť pro ty, co si třeba pamatují tramvajácké KOmentáře z KOkpitu. Výčet to není vyčerpávající a určitě se najdou další. Takže doplňujte, vybírejme videa, komentujme.
Warcz
Příspěvky: 2081
Registrován: 14.3.2009 14:50:43

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od Warcz »

Celý přehled ma na webu Palírna: https://www.libereckapalirna.cz/ceska-dashcam-scena/

Jinak ja sleduju Pelírnu a Smajliczek: https://www.youtube.com/channel/UCzLIgE ... 2TWAI0kHfw

Naopak někteří jiní mě přijdou na facku. Jezdí jak paka a schválně vyhledavají krizové situace.
jozka
Příspěvky: 2761
Registrován: 27.6.2013 19:11:41

Re: Čeští řidiči -levoproudaři, blokování, nepozornost, agre

Příspěvek od jozka »

Jo, nektere, jsem zkousel sledovat a neslo to, proste si za temi situacemi sli celkem programove.

Jeste bych prihodil Michala Rybu. Jeho akcni radius je uzasny... A kdo chce hardcore, tak Polskie drogi.
Odpovědět

Zpět na „Odpočívka Na České dálnici“